23 Eylül 2013, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • hamid reza en son duyduguma gore IFTC'de simulator ogretmenliği yapmaktadır.
  • Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.
  • (1) Tanesi 50-60 bin avroluk Evektor Sportstar LSA yı OMU SHYOna 150 bin avroya ittirirken hiç vicdanınız sızlamadı mı? (2) neden kendi şirketin AIR ALBATROS GROUP varken bu işi hülle şirket üzerinden gerçekleştirdiniz? (3) 2 Temmuz 2102 günü uçarak Samsun Çarşamba havaalanına getirip 25 Eylül 2012 günü tekrar Esenboğa-Atatürk havalimanı üzerinden Çek devletindeki fabrikasına geri götürdüğünüz 2 LSA yı (TC-OMU, TC-OMA) hangi gün uçururarak geti getirdiniz? (4) havalimanı kayıtlarına göre ülkeye uçarak girmediği belli olan bu LSA ları neden uçarak değilde karayoluyla geri getirdiniz? (5) ihale şartnamesine uydurmak için panel üzerinde yaptığınız izinsiz değişikler için STC gerektiğini neden OMU SHYO dan sakladınız, yada gerçeği söylediniz mi?
  • Evektor Sportstar hafif sportif uçurtmaları 50-60 bin avroya satılıyorken OMU shyo daki doktorlara tanesi 150 bin avrodan çifti 300 bin avroya iyi giydirmiş fırıldak iranlı. bu doktorlar hiç mi internetten piyasasını araştırmadan almışlar?????? Kamu zararına bakın : http://www.aktifhaber.com/omu-iki-egitim-ucagi-aldi-630632h.htm
  • Topçu Hava Yolları
  • Ben Tamer ÖZBEK, Hamid kaptanın eşinin abisiyim. google'a adımı yazınca bana ulaşabilirsiniz. Benimle konuşmak isteyen yiğit varsa telefon etsin ve benimle konuşsun. özeliikede Murat herdem. Böyle yalan ve dolanlarla bir yere gelebileceğini sanıyorsan gelirsin. o da gelip gelebileceğin son yer olur ve düşmeye başlarsın. Kanıdın vesairen yoksa ne bilgisayara dokunacaksın ne de dışarı çıkacaksın.. Adam gibi yerinde oturup ev erkeği olacaksın. böyle saçma sapan laflara ancak kendini kandırırsın
  • Gerçekten iyi bir kadroya sahip iyi bir okuldur, gece eğitimimi ve kısmi olarak IR yer dersi ve simulator eğitimimi orada tamamladım, olumsuz diyebileceğim hiçbirşey görmedim, benim kendi kriterlerime göre çok iyi bir çizgiye sahip olduğunu söyleyebilirim, Rauf A.
  • komik bir haber olmus! cunku Hamid Kaptanla daha gecen gun birlikte uctuk! adamin bir yere kactigi falan yok! ayrıca madem bu kadar işler çevirildiğinden şüphe ediliyor niye bir allahın kulu da çıkıp bir söyleşi yapmıyor Hamid Kaptanla! sormuyor nedir bu yazılıp çizilenler! bir de onu dinlese bu yazarlar! bir de yanlı bir haber olmuş, hiç mi ii yorum yapan yok, hep haberi destekleyen yorumlar yayınlanmış!
  • Er-ah uçuş okulunda bulunan herkesi yakından tanırım ve herşeylerine kefil olabilirim. Hamid Reza Captain Sayın Erdoğan Cabıoğlu 'na sorun yaratmaya çalışmış (asla Erdoğan Bey 'le alkası yoktur konuya kendi yorumumdur) ve sonrasında okulla ilişiği kesilmiştir. Er-ah Okulu için herşeyi söyleyin çünkü eğitim göreceli kavramdır(ki emin olun eğitimde gayet üst düzey) ama teknisyeninden(baş teknisyen Abdurrahman bey örneğin) sahibi Erdoğan Bey havacılıkta ve insanlıkta asla dürüstlükten taviz vermezler. Gidip araştırılabilir bilgidir 3000-5000 dolar fark olmasına rağmen uçakların motorları overhaul yerine sıfır alan başka okul varmıdır? Herşey sivil havacılıkta kayıtlıdır ve buna ulaşabilmek çok zor değil. Bence kurumlar ile iligili konuşurken çok dikkatli olunmalı. Yazık günah insanlar çok emek verip biryere geliyorlar burada bir yorumla (en azından konuya uzak kişiler için) saçma sapan fikirler oluşuyor. Er-ah' la Hamid kaptanın hiçbir bağlantısı olmadığını da konuya hakim kişiler bilir.
  • diyecek bir söz bulamıyorum! yazıyı yazan yazar size ve bu taraflı yalan haberinize yorum yapanlara gülüyorum sadece! SAYIN KAPTAN HAMİDREZA hukuk yoluna başvuracağından hiç şüphem yok! bu memlekette bir işe yaramayanlar bir baltaya sap olamayanların klasik politikası bu, hemen taşlamak!!! adam ülkesini bırakıp gelmiş TC vatandaşlığını almış bu memlekete hizmet ediyor ama bizim nankörler beğenmiyor! keşke burada yazılanların bir tanesini yapmış olsaydı! aslında bu yazılanlar gerçek olsaydı bu bile az, akıllı olsalardı da yemeselerdi bu kazığı derdim...tüm bunlar bi yana biri eşi SHGM de eski müdürün kızıymış diye yazmış en çok ona güldüm! ne çok atıp tutan var yaaa! boş işlerle uğraşın bakalım! dilerim bir gün sadece bir taneniz ondan eğitim almak zorunda kalır ve bu söylediklerinizden utanç duyarsınız!!!! ayıp ayıp!

