06 Haziran 2022, Pazartesi
Murat HERDEM
Murat HERDEM [email protected]
  • Liyakattan bahsedenler TGS yönetim kurulunda Ebubekir Akgül neden var sorgulamalı!! yalan dolan işiniz
  • İyi de Sunexpress'de bu sözleşmeyi yapanlar,sırf GSA'lik vermek için İran'a sefer başlatanların hiç suçu yokmu?
  • Özel büro taşar ve eşi müdürlüğe devam ediyorlar , milletin aklı ile alay mı ediliyor?
  • kemal haydar öztürk ve gökhan taşarın özel büro harcamalrını inceleyin bakın neler çıkacak (Son 5 Yıl)
  • Los Angeles da beyaz mercedesinin içinde gayet huzurluydu, adam terörist gruplarla mali ilişkisinden dolayı Hindistanda işe başlayamadı. Al sana İmam hatipli,tüm Türk düşmanı Türkiye vatandaşları Los Angelesda bu arada sahte evliliklerle abd vatandaşı olmuşlar bide süleymancı falanlar .Siyah takkeliler.
  • Çıkarırken herhangi bir alımda öncelikle değerlendirileceksiniz diyip yeni ilan açtığında hiç bir dönüş yapmayan Doco neredeyse iki aydır Flying Chef arıyor çeşitli kariyer sitelerine reklam veriyor. Ama tecrübeli personelini neden değerlendirmiyor.
  • Eğer iddialar gerçek ise İlker Aycı yrgılanmalıdır.. Ayrıca TGS işcisiyim enflasyon karşısında sürünüyoruz Temmuz ayında ara zam var mı ve Kurban bayramında İkramiye verecekler mi El Cevap lütfen..
  • THY genel müdürlük binasında sabıkalı taşeron çalışıyor. Denetlenmeli
  • Sunexpress'den İran'a sefer başlatıp,THY'nı dolandırmış olan arkadaşına İran GSA'liği verdiğini unutmuşsunuz.San.Bolat bunu da araştırsa altından baya birşeyler çıkar.
  • THY pandemi başlar başlamaz bütün maaşları kesti. Dolayısıyla pilotlarının %90'nını işten çıkartmış oldu ki aslında bu pilotlar kargo uçuşları yapıyordu. Hem de öyle saçma sapan bir maaş düzenlemesi yaptı ki 5 uçuş yapan F/O 3 uçuş yapan Kaptandan fazla maaş aldı. Sonrasında da maaşları %50'ye düşürerek aslında şirketin yarısını işten atmış oldu. Üstelik te uçuşlar eski temposuna döndüğünde de buna aylarca devam etti. Sonra da kesintileri geri vermek yerine "ZAM" yaparak pilot maaşlarındaki kesintilere devam etmiş oldu. Üstelikte akademi kökenli pilotlarında şu an maaşlarından çok büyük kesintiler yapılmaya devam ediliyor.Kur ve Enflasyon arttıkça da bu durum daha da kötüye gidecek.THY rakibi hiç bir şirket kimseyi atmadı zaten. Tazminatla erken emekli etti veya ek ödeme ve Tazminatlar ödeyerek işten çıkarttı. Yani çalışmadıkları dönem için ödeme aldılar. Şimdi de sırayla bu personeller işlerine geri dönüyorlar. THY personeli ise maaş kesintisi ile eski temposunda çalıştı. Üstelikte TL ödeme yaparken dolarla gelir elde ettiği için de ekstra karda.

Aycı gitti icraatları kaldı yadigar

İlker Aycı görevden alınalı çok oldu ama her gün yeni bir meziyetini öğreniyoruz. Kendisi gitti, icraatleri kaldı yadigar...

Koskoca bayrak taşıyıcı havayolunu 7 yıl boyunca eline oyuncak etmiş... Almış, vermiş, satmış, savmış, kiralamış, eşe dosta can vermiş...

Geride kalanlar, Aycı'nın bıraktığı enkazı restore etmek için aylardır gece gündüz çalışıyorlar.

Pandemi etkisini kaybederken rakiplerine karşı avantaj sağlamak ve hızlı reaksiyon almak zorunda olan THY, bir taraftan rekabet ederken diğer taraftan enkazı düzeltmeye çalışıyor.

Şimdi öğreniyoruz ki, THY'nin imkanları ile zamanında yine birileri ayakta tutulmaya çalışılmış...

