09 Kasım 2015, Pazartesi
Çetin ÖZBEY
Çetin ÖZBEY cetinozbey@airporthaber.com
  • seçim vaatleri yapılıyo dhmi genel müdürlüğü herşeyi bıraktı yer hizmeti yapmaya başladı temizlik işçileriyle 4,5tane garibanı işten çıkardılar
  • thy teknik çalışan taşeronların durumu ne olacak ?
  • Belki yanlış hatırlıyorum dile kolay çocuk yaşta girdiğim thy de neler gördüm yhk ya gidilmediyse özür.Ancak olan biteni sizde biliyorsunuz thy de kaç kişi ayrıldı teknikten yahu tanıdık yok diyorum 5senede bu kadar personel erozyonumu olur Allah aşkına yapılan bir yığın haksızlık sonra şimdi gelin mail atın sorunlarınızı çözelim siz inanıyormusunuz.Ben yandım siz yanmayın diyorum uyanalım artık ister istemez Türkiyede yaşananlar beni güvensizliğe itiyor bugün dini bütün olanlar kandırıldı şimdi Atatürkçüleri kandırmaya çalışıyorlar bunu görün artık.Thy teknikte iki kişi ölümlü iş kazası yaşadı teknik tarihinde ilktir yapılanlar karşılıksızmı kalacak bu ölenlerin davası yokmu niye bunlar yazılmıyor niye yön kur mal varlığı açıklanmıyor.Uçak alımı çılgınlığı nedir kardeşim 350yetmez bin olsun napıcaz bu uçakları hatırlayın 11eylül saldırısını swiss bir günde battı körfez krizini hatırlayın ne kadar zarar ettik.Bu insanlar nasıl yeni yön kur başkanına güvenicek neyden haberi var havacılık terimlerini öğrenmesi yıllar alır söyledikleri bir kandırmacadır ben güvenmiyorum.Teknikte koskoca ekiplerden 180 200kişiden kalan sayısı 15kişi ne olduda bu kadar kıyıma gidildi haritada dart oynarcasına yurtdışına tayinler yapıldı torpili var diye bu kadar başkalarının hakkını gözetmeden nasıl tayin yapıldı 20senelşk çalışanda Allah kahretsin deyip neden özel şirkete geçti.Ne yaptıkları belli değil Çetin bey yabancı bir şirketin kargo uçaklarına lazım olan adam piyasada yok denecek kadar az ve adam kiralama yoluna gidiliyor bir bakıyorsun kiralık adam ile çalışmama kararı alınmış thy teknik çamaşır makinası gibi gelecek yok çünkü baştaki ne yapacağını bilmiyor ve ateşle oynuyor mail adresimi istemişsiniz gerek yok buyrun burdan yazın olsun bitsin madem demokratik platform rahatlıkla konuşmalıyız.
  • Geçmiş zaman thy teknikteyiz toplu sözleşme zamanı direniyoruz maaşlar kuş gibi zar zor geçiniyoruz erman yerdelen tatil dönüşü toplu sözleşme görüşmelerini soruyor efendim teknik direniyor diyorlar götürün beni oraya diyor dinlenme odasında toplanılıyor herşey iyi olacak merak etmeyin ben kefilim diyor,arkadaşlardan bir iki ters soru diğer işveren taraflı olanlardanda bir iki kişi adam söz verdi ne istiyorsunuz diyor.Sonra toplu sözleşme yüksek hakem kuruluna kadar gidiyor ve kazanılmış haklarda ufaktan traşlanıyor çünkü kamu şirketi diğer kamu şirketlerinden şartlar iyi deniyor anında makas zamlarda kuş gibi işte size üstüne her birimin melbusatını giyip dolaşan birinin neler yapacağına dair bir örnek ister sabır edin ister ne yaparsanız yapın sonuç değişmez şimdi trol diyebilir işine gelmiyorsa git başka yere zart zurt.Kimsenin bir yere gideceği yok şirketin