13 Eylül 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK [email protected]
  • Ali bey. Yüzlerce Türk pilotu issiz Avrupa Türk pilot kabul etmezken biz onlara ucma izni veriyoruz. Yunan ucarken Türk pilota is yok
  • Burda yönetime verip veristirenler,siz de en az onlar kadar kötüsünüz,burdan baskalarinin aldigi maasa göz dikip,verip veristiriyorsunuz.kimse kendi maasini belirlemiyor ki,verileni aliyor.herkes baskasinin yaptigi isi kucumserse duzelmez hicbirsey.havacilikta bir butunuz hepimiz,bir kisi aksarsa sistem sallanir,herkes önünden yesin kendine baksin..kiziyordum yazanlara ama katiliyorum,sen de basvur arkadasim hangi birime istiyorsan,madem daha kolay kabin ekibi olmak,sen de kendine güveniyorsun,ise alim acilinca basvur ama bizi de haberdar et,sevinelim maasin yukseldigi icin.ben ucus personeli degilim hic de istegim olmadi,ben oldugum yerde mutluyum cunku,yapanlara da saygim buyuk,hepsine emniyetli ucuslar diliyorum
  • Bu kadar ciddi iddialar gün yüzüne çıkmışken görmezden gelerek kayıtsız kalan yöneticilerin istifa değil acil olarak görevden alınması lazım.
  • ACT kaptan ve fo ilani acmis bilgilerinize.
  • İnsan kaynakları başkanının kardeşi wencorun Genel Müdürü. Tüm tamir wencora gidiyor onu durdurun önce. Önceki yönetim den kalma. Burda yorumcuların çoğu neyin kafası anlamadım. Hırsızlık herşey önceki yönetim zamanın da yaşandı ki yeni yönetim geldi. Şimdi kimsenin hesabına gelmiyor tabi.
  • İstanbul havalimanında bir küçük suyun fiyatı 15 TL. Matiklerde bile 11 lira. DHMİ, İGA veya bir başka yetkili terminal içlerine içilebilir temiz su düzeneği kurmalı ve halka ücretsiz içme suyu temin etmelidir.
  • Alışmış kudurmuştan beterdir. İşin ucunda Paramountda basılanlar var.
  • AZICIK SABREDİN SEÇİMLERE AZ KALDI.BUNLARDAN YARGI NEZDİNDE HERŞEYİN HESABI SORULACAK.
  • Teşekkürler Ali bey,bu kişilerin içine korku saldığınız ve işin peşini bırakmadığınız için teşekkürler. Herkesin bildiği bir gerçeği açıkça yazdığınız için teşekkürler.Bu ve bunun gibiler şimdi kara kara düşünsünler. Umarım adalet karşısına çıkar ve suçlarının cezasını çekerler.
  • #Engelli hastayım 39 yaşımda thy den işten atıldım 19 yaşımda başladım uçak bakım teknisyeniydim sağlıkla uzun seneler çalıştım fakat son senelerimde hastalandım ellerim ayaklarımdan güçsüzleştim polinöropati çıkarmaya çalıştılar hep sakinleştirici ilaçlarla dayanmaya çalıştım ilaçlardan hafıza kaybı yaşadım kim işe alır artık beni 40 yaş üstü ağır hastayım VEFA anlayışlı merhametli yönetici anlayış bekliyorum heran sizde @Engelli olabilirsiniz Allah cc büyüktür tek isteğim sadece eski işime geri dönmek çalışmak

THY Teknik ve Deniz Kolçak…

Türk Hava Yolları Teknik AŞ malzemelerinin usulsüz ve uygunsuz şekilde satıldığını ve bunun THY Teknik içindeki bağlantılarla sağlandığını ifade eden yazılar yazmıştım. İki hafta üst üste yazdığım yazılarda da isim yerine rumuz kullanmayı tercih etmiştim.

Ancak yazıya konu arkadaşlar kendilerini ifşa etmekten geri durmuyorlar. Yazıya konu olan kişilerden biri idi Deniz Kolçak.

THY Teknik’te neler olup bittiğini, uçak yedek parçalarının nasıl satıldığını en iyi bilenlerden biri olan Deniz Kolçak, bizim bilmediklerimizi bilecek kadar da konuya hakim idi.

Yazımız yayınlandığı gün bir şekilde telefonumuzu bulup bizimle irtibata geçip, gerçekleri konuşmak üzere görüşmek istediğini ifade etmişti.

