19 Ekim 2020, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Zamanı gelince herşeyin bir karşılığı oldugunu da Thy elbet görür. O zaman verdiği değerin karşılığını da alır. Köle gibi çalıştırmak neymiş görecekler.
  • Eğer oyunu akepe denen partiye attıysan hiç ağlama kardeşim. Sana müstehak. Coloboda da kalırsın senegaldende dönemezsin. Oyunu modern Türkiye için kullan. Gericiye, atarlanana, dini kullanana, her lafi gamdolsun diyene mi oy atmak istersin yine?
  • BAHSİ GEÇEN HOCAMIZ HAMDİ YILMAZ VE ARKADAŞIMIZ MERVE ALTUN. MEKANLARI CENNET OLSUN, ALLAH RAHMET EYLESİN. İKİSİ DE HAVACILIK SEVDALISIYDI.
  • Arkadaş bi bitmediniz ya yeter!
  • Spor salonunda tanıştığı bakire kızın içkisine ilaç atıp şu an tecavüz iddiasıyla yargılanan kaslı dövmeli yakışıklı kaptan pilot haberi birkaç dakika yayında kalıp kaldırıldı ne oldu o pilota?
  • Onlar pilot. Kutsal varlıklardır. Bütün kadınlar onlarla evlenip "kapak atmaya" çalışır ama onlar kadınlara zorla içki içirip tecavüze kalkışmakta serbesttir. Bir şikayet olursa da kesin iftiraya uğramışlardır ya da o çok değerli paralarını sızdırmaya çalışıyorlardır. Öyle kusursuz öyle haklı öyle mükemmel errkeklerdir onlar.
  • TGS'ye girmek icin nereye basvuruyoruz? F/O lari cikartip yer hizmetleri personeli yapacaklarmis bu yuzden alim yok diyorlar dogru mu?
  • Thy de tanıdığın yoksa ve hükümete yakın kaptanın çocuğu değilsen ve dayın yoksa değerin yok . Bunlar uçağı kırsa atılmazlar sen iki şey bileme ya da ufak bir hata yap öğrenme aşamasında, hemen kapının önüne koyarlar. he bir de bunlar yabancı gelsin bizden olmayan türk vatan evladı çocuğu gelmesin bu şirkete derler.... bu yorumu yapmış okuyucunun biri imla hatalarını düzelttim yorum çok doğru olduğu için herkes okusun istedim
  • Asıl bize deyer verilmesi lazım bize aldıyımız mağaş bin euro bile yok ama canımızı riske atarak herkezin canını kurtarıyoz
  • Burada yorum yapanların bir kısmı maalesef ruh hastası ve tedavi olmaları gerekir.Bu tipler aşağılık kompleksi içindeler, ulaşmak isteyipte ulaşamadıkları meslek olan pilotlara saldırarak bu koplekslerini baskılamaya, biraz rahatlamaya ve tatmin olmaya çalışıyorlar.

THY'nin pilotlarına verdiği değer!

2013 yılının Ağustos ayında, Türk Hava Yolları'nda görev yapan  iki pilot, uçuş sonrası havalimanından otele giderken saldırgan bir grup tarafından kaçırıldı.

Bilinmeyen bir adresi götürülen pilotlar, kimliği belirsiz kişilerce 71 gün boyunca esaret altında tutuldular. Türkiye Cumhuriyeti devleti, o günlerde tüm imkanlarını seferber ederek pilotların bir an önce kurtulabilmesi için yoğun çaba harcadı. Türk pilotların, yabancı bir ülkede kaçırılmasının yankıları uzun süre gündemde kaldı. İki ayı aşan süre boyunca, konu hep sıcak tutuldu. Pilotlar, hem Türkiye Cumhuriyeti devletinin hem de çalıştıkları şirketin kendilerini kurtarmak için topyekün çaba harcadığını görerek umutlarını diri tuttular.

Günler sonra bir Ekim ayında pilotlar, Türkiye'nin yoğun baskıları sonucu serbest bırakıldılar. Murat Ağca ve Murat Akpınar isimli pilotlar, 18 Ekim gecesi, kendilerine “ İmam Rıza'nın Ziyaretçileri" adını verilen grubun elinden kurtarılarak özel bir uçakla Lübnan'dan İstanbul'a getirildi. Altını çiziyorum, özel uçakla...

Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan pilotları havaalanında bizzat karşıladı. Karşılayanlar arasında yine dönemin THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile THY Genel Müdürü Temel Kotil de vardı.
Yıllar önce yaşanan bu olay, iki Türk vatandaşının ve bu ülkenin iki pilotunun kurtarılması sözkonusu olduğunda, hem Türkiye Cumhuriyeti devletinin hem de Türk Hava Yolları'nın dünyaya örnek olacak gayretini açıkça gözler önüne sermesi açısından önemliydi...

Neden anlattım bu olayı?

Geçen hafta iki THY pilotu Sri Lanka-Colombo seferi sırasında Covid-19 pozitif oldukları gerekçesiyle bu ülkede günlerce karantina altında tutuldular. Hastane koşulları, fotoğraflardan gördüğümüz kadarıyla çok kötü idi. Tuvaletler, yataklar, banyo... Tek kelime ile çağdışı denilebilecek bir ortamda günlerce yaşamak zorunda bırakıldılar. Üstelik öldürücü Covid-19 testleri pozitif olmasına rağmen...

Belki birebir kıyaslamak doğru olmaz ancak o günden bugüne THY'nin çalışanlarına bakış açısının değişimini ortaya koyması açısından çok  güzel bir fotoğraftı bu...

Bir tarafta, iki pilotun kurtulması için dünyayı ayağı kaldıran THY, diğer tarafta pilotlarını kurtarmalarını geçtim, olaya kör ve sağır olan, bırakın özel uçağı, tarifeli yolcu uçağı ile bile değil kargo uçağıyla Türkiye'ye getiren bir THY... Daha da acısı... Pilotların bulundukları kötü koşullardan kurtarılmasında THY'nin değil, Uluslararası Pilotlar Derneği IFALPA'nın ön ayak olması...

Ne denir ki?

Son beş yılda THY'nin sadece marka değeri düşmedi, çalışanına verdiği değer de en az marka değeri kadar yerle yeksan oldu... Dünyanın en riskli ülkelerinde en korunaksız havalimanlarına uçan THY pilotları, şimdi ne kadar rahat hissedebilirler kendilerini?

İki yıl önce THY Uçuş Akademisi'ne ait eğitim uçağı düştüğünde de, enkaza hala ulaşılamamışken,  THY'nin ilk işi, “ Aman THY adı bir yerde geçmesin” diye bütün nüfuzlar seferber etmekti. Bir öğretmen pilot ve bir öğrencisinin, dağın yamacında buz gibi toprağa bedenleri düşmüşken bayrak taşıyıcımız “ Aman markamıza zarar gelmesin” derdine düşmüştü... Açın Google'a bakın...Şimdi bile o gün düşen uçağın hangi şirkete ait olduğu hiçbir haberde yer almaz. Hatta bırakın şirketin adının yer almamasını, cenaze törenini bile talimatlarla haber yaptırmadılar. Gömün gitsin dediler...

Daha niceleri var ama son iki olayda insana verdikleri değer tam olarak bu!

THY'nin pilotlarına verdiği değer!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (107)