ismi Türk olduğu sürece Atatürkçüde fetoşçuda akp cide hemen herkes çalışabilir ancak kendilerinden olmayan tu kaka ilan edildi herkes din iman peşinde takke tesbih şalvar güzel ama bizimde çalışma hakkımız var trol.Mail atacakmışsında sorununu çözelimmiş duyda inanma boşuna sabretmeyin thy ufak ufak satar başta tekniği satar sendika dernek hikaye hiç bir şey olmaz ortada kalıverirsiniz niyetleri kötü ve uçak bakımı zor geldi depoda parça olacak uçak sayısı fazla şu an bakabiliyorlar olsa bile uçuş saati arttıkça büyük bakımları zor yaparlar çünkü herkes ya istifa etti ya zorla emekli edildi yada atıldı işte böyle bütün bunlar 5 senede oldu demekki teknisyen yetiştirmek için yeterli süre geçmedi halen ve adamları yok köpek gibi ihtiyaçları var.İşte durum budur yarın parça parça yandaşa satılırsa bağına bahçene geri dönersin aptal trol ve mitinglere katılırsın 30liraya öyle birilerinin sözüne güvenmeyin ülkede 13yılda binlerce kişi öldü niyetleri kötü boşuna inanmayın.
  • Devam pirimini hak etmek için bir gün bile raporun olmayacak 08:30-17:30 çalişan personellere devam pirimi malesef verilmiyor. Performansı düşük personellere devam pirimi malesef yine yok
  • İlker aycı yemekhane de TGS istanbul ve saw istasyonu çalışanlarına 150 tl devam primi size helal olsun derken tgs nin diger illerdeki çalışanlarına neden sadece 6ay boyunca 100tl verilmesine göz yumdu... neden diğer istasyon çalışanları üvey evlat muamelesi görüyor... ki bu çalışanlar aynı şekilde alın teri döküyorlar fazladan mesai kalıyorlar...zaten mesai ise tam bir facia....çalışanlar yaptığı fazla mesainin parasını bile alamıyor..mobbing de cabası...pişkin pişkin karşına geçip işine geliyorsa diyorlar...Bu şirketin yüzde 50 sahibi thy değilmi ..nedense bu konularda hiç çıtı bile çıkmıyor thy nin...erken kapatma parası da hayal oldu...yav boşuna nefesimi tüketiyorum...ayrımcılık yokmuş !!!!!! siz onları bu üvey evlat muamelesi görenlere anlatın.....sevgili thy yöneticileri....
  • Ilker efendi'nin calisanlarina seslenisi tam bir trajikomedi! En basta kendisi, hakkinda gecmiste acilmis sorusturmalarla ilgili bilgi versin,insanlari aydinlatsin! THY icin ne yazilsa ne soylense bos! Yok calisanlar mail atsin, yok sizi dinleyecegiz,sunun bunun sirketi yok birlik var vs vs. Hala bir calisan, baskanla gorusmeden once sefle sonra mudurle gorusup derdini anlatiyor, mudur onay verirse kendisi ile beraber baskanin huzuruna cikilip ne soyleyecekse soyleyebiliyor! Eee hani kapilar acikti? Kotil'de bana mail atin diyordu ,bir suru insan mail atti kime geri dondu?Kimseye! Demek ki neymis hala eski tas eski hamammis! Hala suculuk,buculuk var hala surali,burali,eski,yeni,senden,benden vs ayrimi var ve bunlari en bastakiler yapiyor alttakiler de onlari ornek aliyor o yuzden de sorunlar bitmiyor, bu kafayla da bitmeyecek olan ulkemize,milletimize,sirketimize olacak ama kimsenin umurunda degil ! Umurlarinda olan tek sey para,cikar ve makam ! Gidene kadar ne gotursek kardir mantigi!