Türkiye'deki birçok millet bahçesi projesi gibi Atatürk Havalimanı millet projesini de yürüten Yapı Yapı şirketinin Üsküdar Libadiye'deki 28 bin metrekarelik iş merkezi tam da krizin ortasında THY tarafından kiralanmış.

Başka yer yok gibi, THY Genel müdürlük binası ya da herhangi bir yerleşkesi ile alakası olmayan bir noktada operasyon merkezi neden kiralanır merak içindeyim...

Koskoca İstanbul'da başka müsait bina mı yoktu da orası kiralandı?

Kiralanan ofis, ulaşım açısından uygun olur, merkezi noktada olduğu için tercih edilir bunu da anlarım. Ama öyle de değil!

Ne metrobüs geçiyor ne metro...

Tam tabirle, 'sapa'  bir yerde...

Üstelik teknoloji şirketi için kiralanan binaya ciddi anlamda masraf da yapılmış. Herhalde Yapı Yapı şirketi alel acele natamam binayı bir an önce para getirmesi için THY'ye kiralamış, onlar da THY'nin parasıyla güzelce dayayıp döşemişler...
Yapı Yapı açısından güzel ticaret... Tebrik etmek gerekir...

Yiğidi öldür hakkını yeme...
Pandemi döneminde hükümetin yaptığı en büyük doğrulardan biri sayesinde bugün THY ve diğer şirketlerimiz bocalamadan süreci geçiriyor.
Hatırlayanlar bilir... 2015 ve 2016 yılındaki krizde THY derhal işçi çıkarma yoluna gitmişti.

2015 sonunda ve 2016 yılında yolcu sayıları bıçak gibi kesildiğinde, Fetö bağlantıların dışında, apar topar çok sayıda çalışan kapının önüne konulmuştu.

Ve bir kaç ay sonra işler yoluna girdiğinde çıkarılan her çalışan için pişman olunmuş ve özellikle uçuş ekibi konusunda ciddi planlama sıkıntıları yaşanmıştı.

Pandemi döneminde Avrupa ve ABD'de şirketler binlerce çalışanı işten çıkarırken pandemi sürecinde ve işten çıkarma yasağının kalktığı 1 Temmuz 2021'den sonra dahi birçok şirketimiz toplu işten çıkarma yapmadı.

Bugün Avrupa'daki birçok havayolu şirketi personel eksikliği dolayısıyla ciddi operasyonel sorunlar yaşıyor. Pandemi döneminde panikle  binlerce çalışanı işten çıkaran havayolları, havalimanları ve yer hizmetleri şirketleri, sırf bu sebeple toparlanma sürecine ayak uyduramıyor.

Birçok sefer, personel olmadığı için iptal ediliyor. Hatta bazı şirketler yolculara 'uçmayın, uçarsanız da tek bagajla uçun' çağrıları yapıyor.
Düşünün, kısa mesafede uçak yerine otobüs kaldıran havayolu bile var!
Özellikle İngiltere, Almanya ve Hollanda'da ciddi anlamda sorunlar var.

Mesela, aynı sorunu Türkiye'de yaşamıyoruz. En azından şimdilik eldekilerle zor da olsa idare etme şansımız var.
Bugün sorun yaşanmaması hem işten çıkarma yasağını alanlara hem de sonrasında işten çıkarma tarafında olmayan havayolu şirketleri yönetimlerine artı yazar. Zor günlerde bir şekilde bütün çalışanlar elde tutulduğu için bugün herşey güllük gülistanlık... Uçaklar dolu, frekanslar yoğun, işler tıkırında...

Aksi olsa neler olurdu kim bilir?

Aycı gitti icraatları kaldı yadigar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

