06 Ekim 2008, Pazartesi
Sefa İNAN
Sefa İNAN [email protected]
  • Sen bilirsin S.İ.
  • merhaba arkadaslar sızın durmunuzla ılgılı kısa bı arastırma yaptım.suan sızın ıle ılgılı verılmıs herhangı bı karar yok ınfo dan yayınlanan alıları degerlendırın ozellıkle yabancı bıl bılen personel bu bolumlere kaydırılacak hıc bır personel magdur edılmeyecek ama dıl bılmeyen personel buyuk ıhtımal thy nın kuracagı yenı sırkete gececek ama orada yıne thy personelimi sirket elamanımı gıdılecegı bellı degıl sırket elemanı olarak gonderseler butun haklarınızı baybedeceksınız ama sızın haklarınıla gonderırlerse gıdın, son ıhtımal tazmınatınızı alıp cıkarsınız bunuda rahatlıkla yapabılırler cunku 4857 soz.iş statudesınız yanı telekom gıbı havuza alınıp baska bı kuruma gecme hakkınız yok sadece tazmınatınızı alıp yonetımınde cıkan ışcılerın ısımlerını özelleştıme baskanlıgına gonderım baska bı kuruma 4/c statusunde gorve başlayabılırsınız oda 10 ay calısım 2 ay calısmıyorsunuz maas olarak lıse mezunu 630 ytl unı mezunu 700 ytl alabılır yanı durum cok karısık ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN
  • Değerli arkadaşım öncelikle şunu bilmelisinki ben her yorumu yayınlarım.Burada benim köşemdeki yazılarıma yorum attım ve yayınlanmadı diyen kişi çıkmadı. Benim temiz bir insan olarak kalmam hususundaki düşünceniz için teşekkürler.Bence siz,sizi bu düşünceye iten kişi veya kişilerin temizliğinede dikkat edin. Benim yönetimde olduğum zamanlara denk gelen genel kurullara katılmadığını tahmin ediyorum. Şöyleki bizim yönetimler zamanında UTED dergi kar eden bir yayın organıydı.Derneğin aidat paraları bina alımına yetmediğinden şu anda kullanılan bina benim tarafımdan%100 UTED derginin karlılığıyla alınmış, tefriş edilmiştir .Bunların yanısıra Dernek geceleri,iftar yemekleri,futbol müsabakaları,bowling turnuvaları ve tüm üyelere mutlaka dağıttığımız yeni yıl hediyeleri sadece ve sadece 10 ytl aidatla yapılmış olup senin kolay hesap yapman için 1000 civarında aidat ödeyen üye olduğunu söyleyerek kabaca bir hesap yapmanı sağlayabilirim sanırım. Bir derneğin, kar etme amacı olmamasına rağmen karlı bir bütce ile genel kurullara çıktığımın yazılı gerçeği, UTED dergilerin genel kurul öncesi ayına denk gelen sayılarında net olarak yazılmıştır. Ayrıca; derneği seçime girmeyerek 530 milyarla yeni yönetime terkettiğimi sanırım biliyorsunuzdur çünkü yıl 2006 idi.Bilmiyorsanız şimdiki yönetime sorun lütfen.Yinede tatmin olmazsanız genel kurula sunduğum resmi belgelerin bir nüshasını hala saklıyorum. Gelelim ikinci sorunuza; Sizin şu anda dernek lokalinin hangi amaçla kullanıldığını bana değil şimdiki yönetime