28 Mart 2022, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • Akademi mezunuyuz, borcumuz yıllardır ödememize rağmen 6 katina çıktı. Bir gün bunu duyurmak ister misiniz? Yardımcı olursanız seviniriz.
  • Hepsi aynı hepsi paranın peşinde giden de aynı gelecek olanda aynı
  • O zaman aidatları geri verin zındıklar
  • Maasimi alirken dinde yeri olmayan ve diger ulkerin cogunda bulunmayan 200000 Din sinifi memuru, 110 bin Caminin sabahlara kadar suren aydinlatma ve diger tum masraflarini, Aile ve Din Sahtekari Vakiflarin harcamalarini, bircok burokrat ve yoneticinin Gosteris harcamalarini, 5 li cete adiyla anilan yandas cetelerin masraflarini Ingilterede abd de aldiklari emlaklarin ve agirlamalarinin masraflarini odemek zorunda kaliyorum, eee her gecen gun yenileride geliyor tabii, hergecen gun fakirlesiyorum ve o yuzden artik Cami lafi da duyunca irkiliyorum, elimde degil; bu araplasmis turk orgarklarin hepsinin sirti sizce Camiye dayanmiyormu?
  • Arkadaşlar şirket size muhtaç sizi atamaz hakkını yiyemez. Teknisyen kıtlığı var. Neden üyelikte çıkmıyosunuz. Zaten tk ile aynı rakamlar direk size de yansıyo. Herhangi bi sendikanın veya özçelik-iş in size ne faydası var??? Bari aidat ödeyip adamları şatafat içinde yüzdürmeyin. Sendikasız takılın hiçbir geriye gidiş yaşatamaz işveren çetesi çünkü artık kılıç sizde
  • Sendika odası ne zaman açılmış hangi gün oturmuşlar dert dinlemişler. Tiste bile üçkere karar değiştirdiler arabulucu süreci bitti grev yemedi çünkü yapamaz. Satılık sendikacılık yapıolar. Havaiş rakamlarını öğrenince teklif değiştirdiler. Daha önce aklınız yokmuydu? En ağır işi yapıyoduk bi kuruş ya da bi hak daha fazla alabilmişlermi??? Havaişle tk neye anlaşırsa teknik özçelik iş aynısını alır. O zaman teknikte sendikaya ne gerek var. Bari aidatımız boşa gitmesin
  • Hakiş e bağlı hangi sendikadan çatlak ses gelmemiş. Münafıklığın her alametini görmek mümkün.
  • 3-5 ay habomda yardımcı teknisyenlik yapip , ne hikmetse birden sendikacı olup suanki yonetime gelmeye calisanlari taniyor musunuz ? hayatinda bir gun bile sendikali calismamis olan bu arkadaslar milleti otobuslerle notere goturuyordu, nasil cesaret ama dimi :) senaryo guzel gercekten . baskan paralari goturuyordu da madem , bu arkadaslar bizlerin alin teriyle odenen paralarla alinan audilere binerken hic utanmiyorlar mi... hayatlarinda audileri nerede gormusler baska. gelen gideni aratir, burada kalsin bu not :)
  • O ismi öğrenmek istiyoruz. Kimmiş bizim aidatlarımızın gittiği şahıs? Sayın Herdem açıklayınız.
  • yürü be reis

Özçelik İş'in para hortumu kime kadar uzanıyor?

Üyelerin parasıyla kendisine, bugünkü değeriyle 5,8 milyon liralık BMW 7.40 makam aracı alan Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci'nin koltuğu sallandıkça tutumu da aynı şiddette, anti demokratikleşiyor. Kendisine muhalif olarak adaylığını açıklayan Recep Akyel'in, geçtiğimiz hafta yapılan şube seçimlerinde konuşmasına dahi izin vermemesi, tedirginliğinin ve korkusunun açık bir ifadesi gibi görünüyor. Bir sendika başkanının kendisine güveni yoksa, üyelerin ona güveni hiç olmaz, bunu biliyor olması gerekiyor aslında...

