21 Ocak 2019, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Hergün bir yeni skandal
  • Personel çileden çıktı. Yeter artık. Huzurla çalışmak istiyoruz sadece. Bırakın yakamızı timur bey. Adalet istiyoruz
  • Thy nin içerisindeki beyaz yeşil kırmızı bayraklıların lobileşmesini de araştırmanız dileğiyle.
  • Bizde yıllardır lojman başvurusu yapıyoruz keriz gibi
  • Thk çerkezleşiyor mu bilmem ama dhmi vasıfsızlaşıyor. Nerde kaldı liyakat
  • İstanbul ahl de önce ben bilirim dedi. Havacılık kültür ve emniyetine dair tüm kuralları ikinci plana attı. Personel ve memuriyet için var olan tüm mevzuatları yok saydı. Şu anda ahl de bir başıboşluk mevcut. Torpil ve ispiyon esaslı sistem var
  • Ali Kıdık Bey, sağlık durumunuz nasıl? İyi misiniz? Biz okurlarınızı bir haberdar ederseniz seviniriz. Teşekkürler
  • Herkes karşısındakini kendisi gibi sanıyor. Ondandır ki tanımadığınız insanları böyle çirkin ve içi boş iftiralarla töhmet altında bırakmak huy olmuş sizde. Zor durumda olan bi kıza yardım edilmiş. Madem rahatsız oldunuz gidin müdürünüzle konuşun. Boş yapmayın burda. Madem THK, AHL bi çiftlik, burdaki iftiracı ve dedikoducu topluluk da çiftlikteki dört ayaklılardan farksız. Başlık THK ama yazı içeriği çirkeflik alakasız boş laflarla dolu. Yazık günah..
  • Dhmi’nin personelinde doyum noktası ve şükür kavramı pek yok. Herkes istiyo ki ev versin araba versin maaşım çift maaş olsun ekmek elden su gölden. Ayıp ya hepiniz yaşınızı başınızı almış insanlarsınız. İşsizlikten dedikoduya sarıyosunuz. Çok çirkin düşüncelere sahipsiniz. Yapılan o kadar haksızlıklara susarsınız, çoğu zaman kendiniz yaparsınız ama size imkan sağlanmadığı zaman çamur atarsınız. Yine her zamanki gibi ağzı olan konuşmuş. Çoğunuzda akraba aracılığıyla devlet memuru olan insanlarsınız ve kabahatde sizde değil her önüne geleni devlet memuru yapanda
  • Timur bey, Her zaman dürüst olan, samimi ve iyi niyetli olan her keze olumlu yaklaşmıştır. Dış görünüşe aldanmayın, peşin hükümlü olmayın. Bunca yıkıcı elştiriyi hak etmiyor bence.

THK Çerkesleşiyor mu?

Üzerine titizlikle eğildiğim kurumlardan birisi THK. Birincisi Atatürk’ün emaneti, ikincisi milletin malı, üçüncüsü havacılığın temel taşlarından biri. Bu kurumda kişisel egolar ile yönetim yapılacak ise, eş, dost, akraba, arkadaş, rütbedaş, tertip gibi yandaş kişileri THK’nın içinde besleyecekseniz işte ona “Dur” demek benim görevim.

Geçen hafta yazdığım “THK yeniden arpalığa mı dönüyor” başlıklı yazıdan sonra çok sayıda telefon ve mesaj aldım. Yazdıklarımız hafif kalmış desek yerindedir. Şimdi sizlere birkaç örnek vererek nasıl bir yandaşlık, arkadaşlık hukuku gelişiyor görün.

Önce onurlu davranan bir kişiden bahsedeceğim. Tabi konuyu bana aktarıldığı şekilde sizlerle paylaşıp yorum yapmamaya özen göstereceğim.

