12 Mart 2018, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM M
  • gerçek fetocu olup , gerçek bylock u silip mor beyinle bidaha yükleyip saf ayağına yatan alnı secdeli zalimler işe alınmasın da , fatih zamanında edirne de devasa kuyu kazılıp içine atılan haşaşin vari okült ehli gibi , devasa kuyularda kaynatınsınlar ! osmanlıyı sevmem ama adamlar bu tiplerin hakkından anca böyle geliceğini 500 sene evvel zağten çözmüşler ...
  • Evet Sabiha Gökçen kargo şefi hakkında bir sürü dedikodu var bunların çoğu doğru olduğu idda ediliyor bu kişiler nasıl oluyorda hala yerlerinde ve bazı acenta ve ısg kargo müdürü ile çıkarları adına iş çevirdikleri iddalar arasında bunlara kim dur diyecek nerde bu devlet nerede bu millet.
  • Saw kargo şefi için de söylentiler var ama neden hala yerinde temmuz öncesi abd gittiği kayıtlarda var diye iddalı bir şekilde konuşuluyor.Görüyorsunuz hiç bir şey değişmiyor ben bir şey demiyorum görüyorsunuz böyle kişiler hala yerinde duruyor ve haksız kazançlar sağlıyor.
  • kına yakarsın sende. azcık tarafsız ol artık. cıkarlarını değil mesleğinin onurunu düşün işine ver kendini. tıpkı bizler gibi işine sahip çık....
  • Her Şirket çalışanlarıyla yükselir THY de çalışanlarının haklarını rahatlarını düşünmek zorunda kendi menfaati için bunu yapmalı mutsuz çalışanlar yolcuyu da mutsuz eder mutsuz yolcu farklı arayışlara gidebilir
  • Havaiş işçi sendikası değil miydi?
  • Sayın sendika yetkilisi kim varsa; 305 kişinin işe iade edilmesi sendikayı parlatmak için iyi bir taktikti. Bunun bir taktik olduğu 211 kişinin fetö iftirası ile iş akitleri fesh edilmesi karşısında bu kişilere hukuk hizmeti bile vermeyeceğini beyan ederek bu kişişere terörist muamelesi yapmasından anlaşılmaktadır. Akabinde mor beyin iftirası. Bu kişişerinin tamamına yakını günah keçisi oldukları gün ışığına çıkmaya başladığından beridir bir ses seda yhalen daha yoktur. THY yönetimine ey TK yönetimi bu kişilere haksızlık edilmiştir diye bir kaç köşe yazarından başka kimseden ses çıkmamıştır. Halen daha da sendikanın bu günahta ortaklığı devam etmektedir. Kimsenin çok bir adalet beklediği de yok zaten. Fakat siyaset değil, biraz iş yapın
  • Sizin gibi duzgun isci haklarini savunan yazilarinizi yillardir takip ederim ama bu hava is tekilerle beraber hareket ettiginize inanmak istemiyorum ucus ekiplerinin 25 yilda kazanilan haklarinin nasil gasp edildigini size soyleyen vardir muhakkak bu sendika ucuculari malesef cok kotu saatti.
  • Akıl tutulması yasıyorsunuz
  • Yes I’m dangerous

THY nihayet!.. Bylock mağdurları THY’ye dönüyor mu?

Türk Hava Yolları yönetimi,  nihayet yavaş yavaş büyüyen bir tehlikenin farkına vardı ve geç de olsa ilk hamlesini  yaptı.

Çünkü THY yönetimi, 64 buçuk yaşındaki birkaç pilotun ego savaşı ile başlayan macera arayışının, ileride başına dert açabileceğini öngördü.

Çünkü kötü niyetli birkaç kendini bilmezin eline geçecek bu gücün THY’de işleri arapsaçına çevireceğini fark etti.

Çünkü THY’nin her yıl grevle boğuşan bir havayolu adayı olacağı ihtimali ufukta belirdi.

Çünkü THY’nin her grevde milyonlarca dolar kaybetme ihtimali inceden tedirginlik yarattı.