Şehir dışında olduğumu söylememe rağmen “Bolu’ya kadar yolunuza gelebilirim” diyerek kendisi açısından işin ne kadar acil olduğunu da açık açık itiraf etmişti.

Velhasıl, yazının yayınlandığı günün ertesinde ofisimize gelip gerçekleri anlatmıştı. “Rüşvet vermesem iş yaptırmazlardı” diyerek açık açık söylemişti her şeyi.

Şimdi “Hayır öyle söylemedim” diyebilir. Zira görüşme gerçekleştirdiğimiz ofiste, görüşme esnasında hiçbir arkadaşın olmamasını rica etmişti.

Hatta o kadar ürkek bir haldeydi ki kayıt yaptığımızı sanıp, televizyon kumandalarını bile masanın üzerinden kaldırtmıştı.

Aslında bu tür şeyleri yazmak bana yakışmaz. Ancak gelip her şeyi itiraf ettikten sonra gidip avukat aracılığı ile tekzip göndermek benim marifetim değil onun maharetidir.

Şimdi facia bir tekzip metninden bahsedeceğim.

Türk Hava Yolları Teknik AŞ olayında sözüm ona tekzip göndereyim diyen sayın avukat, işinde ne kadar ciddi olduğunu da göndermiş olduğu tekzip metni ile ortaya koymuş oldu.

Biz Türk Hava Yolları Teknik AŞ’den bahsederken sayın avukat Türk Hava Kurumu teknik servisinden bahsetmiş. Yani Türk Hava Kurumu (THK) ile böyle bir iş yapılmadığını, rüşvet verilmediğinden bahsetmiş. Avukat haklı. Biz de zaten Türk Hava Kurumu demedik, Türk Hava Yolları (THY) Teknik AŞ dedik.

Sayın avukata önerim işinizi ciddiye alın. Bence tekzip gönderme yerine doğrudan mahkemeye gidin ve belgeleri konuşturalım.

Şunu belirtmekte fayda var. Deniz Kolçak ile yaptığımız görüşmenin fazlaca detayına girmek istemem ama kendi itiraflarını bir kenara bırakıp bu tür yola başvurması kendi bileceği iştir.

“Türkiye’de işler hep böyle mi yürüyor” demek istemiyorum. Zira yürüdüğünü biliyorum.

Ve bu konu üzerine bir ihtarname de THY Teknik AŞ’den geldi.

Göndermiş olmak için gönderilen bir ihtarname. İhtarnamenin özü bile iki kelime. “gerçeği yansıtmamaktadır”

İhtarnamenin toplamı 6 satır. Yukarıda bahsettiğim iki kelime hariç diğer kelimeler, cümleler geyik. Ciddi bir kuruma yakışacak ihtarname değil. Yazık avukata para vermeyin bari.

İpe un serme yerine THY Teknik AŞ’de yaşanan pislikleri açığa kavuşturun yeter.

Yardımcı olmamı isterseniz de oluruz.

Meseleyi çarpıtma yerine gerçeklerle yüzleşin ya da gerçekleri ortaya çıkartmaya çalışın.

THY Teknik ve Deniz Kolçak…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (63)

