29 Ocak 2010, Cuma 12:50:53

KTHY uçağı arıza yaptı

Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) İstanbul’dan Lefkoşa’ya gitmesi gereken uçağı arıza yapınca, salonda 3 saati aşkın süre beklemek zorunda kalan yolcular isyan etti.
  • Ercan havalimanı çevresindeki sık tekrar eden sis oluşumları , divert edişlere sebep olmakta vede Türkiye den gelişleri geciktirmekte hatta yolcuların hotele aktarılmalarına sebep olmakta. Zaten mali durumu kötü olan bir şirketin ana üssünde bu durumun sık olması işleri daha da kötüye götürmekte. Derim ki Bir ILS sistem kurulması ; düşünülmesi mantıklıdır.
  • kthy yi sizin gibi iş bilmezler bu hale getirdi biri vardı aglayarak 01-01-2010 da istifa edecekti adam olsa ederdi
  • senin başına taş büşsün ezilesin
  • Ne oldu Sn Genel müdür geldi şirket daha feci oldu galiba.
  • Türkiye'de tüm şirketler T.C. SHGM 'nün koymuş olduğu kuralları uygular ve tüm ciddi firmalar gibi KTHY de bu kuralları uygular.Özellikle KTHY nin uçuş emniyeti konusundaki mükemmeliyeti tartışmasızdır.Dünyada hiç bir havayolu yoktur ki teknik arıza veya rotar yapmasın.Ama yeterki KTHY rotar yapsın ayyuka çıkar çünkü birileri bundan mutlu olur.Bende onlara diyorumki KTHY kadar başınıza taş düşsün.Ama unutmasınlarki KTHY sahipsiz değildir.
  • Bu gibi olaylarda genellikle havayollarinda ve yer gorevlilerinde bir iletisim eksikligi oluyor. Ucaktir bu arizalanabilir.Ancak yolculari devamli olarak bilgilendirmek, gerekirse ihtiyaclarini gidermek ve belli bir zamani astiginda ya baska bir ucaga nakletemek yada hotele yerlestirmek yapilacaklar arasinda olmalidir. 3-4 saatten fazla bekleme bence baska ucak nakli yada hotel naklini gerektirir.
  • yani insanları arızalı uçakta uçursan dert uçurmasan dert napsınlar yani uçak bulup getirmek öyle kolaymı sanki marketten ekmek buluyorlar sanki,teknik arıza istem dışı bir olaydır uçak arızalı uçarsa sıfır hatayla uçmaz arızasız uçuşa sıfır hata denir bilmeyenler öğrensin hiç gecikmesiz uçan bir havayolu yoktur bunu herkez aklının bi köşesine yazsın yorum yaparkende 1000 düşünüp yapın
  • Aslında sizin gibi lerine uçağı arızalı uçurarak götürmeli.Düşersede 2 cahil dünyadan temizlenmiş olur! Bekleyeceksin kardeşim Laf atacağına aldığın bileteki kanun kuralları oku arıza durumunda kaç saat beklemeniz var öğren bakalım! kaç saatten sonra yemek su hatta otel verir şirketler öğren!KTHY ye laf atacağına bilgilenin! Ayıp!
  • KTHY mantığı sadece düz kontaktan oluşur. Uçak arızası ihtimali vermezler ve dolayısıyla sıfır hatayla uçuyoruz derler ki öyle yapmak istemişler ve arızayı gidermeye çalışmışlar. Uçak zaten kiralanmış bir uçak, öylesine uçuyor. Neredeyse bilet fiyatları THY ile aynı hiçbir gelişme yok, hadi onuda boşverin, madem sıfır hata diyorlar, uçak arızası durumunda yedek uçak bulundursunlar,, neden yolcuları mağdur ediyorlar,,, haksızmıyım ?
  • " Gerekirse yolcuları başka uçakla göndereceğiz ...." nedemek yani !!! Gerekmiş işte yolcuları neden mağdur ediyorsunuz !!!

Aralarında tekerlekli sandalyelerde oturan ve yaşlı olan yolcuların da bulunduğu grup, kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini belirterek görevlilerle tartıştı.

TC-TCC kuyruk tescilli Airbus 320-232 tipi uçak sabah 09.30’da kalkacağı için saat 08.00’den itibaren dış hatlar terminali 213 numaralı arınmış salona yolcu almaya başladı.

YK – 002 sefer sayısıyla Lefkoşa’ya gidecek olan 67 yolcu aramadan geçtikten sonra salonda beklemeye başladı. Ancak aradan saatler geçmesine rağmen aynı salonun körük bölümünde bekleyen uçak bir türlü yolcu almadı.