Emekli Albay Aziz Yılmaz. Kendisi Teşkilat ve Şubeler Müdürü olarak atandı ve sonra da aynı bölümün koordinatörlüğüne getirildi. Aziz Yılmaz, “THK’da ücretler çok yüksek, yazıktır” diyerek istifa etti.  Batak bir kurumda astronomik rakamlar almak doğru değil diye düşünmüş olmalı ki istifa etti.  Kendisini alkışlıyorum duyarlı davranışından dolayı.

Emekli subaylar derneği haline geleceği işaretini veren THK’nın yeni yapılanmasında, yeni başkanın iş başı yaptırdığı emekli subaylar şöyle;

Malzeme yönetimi emekli Albay Mesut Yılmaz’a emanet edildi. İnşaat Emlak Müdürlüğü’ne Mehmet Ali Altıntaş, İş geliştirmeye emekli bir tuğgenaral ile bir albay alındı. (isimleri henüz ulaşmadı). Gökçen İktisadi İşletmesi ile Gökçen Havacılık’a emekli Jandarma  Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan getirildi. Mevcut genel müdür Erdoğan Aslantaş’ın subaylığı sırasında Bertan Nogaylaroğlu ile aralarının bozuk olmasından dolayı iş akdi feshedildiği bana verilen bilgiler arasında.

Ancak Namık Kemal Çalışkan, bir ay sonra görev çok ağır diyerek istifa etti. Fakat bir ay sonra tekrar göreve çağrıldı. Anlamak mümkün değil. Arada Hasan Aksoy kısa bir süre görev yaptı. Hasan Aksoy görevden alınır alınmaz da yerine emekli Albay İsmail Doğan getirildi.

Tam bir diken sarmanına benzeyen atamalar, git-geller halen devam ediyor.

Bu arada Namık Kemal Çalışkan’ın yanına emekli Albay Caner Ercan monte edildi.  

İş Geliştirme Direktörü olarak emekli Tuğgeneral Azmi Utfan Cinek alındı.

THK içinde tam bir korku düzeni başlamış durumda. Söylediğim gibi kendi düzenini oturtmaya çalışan Bertan Nogaylaroğlu içeride otorite kurmak ve insanlara “FETÖ metre uygulamaya başladım” diyerek bir nevi “iftira ile sizi işten atarım” yolu benimsediği de verilen bilgiler arasında.

Bu arada kendisi de Çerkes olan Bertan Nogaylaroğlu’nun Çerkes ağırlıklı bir kadro oluşturma gayreti içinde olduğu da ifade ediliyor. Tabi geçen haftaki yazımızdan sonra Bertan Nogaylaroğlu’undan herhangi bir açıklama gelmedi.

Bu haftaki yazımızdan sonra basın yayına aldığı 23 yaşındaki köylüsü kızımız aracılığı ile bir açıklama gönderir diye umut ediyorum.

Üniversiteye alınan kişileri henüz yazmadım. Ama liste elimde.

Akraba almayacağız diye yola çıkanlar kurumu devre arkadaşları ile doldurmaya başladı. Kararı yine sizler vereceksiniz.

Gaziantep Havalimanı Başmüdürü ne iş yapar?

Geçen haftayı hatırlıyorsunuz değil mi? Gaziantep Havalimanı’nda bir müdür polislerin keyfi uygulaması ile gözaltına alınmış ve kılını kıpırdatmayan bir havalimanı otoritesine şahit olmuştuk. Gözden uzak olunca görülmeyeceğini düşünenler ne kadar da büyük yanılgı içince olduklarını anlamışlardır.

Çalıştığın meydanda yöneticine, çalışanına sahip çıkamıyorsan yöneticilik anlayışınız çok tartışılır bir durumda demektir.

Hatırlarsanız Gaziantep Havalimanı başka olaylarla da gündeme gelmişti.

Bu arada Atatürk Havalimanı’nda da uygunsuz durumlar tartışılıyor. DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürünün sekreterine özel ve müstakil bir ev tahsis edildiği iddia ediliyor. İddia dedim ama gerçek bir durum. Lakin bu tahsisin DHMİ yönetmeliklerine aykırı olduğu ifade edildi.

