07 Ekim 2019, Pazartesi
Ali KIDIK
Ali KIDIK info@airporthaber.com
  • Bir de kurum içinde özellikle sivil havacılık mezunu olarak atanan liyakatli personelin gördüğü mobbingi, iftirayı, haksızlığı görseler keşke. İmam (bakınız mübagla değil baya imamlık mesleği) kişilerin DHMİ kadrolarına atanmasını bunların sahte belgelerini, dayılarını görünüz
  • Aynı anda binlerce insanın hayatından sorumlu bir kuruluşun çok iyi ve ehil insanlara teslim edilmeli.Geçen yıl 9ek da bir overflight geçmiş.Çarp 1500$ .Akla zarar meblağ.Bu havadan gelen para.Yapılan iş sadece radarda takip etmek seviye değişiklik isteğini yerine getirmek sonra doğuş ya da atina ile temas et.Meydanlardan gelen hasılat çabası.Yazıklar olsun.Birde burda 3 yıl çalıştım.
  • maalesef özellikle akp nin tüm havalimanlarında şirket personellerini iş kur gibi kendi adamlarını yerleştirmelerine ve özellikleteknik destek hizmet çalışanlarının yetersiz ve eksik belgelerle işe girmelerini önleyemedik. meydanlardan gelen feryada çare olamadık. bizde burda ki yöneticilerimize anlatmaya çalıştık ama "sen işine bak, boş ver" dendi. şimdi devran dönünce bu sahte belgelerle işe girenlere ne olacak acaba. umarım teftiş bu konuya el atar ve sorunun büyümeden tüm havalimanlarında ki şirket çalışanlarının belgelerini incelettirir yoksa suç ortağı olur.
  • Ali bey saat 17.00 dan sonra kargo bölümünde otopark çıkışında oluşan trafik işkencesini görmenizi isteriz. Kurulan plaka okuma sisteminin mesafesini yanlis ayarladiklari için 1 araç 30 dakika sıra bekliyor otopark çıkışında. Görevlilere sorunca kırın geçin diyorlar. 1 aydır çözüm yok.
  • TOSUN' un bugüne kadar yapmış olduğu teftişler yok sayılmalı çünkü hepsinde yalan, iftira hepsi mevcut ayrıca TOSUN hakkında gerek kurumca gerekse görevi kötüye kullanma bakımından savcılık tarafından soruşturma açılmalı ve derhal görevden uzaklaştırılmalıdır.
  • Erdinç KAHRAMAN bey hakkında kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün benim DHMİ Müfettişleri arasında gördüğüm en adil en hakkaniyetli müfettişlerden bir tanesidir ve kendisinin Teftiş Kurulu başkanı olarak atanması da en isabetli karardır bu açıdan Sayın Genel Müdürümüze şahsım adına tekrar tekrar teşekkür ederim.
  • Sn. Genel müdürüm, Lütfen müdürleri, başmüdürleri ve başmüdür yardımcılarını gözden geçirin, liyakat sahibi yöneticiler getirin. Alt tabaka ne kadar huzurlu mutlu motivasyonlu çalışırsa kurum o kadar güzelleşecek
  • Bu kurumda çalışmışlığım vardır.Ne hikmetse bu kurum üzerine ölü toprağı serilmiş bir yerdir.Benim fikrim.Transit uçuşlardan kazanılan para herhalde akla zarardır.Böyle bir kurumu zayıflatmak çok kötü.Ayrıca aynı anda binlerce insanın hayatından da sorumludur.
  • Bu tosun kim ise bir an önce gereği yapılmalı ...bile bile görmezden nasıl gelinebilir...Allahım sen bunları yok et ...
  • ayrıl bütün problemlerden sıyrıl

DHMİ’nin TOSUN’u

Vakti zamanı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde acar bir daire başkanı vardı. Bir takım kişiler hakkında ihbar niteliğinde bilgiler vermişti. Ben bu bilgilerin peşine düşmüş ve eşeledikçe eşelemiş sonunda hiç ummadığım durumlarla karşılaşmıştım.

Tam da buna benzer bir mevzu ile karşı karşıya kaldık geçen hafta. Bu kez kaynak farklı, ancak konu birbirine çok benziyor.

Önce acar kişi hakkında bilgi tazeleyelim.

Sivil Havacılık Daire başkanı olan acar zat, yine kendi kurumundan bir başka kişi hakkında bilgi yağdırıyor. Mesleğim gereği bilgileri test etmek, doğruluğunu kanıtlamak ve ona göre yayın yapmak durumundayım.

Hele ki, konu Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü olunca hassasiyetin daha da önem arz ettiği bilinci ile yaptığım çalışmalar bizi Acar kişiye götürmüştü.

Neler vardı neler!

Milyonlarca rüşvetten hediye jeeplere kadar, Çukurambar’da alınan lüks daireden en pahalı ülkelerde balayına kadar, altından lüks hediyelere kadar saymakla bitmiyordu.

Bütün bunları biriktirdikten sonra, kendisi ile buluşmaya karar verdim. Yine Ankara’da Çukurambar’da bir kafede buluşup yaptıklarını anlattım. İnkar yoluna gidince, yüzüne yüzüne attım belgeleri. Eli, ayağı titremiş ve korkudan mosmor olmuştu.

Sonra kabul ederek yalvarırcasına “Abi ben ettim sen etme” deyip günah çıkartmıştı. O güne kadar “reis” diye hitap eden acar ortalıktan kaybolmuştu.

Neden bunları yazdım?

Tam da buna benzer bir durumla karşı karşıyayız. Bu kez benzer konu DHMİ’den geliyor.

