05 Temmuz 2021, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Açık ve net söyleyim TGS firmasında artık moral bozukluğu yüksek seviyede az eleman ile çok iş 1 Temmuzda tam kadro başladık ama servisler full üst üste herkes gizli gizli öksürütor Biontech'in yan etkileri çok yüksek
  • Kartal’ın yurtdışı müdürleri geriye dönük kesilen maaşlarını EURO olarak geri alıyorlar.. ev kiraları 2500€ şirket ödemeye başladı tekrar bu kesinti de geriye dönük ödeniyor. Mümühe de yeni Müdür atandı 25 yaşında (memur/uzman) şirkette tecrübesi bir kaç ay… A. Harun Baştürk sağ olsun… akrabasını güzel istasyona yerleştirdi… ;)
  • Şuanda TGS personelleri olarak risk altında, az personelle bir şekilde operasyonumuzun hakkını vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de asla gocunmuyoruz. Ancak el insaff! Hiç kimseyi düşünmüyorsanız uçak altını düşünün ve kardeşim. Apronun kışında, yazında çalışan o emekçileri düşünün. Pandemi adı altında tüm haklarımızı aldınız. Tamam dedik sirketimiz var olsun dedik. Ancak suanki durum iyi niyeti kötüye kullanmak oluyor! Bakın uçuş ekibi,kargo personeli, teknik onlara girmiyorum bile! Kargo da çalışan bir abim diyor ki o kadar yogunuz ki personel sabah geliyo yetmiyo 3-11 devam mesai sonra 3 saat uyku yine ise geliyor. Bu bahsettiklerim işçi arkadaşlar. Günah değil mi kardeşim? Senin için çok küçük olan ikramiye bizim için çok büyük siz bunu bilmiyor musunuz! Allahım vicdan verir umarım sizlere sayın yöneticiler!!
  • Birileri keyif yapsın diye pilot ihtiyacı olmadığı halde gece gündüz pilot yetiştiriyorlar maaş kesiyorlar yazık
  • 200 Türk Lirası ile sadece 23 Dolar geliyor gerisini siz düşününüz.
  • Herkes isyan ediyorda İlker Aycı ve ekibi yarın ceketlerini alıp gitse kim hesap soracak?
  • mevcut üyelerin en az 3/4 sendikadan çıkmalıdır alternatifte yok başka sendika için lakin zerre gram hakkımızı savunmuyorlar çay kahve içip dağılıyorlar birbirlerine kelebekli sevgi pıtırcıklı alkışlar mesajlar ... tek yaptıkları 2 senede 1 kere lokum falan dağıtmak onu bizim mahalle bakkalıda dağıtıyor kasa önünde
  • İşçiye zerre kadar güven vermeyen iki sendika.
  • Temmuzda zam yok.
  • Bir Karadenizli yiyici ekip var bıktık bunlardan bıktık...

Şükür yerine küfür…

Geçen haftayı önemli haberler paylaşarak geçirdik. THY’deki kayırmacılığı gözler önüne serdik. Buna karşılık arkadaşa, kankaya kepçe ile verilip emektarlara kaşıkla verildiğini de söyledik. THY’nin bir çiftlik olamayacağını vurguladık açıkçası. Gel gelelim THY cenahı sessizliğe gömülürken, kankadan açıklama geldi.

Türk Hava Yolları’nın başarısı ülkenin başarısıdır. Başarı alkışlanacak, başarısızlık ve kayırmacılık ise her daim eleştirilecek. Yönetenler ise bütün bunları kabullenecek, yanlışları da düzeltmeye gidecek. El altından, kapalı kapılar ardında iş çevirmeyecek.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’yi koruyup kollamak zorunda. Siz, bütün ülke ekonomik kriz ile yanıp tutuşurken, THY çalışanları kıt kanaat geçinirken kendi arkadaşınıza ayrıcalık tanıyamazsınız.

