18 Mayıs 2020, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • Bu günleri göreceğimiz belliydi rozete bile tahammülü olmayanlar şimdi kendileri öve öve bitiremiyorlar
  • Sendika ile görüşüldükten sonra pilotlara sırasıyla şu teklifler gelecektir; ikramiyeler iptal edilecek, 2018 yılında verilen zamlar geri alınacak, vergi ödenek payları artırılacak yoksa ciddi bir kısmınız işsiz kalacak, nasıl olsa dünyanın geri kalanında da iş bulma imkanınız yok! Herkes, THY ne verirse onu almak zorunda kalacak başka çare yok. Ani oluşan pilot fazlalığı şirketlere maaşları düşürme imkanı verdi. Görelim gerçek asuman aşıklarını
  • Hickimsenin dile getirmedigi hatta belki dusunmedigi bir noktaya parmak basmissiniz. Kaleminize saglik. Evet, THY nin bu donusumu dikkat cekiyor. Onemli olan kismi ise neden simdi ve samimiyet var mi? Kendi adima bunlarin ozellikle calisanlar tarafindan uzerinde dusunulmesi gereken hususlar oldugunu dusunuyorum.
  • Bu sitede insanları birbirine düşürecek, içerikten uzak ne kadar boş beleş yorum varsa altına bakın, hepsi en çok favori alanlar. Bunu site yönetimi yapıyorsa diyecek bir şey yok. Ama bu fesat ve seviyesiz yorumları bu kadar beğenen kullanıcı varsa yazık geldiğimiz hale. Herkes başkalarının mutsuzluğuna sevinç çığlıkları atar hale gelmiş, ortalık kızışsın da biraz daha eğlenelim derdindeler. Birbirlerinin yüzüne söylemeye cesaret edemeyecekleri şeyleri buraya kusarak rahatlıyorlar. İşin kötü tarafı bu insanların bazıları troll olmanın ötesinde gerçek şirket çalışanları. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ama maalesef THY günden güne daha da kötü bir hale geliyor.
  • CADETLER ÇOK GÖZE BATIYOR. KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELERİNİ ÖNERİYOERUM. TÜRK HAVA YOLLARI GİBİ BİR DEĞERİ TEHDİT EDER HALE NE ARA GELDİNİZ. CESSNA KANADINA DOKUNAN KENDİSİNİ KIDEMLİ KAPTANLARIMIZ İLE BİR TUTUYOR. SABIRLA BEKLEYEN ARKADAŞLARIM MÜSTESNA.
  • Trollük yapmayında eğitimlere ne zaman başlıyoruz onu söyleyin
  • Haftada bir tekrarlıyorum, TK, Sun,Pc mecburen küçülecek vede eleman çıkaracak.Onur ,Twı,Corendon malesef CX... Nedenmi? LH 12 mılyar euro para alacak vede 8000 den fazla elemanı işten çıkaracak, bizde 1 dolar para yok biz dımdık yola devam edeceğiz, yok öyle bir ekonomi kuralı..gerçekleri kabullenmeli ve bir dik duruş ile resmen anons edılmelidir.
  • Kardesim adamlar isten cıkarmayla ilgili tek kelime etmezken siz burada isten cıkarmadan baska sey konusmuyosunuz. Olmayacagıda varsa olur hale getiriyosunuz. Tırsmayın bu kadar
  • Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulamadım bir süre iki yıllık mobilya tasarım mezunu adam işe alındı havacılık mezunu ben boşta bekledim işsizlik nedir gayet iyi bilen biri olarak İstanbul'un kalbur üstü bir semtinde 1+1 70metrekare bahçe katı bir dairede ay sonunu denklestirmeye yetecek kadar bir hayat yaşıyorum murat kardeşim bu dediklerini kendime dert edecek değilim akacak kan damarda durmaz olacak olan olacak bakarız yolumuza bir şekilde torpil ile de işe yerlesmedim kimseye de yalakalık yapmadım bugüne kadar emegimle alın terimle geldim helalinden kazandığımın hesabini verecek kadar da içim rahat bu toprağın altında adalet liyakat bekleyene no mercy buradan bu algı yönetimi yapan habercilik anlayışından vazgeçsin airporthaber artık uçuş olmasa TK 19 Mayıs'ta neden suskun diye haber yapacaktınız..?
  • Sayın Murat Bey , 1.THY Binalarında üzerinde ATATÜRK posterlerini göremiyoruz artık ATATÜRK posterlerinide THY Binalarında görmek istiyoruz. 2.Burada çıkan haber ve yazılara bakılır ise siz bu şirketin yarısını işten attırmadan rahat etmeyeceksiniz herhalde...Saygılar

THY'nin bir yılda radikal değişimi - THY neden suskun?

