25 Mayıs 2020, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • PİLOT OLMAYAN ARKADAŞLAR OLAN SİZLERE OLACAK.BEN SENELERDİR UÇUYORUM,HESABIM DOLU,KİRA GELİRİM VAR.KISMETSE ÜCRETSİZ İZNE ÇIKACAM.BELKİ İŞLER DÜZELİNCE DÖNERİM.KABİN AŞ KURULUP ASGARİ ÜCRETE UÇACAK OLAN SİZ,HAYAT BOYU LASTİK DEĞİŞTİRİP YAĞ EKLEYECEK OLAN SİZ,KONTUARDA MASKE İLE YOLCUYLA UĞRAŞACAK OLAN SİZ.HAHAHAHA !!BENMİ DÜŞÜNEYİM BUNLARI???BİZ KESEYİ DOLDURDUK ÖNÜMÜZDEKİ 1 1,5 SENE DÜNYA TURU,SİZE ORDAN KART ATARIM ,SAYGILAR!!!SAYIN YÖNETİCİLER LÜTFEN YAYINLAYIN BUNU
  • E BİZ NOLUCAZ?400 KİŞİ..HEP KABİN HEP KOKPİT..BİZİ DE DÜŞÜNÜN BİRAZ
  • Herkes pilotların kazancına laf ediyor çünkü kazancın şovunu en çok yapan onlardı. Eline geçen parayla insanları küçümsemeler, kadınlara tepeden bakmalar ve aşağılamalar, kadın kabin memurlarının arkasından yaptıkları insan onuruna yakışmayan ithamlar, tüm kadın personelin kendi peşinde koştuğunu iddia etmeler, iki uçuş arasındaki zamana sığdırabileceği kadar kadın sığdırmaya çalışmalar bu sebeple tinderdan çıkmamalar, instagramda ve tinderda sürekli üstü açık araba kas havuz sörf şovu... Bu şekilde davranan çoğunluk, aile ahlakına sahip karakterli azınlığı da zan altında bırakıyor. Tinder pilotlarını ve evli olduğu halde zamparalık peşinde koşan pilotları temizleyin.
  • Dünyada büyük bir kriz var heyerde maaşlar düşüyor işten çıkarmalar oluyor. Dünyada pilot dengesi ağır bir şekilde bozuldu. Önümüzdeki bir kaç sene de tekrar ciddi bir pilot açığı çıkacağını sanmıyorum. Uçtuğun kadar para al modeli olmaz ama, yılardır ayda 3-4 uçuş yapan geniş gövdeciler dar gövdecilerden az para mı alıyordu ki şimdi dar gövdeciler daha uçuyor diye az para alsınlar.
  • O kadar millet isten atilirken kina yakanlara bak hele. Iste bunlar hep Amariganin oyini
  • NAMUSLU BİRER İNSANSANIZ BURADA PİLOTLAR HAKKINDA YAZDIKLARINIZIN SADECE 3 TE BİRİNİ SURATIMIZA SÖYLEYİN.SİTE YÖNETİCİLERİ LÜTFEN BUNU YAYINLAYIN!
  • NEDENSE HERKES PİLOT MAAŞINI KONUŞUYOR.HER UÇUŞ BÜYÜK BİR RİSKTİR.ÇOK ZOR ŞARTLARDA HAVALARDA HER UÇUŞTA TÜRLÜ TÜRLÜ SIKINTILARLA BOĞUŞARAK UÇUYORUZ.PİLOTLAR VE KABİN MEMURLARI KANLARINI CANLARINI ORTAYA KOYARAK PARA KAZANIYOR.HER UÇUŞTA EVE GERİ DÖNEMEME YADA LİSANSINI KAYBETME RİSKİ VARDIR. O CAHİL AÇGÖZLÜ VE PİLOTLARIN PARASI DİLLERİNDE OLAN REZİLLERE YALAKALARA SESLENİYORUM; 1-PİLOT NEDEN OLMADINIZ SİZİ TUTANMI VARDI 2-ŞİRKETTE OTURDUĞU YERDEN KAPTANDAN KAT KAT FAZLA KAZANAN MÜDÜRLER İSTASYON GÖREVLİLERİ VAR.ONLARA YEMİYOR DİMİ LAF SÖYLEMEK SİZ PİLOTLARIN MAAŞINI KONUŞUN. O CAHİL AÇGÖZLÜ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM..BİRGÜN SİZİ KOKPİTTE BİR AFRİKA UÇUŞUNU İZLEMEYE DAVET EDELİM HER TARAFTA YILDIRIMLARIN ÇAKTIĞI UÇAKTAKİ YOLCULARIN DUA ETTİĞİ BİR UÇUŞ İZLEMİŞ OLURSUNUZ.KORKUDAN ALTINIZA EDİP YERE İNİNCE TOPRAĞIDA ÖPECEKSİNİZ.NEDEN PİLOT OLAMADIĞINIZI VE ÜSTÜNEDE PİLOTLARIN PARASINA LAF SÖYLİCEK KADAR CAHİLLER OLDUĞUNUZU FARKEDECEKSİNİZ. HAVACILIĞIN TEMEL BİR KURALI VARDIR AYAKLARI YERDEN KESİLEREK İŞ YAPAN UÇANLARA SAYGI HAVACILIĞIN RACONUNDA VARDIR.GİDİPTE DÖNMEMEK VARDIR.HAVACILIK O YÜZDEN ÖZEL VE KUTSAL BİR MESLEKTİR. KABİN KOKPİT ANALARININ AK SÜTÜ KADAR O PARAYI HAKEDİYOR. HERKESİN MAAŞI İYİ OLSUN AMA LÜTFEN ARTIK PİLOTLARIN PARASINI KONUŞARAK KENDİNİZİ REZİL ETMEYİN.MADEM O KADAR HAVASI PARASI DİLİNİZDE KAPASİTENİZ VARSA PİLOT OLSAYDINIZ YADA PİLOT OLUN. KABİN VE KOKPİTİN PARASINA DOKUNMAK HAK YEMEKTİR HARAMDIR.HAVACILIKTAN ANLAMAYAN İŞE TORPİLLE GİREN YALAKA CAHİLLERE SON SÖZÜM; CAN RİSKİ=UÇUŞ=HAKEDİLEN MAAŞ
  • Maasimda kesinlikle indirim Kabul etmiyorum, onayim yoktur, konu davaliktir.
  • Sevgili kabin memurları size güzel haberlerim var 10 gün önce tek bir kabin Memuru işini kAybetsin eşşek gibi anırırım demiştim . Haydi iyisiniz gözünüz aydın aynı maaştan işe devam edeceksiniz .. yani tek bir kabin Memuru işini kaybetmeyecek pilot arkadaşlar sizde üzülmeyin 1 2 ay sabır edin eski düzen devam edecek .. Adımı unutmayın . Beni hatırlayın bu yorumumu airport mu daha sağlam kaynak ben mi göreceğiz seviyorum sizleri canımcım
  • Arkadaşlar saygı duyulacak olan, üstün olan meslekler değil işini en iyi şekilde bilip yapandır. Gözünüzü seveyim bırakın tartışmayı kokpitmiş, kabinmiş, teknikmiş, tgsmiş, taşeronmuş.Unutmayın ki burada nifak sokmak isteyen birsürü kişi var. Her yazılana inanıp önyargı oluşturmayalım. Haklarımızı nasıl koruruz hep beraber nasıl el ele veririz konu bu !