Özçelik İş Sendikası'nın bugüne kadar üyeler nezdinde, "güvendiği ve inandığı" bir sendika olamamasında en büyük etken, elbetteki tek başına Başkan Yunus Değirmenci'dir.

Sık sık basına malzeme olan, gösterişli ve abartılı yaşamı, siyasi bağlantıları, para akışı konusunda zaman zaman basına haber olması gibi birçok negatif faktör, üyelerin sendika başkanına güvenini eksilten haklı unsurlardı.


Üyelere başka, yönetimine başka, işverene başka türlü davranan Değirmenci'nin, son toplu iş sözleşmesindeki, kıvrak manevralarını biliyorsunuz.

Üyelere, " sizin görüşünüz değerli, TİS maddelerini oyunuza sunuyoruz" dediğinde, aslında toplu iş sözleşmesini çoktan imzalamış olduğunun ortaya çıkması bile, üyelerin sendika başkanına güvenmemesi gerektiğinin açık bir göstergesi değil mi?


Demekki o anketten "olumsuz" sonuç çıksa bile, "olumlu" denilerek aslında attığı imzayı, üyeler istediği için attığı şeklinde yorumlanmasını sağlayacaktı ama hesabı tutmadı...

Birkaç gün önce, lüks BMW'sinin konuşulduğu yetmezmiş gibi, şimdi de sendika aidatlarının farklı hesaplara aktarılması ile gündeme geldi başkan Değirmenci...

İddiaların sahibi de dışarıdan biri değil, içeriden... Yani sendikanın içerisinden...


Kimlere gitti bol sıfırlı o paralar, kimler değirmecinin değirmenine su taşıdı, bunun karşılığında ne aldı bilmiyorum. Ancak, puzzle'ın parçalarını birleştirince, bizim mahallede sendika güzellemesi yapanların neden böyle güzellemeler yaptığına dair bir fikir oluştu bende... Demekki mesele tamamen duygusalmış!

Zaten bu şahsın, para konusundaki hassasiyeti herkesçe maruf!


Sanıyorum bazı kişiler için, " Nereden geliyor bu değirmenin suyu" sorusunu sorma vakti geldi. Bu soruyu sorduğumuzda karşımıza, sendika ile bu kişiler arasında uzanan para hattı çıkacağından şüphem yok.

Tabiki her iki taraftan da, "al şu parayı " diyerek yasal yollardan hesaplarına para aktarmalarını beklemiyorum. Böyle bir amatörlük yapma olasılıkları yok. Yüksek ihtimal, para transferleri üçüncü kişiler üzerinden yapıldığı için de, "hadi ıspatla" türünden efelikler yapılması çok normal...


Nasıl olsa eşeği sağlam kazığa bağladığınızı düşünüyorsunuz. "Ispat edemezler" diyerek sallayın sallayabildiğiniz kadar...

İma ettiğim kişinin kim olduğunu az çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Kendisi de çok iyi biliyor bu kişinin aslında kendisi olduğunu... Öyle olmasa, burada yazılan başka iddiaları, " beni kastediyor" diyerek mahkemelere koşmazdı değil mi?

Kişi kendini bilir, tanır, ne yaptığının farkındadır...


Üzerine alınması ondandır...


Madem yazıda tasvir edilen kişi sensin, iftira yok, neden mahkemeye koşuyorsun, madem değilsin o zaman neden üzerine alınıyorsun demezler mi?


Şimdi de koşa koşa mahkemeye gidebilirsin, sen parayı aldığını inkar edeceksin ben de seni kastettiğimi...


Ya da şöyle yapalım...


Eğer bir korkun yoksa, ikimiz de banka hesaplarımızı ortaya dökelim... Bakalım kim tehdit ve şantajla sektörü haraca kesmiş, kimin hesaplarına nerelerden paralar gelmiş.


Hadi bakalım var mı cesaretin?