Ali bey. ~ 1 yıl önce
Ali bey. Yüzlerce Türk pilotu issiz Avrupa Türk pilot kabul etmezken biz onlara ucma izni veriyoruz. Yunan ucarken Türk pilota is yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz de kötüsünüz ~ 1 yıl önce
Burda yönetime verip veristirenler,siz de en az onlar kadar kötüsünüz,burdan baskalarinin aldigi maasa göz dikip,verip veristiriyorsunuz.kimse kendi maasini belirlemiyor ki,verileni aliyor.herkes baskasinin yaptigi isi kucumserse duzelmez hicbirsey.havacilikta bir butunuz hepimiz,bir kisi aksarsa sistem sallanir,herkes önünden yesin kendine baksin..kiziyordum yazanlara ama katiliyorum,sen de basvur arkadasim hangi birime istiyorsan,madem daha kolay kabin ekibi olmak,sen de kendine güveniyorsun,ise alim acilinca basvur ama bizi de haberdar et,sevinelim maasin yukseldigi icin.ben ucus personeli degilim hic de istegim olmadi,ben oldugum yerde mutluyum cunku,yapanlara da saygim buyuk,hepsine emniyetli ucuslar diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aldırmamak yada Utanmamak hangisi ~ 1 yıl önce
Bu kadar ciddi iddialar gün yüzüne çıkmışken görmezden gelerek kayıtsız kalan yöneticilerin istifa değil acil olarak görevden alınması lazım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ilani ~ 1 yıl önce
ACT kaptan ve fo ilani acmis bilgilerinize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Wencor ~ 1 yıl önce
İnsan kaynakları başkanının kardeşi wencorun Genel Müdürü. Tüm tamir wencora gidiyor onu durdurun önce. Önceki yönetim den kalma. Burda yorumcuların çoğu neyin kafası anlamadım. Hırsızlık herşey önceki yönetim zamanın da yaşandı ki yeni yönetim geldi. Şimdi kimsenin hesabına gelmiyor tabi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yeni Götürüm ~ 1 yıl önce
Yeni götürüm demek istedin herhalde. İşin içinde olan adamı bu yönetim başkan yapmış adamın biri yazmış okumuyor musun Sen neyin kafasindasın kardeş Nedime neyin nesi, Tülay, Alp, Mehmet Melik
Ekşici arslan ~ 1 yıl önce
Bir de hakkını arayan milleti torpilli diye suçlamisti ekside baş torpilli. He siz emeginizle alın terinizle geldiniz en çok siz hakettiniz he. Colugunuzdan çocuğunuzdan çıksın be, evlat acısı yaşayın hatta her bir aciyi tadın zira bizim analarımız da sizin sayenizde acı cekmeye devam etti, ohhh paralar bizim gibi evvela Allah'a sonra da bileğine güvenen sahipsizlere değil, sizin gibi deerli amca/dayi/baba/abisine güvenenlere gitti ohhhh
Önceki Yönetim ~ 1 yıl önce
Şimdi nereye gidiyor? Kaf dağının arkasına mı?
Önder Kiremitçi ~ 1 yıl önce
İstanbul havalimanında bir küçük suyun fiyatı 15 TL. Matiklerde bile 11 lira. DHMİ, İGA veya bir başka yetkili terminal içlerine içilebilir temiz su düzeneği kurmalı ve halka ücretsiz içme suyu temin etmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS ~ 1 yıl önce
Ekip terminalinde bulunan markette 1,5 TL Kartı olan girebilir
İğrenç ~ 1 yıl önce
Alışmış kudurmuştan beterdir. İşin ucunda Paramountda basılanlar var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2023E AZ KALDI ~ 1 yıl önce
AZICIK SABREDİN SEÇİMLERE AZ KALDI.BUNLARDAN YARGI NEZDİNDE HERŞEYİN HESABI SORULACAK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teşekkürler ~ 1 yıl önce
Teşekkürler Ali bey,bu kişilerin içine korku saldığınız ve işin peşini bırakmadığınız için teşekkürler. Herkesin bildiği bir gerçeği açıkça yazdığınız için teşekkürler.Bu ve bunun gibiler şimdi kara kara düşünsünler. Umarım adalet karşısına çıkar ve suçlarının cezasını çekerler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engelli ~ 1 yıl önce
#Engelli hastayım 39 yaşımda thy den işten atıldım 19 yaşımda başladım uçak bakım teknisyeniydim sağlıkla uzun seneler çalıştım fakat son senelerimde hastalandım ellerim ayaklarımdan güçsüzleştim polinöropati çıkarmaya çalıştılar hep sakinleştirici ilaçlarla dayanmaya çalıştım ilaçlardan hafıza kaybı yaşadım kim işe alır artık beni 40 yaş üstü ağır hastayım VEFA anlayışlı merhametli yönetici anlayış bekliyorum heran sizde @Engelli olabilirsiniz Allah cc büyüktür tek isteğim sadece eski işime geri dönmek çalışmak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel günler yakın ~ 1 yıl önce
Merak etme bu hırsıza din bezirganına yobaza oy atmazsan herşey düzelecek… oyunu modern Türkiye için at. Başımıza bela olanlara değil… onlar yargılanacak sonra yallah arabistan
Emeklilik ~ 1 yıl önce
Neden attilar acaba,emekliliginizin dolmus olmasi lazim normalde 20 senede,sadece maas almiyorsunuz.engelli vatandaslarin daha erken doluyor diye biliyorum,belki maas da baglanirdi.neden emekli etmediler?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000