Çünkü yolcu memnuniyetini en önde tutan THY, her yıl binlerce yolcusunu grevden dolayı mağdur edebilirdi, THY yönetimi buna da daha fazla duyarsız kalamadı.

İyi de oldu…

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, açık ve net bir şekilde “THY çalışanlarının sendikası Hava İş’tir” diyerek alternatif arayışlar peşindeki çalışanların, birilerinin kullanımına girmesinin önüne geçmek için ilk adımını da attı. Bir süredir THY’den böyle bir adımın gelmesini bekliyordum açıkçası. Ortalığı boş bulan emeklisine çeyrek kalmış bir tayfanın, umut tacirliği yaparak THY sonrası istikballerini garanti alma gayretiyle başlayan macera arayışlarının, bundan sonra yavaş yavaş çözülmeye başlayacağını düşünüyorum.
Ama bu çözülme sürecinde sakın ola birilerinin dolduruşuna gelerek fevri girişimlerde bulunmamaları konusunda THY çalışanlarını da uyarmak istiyorum.

THY içinde küçük de olsa örgütlü bir kalkışma yaşanacağı şeklinde kulağımıza gelen söylentiler hayata geçirilirse THY yönetiminin  tıpkı 2012’deki  305 olayı gibi, çok can yakacağını ve deyimi yerindeyse ‘kelle’ koparmaktan geri durmayacağını sanıyorum. Önceki yazılarımda THY yönetimini uyarırken, bir taraftan da çalışanları tehdit ettiğim şeklinde  yorumlar oldu. Böyle bir gayret içinde hiç olmadım ancak görünen tabloda THY yönetiminin topa birden  ve çok sert girmesinden, uyarılarımda haklı olduğum anlamını da çıkarabilirsiniz.

Şunu açıkça söyleyebilirim ki, THY yönetiminin işin ciddiyetine varmasındaki en önemli etken, geçen hafta uçuş ekipleri arasında bir iş bırakma tarzı eylem hazırlığına ilişkin söylentilerdir. O söylentiler öncesinde bizzat Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın sahaya inerek olaya el koyması da o güne kadar ciddiye almadıkları oluşumun iyi niyetli olmayan kişilerin, söylemlerini  artık eylem boyutuna geçirme ihtimalidir. THY ilk rauntta bu tehlikeyi başarıyla savuşturdu. Zira Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kulağına kadar giden bu tehlikenin, eylem safhasına geçmesine müsaade edilmesi THY yönetimi için de son derece sıkıntılı bir ortam ortaya çıkarabilirdi.

Tabi bunları söylerken alternatif oluşum adı altında ortaya çıkan bir takım fırsatçının, mevcut ortamdan beslenmelerinin önüne geçmek için de hem THY’ye hem de Hava İş Sendikası’na büyük iş düşüyor. Bundan sonrası için çalışanların sendikalarıyla bütünleşmesi, sendika yönetiminin de özellikle uçuş işletmede yaşanan sıkıntıları kulak ardı etmemesi ve masaya yumruğunu en sert şekilde vurması gerekiyor. Her iki taraf da şunu gördü ki, kanserli hücreler vücudun en zayıf düştüğü anda ortaya çıkmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyor!

BYLOCK MAĞDURLARI DÖNÜŞ HAZIRLIĞINDA

Türk Hava Yolları geçen yıl Mart ayında 26 kişiyi bylock kullandıkları gerekçesiyle işten çıkardı. Ancak geçen süreçte aralarında pilot, kabin memuru ve teknisyenlerin de bulunduğu bu kişilerin hemen hemen tamamının mor beyin mağduru oldukları kesinleşti. Şimdi THY’ye düşen görev, binlerce mor beyin mağdurunun mağduriyetlerinin giderilerek kamuya döndüğü bir ortamda, masum olan bu isimlere kucağını yeniden açmasıdır. Duyumlarıma göre THY yönetiminde buna ilişkin bir çalışma başlatıldı. Şu an için kesin olarak hepsinin döneceğine dair bir bilgi olmasa da THY yönetim kurulunun, dosyaları inceleyerek ‘mağdur’ olanların dönüşüne olanak sağlayacağını duydum. Büyük bir aksilik olmazsa o isimlerin tamamına THY kapıları yeniden açılacak ancak geçen sürede yaşadıkları maddi manevi kaybın faturasını kim nasıl ödeyecek işte onu bilmiyorum!