Türk Hava Yolları'nın milli bayramlar konusundaki hassasiyetinden hoşnut olmayan var mı? Siyasi görüşü ne olursa olsun, THY'nin özellikle son bir yıldır milli bayramlar ve ulusal hassasiyetler konusunda, alışılagelmişin dışında duyarlı oluşundan rahatsız olan var mı?

Sanmıyorum ki olsun...

23 Nisan'da Ankara'dan havalanan Boeing ‪777-300‬ER tipi uçağın gökyüzüne Türk bayrağını nakış gibi dokuması, her kesimin takdirini toplarken THY de büyük bir alkışı haketmişti.

Ondan önce filoya ilk dahil edilen Boeing 787 Dreamliner uçağına Maçka adı verilerek teröristlerce katledilen Eren Bülbül'ün memleketine ziyarete gidilmesi de hepimizi fazlasıyla duygulandırmadı mı?

Şimdi de 19 Mayıs'ta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun'a çıkışını temsilen tarihi yolculuk adıyla bir başka etkinlik başlattı THY...

Ve yine milyonların yüreğine dokundu...

Ve giderek, şu his oluşuyor yüreklerde... Sanki bu aralar, bayrak taşıyıcı olmanın hakkını daha bir fazla veriyor THY...  

Ayrıştırmak yerine birleştiren, ötekileştirmek yerine kucaklaştıran, uzaklaştırmak yerine kaynaştıran bir THY'nin, kalabalık kitleleri vazgeçilmez ortak değerlerde buluşturmadaki rolünün, herhangi bir şirketle kıyaslanamayacak kadar fazla olduğunu, bu organizasyonlarda net bir şekilde görmek mümkün...

Şeytanın avukatlığını yapayım, şimdi birçoğumuz ister istemez şunu düşünmüyor mu?  THY'nin son bir yılda ve özellikle coronavirüs sürecinde, her kesimin değerlerine yeteri kadar önem vermesinin alamet-i farikası nereden geliyor?

Milli olan Türk Hava Yolları, neden daha milli hale geldi birden bire...

Yanlış anlaşılmasın, geldiği noktadan en ufak bir şikayetim de yoktur. Sadece samimi olduklarına inanmak istiyorum...Bir yılda bu kadar hızlı değişim, “Acaba neden? ” diye kendimize sorular sordurtuyor olsa da keşke bunlar, siyasi iklimin etkisi ile politik manevralar için değil de, daha önce de yapılsaydı diye içten içe hayıflanıyorum!

Biliyoruz ki THY yakın geçmişte yakasına Türk bayrağı ya da Atatürk rozeti takan uçuş ekiplerine ihtar veriyor ve hatta bu rozetlerin kullanımı yaygınlaşınca memorandum yayınlayarak kesin bir yasak getiriyordu.

Bütün havayolu şirketleri 29 Ekim'de, 23 Nisan'da, 19 Mayıs'ta havaalanlarındaki kontuarlarını Türk bayrakları ile gelin gibi süslerken THY kontuarlara tek bir bayrağı bile çok görmüyor muydu?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan reklam filmlerinde o bayramı çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün adının bile geçirilmemesine içten içe öfkelenmiyor muyduk?

Şimdilerde THY, tüm kesimlerin gönlüne girmeyi başardı ve tam olarak bir bayrak taşıyıcı oldu...

İnşallah taşıdığı o bayrak her zaman layık olduğu yerde de kalacak...

THY NEDEN SUSKUN?

Türk Hava Yolları'nı milli duygularımızı göklere çıkarırken tabiki övmek gerek. Ama bunu yaparken eksik ya da yanlışmlarını eleştirmeye devam etmek de en doğal hakkımız...

THY'nin coronavirüs sürecinde olması gerekenden daha sessiz bir süreç yaşadığı hepimizin malumu... THY  Genel Müdürü Bilal Ekşi'nin attığı twitler olmasa THY kanadından bilgi almak maalesef sözkonusu olmayacak. Ama o bilgilendirmeler de tam olarak soruların karşılığı olamıyor.

Mesela, bir çırpıda aklıma gelenler...

Uçuşlar ne zaman başlayacak, ortalıkta dolaşan Haziran sonrası uçuş planları doğru mu?

Personel ya da kapasite azaltımı olacak mı?

