17 Ağustos 2020, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Kod Adı : " Dursun Coşkun Yıldız" " THY ' nin ARPALIK Müdürü " DERHÂL BANA AİT OLANLARI GERİ İADE EDECEK AÇIKLAMA YAPACAK VE ÖZÜR DİLEYECEKSİN / İZ
  • imam hatip mezunu isen hemen thy de işe başlayabilirsiniz, hatta hiç uçak kullanmasanız dahi pilot kadrosu bile veriliyor, işte liyakatsız devlet yönetmek bu...nerde bir imam farklı yüksek ballı maaşlarla işe başlatılıyor...bu yapılanlar emin olun 50-100 yılda temizlenemez...lanet olsun kul hakkı yiyenlere lanet
  • Yazık Olmuş Size VERİLEN O KADAR EĞİTİME : (kabin eğitimleri havacılık ingilizcesi diksiyon ilk yardım eğitimi kelepçe kullanma servis eğitimi kuaförlük hizmetleri eğitimi oturma eğitimi kalkma eğitimi gülme eğitimi vbg ) " Göster GERİ ÇEK "
  • Yazık Olmuş Size VERİLEN O KADAR EĞİTİME : (kabin eğitimleri havacılık ingilizcesi diksiyon ilk yardım eğitimi kelepçe kullanma servis eğitimi kuaförlük hizmetleri eğitimi oturma eğitimi kalkma eğitimi gülme eğitimi vbg ) " Göster GERİ ÇEK "
  • Bi haybecide Safta Yalçın N. Var.Hıç kontak açmadan yıllardır gelir gider bu şahıs ama çekirdeksiz gelmez.
  • Şirkette 700 müdür var uçak başına 2 müdür düşüyor.
  • kaynak CHP il başkanlığı
  • Defalarca eğitim için Ebubekir Bey'e Kim psikolojiden havacilik ile ilgili eğitim almak için talepte bulunduğumuzda etik olmaz diyerek reddetti. Siz neye dayanarak bununla ilgili yorum yapıyorsunuz, herhangi bir fatura belge VS var mı Kim Ps. adına kesilmiş elinizde? Yok yani madem asılsız bir şekilde karaliyorsunuz bari egitimleri alsaydık da yüzünüz kara çıkmasaydı
  • Bu şirkette 2015 yılına kadar ilanla alım yapılıyordu sonrasında da ara ara yapılmaya devam edildi. Tabi alım esnasında ihtiyacın %50-60'u sıradan adaylardan, geri kalanı yine "referanslı" kişilerden sağlanıyordu. Malum güruhun kontrolü ele almasıyla bu oran düştü ve hatta sıfırlandı. Artık çoğu kadro onların. Bu gücü gören teşkilattaki diğer karakter yoksunları da onların ayak işlerini görmek, gönüllerini hoş tutmak, müdürüm, başkanım söylemleriyle gururları okşamak suretiyle yalakalık yaparak yerini sağlama alma peşinde. Yazık, şirketin kan kaybettiği bu kritik dönemde konuşulması gereken son konular olmasına rağmen, verdikleri derin zararlar ve doyumsuzlukları nedeniyle şirketin gerçek emekçilerini küstürmüş, uzaklaştırmış durumdalar. Aklı başında hemen herkes iş arıyor, uzaklaşmanın peşinde. Nitelikli bir grubun ayrılması sonrasında bu şirket malum güruhun eline kalırsa, ülkemizin tek global markası olan bu kuruma gerçekten yazık olacak.
  • sizden olmayan her şey tu kaka sizden olanınsa kimin makatını yaladığının önemi yok. Alnı secdeye değiyorsa muhakkak torpillidir. Alenen gavuruz diyemediğiniz için üstü kapalı hep inananlara sallayın klavye delikanlıları. Sizin hipokrasinize tüküreyim

THY'nin taşeron arpalığı ve bankamatik müdürleri!

Türk Hava Yolları'nın hasta taşıma şirketi Air Clinic, normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran'dan bu yana 100 bin tekerlekli sandalyeli yolcuya hizmet vermiş. Normal zamanda aylık 200 bin yolcu tekerlekli sandalye kullanırken pandemi döneminde bu sayı 50 binlere kadar gerilemiş... Buna da şükür diyorlar(!)

Daha önce Air Clinic şirketinin 13 Kasım 2015'te kurulduktan 17 gün sonra 30 Kasım 2015'te THY'nin hasta yolcu taşıma işi ihalesini aldığını yazmıştım. O dönem; ihaleye girmesi ve hatta ihaleyi alması için kurulan bir şirket olduğu o kadar açıktı ki...