Geçen hafta itiraf edeyim bir kişinin günahına girdik. DHMİ Teftiş Kurumu Başkanı Erdinç Kahraman hakkında bir haber yayınladık. Haber gelen belgeye dayanılarak yazılmıştı. Belge devletin belgesi olduğu için şüpheye yer yok diye düşünmüştük.

Oysa üretilen belgeler olacağını düşünememiştik. Bunu akıl etmeliydik. Daha derin araştırma yapmalıydık.

Kurum aidiyeti ve ciddiyeti, devlet adamlığı ve adil olunması gereken makamlarda ayak oyunları olacağını, şahsi çıkarları için başkaları üzerinde algı yaratacak olan insanlar olacağını hesaplayamadık.

DHMİ’de adalet dağıtması gereken bir TOSUN var. Bu TOSUN, kendi çıkarları uğruna kurumun idarecilerini etki altında tutacak hamleler yaptığını öğreniyoruz. Öyle ki; temizlikçiyi aşçı, aşçıyı temizlikçi yapacak kadar gözü dönmüş raporlar hazırlayan bir kişilik.

Kendi duygularını törpüleyemeyen, ona göre hareket eden, ona göre raporlar düzenleyen TOSUN, kendi beyliğini kurma derdinde.

DHMİ yönetimi iç çekişmelere acilen çözüm üretip, her yöneticiyi kendi sınırları içinde tutmak zorunda.

Kurumun iç işleyişine müdahil olup, TOSUN gibi etki altında tutmak isteyenler kamu görevinden uzak tutulup şahsi çıkarları için değil devletin ve kurumun çıkarları için çaba harcayanlarla yol almalı.

Hatta TOSUN ve TOSUN gibiler de bir an evvel ikaz edilmeli, uyarılmalı, cezalandırılmalı.

DHMİ bir beylik değil, devletin en itibarlı kuruluşlarında biridir.

DHMİ’nin TOSUN’u

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Genel Müdürüm ~ 3 ay önce
Bir de kurum içinde özellikle sivil havacılık mezunu olarak atanan liyakatli personelin gördüğü mobbingi, iftirayı, haksızlığı görseler keşke. İmam (bakınız mübagla değil baya imamlık mesleği) kişilerin DHMİ kadrolarına atanmasını bunların sahte belgelerini, dayılarını görünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tt ~ 3 ay önce
Aynı anda binlerce insanın hayatından sorumlu bir kuruluşun çok iyi ve ehil insanlara teslim edilmeli.Geçen yıl 9ek da bir overflight geçmiş.Çarp 1500$ .Akla zarar meblağ.Bu havadan gelen para.Yapılan iş sadece radarda takip etmek seviye değişiklik isteğini yerine getirmek sonra doğuş ya da atina ile temas et.Meydanlardan gelen hasılat çabası.Yazıklar olsun.Birde burda 3 yıl çalıştım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
destekhiz.dair başk ~ 3 ay önce
maalesef özellikle akp nin tüm havalimanlarında şirket personellerini iş kur gibi kendi adamlarını yerleştirmelerine ve özellikleteknik destek hizmet çalışanlarının yetersiz ve eksik belgelerle işe girmelerini önleyemedik. meydanlardan gelen feryada çare olamadık. bizde burda ki yöneticilerimize anlatmaya çalıştık ama "sen işine bak, boş ver" dendi. şimdi devran dönünce bu sahte belgelerle işe girenlere ne olacak acaba. umarım teftiş bu konuya el atar ve sorunun büyümeden tüm havalimanlarında ki şirket çalışanlarının belgelerini incelettirir yoksa suç ortağı olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hava kargo ~ 3 ay önce
Ali bey saat 17.00 dan sonra kargo bölümünde otopark çıkışında oluşan trafik işkencesini görmenizi isteriz. Kurulan plaka okuma sisteminin mesafesini yanlis ayarladiklari için 1 araç 30 dakika sıra bekliyor otopark çıkışında. Görevlilere sorunca kırın geçin diyorlar. 1 aydır çözüm yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adalet ~ 4 ay önce
TOSUN' un bugüne kadar yapmış olduğu teftişler yok sayılmalı çünkü hepsinde yalan, iftira hepsi mevcut ayrıca TOSUN hakkında gerek kurumca gerekse görevi kötüye kullanma bakımından savcılık tarafından soruşturma açılmalı ve derhal görevden uzaklaştırılmalıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
O.K ~ 4 ay önce
Erdinç KAHRAMAN bey hakkında kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün benim DHMİ Müfettişleri arasında gördüğüm en adil en hakkaniyetli müfettişlerden bir tanesidir ve kendisinin Teftiş Kurulu başkanı olarak atanması da en isabetli karardır bu açıdan Sayın Genel Müdürümüze şahsım adına tekrar tekrar teşekkür ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Memur ~ 4 ay önce
Sn. Genel müdürüm, Lütfen müdürleri, başmüdürleri ve başmüdür yardımcılarını gözden geçirin, liyakat sahibi yöneticiler getirin. Alt tabaka ne kadar huzurlu mutlu motivasyonlu çalışırsa kurum o kadar güzelleşecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tt ~ 4 ay önce
Bu kurumda çalışmışlığım vardır.Ne hikmetse bu kurum üzerine ölü toprağı serilmiş bir yerdir.Benim fikrim.Transit uçuşlardan kazanılan para herhalde akla zarardır.Böyle bir kurumu zayıflatmak çok kötü.Ayrıca aynı anda binlerce insanın hayatından da sorumludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EMPATİ ~ 4 ay önce
Bu tosun kim ise bir an önce gereği yapılmalı ...bile bile görmezden nasıl gelinebilir...Allahım sen bunları yok et ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 4 ay önce
ayrıl bütün problemlerden sıyrıl

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000