Filodan hangi uçaklar çıkacak, filo revizyonu nasıl gerçekleşecek?

Ve en önemlilerinden biri...

Hali hazırda işe alım sürecinde olan ve eğitimlerine devam eden pilot, teknisyen ve kabin memurlarının akıbeti ne olacak?

Her biri “biz sizi ararız” diye eve gönderildiklerinden beri bir haber alamamaktan şikayetçi...

En azından onlara bir bilgilendirme yapılması ve ya “bizden umudu kesin yolunuza bakın” ya da “biraz daha sabredin bekleyin” denilmesi gerekmez mi?

THY'nin bir yılda radikal değişimi - THY neden suskun?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (196)

LunaparkOldular ~ 5 ay önce
Bu günleri göreceğimiz belliydi rozete bile tahammülü olmayanlar şimdi kendileri öve öve bitiremiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olacaklar ~ 5 ay önce
Sendika ile görüşüldükten sonra pilotlara sırasıyla şu teklifler gelecektir; ikramiyeler iptal edilecek, 2018 yılında verilen zamlar geri alınacak, vergi ödenek payları artırılacak yoksa ciddi bir kısmınız işsiz kalacak, nasıl olsa dünyanın geri kalanında da iş bulma imkanınız yok! Herkes, THY ne verirse onu almak zorunda kalacak başka çare yok. Ani oluşan pilot fazlalığı şirketlere maaşları düşürme imkanı verdi. Görelim gerçek asuman aşıklarını

