10 Ocak 2022, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • İlker aycının çoktan görevden alınması gerekirdi. Yaşanılan son süreçte görmezden gelinerek show yapmaktan başka bir kabiliyeti olmayan ülkemizin verimsiz bir o kadar ukala, boş ve art niyetli olan bu arkadaş yola devam ederse hiçkimseyi bu saatten sonra şeffaflık kavramına inandıramazsınız.Şirkete, çalışanlara ve ülkemize kişisel egoları sebebiyle verdiği tahribat ortadadır.
  • Kesin komplodur hatta dış guclerdir hatta ve hatta öyle şeylerdir Bitmez onlar bunlar şunlar bıktık yav gitsinler artık 2002 den beri o dur bu dur şu dur bitmediler bitmedi ülkenin gündemi millet birbiriyle kalmadı hep siyasi hep komplo hep dış gucler hep bir şüphe
  • kendisi giresun ekolünden gelir, görele'li cb eski basdanısmanı hüseyin besli'nin adamıdır. ya da bir zamanlar oyleydi. artık arkasında besli'de yok.
  • Tgs zam oranı neden açıklanmadı mail neden gelmedi neden ben zararına çalışıyorum
  • Avrupa yerel otoritesine bildirilmesi gerekli. AMS/BRU/DUS gelişinde ekibe hızlı PCR testi yapılırsa ne olacak. Bakalım görelim.
  • Esas hakkında soruşturma açıldığı gün topuklayacak..
  • Herkes huzur bulur, hikayemiz de bir nebze mutlu biter.Kişisel bir hakkım var ve ben sana asla helal etmiyorum.Dilerim yaptıklarının hesabını bir bir verirsin.Başarısız, egolu, iş bilmez, haddini bilmeyen torpil YK başkanı..
  • Kazakistan’dan kaçarken uçağa aldırdığın 3.kişiyi açıklayacakmısın? İş adamı arkadaşını nasıl kargo uçağına aldın?
  • olayı bilmeden adamın üzerine gittiniz, içinizdeki bütün kini kustunuz. Olaylar sınırlı sayıda belirlili noktalarda çıktığı için uçuşlara birkaç gün ara verilip devam etmesi planlanıyordu ki bu durumda ekibin kaldığı yer güvenli ise operasyonda devam edecekse ekibi geri getirmek ne kadar mantıklı. Zaten bir sonraki uçakla gelecekler. Konaklanan yerde güvenlik sorunu olsa Büyükelçilik devreye girip alırdı onları. El insaf bu ülkede elini taşın altına koyan insanların başına ne geldiyse yargısız infazdan geldi. Trollere müsade etmeyin.
  • olayı bilmeden adamın üzerine gittiniz, içinizdeki bütün kini kustunuz. Olaylar sınırlı sayıda belirlili noktalarda çıktığı için uçuşlara birkaç gün ara verilip devam etmesi planlanıyordu ki bu durumda ekibin kaldığı yer güvenli ise operasyonda devam edecekse ekibi geri getirmek ne kadar mantıklı. Zaten bir sonraki uçakla gelecekler. Konaklanan yerde güvenlik sorunu olsa Büyükelçilik devreye girip alırdı onları. El insaf bu ülkede elini taşın altına koyan insanların başına ne geldiyse yargısız infazdan geldi. Trollere müsade etmeyin.

İlker Aycı'ya kumpas mı kuruldu?

Her fırsatta Türk Hava Yolları çalışanlarını kastederek " 60 bin kişiden oluşan bir aileyiz" diyen Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ne yaptı?

Kazakistan'da çıkan olaylar dolayısıyla Almatı'da mahsur kalan uçuş ekiplerini kaosun ortasında bırakarak arkasına bile bakmadan uçağa bindi ve ülkeyi terketti.

İlker Aycı'nın bu tutumunun çalışanların gözünde nasıl karşılık bulduğunu haberlere yapılan yorumlarda görme şansımız oldu. Çok sayıda çalışanın bu şekilde düşünüyor olması, kendisi açısından üzüntü verici bir durum olsa gerek... Halbuki, yüzde 60 zam vererek "iyi anılan yönetim kurulu başkanı" olma hedefi vardı... Demekki, çalışanların gözündeki imajını düzeltmek için yüzde 60 da yeterli olmamıştı...