sormanız gerekir diye düşünüyorum sanırım yanlış adrestesin. Kısaca bugünkü dernek lokalinin işletim tarzına müdahil olamam. Bende size bir soru sorayaım bari; Yazımın konusu sendikanın aidatlarını ne yaptığı değildiki yoksa o konudada bir şeymi duydunuzda beni sınıyorsunuz anlıyamadım.Konu sendikanın çok kötü yönetildiğiydi. Sanırım tatmin olmussunuzdur olmadıysanız benim TV deki odamda misafirim olun size geçen genel kuruldan sakladığım dokümanları göstereyim.Hatta eski genel kurul kayıtları olduğundan fotokopilerini sana vereyim ilgili temiz(!) arkadaşlara okut Sevgi ile kal..
  • Zannedersem siz de bu gün için o çok eleştirdiğiniz sendika başkanı AYÇİN gibi senelerce üyelerini aidatları ile yaşayan teknisyenler derneğinin başkanıydınız.Ve yanılmıyorsam şu anda da onursal başkanısız.Sizden ricam bu güne kadar toplanan aidatların ne kadar olduğu ve nerelere harcandığıdır.Bildiğim kadarıyla BAKIKÖY de bir dernek lokali alınmış ve şu anda hangi amaçla kullanıldığını ben burada açıklamıyacağım.ya diğer aidatlar.Bu derneğe aidat ödemiş ve sizin temiz bir insan olarak anılmasını isteyen biri olarak size bunu soruyorum.Lütfen bunu yayınlayın ve cevap verin.Benim gibi kafasında bu şüpheleri olan insanları da aydınlatın.
  • Çağrı merkezi çalışanları hep birlikte kararlı bir şekilde hareket etmedikçe işleri oldukça zor doğrusu.Bu konuyla yakından ilgilenen çalışanların emeklerinin boşa gitmemesi için örgütlenmeleri şart.Arkalardan olan biteni izleyerek yorum yapmakla olmaz bilfiil etkin rol oynamak gerekli.İyi günler
  • DAHA SIRKETE YENI GİRMİŞTİM 91 TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ATILAY BEY CEM KOZLU BEYLE EKRANDA KOLTUGA YAYLIM YAYLIM YAYILMIŞ BAĞIRIYOR. O GÜN BENDEN PUANINI ALMIŞI AMA ELİMİZDEKİ BU 18 SENEDİR İDARE EDİYORUZ.DAHA DOĞRUSU EDİYORDUK ÖRGÜTLÜ OLMA ADINA AMA ARTIK SENDİKA MAZIDE KALAN HOŞ BİR SEDA.BEN CENAZE NAMAZLARINI GECEN SENEKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE KIYDIM. CALL CENTERIN GİDECEĞİ 2007 EKIM AYINDAN BERİ BELLİYDİ VE HATTA DEVAMINDA YER İŞLETME VAR BUNUDA BENDEN DUYSUNLAR HOŞ ONADA BİR ŞEY YAPAMAZLAR AMA MAZERET YARATMASINLAR. SONRA GENEL MÜDÜRLÜK VAR BÖLÜM BÖLÜM OUT SOURCE EDİLECEK .PARÇALANACAK ... HADİ BAŞKAN ÇIK DA KONUŞ SEFA BEYİN KARŞISINA BELKİ BİRİLERİNE BİRŞEYLER ANLATABİLİRSİN. ANLAT BAKALIM SENI REKLAM HALKLA İLİŞKİLERDEN KOVALAYAN ARDINDAN PRİM YAPRAK MÜDÜR OLAN, BİZİM RESİMLERİMİZİZ ÇEKİP BAŞKANLARINA YOLLAYAN SEKRETERİN HALA NEDEN SENDİKALI OLDUĞUNU ANLAT .. HOŞ BANA ANLATACAĞIN BİRŞEY YOK HA SEN HA İŞVEREN BEN ARTIK İŞVERENİME SENDEN ÇOK GÜVENİYORUM BELKİ AZBUCUK KANDIRACAK BİRİLERİNİ BULURSUN ... HADİ ÇIK DA DİNLEYELİM SENİ TABİ YERSENN Yorumunuz...