Bunun üzerine yolcular salondaki görevlilerden bilgi istediler. Ancak görevliler kendilerine de kaptan tarafından bilgi verilmediği için ne olduğunu bilmediklerini söyleyince kıyamet koptu.

Yolculardan Özlem Bülbül T.C. vatandaşı olduğunu ancak işi icabı Kıbrıs’ta oturduğunu yanında da bir hastası olduğunu belirterek, "Böyle şey görmedim. Üç saati geçti salonda bekliyoruz. Bir bilgi veren yok. Parça değişecek, onu deniyoruz diyorlar. Çaresiz kaldık " dedi.

KTHY Yetkilileri uçağın göstergelerinde arıza olduğunu, çalışmanın devam ettiğini, gerekirse uçağı değiştirip yolcuları başka bir uçakla göndereceklerini söylediler.

KTHY uçağı arıza yaptı

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 14 yıl önce
Ercan havalimanı çevresindeki sık tekrar eden sis oluşumları , divert edişlere sebep olmakta vede Türkiye den gelişleri geciktirmekte hatta yolcuların hotele aktarılmalarına sebep olmakta. Zaten mali durumu kötü olan bir şirketin ana üssünde bu durumun sık olması işleri daha da kötüye götürmekte. Derim ki Bir ILS sistem kurulması ; düşünülmesi mantıklıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
kthy yi sizin gibi iş bilmezler bu hale getirdi biri vardı aglayarak 01-01-2010 da istifa edecekti adam olsa ederdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
senin başına taş büşsün ezilesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Ne oldu Sn Genel müdür geldi şirket daha feci oldu galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Türkiye'de tüm şirketler T.C. SHGM 'nün koymuş olduğu kuralları uygular ve tüm ciddi firmalar gibi KTHY de bu kuralları uygular.Özellikle KTHY nin uçuş emniyeti konusundaki mükemmeliyeti tartışmasızdır.Dünyada hiç bir havayolu yoktur ki teknik arıza veya rotar yapmasın.Ama yeterki KTHY rotar yapsın ayyuka çıkar çünkü birileri bundan mutlu olur.Bende onlara diyorumki KTHY kadar başınıza taş düşsün.Ama unutmasınlarki KTHY sahipsiz değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Bu gibi olaylarda genellikle havayollarinda ve yer gorevlilerinde bir iletisim eksikligi oluyor. Ucaktir bu arizalanabilir.Ancak yolculari devamli olarak bilgilendirmek, gerekirse ihtiyaclarini gidermek ve belli bir zamani astiginda ya baska bir ucaga nakletemek yada hotele yerlestirmek yapilacaklar arasinda olmalidir. 3-4 saatten fazla bekleme bence baska ucak nakli yada hotel naklini gerektirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
yani insanları arızalı uçakta uçursan dert uçurmasan dert napsınlar yani uçak bulup getirmek öyle kolaymı sanki marketten ekmek buluyorlar sanki,teknik arıza istem dışı bir olaydır uçak arızalı uçarsa sıfır hatayla uçmaz arızasız uçuşa sıfır hata denir bilmeyenler öğrensin hiç gecikmesiz uçan bir havayolu yoktur bunu herkez aklının bi köşesine yazsın yorum yaparkende 1000 düşünüp yapın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
Aslında sizin gibi lerine uçağı arızalı uçurarak götürmeli.Düşersede 2 cahil dünyadan temizlenmiş olur! Bekleyeceksin kardeşim Laf atacağına aldığın bileteki kanun kuralları oku arıza durumunda kaç saat beklemeniz var öğren bakalım! kaç saatten sonra yemek su hatta otel verir şirketler öğren!KTHY ye laf atacağına bilgilenin! Ayıp!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
KTHY mantığı sadece düz kontaktan oluşur. Uçak arızası ihtimali vermezler ve dolayısıyla sıfır hatayla uçuyoruz derler ki öyle yapmak istemişler ve arızayı gidermeye çalışmışlar. Uçak zaten kiralanmış bir uçak, öylesine uçuyor. Neredeyse bilet fiyatları THY ile aynı hiçbir gelişme yok, hadi onuda boşverin, madem sıfır hata diyorlar, uçak arızası durumunda yedek uçak bulundursunlar,, neden yolcuları mağdur ediyorlar,,, haksızmıyım ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 14 yıl önce
" Gerekirse yolcuları başka uçakla göndereceğiz ...." nedemek yani !!! Gerekmiş işte yolcuları neden mağdur ediyorsunuz !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000