Seçim bitti. Şimdi Vaat Edilenleri Yapmak Gerek

Genel Seçim Yapıldı.

Hayırlı olur inşallah. Şimdi derleyip toparlama ve vaat edilenleri yapma zamanı. Ülkemizdeki bölünmüşlüğün düzeltilmesi konusunun Cumhurbaşkanımızın bir süre sonra belirlenecek olan Başbakanımızın işi olduğunu söylüyor herkes. Seçimi takip eden gün bu mealde birçok konuşma dinledik ve okuduk. Üst seviyedeki bürokratların bu güne kadar hükümetin tenkit edildiği çalışma yaşamına ilişkin bir takım konulardaki menfi katkılarının da sorumluluğunu yalnız siyasilere yüklemek ne denli doğru olur bilmiyorum? Bu kafalar dalkavukluk ve yaranma adına yaptıkları densizliklerin kime fatura edilmesi gerektiğine ilişkin yönlendirmeyi de farkında olarak veya olmayarak bilinçsizce yaptıkları konuşmalarla yaptıkları da bir gerçek.

Geçmişte Türkiye’nin en popüler bir kuruluşuna Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan şahsın, tüm bürokratik etiği bir tarafa bırakarak “ Ben yalnız Başbakandan emir alırım “ diyebilmesini nasıl yorumlamak gerekir bilemiyorum?  Bu zata söylenebilecek en doğru söz “Sular yükselince, balıklar karıncaları, sular çekilince ise karıncalar balıkları yer. Kimse bugünkü üstünlüğüne ve gücüne güvenmemelidir.  Çünkü kimin kimi yiyeceğine sonuçta suyun akışı" karar verir. “ şeklindeki Kızılderili deyişiydi. Ve de zaman içerisinde su kendi yatağında bildiğince aktı ve bu beyefendiyi de sürükledi götürdü, O artık sahnelerde değil.

AKP Genel Başkanı ve Geçici Hükümetin Başbakanı “Balkon Konuşmasında”  birlik ve beraberlik olgusunu ağırlıklı olarak vurguladılar. Kanaatimce seçilmişler ile birlikte atanmışlarında aynı duyguları paylaşmaları şart. Ve bunu bekleme hakkına sahip olduğumuz da açık

Bu Yazıdaki Konumuz, Siyasiler Değil. THY Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Aycı.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığına Nisan 2015 ayı başında, 07 Haziran 2015 seçimlerinden iki ay gibi kısa bir süre önce atanan Sn. İlker Aycının bu kısa dönemi adaptasyon süreci olarak değerlendirmesi gayet normaldi. Haziran ayında seçim yapıldı ve Sn. Acı’yı atayan siyasi irade’nin tek başına iktidar olamadığı görüldü. Çok kısa bir sürede seçimlerin tekrarlanacağı ortaya çıktı. Bu durumda da Sn.İlker beyin tabir caiz ise hareketsiz kalmasını mantığım kabul etmese de ülke şartları nedeni ile bunu da normal karşılamak için kendimi zorladım. Deniz bitti şimdi. Sn. İlker Aycının hareketsizliğine yeni bir mazereti set yapmak artık mümkün değil.

Aycı Çalışanlara Neler Vaat Etmişti.

İlker Bey atandıktan sonra aşağıda tekrar görüşe sunduğum duyuruyu yayınlamışlardı ve bende 04 Mayıs 2015 tarihinde APH’ da bir yazı yazmıştım. (  http://www.airporthaber.com/kose-yazilari/ilker-ayci-bu-ayni-donemin-bir-bayrak-degisimidir.html ) .Hatırlıyorum da yazıdaki yaklaşımım nedeni ile bayağı tenkit almıştım.

Açıklıkla görüldüğü üzere duyurunun teması gerek ülkemiz ve de gerekse birçok kuruluşumuz için birinci derecede önemi haiz olan ülke ve kurum içi birlik ve beraberlik olgusu ve de birçok örneği görülen ayrımcılığın sonlanması. Bu temanın, Sn Acı’nın duyurusunda bir vaat formatında şekillendirildiği açık. Başbakanımızda konuşmasında bu konulara tabii ki genel çerçevede değindiler. Ve de üst seviyedeki bürokratlar için yeni bir siyasi patinin hükümet olması sonucunda olabilecekler düşüncesinden kaynaklanan kaygı ortadan kalktı. Kim ne kadar hayır derse desin, üst bürokratlar şimdi koltuklarında daha rahat oturuyorlardır. Evet, seçim yapıldı ve bitti. Şimdi sıra vaatlerin yerine getirilmesinde.

Her ne ise bir bakalım İlker Bey çalışanlarına nasıl seslenmiş.