Air Clinic şirketi bu ihaleyi aldıktan sonra THY, tekerlekli sandalye kullanmak isteyen yolculardan rapor istemeyi de kesti. Herkesin rahat rahat kullanması ve Air Clinic'e THY'nin kasasından her ay milyonlarca TL akması için her türlü fedakarlık yerine getirildi(!) ( Her ay 200 bin yolcunun tekerlekli sandalye ile taşınmasının THY'ye maliyetini aşağı yukarı tahmin edebilirsiniz) Yer hizmetleri şirketi TGS'deki çalışanlar bile Air Clinic'in yetişemediği yerde gönüllü hizmet vermek üzere bu şirketin emrine verildi.

Bugün pandemi kıskacında kıvranan, çalışanların maaşlarından tutun, uçak ve havalimanı ödemelerine kadar her kalemde ücretleri düşürme ve öteleme derdine düşen THY'nin, Air Clinic konusunda cömertliğinden vazgeçmediğini son rakamlardan net bir şekilde görebiliyoruz.
Sadece Air Clinic mi?
Hayır...

THY'de özellikle 2015'ten sonra taşeron şirketlerden hizmet alımlarında ciddi bir artış sözkonusu... Hatta bazı yöneticilerin bu taşeron şirketlerle  resmi ya da gayri resmi bağları olduğu sır değil.

Mesela Teknik A.Ş'ye temizlik hizmeti veren SAF Tesis şirketi... Bu şirket de Teknik A.Ş üzerinden epey bir para kazanıyor. Üsküdar'daki şirketin müdavimi de bir THY yöneticisi... Kendi şirketi olsa ancak bu kadar sık ziyaret edebilir o şirketi!
Bir de Kim Psikoloji var.

THY'nin insan kaynaklarındaki malum okul mezun ağını yöneten İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül'ün ağabeyi Ömer Akgül'e ait.
THY çalışanlarına psikoloji eğitim paketleri satıyor ve tıpkı Air  Clinic'e ve SAF Tesis'e olduğu gibi, onlara da  yıllardır THY'nin kasasından milyonlar aktarılıyor.

Bu arada Ebubekir Akgül'ün diğer iki kardeşinin de THY'de çalıştığının altını çizelim. Biri dışardan dört kardeş THY'nin her türlü nimetlerinden sonuna kadar faydalanıyor. Allah bozmasın!

Gelelim THY'nin yeni Yönetim Kurulu Üyesi Melih Şükrü Ecertaş'a...
33 yaşındaki THY'nin yeni yönetim kurulu üyesinin de bir şirketi var: Mental Danışmanlık Ltd. Şti.

Ne hikmetse THY'nin hizmet satın aldığı bir çok taşeron şirket gibi, bu şirketin de merkezi Üsküdar'da...

THY bir süredir insan kaynakları için Mental Danışmanlık şirketi ile çözüm ortağı olarak çalışıyor... Yani THY'nin işe alacağı kişileri THY yönetim kurulu üyesine ait Mental Danışmanlık şirketi seçiyor ve bu  hizmet için de şirkete hatırı sayılır danışmanlık ücreti ödeniyor.
THY'nin pandemi süreci başladıktan sonra bile bu şirket üzerinden şirkete alım yapıldığı da iddialar arasında ki, uçakların yerde olduğu ve çalışanların maaş alamadığı ve hatta gönüllü istifaya zorlandığı bir dönemde, bu şirket üzerinden alımların devam etmesi, içerisinde çok fazla soru işareti barındırıyor. Neyse...

Bu arada yeri gelmişken İstanbul Ticaret Odası'na ait internet sitesinde bilgi bankası bölümünde, isim girerek, şirket sorgulama sayfası vardı. Bir süredir bu sorgulama için TC kimlik numarası girme şartı konuldu. Dolayısıyla kimin hangi şirketi var, hangi şirkette ortaklığı var, bunları artık göremiyoruz. Neyse ki, geçmişte bazı bilgileri not ettiğimiz için zorluk yaşamadan, hangi şirketle kimlerin bağı olduğunu biliyoruz.
THY'nin eş dost taşeronlarından başka bir de Genel Müdürlük emrine çekilen müdür sorunu var. Sayıları oldukça fazla... Aylardır ve hatta yıllardır sadece bankamatik müdürlüğü yapıyorlar. Tanımlı bir görevleri yok ama  başkan veya müdür maaşlarını tıkır tıkır alıyorlar.

Onlardan biri de Eski Ekip Planlama Başkanı Mert Yüzsever... Aylardır genel müdürlük emrinde...