THY nihayet!.. Bylock mağdurları THY’ye dönüyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

dikkatli ! ~ 5 yıl önce
gerçek fetocu olup , gerçek bylock u silip mor beyinle bidaha yükleyip saf ayağına yatan alnı secdeli zalimler işe alınmasın da , fatih zamanında edirne de devasa kuyu kazılıp içine atılan haşaşin vari okült ehli gibi , devasa kuyularda kaynatınsınlar ! osmanlıyı sevmem ama adamlar bu tiplerin hakkından anca böyle geliceğini 500 sene evvel zağten çözmüşler ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RIFKININ KALEMİNDEN ~ 5 yıl önce
Evet Sabiha Gökçen kargo şefi hakkında bir sürü dedikodu var bunların çoğu doğru olduğu idda ediliyor bu kişiler nasıl oluyorda hala yerlerinde ve bazı acenta ve ısg kargo müdürü ile çıkarları adına iş çevirdikleri iddalar arasında bunlara kim dur diyecek nerde bu devlet nerede bu millet.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
REALİTE ~ 5 yıl önce
Saw kargo şefi için de söylentiler var ama neden hala yerinde temmuz öncesi abd gittiği kayıtlarda var diye iddalı bir şekilde konuşuluyor.Görüyorsunuz hiç bir şey değişmiyor ben bir şey demiyorum görüyorsunuz böyle kişiler hala yerinde duruyor ve haksız kazançlar sağlıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yavk ~ 5 yıl önce
İşin gücün birilerinin ayağını kaydırmak iki yüzlü herif
km ~ 5 yıl önce
kına yakarsın sende. azcık tarafsız ol artık. cıkarlarını değil mesleğinin onurunu düşün işine ver kendini. tıpkı bizler gibi işine sahip çık....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flywithme ~ 5 yıl önce
Her Şirket çalışanlarıyla yükselir THY de çalışanlarının haklarını rahatlarını düşünmek zorunda kendi menfaati için bunu yapmalı mutsuz çalışanlar yolcuyu da mutsuz eder mutsuz yolcu farklı arayışlara gidebilir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamadım? ~ 5 yıl önce
Havaiş işçi sendikası değil miydi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SENDİKAYA ~ 5 yıl önce
Sayın sendika yetkilisi kim varsa; 305 kişinin işe iade edilmesi sendikayı parlatmak için iyi bir taktikti. Bunun bir taktik olduğu 211 kişinin fetö iftirası ile iş akitleri fesh edilmesi karşısında bu kişilere hukuk hizmeti bile vermeyeceğini beyan ederek bu kişişere terörist muamelesi yapmasından anlaşılmaktadır. Akabinde mor beyin iftirası. Bu kişişerinin tamamına yakını günah keçisi oldukları gün ışığına çıkmaya başladığından beridir bir ses seda yhalen daha yoktur. THY yönetimine ey TK yönetimi bu kişilere haksızlık edilmiştir diye bir kaç köşe yazarından başka kimseden ses çıkmamıştır. Halen daha da sendikanın bu günahta ortaklığı devam etmektedir. Kimsenin çok bir adalet beklediği de yok zaten. Fakat siyaset değil, biraz iş yapın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
P4 ~ 5 yıl önce
Sizin gibi duzgun isci haklarini savunan yazilarinizi yillardir takip ederim ama bu hava is tekilerle beraber hareket ettiginize inanmak istemiyorum ucus ekiplerinin 25 yilda kazanilan haklarinin nasil gasp edildigini size soyleyen vardir muhakkak bu sendika ucuculari malesef cok kotu saatti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cobretti ~ 5 yıl önce
Akıl tutulması yasıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Val Kilmer ~ 5 yıl önce
Yes I’m dangerous

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000