Bu şirketi şunun veya bunun adamı diye ikiye bölemeyiz. Bu şirket bir ve bütün olmak zorunda. Tüm yönetim kurulu, icra kurulundaki arkadaşlarımız, bütün çalışanlarımız… Bir ve beraber olmak zorundayız. Egolarımızı nefsimizi, şahsi düşünce ve kanaatlerimizi bir kenara bırakacağız. Objektif olalım, adaletli,  gerçek olalım ve ayağı yere basalım. Büyük rüyalarımız olabilir. Derhal insan kaynakları ve bilgi işlem departmanları birlikte çalışarak bir hesap açacaklar. Çözülmediğini düşündüğünüz şu ana kadarki şahit olduğunuz bildiğiniz, sorunları, hatta cevabını ve çözümlerinizi de bize mail atın. O hesabı size vereceğiz. O mail adresine atın sorunlarınızı. Bakalım şirket çalışanları şirket sorunlarına ne kadar vakıf. Mesai arkadaşlarım küçük büyük sorunların çözümü için ne kadar gayretliler? Samimiyiz. Sizler de samimisiniz. Bize yazmaktan, adınızı bilmemizden çekinmeyin. Açık kapı politikası uygulayarak ayın belli günü ve saatinde buluşmalar ayarlayacağız. Randevu ile geleceksiniz sizi dinleyeceğim. Kısıtlı süre olduğu için önceden mailini atın sonra konuşalım. Biz sizi dinleyeceğiz. Çözülmesini istediğiniz sorunları,  ben olsam şöyle yapardım dediğiniz konuları bekliyorum.

Bir ve beraberiz. Şunun ya da bunun şirketi yok. Yönetim kurumlu başkanının icra kurulu başkanının genel müdürün adamı diye bir şey yok. Bu eskiden vardı diye söylemiyorum. Falancı yönetim kuruluna yakın, falancı hissedara yakın yok. Katılımcı, açık, net, şeffaf, adaletli bir yönetim ama çok çalışan bir yönetim olacağız. Çok çalışan az konuşan az dedikodu yapan, dedikoduyu silip atan… Orada burada konuşma, gel burada konuş. Orda burada derdini anlatacak kimse arama. Gel yönetim kurulu başkanına konuş. Gel müdürüne, başkanına, genel müdürüne, yardımcısına anlat. Ama çözümü içerde arayalım, çözüm dışarıda değil. Beraber konuşarak samimi şekilde çözelim. Düşüncelerinizi sıkıntılarınızı anlamak ve paylaşmak istiyoruz. Yeni dönemde inşallah Allah yar ve yardımcımız olsun. Kazasız belasız birlikte başarıları rabbim nasip etsin. Yolunuz bahtınız semamız açık olsun.  Yeni projelerde, yeni açılışlarda, sektörü bile hayrete düşüren önemli başarılarda sizle beraber olma temennisi ve duasıyla Allah'a emanet olun “

Sn. Aycı’nın bu duyurusunu okuyunca “ hangi seviyede olursa olsun yönetenin grevinin insanları ayrıştırmak değil, birleştirmek olduğu”  prensibini benimseyen bir yönetici olduğunu düşünmüş olmamıza rağmen araya giren seçim nedeni ile de beklentilerimizi ertelemiştik.  Evet; netice şu ki, konu ile ilgili olarak kendilerinden, duyurularında belirttiklerinden öte bir beklentimiz yok.

HEPİMİZ MÜSLÜMANIZ. BUNU NEDEN İFADE EDİYORSUN,  KONU İLE NE İLGİSİ VAR DİYECEKSİNİZ? HELE AŞAĞIDA YAZILANLARI BİR OKUYUN. OSMANLININ PADİŞAHLARI BAKIN ÜLKEDEKİ GAYRİMÜSLİMLER’E NASIL DAVRANMIŞLAR.  BİLMEM BU SİZLERE BİR ŞEY ANLATIYOR MU? ARZU EDERSENİZ BAŞKA ÖRNEKLERDE VEREBİLİRİM. EVET; O DÖNEMDE DEĞİL MÜSLÜMANLAR ARASINDA, MÜSLÜMANLAR İLE GAYRİMÜSLİMLER ARASINDA BİLE AYRIŞIMCILIK YOKMUŞ. BAŞTAKİLER HERKESE KARŞI ADALETLİ DAVRANIYORLARMIŞ. HERKES BİR VE BERABERMİŞ.  SN. AYCI’NIN DUYURUSUNDA BELİRTTİKLERİ ÜZERE. BUNLAR DA SİZE BİR ŞEY SÖYLEMİYORSA, YAPACAK BİR ŞEY KALMIYOR. ALLAHA HAVALE.

Sultan II. Murat Han şöyle diyordu: Siz Rumlar, siz Ermeniler ve siz Yahudiler, hepiniz Müslümanlar gibi Allah’ın kulu ve benim tebaamsınız (vatandaşımsınız). Dinleriniz başka başkadır. Fakat hepiniz devlet kanunlarının ve irade-i şahanemin himayesindesiniz. Size tarh edilen (konulan) vergileri ödeyin. Bunların kullanılacakları maksatlar, sizin emniyetiniz ve refahınızdır.”

