14 Ocak 2019, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Öncelikle Türk hava kurumu başkanını ve cumhurbaşkanımızın bu duruma el atacağını düşünüyorum bertan paşa Türk hava kurumu içindeki paraşütçü planörcü ve kurumun içinden yetişmiş Türk kuşu ekibini temizlemediği sürece bu yazılar yazılmaya devam edecektir kurumun içinden çıkabilmesinin tek yolu bugüne kadar kuruma destek olmuş gibi görünüp kuruma ihale kaybettiren kurumu sportif havacılık adı altında yan gelip yatmaya teşebbüs ve muteşebbüs zihniyette bulunan amatör havacılardır alınacak personel asker sivil ayrımı yapılmasın liyakat sistemine göre değerlendirilsin saygılarımla.
  • Arpalık dan bahsedecek isek bu dönemikonusmak yerine kursat pasa donemini masaya yatirmak gerekir diye düşünüyorum. Ben hazırım masanın bir kenarında oturmaya hadi başlayalım acın bir konu
  • Neden Osman paşanın vakıf başkanı olan Kürşat paşa hakkında bir tek söz etmedin. Kürşat paşa süperdi de bunlar mı batırıyor kurumu....
  • Arpaligin buyugu THY de
  • Zaten öyleydi. Mesela celil misafir.
  • En buyuk arpalik THY dir ozelliklede THY nin kuzey Avrupa bolgesi tam bir cemaatler arpaligina donusmustur
  • Oğlum 1 yıl geç mezun oldu,çok daha geç mezun olanlar var.1 yıllık gecikmenin pilot maaşları göz önüne alındığında ne kadar büyük bir maddi zarara yol açtığını siz hesap edin, bizlerde açtığı manevi yaralar hariç.Ben burada şahsi olarak kimseyi suçlamıyorum ama, kurumu da bu hale getirenlerin olduğu muhakkak .Bu olayı Allah'a havale ettik,bizlere bu zararı verenlere de hakkımızı helal etmiyoruz,ama inşallah yetkililerde birilerinden hesap sorarlar.Saygılarımla..
  • Ali Bey,Thk eski başkanı Osman Yıldırım'dan kaynaklanan(ya da kaynaklandığı iddia edilen) sorunlar yüzünden,maddi manevi zarar görmüş bir aile olarak tekrar THK konusuna değinmenizden memnun oldum.Şöyle ki:Oğlum yıllar önce (lise sonrası) havacılığa gönül verip pilot olmak istediğinde,hiç tereddüt etmeden THK Üniversitesini önerdim.Çünkü THK Atatürk tarafından kurulmuş,köklü,tecrübeli,havaalanları ve uçakları olan donanımlı büyük bir kurumdu.Oğlum da önerimi kabul ederek bu üniversiteye(ücretli) kayıt yaptırdık.Maddi durumumuz öyle pek iyi olmamasına rağmen,borç alarak, mal satarak bizim için büyük rakamlar olan okul taksitlerini hiç aksatmadan ödedik.Akademik dersler bitip uçuşlar başladığında büyük sorunlar yaşamaya başladık.Öyle zamanlar oldu,THK içine düştüğü parasızlık nedeniyle uçaklara yakıt koyamaz, yedek parça alamaz, hocalara para ödeyemez duruma düştü(biz paramızı zamanında tıkır tıkır ödememize rağmen).Yazının devamı Pilotaj 2'de.
  • Buraya sivil aday gelmediği sürece zihniyet değişmez.
  • eğer bu iddialar doğru ise biliçli olarak her vesile olanın Allah belasını versin. Bıktım bu kralcılardan. Miğdem bulandı artık. Dünyadaki mazlumlar bu tür karakter yoksunları için dua etmiyor bize. Biz bir mazluma daha ulaşalım diye siyaset yaparken bu haysiyet yoksunları yüzünden kendi kesimimden utanıyorum artık. Biz dava derken birileri kadro dedi. Biz istikrar için Cumhurbaşkanlığı dedik, oralarda gezenler danışmanlık için cumhurbaşkanlığı dedi. Biz tesettür dedik onlar büyükelçilik dedi. Biz feda dedik, onlar ohh dedi. Yeter! Ya genel seçime kadar kendinizi toparlarsınız yada mazluma sahip çıakcak başkasını buluruz. inin artık elmas kaplı kulelerinizden.

THK yeniden arpalığa mı dönüyor!

Şu konuda hiç ama hiç mütevazı olmayacağım. THK’nın kamu yararına en köklü ve en eski kurumlardan birisi olduğuna hemfikir olduğumuzu ve şahsen bu kurumu arpalığa çevirenlerle yaptığım savaşı da kimsenin inkar edebileceğini düşünmüyorum.