Bir televizyon programında, " Son 30 yılda en uzun süre görevde kalan yönetim kurulu başkanıyım" diyen Aycı'nın aynı zamanda " Çalışanlardan en uzun süre ve oranda maaş kesen, en fazla çalışanı işten çıkaran, en çok uçağı yere indiren" yönetim kurulu başkanı olma gibi sıfatları ve ünvanları olduğunu da hatırlatayım... Şimdi onların yanına, "Aileyiz" dediği mesai arkadaşlarını bırakıp kaçan yönetim kurulu başkanı olma ünvanını da eklemiş oldu!

Göreve geldiği ilk günlerde, "tebdili kıyafet" ile çalışanların arasına giren ve onlarla mesai geçiren Aycı'nın, ucuz prodüksiyon yapımdaki rolü de, son olayla birlikte sona ermiş oldu. Kırmızı halılarla, business class koltuklarda en lezzetli ikramlar eşliğinde gidilen seyahatlerden, kargo uçağının alelade bir koltuğunda Türkiye'ye dönüş, İlker Aycı'nın başrolünü üstlendiği dizinin de sezon finali gibiydi...

Oysa İlker Aycı, eşini yollasa ve kendisi orada kalsa, bir zamanlar apronda çalışanlarla birlikte bagaj atan eski mevkidaşları gibi yıllar sonra o hikayelerle anılır, kahraman olabilirdi. Ama o seçeneği gözardı etti, fırsat tepti. Tebdili kıyafetle Atatürk Havalimanı'nda uçak temizleyen, sahur programlarına katılan İlker Aycı, bu görüntüleri verirken samimi olmuş olsa idi, Almatı'yı da terketmezdi.

İşin kolayını ve kendisi için en risksiz olanını seçti. Kim bilir belki, kimsenin haberi olmadan sıvışırım diye düşündü. Ancak İlker Aycı, bir zamanlar güvendiği kendi yakınındakiler tarafından adım adım takip edilip en küçük bir hatasında bunu değerlendirmek isteyenler tarafından üzerine çullanılacağını ve ifşa edilme olasılığını hiç aklına getirmedi...

İlker Aycı'nın, Kazakistan'dan THY kargo uçağına bindiği anda haberin servis edilmesi, onun hata yapmasını kollayanların da zaferiydi.

Aslında Aycı, THY uçağı ile değil özel jet ile dönmek için epey çaba sarfetmişti. Ancak oradaki koşullardan dolayı bunu başaramadığı için tek tercihi THY kargo uçağıydı. O uçağa bindiği an ise, onun en savunmasız anıydı.

Öyel ya da böyle, İlker Aycı'nın kırmızı halıda başlayan THY serüveni, resmi olarak değil ama vicdanen kargo uçağında son bulmuş oldu.

THY TEMASLILARI UÇUŞA GÖNDERİYOR

Türk Hava Yolları çalışanları arasında Covid 19 vaka sayılarında son günlerde inanılmaz bir artış var. Birkaç gün öncesi rakamlarına göre, sadece pilot ve kabin memuru olmak üzere 920 kişinin Covid 19 testleri pozitifti. Bunun yanı sıra en az iki bin civarında ise temaslı vardı. Pozitif vaka sayısı ile temaslıların toplamı gösteriyor ki, neredeyse her altı kişiden biri, hasta ya da temaslı...

Bu arada vaka sayıları günden güne de artıyor. Yakın geçmişte ABD'de bazı havayolları, vaka sayısındaki artışlar dolayısıyla yüzlerce uçuşu iptal etmek zorunda kalmıştı. Sanıyorum bu hızla giderse Türkiye'de de havayolu şirketleri operasyonu yürütmekte güçlük çekebilir. Sadece uçucular olarak da değil... Yer hizmetleri çalışanları arasında da vaka sayıları çok yüksek...

Bu arada THY, vaka sayılarındaki artışlar sonrası olası bir planlama sorunu ile karşılaşmamak için adeta ateşle oynuyor. Düne kadar temaslılara yasal olarak gerekli sürede boş gün veren THY planlama, son birkaç gündür temaslıları da uçuşa davet etmeye başladı. Maske takın ve uçuşlarınızı gerçekleştirin şeklinde mesajlar atılıyor uçuş ekiplerine... Yani aynı kabinde temaslı bir kabin memuru ile yüzlerce yolcuya hizmet verilmesi sözkonusu... Bu günü kurtarmak için bir yöntem olabilir ancak vaka sayılarının artmasını da tetikleyecek fahiş bir hatadır. THY planlamanın bir an önce bu hatadan dönmesi ve UDT adı verilen temaslı boş günlerini yeniden kullandırması gerekiyor.