Karşılık ~ 4 gün önce
Zamanı gelince herşeyin bir karşılığı oldugunu da Thy elbet görür. O zaman verdiği değerin karşılığını da alır. Köle gibi çalıştırmak neymiş görecekler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oyunu kime attın sen onu söyle ~ 4 gün önce
Eğer oyunu akepe denen partiye attıysan hiç ağlama kardeşim. Sana müstehak. Coloboda da kalırsın senegaldende dönemezsin. Oyunu modern Türkiye için kullan. Gericiye, atarlanana, dini kullanana, her lafi gamdolsun diyene mi oy atmak istersin yine?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 4 gün önce
BAHSİ GEÇEN HOCAMIZ HAMDİ YILMAZ VE ARKADAŞIMIZ MERVE ALTUN. MEKANLARI CENNET OLSUN, ALLAH RAHMET EYLESİN. İKİSİ DE HAVACILIK SEVDALISIYDI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arff ye ~ 4 gün önce
Arkadaş bi bitmediniz ya yeter!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akepe bu! ~ 4 gün önce
Hala anlamadınızmı? Karalık günlere hızla gittiğimizden haberdar değilmisiniz? Oy attıkalrınızın hırsız, yolsuzluk yapan din bezirganı olduklarını anlamadınızmı?
Badem bıyıklıların oldugu yerde... ~ 4 gün önce
Gersey olur. Bunların dini imanı paradır. Eyyy diye atarlanıp hertürlü pisliği aymazlığı gericiliği yapar. Onur seref aramayın bunlarda. Zaten ülkesini milletini düşünmez tek düşündüğü paradır para. Anasını Satar bunlar para için...
İçkiye ilaç ~ 4 gün önce
Spor salonunda tanıştığı bakire kızın içkisine ilaç atıp şu an tecavüz iddiasıyla yargılanan kaslı dövmeli yakışıklı kaptan pilot haberi birkaç dakika yayında kalıp kaldırıldı ne oldu o pilota?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İçkiye ilaç'a yanıt ~ 4 gün önce
Kızın bakireliğini neden özellikle vurguluyorsun, tecavüz sayılması için illa bakire mi olması gerekir?
kutsal pilot ~ 4 gün önce
Onlar pilot. Kutsal varlıklardır. Bütün kadınlar onlarla evlenip "kapak atmaya" çalışır ama onlar kadınlara zorla içki içirip tecavüze kalkışmakta serbesttir. Bir şikayet olursa da kesin iftiraya uğramışlardır ya da o çok değerli paralarını sızdırmaya çalışıyorlardır. Öyle kusursuz öyle haklı öyle mükemmel errkeklerdir onlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kutsal damacana ~ 4 gün önce
fakir ehehehehehe
? ~ 4 gün önce
Bu anlatttığını her insan yapıyor, her gün tvde boy boy programlar var. Piloy yapınca bütün pilotlarmı oldu? Adam olsanız kıskançlık ulaşamamazlık olmasa zaten böyle münferit bir olayı genele yaymazdın. Bozukluk pilotlarda değil sende ve senin gibi sakallı tayfa küçücük kızlara saldırırken sahi noldu o sakallıya diye sormayanlarda!
Soru işaretine cevap ~ 4 gün önce
Ya önceden paranız vardı şimdi o da yok neden sizi cekemeyelim ya artık aşın bu egoyu.
Ret ~ 4 gün önce
Reddedilem bir hostesin cigliklari ;)
TGS'ye alim var mi ? ~ 4 gün önce
TGS'ye girmek icin nereye basvuruyoruz? F/O lari cikartip yer hizmetleri personeli yapacaklarmis bu yuzden alim yok diyorlar dogru mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baş vuru ~ 4 gün önce
Başını duvarlara vur başvuru duvara
Var kardeşim ~ 4 gün önce
Tgs de alım bitmez yılın 365 günü 7/24 alım var,geliyorlarlar “birine bakıp çıkıcam” misali bakıyorlar işten çıkıyorlar sonra,sende bu tezgahtan geç,TGS de çalışmamış kimse kalmayacak ,TGS demek alım demek ,gel kardeşim sende gel eksik kalma (Not:sürekli yüzlerce kişinin gelip gittiği bu şirketi denetleyen sorgulayan ne oluyor burda ya ? Diyen olmaması çok enteresan)
İl gençlik kolları ~ 4 gün önce
Belediye vardı ama o cehapeye geçti belediyeye gitme
Kırım ~ 5 gün önce
Thy de tanıdığın yoksa ve hükümete yakın kaptanın çocuğu değilsen ve dayın yoksa değerin yok . Bunlar uçağı kırsa atılmazlar sen iki şey bileme ya da ufak bir hata yap öğrenme aşamasında, hemen kapının önüne koyarlar. he bir de bunlar yabancı gelsin bizden olmayan türk vatan evladı çocuğu gelmesin bu şirkete derler.... bu yorumu yapmış okuyucunun biri imla hatalarını düzelttim yorum çok doğru olduğu için herkes okusun istedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.... ~ 4 gün önce
Her gün hükümete küfreden tonla adam uçuyor o kokpitte. Yalanınıza tüküreyim. Dışardan okuyan inanır makattan üfüren gevşekler
Arff ~ 5 gün önce
Asıl bize deyer verilmesi lazım bize aldıyımız mağaş bin euro bile yok ama canımızı riske atarak herkezin canını kurtarıyoz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Öğren ~ 4 gün önce
Sen önce okuma yazmayı öğren ondan sonra yorum yaz..
Arff'ye ~ 4 gün önce
Tüm gün içtiğiniz çayınızı kahvenizi karşılıyor devlet. Oturduğunuz odadaki tv'nizde netflix'iniz bile eksik değil.
TGS görevlisi ~ 4 gün önce
Türkçe’ ne tüküreyim.Suriyelier bile senden daha düzgün yazıyor
Aşağılık kompleksi ~ 5 gün önce
Burada yorum yapanların bir kısmı maalesef ruh hastası ve tedavi olmaları gerekir.Bu tipler aşağılık kompleksi içindeler, ulaşmak isteyipte ulaşamadıkları meslek olan pilotlara saldırarak bu koplekslerini baskılamaya, biraz rahatlamaya ve tatmin olmaya çalışıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000