  • arkadaşım:doğru söylüyorsun. 1991 grevinden sonra 1000 kişi işten atildı.atilay her kese (zamanın başbakanıda dahil) sonra ayçin atilanları topladı ve dort büklüm küfür ettiği başbakanın önünde eğilip, büküldü.ama kimse işe dönemedi..kendisi hala sendikada. ...
  • Benda hava iş üyesiyim.O genel kurulda delege olarak bulundum. Sendika başkanının ağzı bozukluğu her kes tarafından bilinmekte.Uslubunu kasıtlı olarak bozan bir yapısı var bundan prim yaptığını sanıyor zannedersem.EVET haklısın sefa bey o genel kurulda yokken arkasından konuşulduğu gerçek. Sefa beyle karsılıklı konusabileceğini sanmam çünkü sefa bey bu konularda çok donanmlı biri olup sendika yönetimin yapamadığı bir çok faaliyetlerle en azından kendi zümresine büyük menfaatler sağladığı gerçek biri. THY tarhindeki en başarılı sivil toplum örgütü başkanı olduğuna hayır diyebilecek biri olduğunu sanmıyorum. Şimdi bu ikili bir araya gelse sanırım ayçin bey o stüdyodan yalın ayak kaçar diye düşünüyorum. Emekli olduğunuz halde tek taraflı yapılan bu hakaretler kişi orda olmadığından direk olarak kişiye geri döner.Başbakana bile hakaret eden kişilerin başbakanı gördüğünde 3 düğme iliklediğine sahit olan ben Atilay beyinde sefa beyi gördüğünde aynı tavırı sergiliyeceğinden eminim.Önemli olan sendika başkanının bu çok medeni dilde yazılmış kibar hodri meydanı görüp göremiyeceğidir.
  • atilay ayçin gelemez ama :şayet gelirse:siz ve 300 kişinin 2006 başında zorunlu emekli edilmesini;atilay ayçin,mustafa yağcı artı iki thy yöneticisi ile ;2005 tis ini sorun çıkarmada imzalama karşılığı hazırlayıp,hazırlamadıklarını özellikle sorun sevğili yazar.sayğılar sunarım....
  • Sayın başkanım;Ayçin sadece açık hava toplantılarında ve genel kurullarda,kendisine sataşma yapılmamak kaydiyle rahat konusması ile ünlüdür. Sizin gibi bu konularda ondan çok daha eski bir toplumcu olmanız nedeniyle ne soru soracağınızı ve onu açığa düşüreceğinizi bilir. o bilmezsede yönetimi aman ha başkan sakın çıkma erken genel kurul olur bu diyecektir.Bence siz onun sizin karşınıza çıkmayacağını çok iyi biliyorsunuzdur.Çünkü o konuşmayacak siz soracak o cevaplamak durumunda kalacağı bir programa neden çıksınki. Onun yerinde siz olsaydınız çıkarmıydınız?.Bu arada sakın sizi yerdiğimi,kınadığımı ve eleştirdiğimi düşünmeyin lütfen.Yazdıklarınızın ve olayların gelişimi hakkındaki düşüncelerinizin altına imza atarım.Fakat zaman sendika yönetiminin eleştrilmesi değil sendikasızlaşmaya gidişin önlenmesidir.Bu yöentim sonu belkide seçim olmayacak veya sendika yönetimi binada pişbirik oynayarak vakit geçirecektir.Saygılarımla.