İlker Aycı'ya kumpas mı kuruldu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (110)

Görevden alınma zamanı ~ 8 ay önce
İlker aycının çoktan görevden alınması gerekirdi. Yaşanılan son süreçte görmezden gelinerek show yapmaktan başka bir kabiliyeti olmayan ülkemizin verimsiz bir o kadar ukala, boş ve art niyetli olan bu arkadaş yola devam ederse hiçkimseyi bu saatten sonra şeffaflık kavramına inandıramazsınız.Şirkete, çalışanlara ve ülkemize kişisel egoları sebebiyle verdiği tahribat ortadadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ~ 8 ay önce
Kesin komplodur hatta dış guclerdir hatta ve hatta öyle şeylerdir Bitmez onlar bunlar şunlar bıktık yav gitsinler artık 2002 den beri o dur bu dur şu dur bitmediler bitmedi ülkenin gündemi millet birbiriyle kalmadı hep siyasi hep komplo hep dış gucler hep bir şüphe

Yanıtla

Kalan karakter 1000
görele ~ 9 ay önce
kendisi giresun ekolünden gelir, görele'li cb eski basdanısmanı hüseyin besli'nin adamıdır. ya da bir zamanlar oyleydi. artık arkasında besli'de yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 9 ay önce
Tgs zam oranı neden açıklanmadı mail neden gelmedi neden ben zararına çalışıyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
murat ~ 9 ay önce
%45 + Enflasyon
Avrupa yerel otorite ~ 9 ay önce
Avrupa yerel otoritesine bildirilmesi gerekli. AMS/BRU/DUS gelişinde ekibe hızlı PCR testi yapılırsa ne olacak. Bakalım görelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 8 ay önce
Kendi ulkesinin havayolununun altini esmek isteyen zavalli.
Soruşturma Açılmalı ~ 9 ay önce
Esas hakkında soruşturma açıldığı gün topuklayacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ve ilker gider ~ 9 ay önce
Herkes huzur bulur, hikayemiz de bir nebze mutlu biter.Kişisel bir hakkım var ve ben sana asla helal etmiyorum.Dilerim yaptıklarının hesabını bir bir verirsin.Başarısız, egolu, iş bilmez, haddini bilmeyen torpil YK başkanı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
metim ~ 9 ay önce
thy çalışanı olarak oldukça huzurluyum.maaşıma yüDe seksen beş zam geldi.on alırken yirmi alıtırum.Allahtan daha ne istiyik?
Uçaktaki 3.Kişi ~ 9 ay önce
Kazakistan’dan kaçarken uçağa aldırdığın 3.kişiyi açıklayacakmısın? İş adamı arkadaşını nasıl kargo uçağına aldın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ön yargılılara ~ 9 ay önce
olayı bilmeden adamın üzerine gittiniz, içinizdeki bütün kini kustunuz. Olaylar sınırlı sayıda belirlili noktalarda çıktığı için uçuşlara birkaç gün ara verilip devam etmesi planlanıyordu ki bu durumda ekibin kaldığı yer güvenli ise operasyonda devam edecekse ekibi geri getirmek ne kadar mantıklı. Zaten bir sonraki uçakla gelecekler. Konaklanan yerde güvenlik sorunu olsa Büyükelçilik devreye girip alırdı onları. El insaf bu ülkede elini taşın altına koyan insanların başına ne geldiyse yargısız infazdan geldi. Trollere müsade etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Madem ~ 9 ay önce
Öyle kendiside bekleseydi niye acele etti . Saçma sapan konuşma
ön yargılılara ~ 9 ay önce
olayı bilmeden adamın üzerine gittiniz, içinizdeki bütün kini kustunuz. Olaylar sınırlı sayıda belirlili noktalarda çıktığı için uçuşlara birkaç gün ara verilip devam etmesi planlanıyordu ki bu durumda ekibin kaldığı yer güvenli ise operasyonda devam edecekse ekibi geri getirmek ne kadar mantıklı. Zaten bir sonraki uçakla gelecekler. Konaklanan yerde güvenlik sorunu olsa Büyükelçilik devreye girip alırdı onları. El insaf bu ülkede elini taşın altına koyan insanların başına ne geldiyse yargısız infazdan geldi. Trollere müsade etmeyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000