Mehmet Karataş, Dinçer Eroğlu, Erhan Yeşilkaya gibi müdürler de 'müdür' kadrosunda olup uzun süredir bir işi olmayan bazı isimler...  Hiçbir iş yapmadan yüklü yüklü maaş alıyorlar. Üstelik THY'de her uçağa iki müdür düştüğü eleştirilerinin toplumu rahatsız ettiği bir dönemde, her nedense kimse bu isimlere dokunamıyor.

Bütün bu taşeronlar ve gereksiz müdürlükler sorunu THY'nin sırtında yük olarak dururken THY yönetimi, çalışanlardan nasıl biraz daha maaş kesintisi yaparız, ihbar tazminatı vermeden işten çıkarırız ya da nasıl ücretsiz izne yollarız onun derdine düşüyor. Bırakın çalışan maaşlarını da, önce şu taşeronları sırtınızdan atın, bankamatik müdürlerin arpalarını kesin... Burası arpalık değil, hepimizin gözünün nuru bayrak taşıyıcı havayolumuz!

ŞİRKETİN YÜKSELEN YILDIZI: EBUBEKİR AKGÜL

Türk Hava Yolları ve THY Teknik A.Ş. tarafından uçak koltukları ve yedek parçalarını tasarlamak, üretmek, değiştirmek ve ticarileştirmek amacıyla 2011 yılında kurulan TSI Uçak Koltuk Üretimi San. ve Tic. A. Ş'nin yönetim kuruluna bir bakın...

Koltuk şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda THY'nin İnsan Kaynakları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülkerim Çay....
THY'yi temsil eden yönetim Kurulu üyesi ise yine THY'nin İnsan Kaynakları Başkanı Ebubekir Akgül...

THY' nin teammüllerinde iştirak şirketlere başkan ya da genel müdür yardımcısı atanması yok. (En azından bu döneme kadar yoktu)
O koltuklarda ya Yönetim Kurulu Başkanı THY'yi temsil ederdi ya da genel müdür...

Refüze ettikleri genel müdürü yönetime atamamak için sanırım yakında torpilli müdür ve şefleri de o koltuklara atayacaklar!
Koltuk üretimi denilince makine mühendisleri, endüstri mühendisleri vs. aklınıza geliyor ama THY'nin İnsan Kaynakları yöneticileri koltuk şirketinin yönetimindeler...

Diğer ortak Assan Hanil'in yönetim kurulu üyelerinin hepsi deneyimli makine mühendisleri...

Herhalde Assan Hanil tarafı koltukları tasarlayacak ve üretecek, THY'nin atadığı başkan ve üye de, ihtisas alanları dışındaki bu göreve gelerek, malum okuldan sınıf arkadaşlarını, alt devrelerini, üst devrelerini şirkete yerleştirecek. Başka ne için orada olabilirler ki? Koltuk tasarlayıp üretecek değiller ya!

THY'nin taşeron arpalığı ve bankamatik müdürleri!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (201)

⚠️" DİKKAT DİKKAT⚠️ Dursun Coşkun Yıldız ⚠️Dursun Coşkun Yıldız⚠️AĞIR CEZA HAKİMLİĞİNDEN ARANIYORSUNUZ "⚠️ ~ 3 ay önce
Kod Adı : " Dursun Coşkun Yıldız" " THY ' nin ARPALIK Müdürü " DERHÂL BANA AİT OLANLARI GERİ İADE EDECEK AÇIKLAMA YAPACAK VE ÖZÜR DİLEYECEKSİN / İZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
köylü ~ 3 ay önce
imam hatip mezunu isen hemen thy de işe başlayabilirsiniz, hatta hiç uçak kullanmasanız dahi pilot kadrosu bile veriliyor, işte liyakatsız devlet yönetmek bu...nerde bir imam farklı yüksek ballı maaşlarla işe başlatılıyor...bu yapılanlar emin olun 50-100 yılda temizlenemez...lanet olsun kul hakkı yiyenlere lanet