Fatih Sultan Mehmet’in de hem siyasi olarak hem de İslam kültür geleneğinin bir devamı olarak Hıristiyan (bilhassa Ortodoks) ahaliye son derece müsamahakâr davrandığı ve önemli imtiyazlarda bulunduğu malumdur. O, Müslümanlar için vakıf eserler yaptırdığı gibi, Hıristiyanlar için de kilise yaptırarak vakfettiğine dair şu ifade şehir halkının tüm ihtiyaçlarını yöneticilerin dikkate aldıklarına güzel bir örnek olsa gerektir: “Seyyidi Ali mahallesinde olan keniseyi vakf buyurup evkaf-ı şerifelerine ilhak buyurmuşlardır.” (S.124)

Kanuni Sultan Süleyman döneminde gayri Müslimler Osmanlı toplumunda, her türlü iş dalında rahatlıkla çalışabiliyorlardı. Süleymaniye camiinin yapımında tespit edilmiş olan 3523 ustanın %50 sinden fazlası, 1810 u Hıristiyan ve 1713 ü Müslüman dı. Bu bilgi dahi gayri Müslim unsurların toplum içindeki konumunu, hem nüfus hem de nüfuz açısından göstermektedir. 1831 yılında yapılan nüfus sayımında Anadolu ve Rumeli de 8 milyon Müslüman yaşarken 4 milyon da Hıristiyan bululmakta olduğunu da son bir bilgi olarak paylaşalım.( Padişahlara ait bilgiler yazıya cpyxx paste yapılarak alınmıştır )

Bu arada Prof. İlber Ortaylı bu gün sorunun nerede olduğuna ilişkin bir söz söylemiş. “ İnsanların uzlaşmalarını değil, birbirlerine tahammül etmelerini istiyoruz. Almanlarda uzlaşamazlar ama devlet işlerine bu duygularını karıştırmazlar. Dışlama olabilir ama karşındakinin varlığını kabul edeceksin. Onu yapamıyoruz. Sorun burada.” Devlet kelimesinin yerine şirket kelimesini koyun ve yorumu siz yapın.

Seçim bitti. Şimdi Vaat Edilenleri Yapmak Gerek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