mert ~ 2 ay önce
Liyakattan bahsedenler TGS yönetim kurulunda Ebubekir Akgül neden var sorgulamalı!! yalan dolan işiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İran GSA ~ 2 ay önce
İyi de Sunexpress'de bu sözleşmeyi yapanlar,sırf GSA'lik vermek için İran'a sefer başlatanların hiç suçu yokmu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ekip iletişim ~ 2 ay önce
İlker aycı gitti atadı liyakatsız müdürler neden görevden alınmadı? Örneğin Orhan Doğan ekip iletişim müdürü örneğin Şaziye hanım ekip iletişimin şefi, görme Engellilerle uğraşan Orhan Doğan ve Şaziye hanım, bedduam hep üstümüzdedir, sarı çizgilere muhtaç olup öyle yürürsünüz inşallah.
Smail ~ 2 ay önce
Özel büro taşar ve eşi müdürlüğe devam ediyorlar , milletin aklı ile alay mı ediliyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saadet ~ 2 ay önce
kemal haydar öztürk ve gökhan taşarın özel büro harcamalrını inceleyin bakın neler çıkacak (Son 5 Yıl)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kurt ~ 2 ay önce
Ve g taşar halen daha müdür? Eşi de müdür? İnanılır gibi değil. Yahu araştırın bakalım servetlerini
kovulan memur ~ 2 ay önce
Los Angeles da beyaz mercedesinin içinde gayet huzurluydu, adam terörist gruplarla mali ilişkisinden dolayı Hindistanda işe başlayamadı. Al sana İmam hatipli,tüm Türk düşmanı Türkiye vatandaşları Los Angelesda bu arada sahte evliliklerle abd vatandaşı olmuşlar bide süleymancı falanlar .Siyah takkeliler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hilekar Aycınin yalakasi Ersen ~ 2 ay önce
Los angeleste birde Ersen Engin var.Ayciya otel restoran ayarlardi,bir pecetesini tutmadigi kalmisti...
Do&Co’da Aynı ~ 2 ay önce
Çıkarırken herhangi bir alımda öncelikle değerlendirileceksiniz diyip yeni ilan açtığında hiç bir dönüş yapmayan Doco neredeyse iki aydır Flying Chef arıyor çeşitli kariyer sitelerine reklam veriyor. Ama tecrübeli personelini neden değerlendirmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çünkü ~ 2 ay önce
Çıkarılanlar ne menem bir şirket olduğunu öğrendi, ona göre gardını alır. Yeni gelecek olan her şeyden habersiz başına geleni bilmeden çalışacak daha iyi sömürülür.
Tgs ~ 2 ay önce
Eğer iddialar gerçek ise İlker Aycı yrgılanmalıdır.. Ayrıca TGS işcisiyim enflasyon karşısında sürünüyoruz Temmuz ayında ara zam var mı ve Kurban bayramında İkramiye verecekler mi El Cevap lütfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güvenlik ~ 2 ay önce
THY genel müdürlük binasında sabıkalı taşeron çalışıyor. Denetlenmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Herkes sabıkalı adayıdır ~ 2 ay önce
Ne yapmış ona bakmak lazım. Sende birgün sabıkalı olabilirsin.
İran GSA ~ 2 ay önce
Sunexpress'den İran'a sefer başlatıp,THY'nı dolandırmış olan arkadaşına İran GSA'liği verdiğini unutmuşsunuz.San.Bolat bunu da araştırsa altından baya birşeyler çıkar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hükümetin ve Şirketin Yaptıkları mı ~ 2 ay önce
THY pandemi başlar başlamaz bütün maaşları kesti. Dolayısıyla pilotlarının %90'nını işten çıkartmış oldu ki aslında bu pilotlar kargo uçuşları yapıyordu. Hem de öyle saçma sapan bir maaş düzenlemesi yaptı ki 5 uçuş yapan F/O 3 uçuş yapan Kaptandan fazla maaş aldı. Sonrasında da maaşları %50'ye düşürerek aslında şirketin yarısını işten atmış oldu. Üstelik te uçuşlar eski temposuna döndüğünde de buna aylarca devam etti. Sonra da kesintileri geri vermek yerine "ZAM" yaparak pilot maaşlarındaki kesintilere devam etmiş oldu. Üstelikte akademi kökenli pilotlarında şu an maaşlarından çok büyük kesintiler yapılmaya devam ediliyor.Kur ve Enflasyon arttıkça da bu durum daha da kötüye gidecek.THY rakibi hiç bir şirket kimseyi atmadı zaten. Tazminatla erken emekli etti veya ek ödeme ve Tazminatlar ödeyerek işten çıkarttı. Yani çalışmadıkları dönem için ödeme aldılar. Şimdi de sırayla bu personeller işlerine geri dönüyorlar. THY personeli ise maaş kesintisi ile eski temposunda çalıştı. Üstelikte TL ödeme yaparken dolarla gelir elde ettiği için de ekstra karda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000