Atilay Ayçin’le KARA KUTU..

THY Çağrı Merkezi’nde işine son verileceklerle ilgili olarak, Hava-İş Sendikasının 01 Ekim 2008’de yaptığı basın toplantısını, haber merkezimiz dışında, özel olarak izleme gereği duydum. Köşemde yazdığım yazıdan etkilenen çağrı merkezinde çalışan bazı arkadaşlar, sendikanın bu basın toplantısında, beni de aralarında görmek istediklerini söyleyerek davet ettiler. Ben de o tanımadığım arkadaşlarla tanışmak, bayramlaşmak, hem de biraz olsun moral verebilmek amacıyla sendikanın düzenlediği basın toplantısına gittim.

Bildiğiniz üzere, THY’nin çağı merkezinde, bu yanlış uygulama sonucunda mağdur olan 400’ü aşkın çalışan var. Hepsi toplantıya katılsa, en az 400 kişi edecekken, çok az bir kısmının katılmasını yadırgamadım desem, yalan olur. Sendika tarafından binlerce insanın geleceği söylenen bu toplantıda polis, gazeteci ve misafirler dışında, yanlış saymadıysam, 178 veya beni de katarsanız 179 kişi vardı.

Bu tür basın toplantılarında; dosta, düşmana birlik ve beraberlik mesajlarının verilmesi adına toplantıya katılımın yüksek olması esastır. Bu düşünce ile toplantı saati vardiya değişimine denk düşürülerek katılımın yüksek olması düşünülmüş olmasına karşın, diğer bölümlerde çalışan THY personelinin; sabah vardiyası personel servis araçlarının toplantı bitmeden kaldırılmayacağını bile bile 100 metre ötedeki toplantıya gelmektense, servis araçlarında oturarak beklemeyi tercih etmesinin açıklanmasın, “duyarsızlık, güvensizlik veya örgütlenme eksikliğinden,” hangisi ile ifade edilebilmesi gerektiğinin takdirini sizlere bırakıyorum.

Sizlerin de takdir edeceği üzere; sendika yönetimi bu mücadelesinde en büyük desteği; gerek haber sitemizle, gerekse TV’mizle Airport Media Group‘dan görmüştür. Sendika başkanının basın toplantısı, aynen yayınlamış ve daha sonra ana haber bültenimizde canlı yayına katılımı sağlanmıştır.

Doğal ki, program gereği haber müdürümüzün sorduğu sorulara cevap vermesi, zaten ana haber bültenlerinin formatına uygundur. Bu nedenle birkaç soru yöneltilmiş ve sendikanın başkanı sizin de takip ettiğiniz gibi, bu sorulara aşağıdaki gibi cevap vermiştir:

SORU: THY’nin çağrı merkezindeki değişiklik konusu daha önce sitemizde 11 Şubat 2008 tarihinde “THY’de Müthiş karar” başlığı ile bir haber yayınlandı aynı haber 12 Şubat tarihinde tüm gazetelerde çıktı. Kısaca bu konu bilinirken. Sendika yönetiminin bu konuya ilgisiz kalıp iş bittikten sonra devreye girmesinin izahı ve IMKB de yayınlanan bu karardan sonra THY yönetiminin vazgeçmesi söz konusu olabilir mi? anlamındaydı

YANIT: “THY’nin ne yaptığını maalesef biz de sizlerden öğreniyoruz(!). THY yönetim kurulunun bu konuda kesin karar aldığını tam bilmemekle (!) beraber “ diye başlayan konuşmasını, başkanın ilgisizliği veya yönetim kurulu üyelerinin gelişmeleri iyi takip ederek başkanı haberdar etmemeleri olarak gördüm.

Çünkü; IMKB ye yapılan bilgilendirme mutlaka Yönetim Kurulu kararı ile olabilir. http://www.thy.com/tr-TR/corporate/investor_relations/special/2008.aspx da görüleceği üzere 22/ 09/2008  tarihinde Assist ve Vodatech firmalarından hizmet alınacağına dair sözleşme imzalanmış, karar THY sitesinde;”IMKB’ye Yönetim Kurulu kararı olarak yollanmıştır” başlığı ile yer almakta.

Kısaca iş bitmiş olup, THY yönetiminin bu aşamadan sonra yapacağı yeni bir işlem olamaz. Çözümün nerede olduğunu geçen hafta yazmıştım. Siz hala yanlış yerde ve zamanda, iş bittikten sonra bağırıp, çağırıp neyi çözmeye çalışıyorsunuz.

“Kanserde erken tanı, yaşam kurtarır”
diyerek, insanların devamlı kontrol altında olmasını isteyen Sağlık Bakanlığı gibi, Ulaştırma Bakanlığı ve özelleştirmeden sorumlu bakanlığın, sendikaya; konuları iyi takip edin, her olasılığı ve her dedikoduyu değerlendirin “Erken tanı işçiyi kurtarabilir” diye bağırması mı gerekiyor? Bu konuda “Perşembenin geleceği çarşambadan bellidir” atasözümüz bu konuya ne güzel uyum sağlıyor değil mi?

Ayrıca, Airport TV deki Ana haber programındaki konuşmanızda, haber merkezi müdürümüzün, “THY ile ilgili elimde belgeler var diyorsunuz, nedir bu belgeler açıklar mısınız?“ sorusuna, Atilay Ayçin’in; “Bu belgeler uçuş emniyeti ile ilgilidir ve çok önemlidir” yanıtını vermesi ve her nedense içeriğini tam olarak paylaşmaması ilginçti.