Özçelik İş'in para hortumu kime kadar uzanıyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Sn. Herdem Bey ~ 3 ay önce
Akademi mezunuyuz, borcumuz yıllardır ödememize rağmen 6 katina çıktı. Bir gün bunu duyurmak ister misiniz? Yardımcı olursanız seviniriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorumsuz ~ 3 ay önce
Hepsi aynı hepsi paranın peşinde giden de aynı gelecek olanda aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
R4 ~ 3 ay önce
O zaman aidatları geri verin zındıklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fakirlesiyorum ~ 3 ay önce
Maasimi alirken dinde yeri olmayan ve diger ulkerin cogunda bulunmayan 200000 Din sinifi memuru, 110 bin Caminin sabahlara kadar suren aydinlatma ve diger tum masraflarini, Aile ve Din Sahtekari Vakiflarin harcamalarini, bircok burokrat ve yoneticinin Gosteris harcamalarini, 5 li cete adiyla anilan yandas cetelerin masraflarini Ingilterede abd de aldiklari emlaklarin ve agirlamalarinin masraflarini odemek zorunda kaliyorum, eee her gecen gun yenileride geliyor tabii, hergecen gun fakirlesiyorum ve o yuzden artik Cami lafi da duyunca irkiliyorum, elimde degil; bu araplasmis turk orgarklarin hepsinin sirti sizce Camiye dayanmiyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Teknik çalışanı ~ 3 ay önce
Arkadaşlar şirket size muhtaç sizi atamaz hakkını yiyemez. Teknisyen kıtlığı var. Neden üyelikte çıkmıyosunuz. Zaten tk ile aynı rakamlar direk size de yansıyo. Herhangi bi sendikanın veya özçelik-iş in size ne faydası var??? Bari aidat ödeyip adamları şatafat içinde yüzdürmeyin. Sendikasız takılın hiçbir geriye gidiş yaşatamaz işveren çetesi çünkü artık kılıç sizde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Odanın kapısı yok :) ~ 3 ay önce
Sendika odası ne zaman açılmış hangi gün oturmuşlar dert dinlemişler. Tiste bile üçkere karar değiştirdiler arabulucu süreci bitti grev yemedi çünkü yapamaz. Satılık sendikacılık yapıolar. Havaiş rakamlarını öğrenince teklif değiştirdiler. Daha önce aklınız yokmuydu? En ağır işi yapıyoduk bi kuruş ya da bi hak daha fazla alabilmişlermi??? Havaişle tk neye anlaşırsa teknik özçelik iş aynısını alır. O zaman teknikte sendikaya ne gerek var. Bari aidatımız boşa gitmesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakiş işte normal ya ~ 3 ay önce
Hakiş e bağlı hangi sendikadan çatlak ses gelmemiş. Münafıklığın her alametini görmek mümkün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ces ~ 3 ay önce
3-5 ay habomda yardımcı teknisyenlik yapip , ne hikmetse birden sendikacı olup suanki yonetime gelmeye calisanlari taniyor musunuz ? hayatinda bir gun bile sendikali calismamis olan bu arkadaslar milleti otobuslerle notere goturuyordu, nasil cesaret ama dimi :) senaryo guzel gercekten . baskan paralari goturuyordu da madem , bu arkadaslar bizlerin alin teriyle odenen paralarla alinan audilere binerken hic utanmiyorlar mi... hayatlarinda audileri nerede gormusler baska. gelen gideni aratir, burada kalsin bu not :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim? ~ 3 ay önce
O ismi öğrenmek istiyoruz. Kimmiş bizim aidatlarımızın gittiği şahıs? Sayın Herdem açıklayınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aslan ~ 3 ay önce
yürü be reis

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sorgulama körü körüne biat et !! ~ 3 ay önce
Tövbe haşaaa ! Bizlerin aklı yetmez bu paraların hesabını sormaya. Sendika aidatları, ülkecek verdiğimiz vergileri vs. vs. Hesabını sorarsak eğer hemen MOSSAD ajanı falan ilan edilirsiniz !! O yüzden sorgulamayın sendika aidatlarının nereye gittiğini, ülke hazinesindeki 128 Milyar $ nereye gittiğini falan.. Sadece itaat edin. Vergileri, verilen aidatların hesabını gelişmiş Ülkelerin vatandaşları sorgular sadece o yüzden bu ahlaksız gelişmiş batı ülkeleri vatandaşlarına özenmeyin.(!)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000