THY'den maaşlara kapasite formülü!

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, pandemi sürecinde uzun süre sessizliği tercih etmişti. Bu sessizliğini geçen hafta içerisinde art arda verdiği iki röportajla bozdu Aycı. Açıklamalarında iki önemli nokta vardı.

Birincisi finansman yaratmak için yaşlı uçakları ve yedek motorları satarak yeniden kiralamak...

Zaman zaman havayolu şirketlerinin başvurduğu Sat/kirala metodu yani...

THY bu yöntemi önceki yıllarda yine kullanmıştı. Ancak o günün şartlarında, hem uçakların hem de motorların piyasası bugünden iyi konumda idi ve değerinde fiyatlara satarak ciddi kaynak sağlanabiliyordu.

Fakat, bugün durum biraz farklı... Çünkü corona sonrasında uçak ve motor arzının yüksek olduğu bir ortamda, satıştan beklenen gelirin istenilen düzeyde olmayacağı açık. Tabiri caizse, bu dönemde uçak ya da uçak motoru satmak, Alaska'da buz satmak gibi...

Ancak THY'yi buna rağmen satışa iten etken, ne yazık ki acil nakit ihtiyacı. Tabiki,  ekonomik açıdan bu satış için kötü bir zaman... Birçok havayolu, filosundaki yakıt ve bakım maliyeti yüksek yaşlı uçakları piyasanın aşağı doğru düşmesinden dolayı ucuza satmak yerine park etmeyi tercih etmesi de, işte bu sebepledir.

