04 Ekim 2021, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM mherdem@airporthaber.com
  • A.o. Ve ekibinin Talimatı ile satış yapılıp paralar A.O. ‘Nun teşkilatına gönderiliyor… bundan çoğunun haberi var. Teşkilat önceden fetö gurubuna aitti… şimdi isim değiştirerek devam ediyorlar.. siz uyuyun ya da kendi kendinizi kandırmaya devam edin.
  • Hak etmediğini alan,satan,çalan, eden kimse parti etnik kimlik gözetmeden haram zıkkım olsun burnundan fitil fitil gelsin ilaç parası olsun inşallah.Bu duaya amin diyemiyenler kendilerini tartsınlar.
  • Nerde yargı soruşturma
  • kim yapıyorsa çok iyi yapıyor eline sağlık. yukardakiler milyon milyon çalınca sorun yok iki tame teknisyen 3 tane monitör satıp yolunu bulunca mı büyük olay oldu?
  • Allah belanızı versin, daha ne diyeyim ki?
  • Ona el altından şirketin içini boşaltıyor lar denir... Soyuyorlar şirketi imadat hırsız var!
  • Sozum meclisten disari diyecegim ama yalan, maalesef ozendirilen hirsizlik ve rant toplumun ana flesfesi olmus, fisadini bulup ta yapmayan aptal goruluyor
  • Ulan şeref yoksunu ülkede hâla ücreti kesik çalışmaya devam eden hangi iş kolu var 12 saat mesai yapıp bim kasiyeri maaşı alıyor uçak teknisyeni dediğin adam pandemi boyunca herkes evinde yatarken teknisyen işe gelmeye çalışmaya devam etti kuru ekmek arası iki dilim kaşar peynire karda kışta uçakların stokaj bakımlarını yaptı anasını babasını kovid yüzünden kaybedenler oldu hangisinin gıkı çıktı sütü bozuğun biri çıkıp bunlara bu maaş fazla diyor sizin yatacak yeriniz yok millet sayenizde borç batağında herkes umudu bitcoine borsaya bağlamış bitik halde ama bunlara müstahak demişsin ya doğru insan yerine konmayan sendikasını dahi seçmesi yasak sürekli dış kapının dış mandalı muamelesi gören bir meslek grubunun işine hala aynı özveriyi gösteriyor olması fedakarlığa devam etmesi ciddi bir zeka sorunu gerektirir umuyorum ilkeli çalışma arkadaşlarımda uygun zaman gelince bu yapılanları unutmaz ve kariyeri için doğru olan reaksiyonu gösterir aidiyetimiz o kadar yara aldı ki şu yapılan rezilliğe bile tepki göstermek gelmiyor içimizden.
  • hırsız ve haramcılar doco içkileride çalınıyor
  • En az 15000 bankamatik memur var bu sirkette ise gelmeden Atm den maas cekiyorlar

THY uçak parçalarını internetten satıyorlar

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş’de uçaklara ait yedek parçaların el altından satıldığına dair güçlü iddialar var. Her ne kadar iddialarla ilgili şirket içerisinde bir soruşturma dahi başlatılmamış olsa da, THY’deki uçaklara ait parçalar internet üzerinden bile açık açık satılmaya başlandı.

THY Teknik’teki parçaların piyasada alakasız mecralarda satılmasından en çok rahatsız olan da şirketini benimseyen ve şirketin her bir kuruşunun kıymetini bilen namuslu THY Teknik çalışanları…

Şirket yönetiminden o kadar umutlarını kesmişler ki, piyasada alenen satılan binlerce dolarlık parçaların haraç mezat satılmasına seslerini çıkarmak istiyorlar ama bir şey elde edemeyeceklerini düşündükleri için susuyorlar.

İçten içe rahatsızlık veriyor bu durum onlara… Ellerinden gelen bir şey de yok maalesef…

Birkaçı bu konuyu bana iletti. THY uçaklarına ait parçaların www.sahibinden.com gibi, sektörün bu tarz alımlar için  hiç kullanmadığı bir internet sitesi üzerinden satıldığını farketmişler.Birkaç ilanın linkini de bana ilettiler. Airbus filosundaki uçaklardan birine ait uçak içi eğlence sistemini ilan vererek satmaya çalışıyorlar. İlanın içeriğinde sadece sözkonusu parça değil, o parçaya ait resmi dokümanlar da ilana iliştirilmiş.

Liste fiyatı 8 bin dolar olan parça belli ki, sıfır maliyetli olduğu ve bu işe çok da hakim olmayan üçüncü kişiler tarafından satıldığı için önce 3 bin liraya satışa konuluyor.