Uçuş emniyeti ile ilgili konuları sürekli yazan ve ilgilileri uyaran bir yazar ve teknik eleman olarak, doğal olarak, konuyu çok ciddiye aldım. Bu tür belgeler hiçbir zaman pazarlığa tabi olmamalıdır. THY, şimdi bu belgelerden korkarak sizle pazarlığa girişse, siz bu insan hayatını bire bir ilgilendiren uçuş emniyeti ile ilgili belgeleri sumen altı mı yapacaksınız?

Atilay bey; 13 Ekim 2008 gününden başlayarak, her hafta AirportTv ekranlarımızda canlı yayınlanacak olan “Gizli hiç bir şey kalmayacak-Her şey açığa çıkacak” formatında KARA KUTU isimli programım var. Bu programım tartışma değil analiz içerikli olacaktır.

Buyurun bu programa, isterseniz canlı yayın konuğum olun. Çağrı merkezi olayını, belgelerinizi, bundan sonra THY’de yaşanma olasılığı olan tehlikeleri ve sendikanın sorunlarını masaya yatıralım. Bu güne kadar bu özelleştirme konusunda; işverenin, nereleri bölüp parçaladığını ve bundan sonra nereleri parçalamayı düşündüğünü ve sizin bu güne kadar bu konuda aldığınız önlemleri ve yeni savaş stratejinizin (“6 Ekimde savaş başlıyor!” demiştiniz…) neler götürüp neler getireceğini tartışalım.

Sendikacılığın gerçek ve işvereni korkutucu tarzı olan örgütlenmiş topyekûn mücadele yerine, son günlerde denemeye başladığınız yeni sistem gazete ilanlı mücadelenin etki derecesini bana ve seyircilerimize anlatırsınız.

THY ile yapılacak olan yeni toplu iş sözleşmesine aylar varken, şimdiden ısınan ortamın 2009 Ocak ayında başlayacak ve Temmuz ayından önce bitmeyeceğini düşündüğüm Toplu İş sözleşmesini görüşmelerini son derece etkileyeceğinin sinyalleri benim gibi herkes tarafından görülmekte.

2009 Toplu İş sözleşmesinin yapılıp, yapılamayacağı (yetki açısından) bile tartışma konusu haline gelebilecek uygulamalar hızla sürerken, Sendika yönetimin öncelikle kendi iktidarını korumak ve elindeki son kalesi olan THY’yi kaybetmeme adına elinden geleni yapacağı şüphesiz.
 
Bu nedenle öncelikle, THY’nin yeni planını çok iyi anlamakla beraber bu planın THY deki sendika yönetiminden ziyade sendikal yapıyı bitireceğinin bilinmesini kaş yaparken göz çıkartılmamasını diliyorum.
 
THY’nin yanı sıra THY personelinin örgütü pozisyonunda olan Hava-İş’in şimdiki yönetiminin zamanına denk gelen özelleştirmeler, böl-parçala-sat-ortak ol sistemi, taşeronlaştırmalar ve sözleşmeli personeller gibi tehlikeli politikalara neden mani olunamadığının sizin tarafınızdan açıklanması, sanırım seyircilerin ilgisini çekecektir.

Sonuç olarak; bu programda, benim size sorularım kadar, THY personelinden birçok okuyucumun bana ilettiği ve yayın boyunca ileteceği sorulara yanıt verme olanağı da bulacaksınız. Ayrıca, bu program sayesinde, istediğiniz kitlelere ulaşmanız olanaklı olacaktır. Bakanlık, SHGM ve tüm THY personeli mutlaka ekran başındaki konuşmaları dinleyecek ve gizli hiçbir şey kalmayacaktır.

İyi haftalar dileğimle..

Atilay Ayçin’le KARA KUTU..