Osman Yıldırım zamanında dönen dolapları yazan tek gazeteci benim. Bu konuda defalarca haber yaptım ve defalarca da mahkeme kapısında ifade veren de benim. Kimsenin günahını almak istememekle birlikte hokus-pokus hakim ve savcılar sebebiyle birçok habere erişim yasağı getirilmiş ve fakat ben haberimin doğruluğunu ısrarla savunarak iç hukuk yollarını sonuna kadar kullanmıştım.

Sonuç olarak Anayasa Mahkemesi 14 Aralık 2017 tarihinde aldığı karar ile haklılığımızı tescil etmiş ve hak yerini bulmuştu.

Demem o ki, THK bizim kurumumuz, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bir kurum. Dolayısıyla burada yapılacak her türlü yolsuzluğun, beceriksizliğin, bilinçsizliğin, düzensizliğin, düzenbazlığın kısacası kurum aleyhine alınan veya alınacak tüm kararların karşısına dikilirim.

Hiç kimse için tanımadan, görmeden, şans vermeden negatif düşünce içine giremeyeceğim gibi aynı duruşu THK’nın seçilmiş başkanı Bertan Nogaylaroğlu için de gösterdim. Lakin hassas olduğum kurum için fazlaca iyimser olmadığımı, hataya matuf durumların çabuk cereyan edebileceğini düşünmeden hiç duramadım.

Adı sanı ortalarda olmayan, THK başkanlığı için hiç ama hiç çaba harcamayan, delege nezdinde kendi tanıtımını yapma ihtiyacı bile hissetmeyen Nogaylaroğlu’nun, gökten zembille düşercesine bir hokus-pokus hesabı “hoooop başkansın” denilerek kurumun tepesine oturtulmasını garipsemedim desem yalan olur.

Dediğim gibi hassas olduğum bir noktadır THK. Benim hassasiyet gösterdiğim durumların THK’da nüksetmeye başladığı haberleri sık sık gelmeye başladı.

Birkaç örnek vermek isterim. Gerisinin nasıl şekillendirileceğine dair işaret verecek olan bu örnekler, “kurumun başına nasıl bir yönetici geldi” sorusunun da cevabı niteliğinde olacak.

Şimdi THK’dan gelen bilgiler şu yönde.

Kurumda hesap-kitap hak getire. 5 bin liraya yapılacak iş için 10 bin liraya adam alındı veya 5 bin TL maaşı olan bir kişinin maaşı birden 10 binlere dayandı.

Kurumun başkanı, kurum kasasından 120 bin TL peşin ödeme yaparak kendine bir ev kiraladı. Yani evin aylık kirası 10 bin TL. Boğazda yalı kiralarsın o paraya.

Sormak isterim başkana bu nasıl bir mantık ve bu evin özelliği nedir? Hangi bölgede 10 bin TL’ye ev kiralanıyor? Açıkçası milli görüş geleneğinden geldiğini söyleyen bir başkanın müsrif eder bu hali “yine mi arpalık” sorusunu gündeme getiriyor.

Ve başkan Bertan Nogaylaroğlu’nun şöyle bir düşünce içinde olduğunu iddia edenler var. Başkan şubeleri kapatacak ve sonra da olağanüstü kongre kararı alacak. Böylelikle kendi sistemini kuracak ve kendi seçtiği delegelerle veya hükmedeceği delegelerle kendi başına hareket edecek.

Olağanüstü kongre kararını ciddi ciddi düşünen başkanın, mevcut yönetimi kendisinin yapmamasından kaynaklı bir rahatsızlık duyduğu ve bu yönetimi değiştirmek için her türlü alternatif yönteme başvuracağı da bana gelen bilgiler arasında.

Kapatılan Türkkuşu’nun yeniden açılacak olması da ayrı bir soru işareti. Edindiğim bilgilere göre emekli asker yuvası haline getirilecek.

Sonuna kadar yanlış ve sonuna kadar mücadele edeceğim. Orası kimsenin çiftliği değil.

THK kimsenin çiftliği değil ve ben de çiftlik yapılmasına müsaade etmeyeceğim. Bedeli ne olursa olsun. Kimse mevcut iktidar tarafından destekleniyor kisvesi adı altında millete aba altından sopa göstermesin. İktidar, ad kullanarak yapılan her türlü olumsuzluğun karşısındadır. Bilinedir diye not düştüm.

THK, amacının dışında kullanılacak bir kurum değildir ve kullandırtmayacağız.

Saygılarımla.