TGS çalışanları üç kuruşa ter akıtırken, kankanıza oturduğu yerden para kazandıramazsınız. Bunun bir rayiç bedeli vardır. Keza sadece kendi kankanıza ait bir platforma para aktarıp, ülkemizin dört bir yanında aynı işi çok daha fazla amatör ruhla profesyonelce yapan yayın organları var. THY’nin uçtuğu onlarca hat var. Her birini bu şekilde destekliyor olsanız emin olun alkışlardık.

Burada meselenin özü THY’nin kaynaklarını çarçur edilmesidir. Mustafa Temel Bozbağ, Leon Mayorkas meselesi değil konu. Doğrudan THY’nin kaynaklarının boşa akıtılmasıdır.

Öte yandan THY çalışanlarına enflasyon oranında bile artırım yapmıyorsunuz. Ama boy boy algı haberleri çıkartıp, üstelik bunu Airporthaber’de yayınlanan haberlerin ardına denk getiriyorsanız bunu kimse kabullenmez.

Neymiş efendim THY’nin seferleri pandemi dönemi öncesinden de fazla olacakmış. Bu bir başarı değil ki!

Pandemiden sıkılmış insanların, patlama noktasına gelmiş sosyal sıkışıklığın dışa vurumudur. Bunu başarı gibi gösteremezsiniz. Kendinizi aldatırsınız.

İşler bu kadar iyiye gidiyorsa, uçuşlar patladıysa hemen, behemehâl çalışanlardan yaptığın kesintiyi eski haline getir. Üstüne de diğer zamları yap. Yok yapamazsın.

Sunexpress gibi normale dön. Personeli kucakla, saray muamelesi yapma.

Değerli okurlar,

Mustafa Temel Bozbağ kendi sosyal medyasından açıklama yaptı. Ben okurken güldüm. Yeni Giresun Gazetesi’nin sahibi. Ne faturadan bahsetmiş ne de THY Spor Kulübü Başkanlığı’ndan.

Sorular sorduk, cevap gelmedi.

Sonra çalışma arkadaşlarımızdan biri ile haber yollandı.

Ama emin olsun doğru karşısında kimsenin söylemeye söz hakkı olamaz. Söyleyeceği tek şey “Hata ettik” olmalıydı.

Yapılan haberde kum tanesi kadar şüpheye yer verecek bir eksiklik yok.

Mustafa Temel Bozbağ’ın avukatları aracılığıyla da bir mail aldık. Mail’de özetle “Unutma Hakkı” şeklinde bir ibareye yer verilmiş. Yani, Mustafa Temel Bozbağ’ın haberlerinin silinmesi ve unutturulması isteniyor. Devamla Mustafa Temel Bozbağ’ın Yeni Giresun Gazetesi ile hiç alakası olmadığı ifade ediliyor.

O halde benim cevabım şu olacaktır.

Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın şu açıklamasını ve ziyaretini açıklayın. Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Mustafa Temel Bozbağ’ı Yeni Giresun Gazetesi’nde ziyaret edip, “İlimizde faaliyet gösteren Yeni Giresun Gazetesi ve eski Giresunspor Başkanı Mustafa Temel Bozbağ’ı ziyaret ettik” diye başlayan açıklaması var.

Şimdi kim yalan söylüyor, kim asılsız haber yapıyor. Kamuoyunun taktirine bırakıyorum. Milletvekilinin kimi ziyaret ettiğini bilmeyecek kadar bir halinin olduğunu düşünmüyorum. Dolayısıyla yapılan haber şüphe götürmez ve doğrudur.

Biz de doğru olduğunu bildiğimiz yoldan şaşmayız. Varsın öldürsünler bizi. Yeter ki havacılığımız doğru yönetilsin.

Kamuoyunu bilgilendirdik diye şükredilmesi yerine küfredilmesi de bu toplumun hiçbir zaman geninde yok idi. Demek ki, çıkarlar genlerde zedelenmeye yol açmış.

Kalın sağlıcakla...