Aycı'nın üzerinde durduğu bir diğer önemli konu ise yakıt giderinden sonra havayolu şirketlerinin en büyük gider kalemlerinden biri olan personel maliyetine ilişkin açıklaması idi.

THY, kısa dönem çalışma teşviğinden faydalanılan üç aylık dönemde personeline, Nisan ayında yüzde 20, Mayıs ve Haziran aylarında yüzde 10 civarında maaş ödeyeceğini açıklamıştı. Normal koşullarda aylık personel gideri 100 milyon dolar olan THY, bu sayede personel maaş giderini üç ay için toplamda 40 milyon dolara indirmiş oldu.

Ancak 30 Haziran itibariyle eğer kısa dönem çalışma teşviği süresi uzatılmazsa THY Temmuz ayında yine 100 milyon dolar civarında maaş ödemesi yapmak zorunda kalacak.

THY'nin İşkur ödemesinden sonra önünde iki seçenek var. Birincisi personel sayısını azaltmak, diğeri ise personel maaşlarında kesintiye gitmek...

İlker Aycı'nın açıklamalarında, net ifade olmasa da, personel çıkarma seçeneğini kullanmamak için son ana kadar direneceğini anlıyoruz. “Tam olarak çıkarmayacağız” demiyor ama “çıkarmaya karşı direneceğiz” diyor. Bugünkü durumda, personele corona öncesi şartların sunulmayacağı da açıkça ortada...

Böyle olunca kesinti ihtimali ağır basıyor. Bunu zaten daha önce THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de açıklamalarında ima etmişti.

THY'nin maaş planlamasında kapasite kullanımına paralel bir yöntem izleyeceği bir formül üzerinde çalıştığını biliyorum. THY'nin, pandeminin etkisini azaltması ile yüzde kaç oranında kapasite kullanacağı şu an için net değil. Ama bu yıl içerisinde beklenen maksimum yüzde 50 civarında bir kapasiteye ulaşılması... Buna paralel olarak çalışanlara da, kapasitenin yüzde kaçı kullanılıyorsa o oranda maaş ödemesi yapılması gibi bir fikir var masada. Ancak bunun özellikle uçuş ekipleri ve aslında daha çok pilotlar arasında ciddi bir soruna sebep olacağı muhtemel. Kargo operasyonunun yükünü çeken geniş gövde filosunda bile kendi içerisinde filo-filo operasyon yoğunluğu farklılık gösterirken, kısa mesafeli uçuşlar için kapasite kullanımının daha az olacağından dolayı, dar gövde filolarında görev yapan uçuş ekiplerinin maaşlarının yüzde kaçını alabilecekleri meçhul. Yani Airbus 330 filosu yüzde 70, Boeing 777 filosu yüzde 80'lerde uçarken dar gövde filosu yüzde 40-'lerde kalırsa, pilotlar arasındaki maaş makası da oldukça açık hale gelecektir ki bu da uçuş işletmede ciddi homurdanmalara ve bir kez daha pilotların aidiyetini sorgulamalarına neden olacaktır.

THY'den maaşlara kapasite formülü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (794)

PİLOT DÜŞMANLARINA ~ 8 ay önce
PİLOT OLMAYAN ARKADAŞLAR OLAN SİZLERE OLACAK.BEN SENELERDİR UÇUYORUM,HESABIM DOLU,KİRA GELİRİM VAR.KISMETSE ÜCRETSİZ İZNE ÇIKACAM.BELKİ İŞLER DÜZELİNCE DÖNERİM.KABİN AŞ KURULUP ASGARİ ÜCRETE UÇACAK OLAN SİZ,HAYAT BOYU LASTİK DEĞİŞTİRİP YAĞ EKLEYECEK OLAN SİZ,KONTUARDA MASKE İLE YOLCUYLA UĞRAŞACAK OLAN SİZ.HAHAHAHA !!BENMİ DÜŞÜNEYİM BUNLARI???BİZ KESEYİ DOLDURDUK ÖNÜMÜZDEKİ 1 1,5 SENE DÜNYA TURU,SİZE ORDAN KART ATARIM ,SAYGILAR!!!SAYIN YÖNETİCİLER LÜTFEN YAYINLAYIN BUNU