MUHTEŞEM İRANLI VE THY'NİN RUM PİLOTLA SINAVI

Gerek teknik ekipman eksiklikleri gerekse sektörel deneyimi olan eğitmen kadrosunda yaşanan sıkıntılar, bu okulları fırsatçılara karşı açık hedef haline getirmiştir. Somut bir örnek vereceğim. 19 Mayıs Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu geçtiğimiz yıl 2 adet eğitim uçağı almak için ihaleye çıktı. İhaleyi Çek yapımı Evektor Sportstar RTC model çok hafif hava aracı kazandı. Bu uçakları üniversiteye getirecek olan kişi ise az sonra hakkında biraz bilgiler vereceğim İranlı Hamid Reza...

Bilindiği gibi SHGM, tescile giren her hava aracına uçuşa elverişlilik sertifikası veriyor. 19 Mayıs Üniversitesi'nin satın aldığı Evektor marka uçaklar da SHGM tarafından uçuşa elverişlilik sertifikasını sorunsuz şekilde aldı. Ancak uçağın uçuşa elverişlilik sertifikası almasında sorun yoktu da bu uçaklarla eğitim uçuşları yapılabilir miydi? Bu konuda hakim görüş bu uçakların sportif amaçlı olduğu ve bu tip uçaklarla PPL eğitimi verilemeyeceği yönündeydi. Tabi aksini düşünenler de vardı. Her ne olursa olsun 19 Mayıs Üniversitesi, uçuş eğitimi verilip verilmeyeceği tartışılan bir uçakta karar kılmakla daha en başından risk almıştı.

Zaten bu haliyle bile uçaklar ihale şartnamesine uymuyordu. Uçağın panelindeki aviyoniklerin şartnameye uydurulması da sonradan yapıldı. Uçaklar Çek Cumhuriyeti'ndeki fabrikaya götürüldü, yapılan değişikliklerden sonra EASA'dan ilave tip sertifikası alınmadığı için uçarak Çek Cumhuriyeti'ne giden uçaklar kamyon kasasında Türkiye'ye parçalar halinde getirildi!

Bu değişikliklerden sonra uçakların parası ödendi ve ihale kesin olarak sonuçlandı. Ama ihale komisyonundaki kimsenin aklına, " Bu uçaklar neden uçarak Çek Cumhuriyeti'ne gitti de kamyon kasasında döndü' diye sormak gelmedi! Çünkü uçamazdı, bazı parçalarının sertifikasyonu yapılmamıştı. Her şeye rağmen uçaklar, resmen 19 Mayıs Üniversitesi'nin oldu.

Şimdi gelelim işin hazin kısmına... Haziran ayında SHGM denetim ekipleri uçakları incelemek istiyor. Bakıyorlar ki uçakların bazı onaylı ekipmanları sökülmüş, yenileri takılmış. Yenilerinin de sertifikası yok! Yani hepsi usulsüz, hepsi merdivanaltı... Bu uçaklarla bırakın uçuş eğitimi yetkisi almayı, SHGM  daha önce verdiği  uçağın uçuşa elverişlilik sertifikasını da iptal ediyor.

Tamı tamına 951 bin TL ödedikleri uçaklar, bir anda teneke parçasına dönen okul yönetimi bu kez uçağı kendilerine satan Hamid Reza'nın peşine düşüyor. Ama ulaşmak ne mümkün! Yer yarılıyor Hamid Reza içine giriyor. Eğitimlerin başlamasına az bir süre kala bu kez okul Cessna 172 tipi uçak kiralamak zorunda kalıyor.