THK yeniden arpalığa mı dönüyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Kalpak sever ~ 4 ay önce
Öncelikle Türk hava kurumu başkanını ve cumhurbaşkanımızın bu duruma el atacağını düşünüyorum bertan paşa Türk hava kurumu içindeki paraşütçü planörcü ve kurumun içinden yetişmiş Türk kuşu ekibini temizlemediği sürece bu yazılar yazılmaya devam edecektir kurumun içinden çıkabilmesinin tek yolu bugüne kadar kuruma destek olmuş gibi görünüp kuruma ihale kaybettiren kurumu sportif havacılık adı altında yan gelip yatmaya teşebbüs ve muteşebbüs zihniyette bulunan amatör havacılardır alınacak personel asker sivil ayrımı yapılmasın liyakat sistemine göre değerlendirilsin saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 4 ay önce
Arpalık dan bahsedecek isek bu dönemikonusmak yerine kursat pasa donemini masaya yatirmak gerekir diye düşünüyorum. Ben hazırım masanın bir kenarında oturmaya hadi başlayalım acın bir konu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıdık ~ 4 ay önce
Neden Osman paşanın vakıf başkanı olan Kürşat paşa hakkında bir tek söz etmedin. Kürşat paşa süperdi de bunlar mı batırıyor kurumu....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cem ~ 4 ay önce
Arpaligin buyugu THY de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Muhasebeci ~ 4 ay önce
Zaten öyleydi. Mesela celil misafir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cafer ~ 4 ay önce
En buyuk arpalik THY dir ozelliklede THY nin kuzey Avrupa bolgesi tam bir cemaatler arpaligina donusmustur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotaj 2 ~ 4 ay önce
Oğlum 1 yıl geç mezun oldu,çok daha geç mezun olanlar var.1 yıllık gecikmenin pilot maaşları göz önüne alındığında ne kadar büyük bir maddi zarara yol açtığını siz hesap edin, bizlerde açtığı manevi yaralar hariç.Ben burada şahsi olarak kimseyi suçlamıyorum ama, kurumu da bu hale getirenlerin olduğu muhakkak .Bu olayı Allah'a havale ettik,bizlere bu zararı verenlere de hakkımızı helal etmiyoruz,ama inşallah yetkililerde birilerinden hesap sorarlar.Saygılarımla..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PİLOTAJ 1 ~ 4 ay önce
Ali Bey,Thk eski başkanı Osman Yıldırım'dan kaynaklanan(ya da kaynaklandığı iddia edilen) sorunlar yüzünden,maddi manevi zarar görmüş bir aile olarak tekrar THK konusuna değinmenizden memnun oldum.Şöyle ki:Oğlum yıllar önce (lise sonrası) havacılığa gönül verip pilot olmak istediğinde,hiç tereddüt etmeden THK Üniversitesini önerdim.Çünkü THK Atatürk tarafından kurulmuş,köklü,tecrübeli,havaalanları ve uçakları olan donanımlı büyük bir kurumdu.Oğlum da önerimi kabul ederek bu üniversiteye(ücretli) kayıt yaptırdık.Maddi durumumuz öyle pek iyi olmamasına rağmen,borç alarak, mal satarak bizim için büyük rakamlar olan okul taksitlerini hiç aksatmadan ödedik.Akademik dersler bitip uçuşlar başladığında büyük sorunlar yaşamaya başladık.Öyle zamanlar oldu,THK içine düştüğü parasızlık nedeniyle uçaklara yakıt koyamaz, yedek parça alamaz, hocalara para ödeyemez duruma düştü(biz paramızı zamanında tıkır tıkır ödememize rağmen).Yazının devamı Pilotaj 2'de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sivil aday ~ 4 ay önce
Buraya sivil aday gelmediği sürece zihniyet değişmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
doğru ise ~ 4 ay önce
eğer bu iddialar doğru ise biliçli olarak her vesile olanın Allah belasını versin. Bıktım bu kralcılardan. Miğdem bulandı artık. Dünyadaki mazlumlar bu tür karakter yoksunları için dua etmiyor bize. Biz bir mazluma daha ulaşalım diye siyaset yaparken bu haysiyet yoksunları yüzünden kendi kesimimden utanıyorum artık. Biz dava derken birileri kadro dedi. Biz istikrar için Cumhurbaşkanlığı dedik, oralarda gezenler danışmanlık için cumhurbaşkanlığı dedi. Biz tesettür dedik onlar büyükelçilik dedi. Biz feda dedik, onlar ohh dedi. Yeter! Ya genel seçime kadar kendinizi toparlarsınız yada mazluma sahip çıakcak başkasını buluruz. inin artık elmas kaplı kulelerinizden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pardon ~ 4 ay önce
Ne yapacaksınız? Çalıyorlar işte.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000