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UÇAN AŞÇILAR ~ 8 ay önce
E BİZ NOLUCAZ?400 KİŞİ..HEP KABİN HEP KOKPİT..BİZİ DE DÜŞÜNÜN BİRAZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot Eşi ~ 8 ay önce
Herkes pilotların kazancına laf ediyor çünkü kazancın şovunu en çok yapan onlardı. Eline geçen parayla insanları küçümsemeler, kadınlara tepeden bakmalar ve aşağılamalar, kadın kabin memurlarının arkasından yaptıkları insan onuruna yakışmayan ithamlar, tüm kadın personelin kendi peşinde koştuğunu iddia etmeler, iki uçuş arasındaki zamana sığdırabileceği kadar kadın sığdırmaya çalışmalar bu sebeple tinderdan çıkmamalar, instagramda ve tinderda sürekli üstü açık araba kas havuz sörf şovu... Bu şekilde davranan çoğunluk, aile ahlakına sahip karakterli azınlığı da zan altında bırakıyor. Tinder pilotlarını ve evli olduğu halde zamparalık peşinde koşan pilotları temizleyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
The corona ~ 8 ay önce
Sen kadınlarla kafayı bozmuşsun galiba yoksa sapıkmısın
Kismen hakli ~ 8 ay önce
Henuz parayi hayatinin 2.kriteri yapan pilot tanimadim ama ahlakli ve ahlaksiz pilot ayrimi kesinlikle dogru..dosdogru aile babalari da var..hostes sıkıştırani da
valla dogru ~ 8 ay önce
:)) hakkatten cok iyi saptamalar :)) abla casus program koymus kesin :))
Pilot eşi yalancının ~ 8 ay önce
Bana kıskanç ergen gibigeldin ahahahhah
PİLOT EŞİNE CEVAP ~ 8 ay önce
SENİN BEYNİNE TABANCA DAYAYIP ZORLA PİLOTLARIN İNSTAGRAM PROFİLİNEMİ BAK DEDİLER?BAKMA!!!!AYRICA SEN PİLOT EŞİ DEĞİL,BİR PİLOTU EŞİNDEN AYIRMAYA ÇALIŞIP AYIRAMAMIŞ BİR GE-90 SIN BENCE:)))
PİLOT EŞİNE CEVAP(SEN PİLOT EŞİ DEĞİLSİN AMA) ~ 8 ay önce
BİRDE EK İŞ YAPAN BİR GRUP VAR!!!AMA PİLOT DEĞİL ONLAR!!!BUSINESS A ÇALIŞIR GENELDE ,ANLADIN SEN ONU!!!
Cevap ~ 8 ay önce
Kadinlar birbirlerini kiskanip tepeden bakiyorlar. Bir ucan garson midpoint’s gittiginde bir garsona nasil davraniyor gordun mu? Kaldi ki hesabi erkege odetmelerine ragmen
TERBİYESİZ ~ 8 ay önce
Pilotlar onurlu şerefli insanlardır.Azınlık namuslu diyecek kadar terbiyesizsin.Her meslekte iyide vardır kötüde vardır.Kabin memuru,yer personeli vs herkes yüzde yüz iyimi. Pilotlara bu yaptığınız hakareti sizin gibi bir cahile fazlasıyla iade ediyorum.
PİLOT EŞİ ~ 8 ay önce
Benim bir adamı karısından ayırmaya çalışan bir ergen olduğumu söylemişsin. Keşke öyle olsaydım o zaman her şey daha kolay olurdu benim için. Maalesef eşiyle ayrılma aşamasında olan bir pilot eşiyim. Ge-90 demişsin onu da anlamadım ergen yazarken yazım hatası yaptın sanırım. Allah herkese hayırlı eş ve nefs nasip etsin.
Thy pilot ~ 7 ay önce
Sen git afrikalara çin lere uç arkandan hatunlar para kavgası yapsın. :)))
karambol ~ 8 ay önce
Dünyada büyük bir kriz var heyerde maaşlar düşüyor işten çıkarmalar oluyor. Dünyada pilot dengesi ağır bir şekilde bozuldu. Önümüzdeki bir kaç sene de tekrar ciddi bir pilot açığı çıkacağını sanmıyorum. Uçtuğun kadar para al modeli olmaz ama, yılardır ayda 3-4 uçuş yapan geniş gövdeciler dar gövdecilerden az para mı alıyordu ki şimdi dar gövdeciler daha uçuyor diye az para alsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hey yavrum hey ~ 8 ay önce