Yukarıdaki hikayenin benzerlerini diğer okullarda da duymak mümkün. Tecrübesiz ve bilgisiz okul yöneticilerinin dolaylı olarak kamuyu ne denli zarara uğrattıklarının farklı örneklerini de yakında duyarız. Ama ben buradan bir kez daha uyarıyorum: Sektörde her gün yeni bir hikayesini dinlediğimiz Hamid Reza'ya dikkat!

THY'NİN RUM PİLOT SINAVI
Türk Hava Yolları ne zaman işleri yoluna koysa bir şekilde olumsuz haberlerle gündeme gelmeyi başarıyor! Nasıl yapıyor bunu hakikaten tez konusu...Son olarak Rum pilotun işe alındığı iddiası THY'yi bir kez daha gündemin ön sıralarına oturttu. THY Rum pilot elbette çalıştırabilir. Etnik kökeni ile ilgili bir sıkıntı yok ancak Güney Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşını THY istese de çalıştıramaz.  Ülkenin statüsü bunun zaten önüne geçiyor. Ancak asıl anlaşılmayacak nokta, özellikle son yıllarda yabancı pilot cenneti haline gelen, binlerce yabancı pilotun sirküle halinde olduğu THY'nin nasıl böyle bir acemilik yapabildiği...

Daha iş müracaatında milliyetinden dolayı elenecek olan pilot, günler süren mülakatlara alınıyor, simulatöre giriyor, testlerden geçiyor! Haber basına yansımasa adama, 'yarın gel başla' diyecekler. Muhtemelen o yanlış SHGM'den dönecekti ancak THY'nin bu acemiliği bu amatörlüğü THY gibi bir markaya hiç yakışmadı.

MUHTEŞEM İRANLI VE THY'NİN RUM PİLOTLA SINAVI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

IFTC ~ 8 yıl önce
hamid reza en son duyduguma gore IFTC'de simulator ogretmenliği yapmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
???? ~ 9 yıl önce
Bu yorum eleştiri sınırlarını aştığı için sansürlenmiştir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iranlıya sorular(1) ~ 9 yıl önce
(1) Tanesi 50-60 bin avroluk Evektor Sportstar LSA yı OMU SHYOna 150 bin avroya ittirirken hiç vicdanınız sızlamadı mı? (2) neden kendi şirketin AIR ALBATROS GROUP varken bu işi hülle şirket üzerinden gerçekleştirdiniz? (3) 2 Temmuz 2102 günü uçarak Samsun Çarşamba havaalanına getirip 25 Eylül 2012 günü tekrar Esenboğa-Atatürk havalimanı üzerinden Çek devletindeki fabrikasına geri götürdüğünüz 2 LSA yı (TC-OMU, TC-OMA) hangi gün uçururarak geti getirdiniz? (4) havalimanı kayıtlarına göre ülkeye uçarak girmediği belli olan bu LSA ları neden uçarak değilde karayoluyla geri getirdiniz? (5) ihale şartnamesine uydurmak için panel üzerinde yaptığınız izinsiz değişikler için STC gerektiğini neden OMU SHYO dan sakladınız, yada gerçeği söylediniz mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iranlıdan ses yok ! ~ 9 yıl önce
cevaplarınız bekleniyor hamid reza efendi
KAZIK ~ 9 yıl önce
Evektor Sportstar hafif sportif uçurtmaları 50-60 bin avroya satılıyorken OMU shyo daki doktorlara tanesi 150 bin avrodan çifti 300 bin avroya iyi giydirmiş fırıldak iranlı. bu doktorlar hiç mi internetten piyasasını araştırmadan almışlar?????? Kamu zararına bakın : http://www.aktifhaber.com/omu-iki-egitim-ucagi-aldi-630632h.htm