Bir süre sonra, aslında bu parçanın fiyatının 8 bin dolar olduğu iletilince ilanın fiyatını bir anda 40 bin TL olarak güncelliyorlar.
Aynı kişiye ait yüzlerce ilan var. Uçak parçalarından otomotiv parçalarına kadar aklınıza gelebilecek her şey. Erenköy gümrüğünden temin ettiğini söylediği bu parçalar THY envanterinde görünüyor ama ne olduğu belirsiz bir hesap üzerinden gümrükten alındığı söylenerek haraç mezat satılıyor.Bir zamanlar THY’nin uçak içerisinde verdiği battaniyeler, yastıklar, kahvaltı ve yemek setleri Yeşilköy’deki Çarşamba pazarında satılırdı.
Şimdi uçak yedek parçaları neredeyse pazara düştü…

Kimler bu parçaları hangardan çıkarıp pazara çıkarıyor orası meçhul…

İddiaları araştırması gerekenler de maalesef kulaklarının üzerine yatıyorlar.

Bu da demek oluyor ki, uçak yedek parçalarının internet üzerinden satılması, pazarda satılanlar kadar masum değil…

THY uçak parçalarını internetten satıyorlar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Fplo ~ 2 ay önce
A.o. Ve ekibinin Talimatı ile satış yapılıp paralar A.O. ‘Nun teşkilatına gönderiliyor… bundan çoğunun haberi var. Teşkilat önceden fetö gurubuna aitti… şimdi isim değiştirerek devam ediyorlar.. siz uyuyun ya da kendi kendinizi kandırmaya devam edin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 ay önce
Hak etmediğini alan,satan,çalan, eden kimse parti etnik kimlik gözetmeden haram zıkkım olsun burnundan fitil fitil gelsin ilaç parası olsun inşallah.Bu duaya amin diyemiyenler kendilerini tartsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yöneticiler nerede ? ~ 2 ay önce
Nerde yargı soruşturma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bb ~ 2 ay önce
kim yapıyorsa çok iyi yapıyor eline sağlık. yukardakiler milyon milyon çalınca sorun yok iki tame teknisyen 3 tane monitör satıp yolunu bulunca mı büyük olay oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BB'YE Cevap ~ 2 ay önce
Bu kafa ile sen uzaya gidersin ama tersten, hemen teknisyen yolunu bulacak diyecek kadarda dangalsin..
bb'ye ~ 2 ay önce
Hırsızın,hırsızlığın büyüğü küçüğü olur mu a be ahmak be gafil?
bb ye cevap ~ 2 ay önce
Yukarıdakilerde olan imkanların milyonda biri senin ve senin gibilerin elinde olsa yapamayacağın pislik olmayacak demek ki Senin gibilerin zihniyetini severlerrrr.
İnsan taklidi yapın ~ 2 ay önce
Teknisyenin yaptığını algı yaratmak için mi söylüyorsun .müneccim misin yoksa müneccimden bir parça mı yedin ?
Çok yazık ~ 2 ay önce
Allah belanızı versin, daha ne diyeyim ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şeycim ~ 2 ay önce
Ona el altından şirketin içini boşaltıyor lar denir... Soyuyorlar şirketi imadat hırsız var!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Firsatini bulan ~ 2 ay önce
Sozum meclisten disari diyecegim ama yalan, maalesef ozendirilen hirsizlik ve rant toplumun ana flesfesi olmus, fisadini bulup ta yapmayan aptal goruluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tech ~ 2 ay önce
Ulan şeref yoksunu ülkede hâla ücreti kesik çalışmaya devam eden hangi iş kolu var 12 saat mesai yapıp bim kasiyeri maaşı alıyor uçak teknisyeni dediğin adam pandemi boyunca herkes evinde yatarken teknisyen işe gelmeye çalışmaya devam etti kuru ekmek arası iki dilim kaşar peynire karda kışta uçakların stokaj bakımlarını yaptı anasını babasını kovid yüzünden kaybedenler oldu hangisinin gıkı çıktı sütü bozuğun biri çıkıp bunlara bu maaş fazla diyor sizin yatacak yeriniz yok millet sayenizde borç batağında herkes umudu bitcoine borsaya bağlamış bitik halde ama bunlara müstahak demişsin ya doğru insan yerine konmayan sendikasını dahi seçmesi yasak sürekli dış kapının dış mandalı muamelesi gören bir meslek grubunun işine hala aynı özveriyi gösteriyor olması fedakarlığa devam etmesi ciddi bir zeka sorunu gerektirir umuyorum ilkeli çalışma arkadaşlarımda uygun zaman gelince bu yapılanları unutmaz ve kariyeri için doğru olan reaksiyonu gösterir aidiyetimiz o kadar yara aldı ki şu yapılan rezilliğe bile tepki göstermek gelmiyor içimizden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 2 ay önce
hırsız ve haramcılar doco içkileride çalınıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
En az ~ 2 ay önce
En az 15000 bankamatik memur var bu sirkette ise gelmeden Atm den maas cekiyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000