O kadar millet isten atilirken kina yakanlara bak hele. Iste bunlar hep Amariganin oyini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SON SÖZ !!! ~ 8 ay önce
NAMUSLU BİRER İNSANSANIZ BURADA PİLOTLAR HAKKINDA YAZDIKLARINIZIN SADECE 3 TE BİRİNİ SURATIMIZA SÖYLEYİN.SİTE YÖNETİCİLERİ LÜTFEN BUNU YAYINLAYIN!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nerdesin ~ 8 ay önce
Gelip soyliycem...hala kendini birsey sanmalar ..
Delikanlı ~ 8 ay önce
Buradakiler klavye delikanlıları senin gölgeni görseler altına ederler
artist ~ 8 ay önce
ne yapacaksın suratına söylese işten mi atacaksın dövecek misin. kimsin sen ya kendini ne sanıyorsun şirketin sahibi mi? bu yüzden nefret ediyor işte herkes sizlerden. havanızın alınma zamanı gelmiş sizlerin şoför milleti. hadsiz tehdit mi ediyorsun utanmadan
CAN RİSKİ=UÇUŞ=HAKEDİLEN MAAŞ ~ 8 ay önce
NEDENSE HERKES PİLOT MAAŞINI KONUŞUYOR.HER UÇUŞ BÜYÜK BİR RİSKTİR.ÇOK ZOR ŞARTLARDA HAVALARDA HER UÇUŞTA TÜRLÜ TÜRLÜ SIKINTILARLA BOĞUŞARAK UÇUYORUZ.PİLOTLAR VE KABİN MEMURLARI KANLARINI CANLARINI ORTAYA KOYARAK PARA KAZANIYOR.HER UÇUŞTA EVE GERİ DÖNEMEME YADA LİSANSINI KAYBETME RİSKİ VARDIR. O CAHİL AÇGÖZLÜ VE PİLOTLARIN PARASI DİLLERİNDE OLAN REZİLLERE YALAKALARA SESLENİYORUM; 1-PİLOT NEDEN OLMADINIZ SİZİ TUTANMI VARDI 2-ŞİRKETTE OTURDUĞU YERDEN KAPTANDAN KAT KAT FAZLA KAZANAN MÜDÜRLER İSTASYON GÖREVLİLERİ VAR.ONLARA YEMİYOR DİMİ LAF SÖYLEMEK SİZ PİLOTLARIN MAAŞINI KONUŞUN. O CAHİL AÇGÖZLÜ ARKADAŞLARA SESLENİYORUM..BİRGÜN SİZİ KOKPİTTE BİR AFRİKA UÇUŞUNU İZLEMEYE DAVET EDELİM HER TARAFTA YILDIRIMLARIN ÇAKTIĞI UÇAKTAKİ YOLCULARIN DUA ETTİĞİ BİR UÇUŞ İZLEMİŞ OLURSUNUZ.KORKUDAN ALTINIZA EDİP YERE İNİNCE TOPRAĞIDA ÖPECEKSİNİZ.NEDEN PİLOT OLAMADIĞINIZI VE ÜSTÜNEDE PİLOTLARIN PARASINA LAF SÖYLİCEK KADAR CAHİLLER OLDUĞUNUZU FARKEDECEKSİNİZ. HAVACILIĞIN TEMEL BİR KURALI VARDIR AYAKLARI YERDEN KESİLEREK İŞ YAPAN UÇANLARA SAYGI HAVACILIĞIN RACONUNDA VARDIR.GİDİPTE DÖNMEMEK VARDIR.HAVACILIK O YÜZDEN ÖZEL VE KUTSAL BİR MESLEKTİR. KABİN KOKPİT ANALARININ AK SÜTÜ KADAR O PARAYI HAKEDİYOR. HERKESİN MAAŞI İYİ OLSUN AMA LÜTFEN ARTIK PİLOTLARIN PARASINI KONUŞARAK KENDİNİZİ REZİL ETMEYİN.MADEM O KADAR HAVASI PARASI DİLİNİZDE KAPASİTENİZ VARSA PİLOT OLSAYDINIZ YADA PİLOT OLUN. KABİN VE KOKPİTİN PARASINA DOKUNMAK HAK YEMEKTİR HARAMDIR.HAVACILIKTAN ANLAMAYAN İŞE TORPİLLE GİREN YALAKA CAHİLLERE SON SÖZÜM; CAN RİSKİ=UÇUŞ=HAKEDİLEN MAAŞ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman ~ 8 ay önce
Aman kaptanım Afrika'da toğrağı öpmesinler sıtma kaparlar.
Su siz de pilot ~ 8 ay önce
Olun safligini birakin artik..thy ye torpilsiz girdim diyen en buyuk yalancidir..tum testleri ilkinde gectim toefl puanim 104..odtu muhendisiyim..kuruldaki bir adam kokpit icin fazla egitimli degilmisiniz dedi y..disi yuksek lisansimi gorunce..AMA..kurulda elendim...neden diye saygiyla sordum...neden soylemiyoruz dediler...dayimiz yoktu