Havalimanı yerleşim alanının içinde bulunan bu evin sadece teknik personele veya şoförlere tahsis edilebileceği söyleniyor.

ARFF memuru olan sekretere hangi kriter göz önüne alınarak tahsisli evde ikamet ettiğinin cevabını havalimanı başmüdürü verecektir.

THK Çerkesleşiyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (131)

İstanbulda skandal çok ~ 3 ay önce
Hergün bir yeni skandal

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Timur beyin icraatları ~ 3 ay önce
Personel çileden çıktı. Yeter artık. Huzurla çalışmak istiyoruz sadece. Bırakın yakamızı timur bey. Adalet istiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lobilesme ~ 3 ay önce
Thy nin içerisindeki beyaz yeşil kırmızı bayraklıların lobileşmesini de araştırmanız dileğiyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstanbul keriziyiz ~ 3 ay önce
Bizde yıllardır lojman başvurusu yapıyoruz keriz gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Liyakat nerede ~ 3 ay önce
Thk çerkezleşiyor mu bilmem ama dhmi vasıfsızlaşıyor. Nerde kaldı liyakat

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl timur alp bayrak ~ 3 ay önce
İstanbul ahl de önce ben bilirim dedi. Havacılık kültür ve emniyetine dair tüm kuralları ikinci plana attı. Personel ve memuriyet için var olan tüm mevzuatları yok saydı. Şu anda ahl de bir başıboşluk mevcut. Torpil ve ispiyon esaslı sistem var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geçmiş olsun ~ 3 ay önce
Ali Kıdık Bey, sağlık durumunuz nasıl? İyi misiniz? Biz okurlarınızı bir haberdar ederseniz seviniriz. Teşekkürler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz empati ey insanoğlu ~ 3 ay önce
Herkes karşısındakini kendisi gibi sanıyor. Ondandır ki tanımadığınız insanları böyle çirkin ve içi boş iftiralarla töhmet altında bırakmak huy olmuş sizde. Zor durumda olan bi kıza yardım edilmiş. Madem rahatsız oldunuz gidin müdürünüzle konuşun. Boş yapmayın burda. Madem THK, AHL bi çiftlik, burdaki iftiracı ve dedikoducu topluluk da çiftlikteki dört ayaklılardan farksız. Başlık THK ama yazı içeriği çirkeflik alakasız boş laflarla dolu. Yazık günah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilotcu ~ 3 ay önce
sayın empati THK nın içerisinde değilsin herhalde, THK ya git, araştır ondan sonra empati yap...
Laf olsun torba dolsun ~ 3 ay önce
Dhmi’nin personelinde doyum noktası ve şükür kavramı pek yok. Herkes istiyo ki ev versin araba versin maaşım çift maaş olsun ekmek elden su gölden. Ayıp ya hepiniz yaşınızı başınızı almış insanlarsınız. İşsizlikten dedikoduya sarıyosunuz. Çok çirkin düşüncelere sahipsiniz. Yapılan o kadar haksızlıklara susarsınız, çoğu zaman kendiniz yaparsınız ama size imkan sağlanmadığı zaman çamur atarsınız. Yine her zamanki gibi ağzı olan konuşmuş. Çoğunuzda akraba aracılığıyla devlet memuru olan insanlarsınız ve kabahatde sizde değil her önüne geleni devlet memuru yapanda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iyilik yap ~ 3 ay önce
Timur bey, Her zaman dürüst olan, samimi ve iyi niyetli olan her keze olumlu yaklaşmıştır. Dış görünüşe aldanmayın, peşin hükümlü olmayın. Bunca yıkıcı elştiriyi hak etmiyor bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
D blok ~ 3 ay önce
Timur bey nedense hep birikerine iyi. Biz hakaret ve horgörüsünden başka nasip alamadık

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000