Şükür yerine küfür…

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (108)

Serap ~ 2 ay önce
Açık ve net söyleyim TGS firmasında artık moral bozukluğu yüksek seviyede az eleman ile çok iş 1 Temmuzda tam kadro başladık ama servisler full üst üste herkes gizli gizli öksürütor Biontech'in yan etkileri çok yüksek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vay annam vay…. ~ 2 ay önce
Kartal’ın yurtdışı müdürleri geriye dönük kesilen maaşlarını EURO olarak geri alıyorlar.. ev kiraları 2500€ şirket ödemeye başladı tekrar bu kesinti de geriye dönük ödeniyor. Mümühe de yeni Müdür atandı 25 yaşında (memur/uzman) şirkette tecrübesi bir kaç ay… A. Harun Baştürk sağ olsun… akrabasını güzel istasyona yerleştirdi… ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TGS-THY FARKETMEZ! AYNİ GEMİDEYİZ! ~ 2 ay önce
Şuanda TGS personelleri olarak risk altında, az personelle bir şekilde operasyonumuzun hakkını vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparken de asla gocunmuyoruz. Ancak el insaff! Hiç kimseyi düşünmüyorsanız uçak altını düşünün ve kardeşim. Apronun kışında, yazında çalışan o emekçileri düşünün. Pandemi adı altında tüm haklarımızı aldınız. Tamam dedik sirketimiz var olsun dedik. Ancak suanki durum iyi niyeti kötüye kullanmak oluyor! Bakın uçuş ekibi,kargo personeli, teknik onlara girmiyorum bile! Kargo da çalışan bir abim diyor ki o kadar yogunuz ki personel sabah geliyo yetmiyo 3-11 devam mesai sonra 3 saat uyku yine ise geliyor. Bu bahsettiklerim işçi arkadaşlar. Günah değil mi kardeşim? Senin için çok küçük olan ikramiye bizim için çok büyük siz bunu bilmiyor musunuz! Allahım vicdan verir umarım sizlere sayın yöneticiler!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amele ~ 2 ay önce
İyi YAPIYOLAR PADİŞAHIM ÇOK YAŞA. Yiyin efendiler yiyin
Thy uçuş okulu ~ 2 ay önce
Birileri keyif yapsın diye pilot ihtiyacı olmadığı halde gece gündüz pilot yetiştiriyorlar maaş kesiyorlar yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nolcak ~ 2 ay önce
Baska
cingöz ali ~ 2 ay önce
uçmayan cadetler ne alıyor ki meraktan soruyorum 5k altı almaz herhalde
ikiyüz ~ 2 ay önce
200 Türk Lirası ile sadece 23 Dolar geliyor gerisini siz düşününüz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Extravaganza ~ 2 ay önce
Herkes isyan ediyorda İlker Aycı ve ekibi yarın ceketlerini alıp gitse kim hesap soracak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şamil ~ 2 ay önce
kimse hesap soramaz memlekeri giresuna gidecek hali yok ya montecarlo monaco falan takılırdım ben şahsen
mr ~ 2 ay önce
Rabbim hicbirine yemeyi nasip etmesin Thy sirtindan haksiz kazandiklarini
Avni ~ 2 ay önce
mevcut üyelerin en az 3/4 sendikadan çıkmalıdır alternatifte yok başka sendika için lakin zerre gram hakkımızı savunmuyorlar çay kahve içip dağılıyorlar birbirlerine kelebekli sevgi pıtırcıklı alkışlar mesajlar ... tek yaptıkları 2 senede 1 kere lokum falan dağıtmak onu bizim mahalle bakkalıda dağıtıyor kasa önünde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVA İŞ-HAVA SEN ~ 2 ay önce
İşçiye zerre kadar güven vermeyen iki sendika.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zam ~ 2 ay önce
Temmuzda zam yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dr ~ 2 ay önce
Bir Karadenizli yiyici ekip var bıktık bunlardan bıktık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karadeniz siz ~ 2 ay önce
Bundan sonra karandenizlilere ne oy veririrm nede güvenirim.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000