dogru.. ~ 8 ay önce
çok dogru.. istasyonda mudurler, sefler yatıp yuvarlanıp cok daha fazla alıyor!! her uçuş risktir!! kabin ve kokpit canını ve emeğini koyuyor.. müdürler, şefler de torpilini!!
haddini bil ~ 8 ay önce
sakin ol bağırma önce küçük harfle yazmayı öğen adap öğren. 1.5 yıl uyduruk kurslarla parayla sahip olunan maymunun bile sınavlarını kolaylıkla geçebileceği bir mesleği hele türkiyede herkesin beleşten fo ve 3 yılda kaptan olup kesinlikle hak etmedikleri oranları aldığı mesleği gelip burada süslü cümlelerle anlatma bize. sen ancak 18 yaş altı pilot hayranı ergenleri kandırırsın burada. yıllardır şirketleri sömürüp haram yiyen sizlersiniz asıl özellikle pilotlar.
Thyye Duyuru ~ 8 ay önce
Maasimda kesinlikle indirim Kabul etmiyorum, onayim yoktur, konu davaliktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Maasina zam ~ 8 ay önce
Isine son
Eşşek gibi anınırım nickli kişi ~ 8 ay önce
Sevgili kabin memurları size güzel haberlerim var 10 gün önce tek bir kabin Memuru işini kAybetsin eşşek gibi anırırım demiştim . Haydi iyisiniz gözünüz aydın aynı maaştan işe devam edeceksiniz .. yani tek bir kabin Memuru işini kaybetmeyecek pilot arkadaşlar sizde üzülmeyin 1 2 ay sabır edin eski düzen devam edecek .. Adımı unutmayın . Beni hatırlayın bu yorumumu airport mu daha sağlam kaynak ben mi göreceğiz seviyorum sizleri canımcım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayal dunyasi ~ 8 ay önce
Çıkarmalar başladı, geçen ay bile oldu. Kimse çıkıp isten atıldım demez tabii ki, kimse de senin gibi anırmaz.
Farkin yok ~ 8 ay önce
Bence farkin yok
Hayal dunysina ~ 8 ay önce
Nerde oldu ya bi yalan soyluyosaniz destekli soyleyin. KÇÖ varken cikarma yasak arkadasim YASAK
Eşşek gibi anırırım nickli kişi ~ 8 ay önce
Yahu kçö bitiyor ... çıkarma yasağı var Temmuz’da bitiyor onuda biliyorum ama Temmuz’dan itibaren normal düzene geçiyoruz diyorum . Niye kimse inanmıyor ekonomiden az buçuk anlayan biriyim bilançodan da . Arkadaşlar airporta değil bana güvenin ... tek kişi işini kaybetmeyecek diyorum iddiasına giren varsa buyursun ..
Lütfen anırma ~ 8 ay önce
İşler eski haline dönse dahi malesef arz fazlası dengelenene kadar şirket bunu bahane edip maaşları cücükleştirecektir. Gerçi memleketinde cafe'de çalışsa kazanacağı o "niyetlenilen" cücük maaşlara yabancı pilot buraya gelip bu kadar riskli operasyonlarda uçar mı, o da ayrı mesele...
Teknikten ~ 8 ay önce
Arkadaşlar saygı duyulacak olan, üstün olan meslekler değil işini en iyi şekilde bilip yapandır. Gözünüzü seveyim bırakın tartışmayı kokpitmiş, kabinmiş, teknikmiş, tgsmiş, taşeronmuş.Unutmayın ki burada nifak sokmak isteyen birsürü kişi var. Her yazılana inanıp önyargı oluşturmayalım. Haklarımızı nasıl koruruz hep beraber nasıl el ele veririz konu bu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000