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 9 yıl önce
Topçu Hava Yolları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
#1 THY ~ 9 yıl önce
#1 THY by Topcu
Tamer ÖZBEK ~ 9 yıl önce
Ben Tamer ÖZBEK, Hamid kaptanın eşinin abisiyim. google'a adımı yazınca bana ulaşabilirsiniz. Benimle konuşmak isteyen yiğit varsa telefon etsin ve benimle konuşsun. özeliikede Murat herdem. Böyle yalan ve dolanlarla bir yere gelebileceğini sanıyorsan gelirsin. o da gelip gelebileceğin son yer olur ve düşmeye başlarsın. Kanıdın vesairen yoksa ne bilgisayara dokunacaksın ne de dışarı çıkacaksın.. Adam gibi yerinde oturup ev erkeği olacaksın. böyle saçma sapan laflara ancak kendini kandırırsın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İranlıya sorular ~ 9 yıl önce
Enişteniz saklanacağına yüzü varsa çıksın açıklasında öğrenelim kayınço; (1) 50 bin avroluk uçurtmaları doktorlara 150 bin avroya nasıl ittirdiğini, (2) neden kendi şirketi AIR ALBATROS GROUP varken bu işi hülle şirket üzerinden gerçekleştirdiğini? (3) 2 Temmuz 2102 günü uçarak Samsun Çarşamba havaalanına getirip 25 Eylül 2012 günü Esenboğa-Atatürk havalimanı üzerinden Çek devletindeki fabrikasına geri götürdüğü hafif sportif havaaraçlarını hangi gün uçururarak geri getirmiştir? (4) havalimanı kayıtlarından ülkeye uçarak girmediği belli olan bu havaaraçlarını karayoluyla neden getirmiştir?
ER AH ~ 9 yıl önce
Gerçekten iyi bir kadroya sahip iyi bir okuldur, gece eğitimimi ve kısmi olarak IR yer dersi ve simulator eğitimimi orada tamamladım, olumsuz diyebileceğim hiçbirşey görmedim, benim kendi kriterlerime göre çok iyi bir çizgiye sahip olduğunu söyleyebilirim, Rauf A.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 9 yıl önce
komik bir haber olmus! cunku Hamid Kaptanla daha gecen gun birlikte uctuk! adamin bir yere kactigi falan yok! ayrıca madem bu kadar işler çevirildiğinden şüphe ediliyor niye bir allahın kulu da çıkıp bir söyleşi yapmıyor Hamid Kaptanla! sormuyor nedir bu yazılıp çizilenler! bir de onu dinlese bu yazarlar! bir de yanlı bir haber olmuş, hiç mi ii yorum yapan yok, hep haberi destekleyen yorumlar yayınlanmış!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 9 yıl önce
Er-ah uçuş okulunda bulunan herkesi yakından tanırım ve herşeylerine kefil olabilirim. Hamid Reza Captain Sayın Erdoğan Cabıoğlu 'na sorun yaratmaya çalışmış (asla Erdoğan Bey 'le alkası yoktur konuya kendi yorumumdur) ve sonrasında okulla ilişiği kesilmiştir. Er-ah Okulu için herşeyi söyleyin çünkü eğitim göreceli kavramdır(ki emin olun eğitimde gayet üst düzey) ama teknisyeninden(baş teknisyen Abdurrahman bey örneğin) sahibi Erdoğan Bey havacılıkta ve insanlıkta asla dürüstlükten taviz vermezler. Gidip araştırılabilir bilgidir 3000-5000 dolar fark olmasına rağmen uçakların motorları overhaul yerine sıfır alan başka okul varmıdır? Herşey sivil havacılıkta kayıtlıdır ve buna ulaşabilmek çok zor değil. Bence kurumlar ile iligili konuşurken çok dikkatli olunmalı. Yazık günah insanlar çok emek verip biryere geliyorlar burada bir yorumla (en azından konuya uzak kişiler için) saçma sapan fikirler oluşuyor. Er-ah' la Hamid kaptanın hiçbir bağlantısı olmadığını da konuya hakim kişiler bilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamid Reza ~ 9 yıl önce
Er-ah uçuş okulu hakkında olumsuz bir yorum okumadım sadece son olarak Er-ah uçuş okulunda çalışıyordu denmiş. Ayrıca Er-ah uçuş okulu ülkemizin en kaliteli okullarından biri olduğundan kimsenin kuşkusu yok zaten. Başarılarınızın devamını dileriz...
AYIP BEEE!!!! ~ 9 yıl önce
diyecek bir söz bulamıyorum! yazıyı yazan yazar size ve bu taraflı yalan haberinize yorum yapanlara gülüyorum sadece! SAYIN KAPTAN HAMİDREZA hukuk yoluna başvuracağından hiç şüphem yok! bu memlekette bir işe yaramayanlar bir baltaya sap olamayanların klasik politikası bu, hemen taşlamak!!! adam ülkesini bırakıp gelmiş TC vatandaşlığını almış bu memlekete hizmet ediyor ama bizim nankörler beğenmiyor! keşke burada yazılanların bir tanesini yapmış olsaydı! aslında bu yazılanlar gerçek olsaydı bu bile az, akıllı olsalardı da yemeselerdi bu kazığı derdim...tüm bunlar bi yana biri eşi SHGM de eski müdürün kızıymış diye yazmış en çok ona güldüm! ne çok atıp tutan var yaaa! boş işlerle uğraşın bakalım! dilerim bir gün sadece bir taneniz ondan eğitim almak zorunda kalır ve bu söylediklerinizden utanç duyarsınız!!!! ayıp ayıp!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000