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Thy ' li ~ 3 ay önce
Yazık Olmuş Size VERİLEN O KADAR EĞİTİME : (kabin eğitimleri havacılık ingilizcesi diksiyon ilk yardım eğitimi kelepçe kullanma servis eğitimi kuaförlük hizmetleri eğitimi oturma eğitimi kalkma eğitimi gülme eğitimi vbg ) " Göster GERİ ÇEK "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eski Thy ' li ~ 3 ay önce
Yazık Olmuş Size VERİLEN O KADAR EĞİTİME : (kabin eğitimleri havacılık ingilizcesi diksiyon ilk yardım eğitimi kelepçe kullanma servis eğitimi kuaförlük hizmetleri eğitimi oturma eğitimi kalkma eğitimi gülme eğitimi vbg ) " Göster GERİ ÇEK "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haybeciler ~ 3 ay önce
Bi haybecide Safta Yalçın N. Var.Hıç kontak açmadan yıllardır gelir gider bu şahıs ama çekirdeksiz gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
700 müdür ~ 3 ay önce
Şirkette 700 müdür var uçak başına 2 müdür düşüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kamil ~ 3 ay önce
Kamil kardesim, ucak basina yonetici hesabi mi yapilirmjs? Ucak basina histesiI hesaplarsin, pilot hesaplarsin, yonetici ne alaka? Agzi okan konusuyor.
Qwer ~ 3 ay önce
kaynak CHP il başkanlığı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zor mu geldi ~ 3 ay önce
Pilotların bile işten çıkarılma olasılığının olduğu havayolu şirketine Akp İl Başkanı'nın kardeşinin kriz durumundayken bile müdür yapılması batmıyor da bu ihtimal mi btıyor bir tarafına ?
.. ~ 3 ay önce
Defalarca eğitim için Ebubekir Bey'e Kim psikolojiden havacilik ile ilgili eğitim almak için talepte bulunduğumuzda etik olmaz diyerek reddetti. Siz neye dayanarak bununla ilgili yorum yapıyorsunuz, herhangi bir fatura belge VS var mı Kim Ps. adına kesilmiş elinizde? Yok yani madem asılsız bir şekilde karaliyorsunuz bari egitimleri alsaydık da yüzünüz kara çıkmasaydı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Erdal Bakkal ~ 3 ay önce
Kardeşini akademiye sokmasının da faturasını gösterelim mi? Peki bu etik mi sizin kitabınızda? Herkes her şeyin farkında...
Doğrucu Davut ~ 3 ay önce
Dediğiniz gibi iddialar doğru değilse konu gayet basit. Ebubekir dava açar maddi ve manevi tazminat talebinde bulunur. Kamuoyu da iddialar doğru mu değil mi görür. Ya da yazara bir tekzip gönderir . SÜKUT İKRARDAN GELİR. Aklıma gelmişken bu kurumda bu iddiaları inceleyip soruşturacak MÜFETTİŞ yok mu? Sahi onlar ne iş yapar?
Malum Güruh ~ 3 ay önce
Bu şirkette 2015 yılına kadar ilanla alım yapılıyordu sonrasında da ara ara yapılmaya devam edildi. Tabi alım esnasında ihtiyacın %50-60'u sıradan adaylardan, geri kalanı yine "referanslı" kişilerden sağlanıyordu. Malum güruhun kontrolü ele almasıyla bu oran düştü ve hatta sıfırlandı. Artık çoğu kadro onların. Bu gücü gören teşkilattaki diğer karakter yoksunları da onların ayak işlerini görmek, gönüllerini hoş tutmak, müdürüm, başkanım söylemleriyle gururları okşamak suretiyle yalakalık yaparak yerini sağlama alma peşinde. Yazık, şirketin kan kaybettiği bu kritik dönemde konuşulması gereken son konular olmasına rağmen, verdikleri derin zararlar ve doyumsuzlukları nedeniyle şirketin gerçek emekçilerini küstürmüş, uzaklaştırmış durumdalar. Aklı başında hemen herkes iş arıyor, uzaklaşmanın peşinde. Nitelikli bir grubun ayrılması sonrasında bu şirket malum güruhun eline kalırsa, ülkemizin tek global markası olan bu kuruma gerçekten yazık olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
beyin bedava ~ 3 ay önce
sizden olmayan her şey tu kaka sizden olanınsa kimin makatını yaladığının önemi yok. Alnı secdeye değiyorsa muhakkak torpillidir. Alenen gavuruz diyemediğiniz için üstü kapalı hep inananlara sallayın klavye delikanlıları. Sizin hipokrasinize tüküreyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Beyin bedava'ya ~ 3 ay önce
Adamsan gavur icadı hiçbir şeyi kullanmazsın.
Tgs ada ~ 3 ay önce
Bir bankamatikćide adanada thy de suat var bilginiz olsun
Çünkü.... ~ 3 ay önce
Ne pislik varsa , dinci gerici yobazlardan çıkıyor
beyin bedava yazana ~ 3 ay önce
Ben de senin ifadene, seviyene,zihniyetine tüküreyim diyeceğim ama tükürüğüme yazık.
PilotRn ~ 3 ay önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000