sıradan ~ 3 yıl önce
seçim vaatleri yapılıyo dhmi genel müdürlüğü herşeyi bıraktı yer hizmeti yapmaya başladı temizlik işçileriyle 4,5tane garibanı işten çıkardılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taşeron ~ 3 yıl önce
thy teknik çalışan taşeronların durumu ne olacak ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Diyelimki yanlış yazdım ~ 3 yıl önce
Belki yanlış hatırlıyorum dile kolay çocuk yaşta girdiğim thy de neler gördüm yhk ya gidilmediyse özür.Ancak olan biteni sizde biliyorsunuz thy de kaç kişi ayrıldı teknikten yahu tanıdık yok diyorum 5senede bu kadar personel erozyonumu olur Allah aşkına yapılan bir yığın haksızlık sonra şimdi gelin mail atın sorunlarınızı çözelim siz inanıyormusunuz.Ben yandım siz yanmayın diyorum uyanalım artık ister istemez Türkiyede yaşananlar beni güvensizliğe itiyor bugün dini bütün olanlar kandırıldı şimdi Atatürkçüleri kandırmaya çalışıyorlar bunu görün artık.Thy teknikte iki kişi ölümlü iş kazası yaşadı teknik tarihinde ilktir yapılanlar karşılıksızmı kalacak bu ölenlerin davası yokmu niye bunlar yazılmıyor niye yön kur mal varlığı açıklanmıyor.Uçak alımı çılgınlığı nedir kardeşim 350yetmez bin olsun napıcaz bu uçakları hatırlayın 11eylül saldırısını swiss bir günde battı körfez krizini hatırlayın ne kadar zarar ettik.Bu insanlar nasıl yeni yön kur başkanına güvenicek neyden haberi var havacılık terimlerini öğrenmesi yıllar alır söyledikleri bir kandırmacadır ben güvenmiyorum.Teknikte koskoca ekiplerden 180 200kişiden kalan sayısı 15kişi ne olduda bu kadar kıyıma gidildi haritada dart oynarcasına yurtdışına tayinler yapıldı torpili var diye bu kadar başkalarının hakkını gözetmeden nasıl tayin yapıldı 20senelşk çalışanda Allah kahretsin deyip neden özel şirkete geçti.Ne yaptıkları belli değil Çetin bey yabancı bir şirketin kargo uçaklarına lazım olan adam piyasada yok denecek kadar az ve adam kiralama yoluna gidiliyor bir bakıyorsun kiralık adam ile çalışmama kararı alınmış thy teknik çamaşır makinası gibi gelecek yok çünkü baştaki ne yapacağını bilmiyor ve ateşle oynuyor mail adresimi istemişsiniz gerek yok buyrun burdan yazın olsun bitsin madem demokratik platform rahatlıkla konuşmalıyız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CVP DİYELİM Kİ... ~ 3 yıl önce
YANLIŞ HATIRLAMAK DOĞAL. HEPİMİZ İÇİN BU MÜMKÜN. İSİM GEÇTİĞİ İÇİN SİZE SÖYLEMEK DURUMUNDA KALDIM. KUSURA BAKMAYIN. KEŞKE DİĞER KONULARDA DA SİZİNLE AYNI GÖRÜŞTE OLMASAYDIM DA HEPSİNİ CEVAPLASAYDIM. MAALESEF YAZDIKLARINIZ KELİME KELİME DOĞRU.TABİİ Kİ ADRES BİLGİSİ VERMEME KONUSU SİZİN KARARINIZDIR.BURADAN YAZI KONUSU İLE İLGİLİ OLMAYAN HUSUSLARI YAZIŞMAMAKTA BENİM KARARIM.TEKNİKTEN BİR İKİ ARKADAŞ TEMAS ETTİLER BENİMLE. BULUŞUP KONUŞACAKTIK. SEÇİM GİRDİ.BİR DAHA ARAMADILAR. TEKNİKLE İLGİLİ ESKİ YAZILARIMA BAKARSANIZ KONULARIN ÇOĞUNDAN HABERDAR OLDUĞUMU ANLAYACAKSINIZ.
Bu nasıl iştir ~ 3 yıl önce