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D.G. ~ 5 ay önce
Hickimsenin dile getirmedigi hatta belki dusunmedigi bir noktaya parmak basmissiniz. Kaleminize saglik. Evet, THY nin bu donusumu dikkat cekiyor. Onemli olan kismi ise neden simdi ve samimiyet var mi? Kendi adima bunlarin ozellikle calisanlar tarafindan uzerinde dusunulmesi gereken hususlar oldugunu dusunuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz seviye ~ 5 ay önce
Bu sitede insanları birbirine düşürecek, içerikten uzak ne kadar boş beleş yorum varsa altına bakın, hepsi en çok favori alanlar. Bunu site yönetimi yapıyorsa diyecek bir şey yok. Ama bu fesat ve seviyesiz yorumları bu kadar beğenen kullanıcı varsa yazık geldiğimiz hale. Herkes başkalarının mutsuzluğuna sevinç çığlıkları atar hale gelmiş, ortalık kızışsın da biraz daha eğlenelim derdindeler. Birbirlerinin yüzüne söylemeye cesaret edemeyecekleri şeyleri buraya kusarak rahatlıyorlar. İşin kötü tarafı bu insanların bazıları troll olmanın ötesinde gerçek şirket çalışanları. Allah herkesin gönlüne göre versin. Ama maalesef THY günden güne daha da kötü bir hale geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuzu kurular ~ 5 ay önce
Mağdur edilen, haksızlık yapılan çok kişi var. Bana dokunmayana bişey olmasın gamsızlığı tuzu kurularda olur.
EKONOMİST CAPT. ~ 5 ay önce
CADETLER ÇOK GÖZE BATIYOR. KENDİLERİNE ÇEKİ DÜZEN VERMELERİNİ ÖNERİYOERUM. TÜRK HAVA YOLLARI GİBİ BİR DEĞERİ TEHDİT EDER HALE NE ARA GELDİNİZ. CESSNA KANADINA DOKUNAN KENDİSİNİ KIDEMLİ KAPTANLARIMIZ İLE BİR TUTUYOR. SABIRLA BEKLEYEN ARKADAŞLARIM MÜSTESNA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FO ~ 5 ay önce
ÇOK HAKLISINIZ KAPTANIM DIAMOND A DOKUNAN MI DERSINIZ KANADINA ÇIKIP POZ VEREN MI DERSİNİZ ZATEN BOL REFERANSLI ARKADAŞLAR OLDUKLARINI ISPAT EDIYORLAR HER AKTIVITEDE
Cadet Pilot Tk ~ 5 ay önce
Trollük yapmayında eğitimlere ne zaman başlıyoruz onu söyleyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yılmayacağız ~ 5 ay önce
Yılmadan soracağız eğitimler ne zaman başlayacak. Ya da başlayacak mı. Şimdi gelir şirketi biz kurtarırız siz düşünmeyinciler ya da torpille girdinizciler :) kedi uzanamadığı ciğere işte
Baslamadan ~ 5 ay önce
Sizi sutlayacaklar, napick seni ayda 10 saat uçuş yazıp O bile zor 30 bin para mı vericek
IL ~ 5 ay önce
Haftada bir tekrarlıyorum, TK, Sun,Pc mecburen küçülecek vede eleman çıkaracak.Onur ,Twı,Corendon malesef CX... Nedenmi? LH 12 mılyar euro para alacak vede 8000 den fazla elemanı işten çıkaracak, bizde 1 dolar para yok biz dımdık yola devam edeceğiz, yok öyle bir ekonomi kuralı..gerçekleri kabullenmeli ve bir dik duruş ile resmen anons edılmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ya ne anlarsın ~ 5 ay önce
Ekonomiden gram anlamazsın .. Felaket tellalı istersen iddiaya girelim tek elemen çıkmayacaktır..
Senin yorum yapmandan 2 saat önce ~ 5 ay önce
Yorumundan iki saat önce yönetim kurulu başkanımız sayın aycı gereken açıklamayı yapmış sen hala burada ahkam kesiyorsun personel çıkarılmayacak kardeşim Biz büyüdükçe Avrupa’nın gavurları bize bakacak
Biraz ekonomi ~ 5 ay önce
Neymiş bu Türk Hava Yolları be kardeşim meğer dünyanın en güçlüsüymüş haberimiz yokmuş. Eşdeğer havayolu şirketlerine bir bak alınan kararlara bir bak. Zerre kadar anlamadığınız o kadar belli ki ekonomiden. Max krizi neye mal oldu şirkete haberin var mı? Uçak sipariş iptallerinden haberin var mı? Yeni oluşacak arz talep dengesini birazcık inceledin mi? 74m yolcu taşıyan bir havayolu 50m yolcu taşımak için 400 uçağın 80ini yerde tutup millete maaş verir mi uçakların ciddi bir kısmı kiralıkken? Büyük ortaklar böylesine bir fedakarlık için yatırımını şirkette tutmak ister mi? Maaşlar ve ikramiyeler bile değerlendirmeye alındı. Küçülmek ka-çı-nıl-maz bunu aklınızın bir köşesine koyun. Planlarınızı ona göre yapın. Sonra THYye suç bulmayın. Çünkü kimsenin suçu yok çünkü, elden gelen bu.
Personel ~ 5 ay önce
Çıkarılmayacak demedi, elimizden geldiğince cikarmayacagiz ama şartlarımız var dedi, oda yan haklarnizi önceden verilmiş zamlarınızj alicaz, gecinebilecekleri kadar para vericz dedi
Teknik ~ 5 ay önce
Kardesim adamlar isten cıkarmayla ilgili tek kelime etmezken siz burada isten cıkarmadan baska sey konusmuyosunuz. Olmayacagıda varsa olur hale getiriyosunuz. Tırsmayın bu kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aircraft Technician ~ 5 ay önce
Üniversiteyi bitirdikten sonra iş bulamadım bir süre iki yıllık mobilya tasarım mezunu adam işe alındı havacılık mezunu ben boşta bekledim işsizlik nedir gayet iyi bilen biri olarak İstanbul'un kalbur üstü bir semtinde 1+1 70metrekare bahçe katı bir dairede ay sonunu denklestirmeye yetecek kadar bir hayat yaşıyorum murat kardeşim bu dediklerini kendime dert edecek değilim akacak kan damarda durmaz olacak olan olacak bakarız yolumuza bir şekilde torpil ile de işe yerlesmedim kimseye de yalakalık yapmadım bugüne kadar emegimle alın terimle geldim helalinden kazandığımın hesabini verecek kadar da içim rahat bu toprağın altında adalet liyakat bekleyene no mercy buradan bu algı yönetimi yapan habercilik anlayışından vazgeçsin airporthaber artık uçuş olmasa TK 19 Mayıs'ta neden suskun diye haber yapacaktınız..?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İftira atma ~ 5 ay önce
Hükümetimiz ve yöneticilerimize iftira atma ... Yanlış anlama sırf istihdam olsun diye istihdam fazlası rahat 5 bin km var kardeşim .. Şükür et işsiz kalmayacaksın baksana yurtdışı şirketlere
Sn.Murat Herdem e ~ 5 ay önce
Sayın Murat Bey , 1.THY Binalarında üzerinde ATATÜRK posterlerini göremiyoruz artık ATATÜRK posterlerinide THY Binalarında görmek istiyoruz. 2.Burada çıkan haber ve yazılara bakılır ise siz bu şirketin yarısını işten attırmadan rahat etmeyeceksiniz herhalde...Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000