Geçmiş zaman thy teknikteyiz toplu sözleşme zamanı direniyoruz maaşlar kuş gibi zar zor geçiniyoruz erman yerdelen tatil dönüşü toplu sözleşme görüşmelerini soruyor efendim teknik direniyor diyorlar götürün beni oraya diyor dinlenme odasında toplanılıyor herşey iyi olacak merak etmeyin ben kefilim diyor,arkadaşlardan bir iki ters soru diğer işveren taraflı olanlardanda bir iki kişi adam söz verdi ne istiyorsunuz diyor.Sonra toplu sözleşme yüksek hakem kuruluna kadar gidiyor ve kazanılmış haklarda ufaktan traşlanıyor çünkü kamu şirketi diğer kamu şirketlerinden şartlar iyi deniyor anında makas zamlarda kuş gibi işte size üstüne her birimin melbusatını giyip dolaşan birinin neler yapacağına dair bir örnek ister sabır edin ister ne yaparsanız yapın sonuç değişmez şimdi trol diyebilir işine gelmiyorsa git başka yere zart zurt.Kimsenin bir yere gideceği yok şirketin ismi Türk olduğu sürece Atatürkçüde fetoşçuda akp cide hemen herkes çalışabilir ancak kendilerinden olmayan tu kaka ilan edildi herkes din iman peşinde takke tesbih şalvar güzel ama bizimde çalışma hakkımız var trol.Mail atacakmışsında sorununu çözelimmiş duyda inanma boşuna sabretmeyin thy ufak ufak satar başta tekniği satar sendika dernek hikaye hiç bir şey olmaz ortada kalıverirsiniz niyetleri kötü ve uçak bakımı zor geldi depoda parça olacak uçak sayısı fazla şu an bakabiliyorlar olsa bile uçuş saati arttıkça büyük bakımları zor yaparlar çünkü herkes ya istifa etti ya zorla emekli edildi yada atıldı işte böyle bütün bunlar 5 senede oldu demekki teknisyen yetiştirmek için yeterli süre geçmedi halen ve adamları yok köpek gibi ihtiyaçları var.İşte durum budur yarın parça parça yandaşa satılırsa bağına bahçene geri dönersin aptal trol ve mitinglere katılırsın 30liraya öyle birilerinin sözüne güvenmeyin ülkede 13yılda binlerce kişi öldü niyetleri kötü boşuna inanmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CVP BU NASIL İŞ.. ~ 3 yıl önce
ARKADAŞIM. GEÇMİŞE AİT GREV ANLATIMINIZDA BEN DE ŞİRKETTEYDİM. BU DURUMU YAŞAYAN BİR KAÇ KİŞİ DAHA VAR. YARIN ONLARI ARAYIP HATIRLADIKLARIMIN TEYİDİNİ ALDIKTAN SONRA SİZE CVP YAZACAĞIM.YANLIŞ BİR ŞEY ANLATMAMAK İÇİN SORACAĞIM. ZİRA ERMAN YERDELEN ZAMANINDA YAŞANMIŞ İKİ TOPLU SÖZ. VAR.SİZ HANGİSİNDEN BAHSEDİYORSUNUZ BİLEMİYORUM. SENEYİ SÖYLEYEBİLİRMİSİNİZ LTF. SENDİKADAN ŞİKAYET ETMEYİN. SİZ SEÇTİNİZ.THY'Yİ PARÇA PARÇA SATAMAZLAR. SATMAZLAR. UNUTMAYIN Kİ ŞİRKETİMİZİN SULH DÖNEMİ DIŞINDA DA BELİRLENMİŞ GÖREVLERİ VAR. TENİSYEN YETİŞTİRMEMEK KONUSUNDA YÜZLERCE DEFA HAKLISINIZ. NE DESENİZ YERİDİR.PİLOT VE TEKNİSYEN YETİŞTİRMEDEN UÇAK ADEDİNİ ARTIRMAK PEK DOĞRU BİR ŞEKİL DEĞİL.BU ARADA BENİM MAİL ADRESİM cetin@ozbey.org. BANA BOŞ BİR MAİL ATARSANIZ SİZE BİRŞEYLER ANLATMAK İSTERİM.BÖYLESİ DAHA DOĞRU OLUR.
CVP BU NASIL..2 ~ 3 yıl önce
SORDUM. HATIRLADIĞIM DOĞRUYMUŞ. ERMAN YERDELEN DÖNEMİNDE HİÇ BİR TIS GÖRÜŞMESİ SONUCUNDA YHK'A GİDİLMEDİ. HERHALDE BAŞTAKİ YÖNETİCİYİ KARIŞTIRDINIZ. MAİL ADRESİNİZİ BİLDİRMEMİŞ OLMANIZ NEDENİ İLE DETAYA GİRMİYORUM. TAKİBİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
Çilekeş tgs ~ 3 yıl önce
Devam pirimini hak etmek için bir gün bile raporun olmayacak 08:30-17:30 çalişan personellere devam pirimi malesef verilmiyor. Performansı düşük personellere devam pirimi malesef yine yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CVP ÇİLEKEŞ ~ 3 yıl önce
KARDEŞİM.PERFORMANSI DÜŞÜK PERSONELE ADI NE OLURSA OLSUN PRİM VERİLMEMESİ BANA NORMAL GELDİ. BİŞR DAHA DÜŞÜNSENİZ.
Çilekeş tgs ~ 3 yıl önce
10 tane uçağın yükleme ve boşaltmasından sorumlu personelin performansı düsmesi normal değil mi ! Eline pazardan 2 poşet al 10 dakika yürü performansın düşer, kaldiki bu insanlar uçak yüklüyor.
Çilekeş tgs ~ 3 yıl önce
10 tane uçağın yükleme ve boşaltmasından sorumlu personelin performansı düsmesi normal değil mi ! Eline pazardan 2 poşet al 10 dakika yürü performansın düşer, kaldiki bu insanlar uçak yüklüyor.
taşeron ~ 3 yıl önce
İlker aycı yemekhane de TGS istanbul ve saw istasyonu çalışanlarına 150 tl devam primi size helal olsun derken tgs nin diger illerdeki çalışanlarına neden sadece 6ay boyunca 100tl verilmesine göz yumdu... neden diğer istasyon çalışanları üvey evlat muamelesi görüyor... ki bu çalışanlar aynı şekilde alın teri döküyorlar fazladan mesai kalıyorlar...zaten mesai ise tam bir facia....çalışanlar yaptığı fazla mesainin parasını bile alamıyor..mobbing de cabası...pişkin pişkin karşına geçip işine geliyorsa diyorlar...Bu şirketin yüzde 50 sahibi thy değilmi ..nedense bu konularda hiç çıtı bile çıkmıyor thy nin...erken kapatma parası da hayal oldu...yav boşuna nefesimi tüketiyorum...ayrımcılık yokmuş !!!!!! siz onları bu üvey evlat muamelesi görenlere anlatın.....sevgili thy yöneticileri....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CVP TAŞERON ~ 3 yıl önce
MERAK ETMEYİN. SİZE İŞİNİZE GELİRSE DİYENLERE DE BİR GÜN AYNI ŞEYİ SÖYLEYECEKLERDİR. O ZAMAN ANLAYACAKLARDIR. BUNUN YAŞANDIĞINI YÜZLERCE DEFA GÖRDÜK. ALLAH ÖMÜR VERİRSE YİNE DE GÖRECEĞİZ. İLKER BEYİN DEVAM PRİMİ KONUSUNDAKİ AYRIŞTIRMACI TUTUMU İÇİN FAZLA BİR ŞEY SÖYLEYEMİYORUM.ZİRA KONUDAN BİHABERİM.BUNU YAPTI İSE TABİİ Kİ EN HAFİF DEYİMİ İLE FAZLASI İLE AYIP ETMİŞ. BUNDAN O DUYURUYU ZEVAHİRİ KURTARMAK İÇİN YAPTIKLARI SONUCUNA VARIR İNSANLAR. TAKİBİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
HAVAGAZI ! ~ 3 yıl önce
Ilker efendi'nin calisanlarina seslenisi tam bir trajikomedi! En basta kendisi, hakkinda gecmiste acilmis sorusturmalarla ilgili bilgi versin,insanlari aydinlatsin! THY icin ne yazilsa ne soylense bos! Yok calisanlar mail atsin, yok sizi dinleyecegiz,sunun bunun sirketi yok birlik var vs vs. Hala bir calisan, baskanla gorusmeden once sefle sonra mudurle gorusup derdini anlatiyor, mudur onay verirse kendisi ile beraber baskanin huzuruna cikilip ne soyleyecekse soyleyebiliyor! Eee hani kapilar acikti? Kotil'de bana mail atin diyordu ,bir suru insan mail atti kime geri dondu?Kimseye! Demek ki neymis hala eski tas eski hamammis! Hala suculuk,buculuk var hala surali,burali,eski,yeni,senden,benden vs ayrimi var ve bunlari en bastakiler yapiyor alttakiler de onlari ornek aliyor o yuzden de sorunlar bitmiyor, bu kafayla da bitmeyecek olan ulkemize,milletimize,sirketimize olacak ama kimsenin umurunda degil ! Umurlarinda olan tek sey para,cikar ve makam ! Gidene kadar ne gotursek kardir mantigi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CVP HAVAGAZI ~ 3 yıl önce
DEĞERLİ ARKADAŞIM. İLKER BEYE GEÇMİŞİ İLE İLGİLİ HESAP SORACAK OLAN BİZ DEĞİLİZ. ÖNCELİKLE BU KONUDA AYNI NOKTAYA GELELİM.ŞU ANDA BEYEFENDİ THY'NIN BAŞINDA VE BİR TAKIM SÖZLER VERDİ. BU GÜNE KADAR BİR ŞEY YAPAMAMASINI / YAPMAMASINI BEN NORMAL KARŞILIYORUM. SEÇİM SONRASI GÖREVE DEVAM EDİP ETMEYECEĞİ BİLE BELLİ DEĞİLDİ. DAHA SEÇİMLERİN RESMİ SONUCU BİLE İLAN EDİLMEDİ.ÜMİTSİZ OLMAK DOĞRU DEĞİL. BİRAZ DAHA SABREDELİM. ESASEN YAPACAK BAŞKA BİR ŞEY DE YOK.AÇIK KAPI GÖRÜŞMELERİNE GELİNCE HERHALDE BEYEFENDİ BU İŞİN NASIL ŞEKİLLENDİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ BİLMİYORLAR (? ) MUHTEMELEN TEMEL BEYİN MAİL İLE BİLGİ İSTEMESİ VEYA YK BAŞKANININ YAZDIĞI ÇOK MÜSPET DUYURU GÖRÜNTÜYÜ KURTARMAK İÇİN DE YAPILMIŞ OLABİLİR. BEN YİNE DE SABIR DİLİYORUM SİZLERE.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000