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Super Lolita ~ 14 yıl önce
Sen bilirsin S.İ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
caresizler ~ 14 yıl önce
merhaba arkadaslar sızın durmunuzla ılgılı kısa bı arastırma yaptım.suan sızın ıle ılgılı verılmıs herhangı bı karar yok ınfo dan yayınlanan alıları degerlendırın ozellıkle yabancı bıl bılen personel bu bolumlere kaydırılacak hıc bır personel magdur edılmeyecek ama dıl bılmeyen personel buyuk ıhtımal thy nın kuracagı yenı sırkete gececek ama orada yıne thy personelimi sirket elamanımı gıdılecegı bellı degıl sırket elemanı olarak gonderseler butun haklarınızı baybedeceksınız ama sızın haklarınıla gonderırlerse gıdın, son ıhtımal tazmınatınızı alıp cıkarsınız bunuda rahatlıkla yapabılırler cunku 4857 soz.iş statudesınız yanı telekom gıbı havuza alınıp baska bı kuruma gecme hakkınız yok sadece tazmınatınızı alıp yonetımınde cıkan ışcılerın ısımlerını özelleştıme baskanlıgına gonderım baska bı kuruma 4/c statusunde gorve başlayabılırsınız oda 10 ay calısım 2 ay calısmıyorsunuz maas olarak lıse mezunu 630 ytl unı mezunu 700 ytl alabılır yanı durum cok karısık ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sefa İnan ~ 14 yıl önce
Değerli arkadaşım öncelikle şunu bilmelisinki ben her yorumu yayınlarım.Burada benim köşemdeki yazılarıma yorum attım ve yayınlanmadı diyen kişi çıkmadı. Benim temiz bir insan olarak kalmam hususundaki düşünceniz için teşekkürler.Bence siz,sizi bu düşünceye iten kişi veya kişilerin temizliğinede dikkat edin. Benim yönetimde olduğum zamanlara denk gelen genel kurullara katılmadığını tahmin ediyorum. Şöyleki bizim yönetimler zamanında UTED dergi kar eden bir yayın organıydı.Derneğin aidat paraları bina alımına yetmediğinden şu anda kullanılan bina benim tarafımdan%100 UTED derginin karlılığıyla alınmış, tefriş edilmiştir .Bunların yanısıra Dernek geceleri,iftar yemekleri,futbol müsabakaları,bowling turnuvaları ve tüm üyelere mutlaka dağıttığımız yeni yıl hediyeleri sadece ve sadece 10 ytl aidatla yapılmış olup senin kolay hesap yapman için 1000 civarında aidat ödeyen üye olduğunu söyleyerek kabaca bir hesap yapmanı sağlayabilirim sanırım. Bir derneğin, kar etme amacı olmamasına rağmen karlı bir bütce ile genel kurullara çıktığımın yazılı gerçeği, UTED dergilerin genel kurul öncesi ayına denk gelen sayılarında net olarak yazılmıştır. Ayrıca; derneği seçime girmeyerek 530 milyarla yeni yönetime terkettiğimi sanırım biliyorsunuzdur çünkü yıl 2006 idi.Bilmiyorsanız şimdiki yönetime sorun lütfen.Yinede tatmin olmazsanız genel kurula sunduğum resmi belgelerin bir nüshasını hala saklıyorum. Gelelim ikinci sorunuza; Sizin şu anda dernek lokalinin hangi amaçla kullanıldığını bana değil şimdiki yönetime sormanız gerekir diye düşünüyorum sanırım yanlış adrestesin. Kısaca bugünkü dernek lokalinin işletim tarzına müdahil olamam. Bende size bir soru sorayaım bari; Yazımın konusu sendikanın aidatlarını ne yaptığı değildiki yoksa o konudada bir şeymi duydunuzda beni sınıyorsunuz anlıyamadım.Konu sendikanın çok kötü yönetildiğiydi. Sanırım tatmin olmussunuzdur olmadıysanız benim TV deki odamda misafirim olun size geçen genel kuruldan sakladığım dokümanları göstereyim.Hatta eski genel kurul kayıtları olduğundan fotokopilerini sana vereyim ilgili temiz(!) arkadaşlara okut Sevgi ile kal..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAYINLADA GÖRELİM ~ 14 yıl önce
Zannedersem siz de bu gün için o çok eleştirdiğiniz sendika başkanı AYÇİN gibi senelerce üyelerini aidatları ile yaşayan teknisyenler derneğinin başkanıydınız.Ve yanılmıyorsam şu anda da onursal başkanısız.Sizden ricam bu güne kadar toplanan aidatların ne kadar olduğu ve nerelere harcandığıdır.Bildiğim kadarıyla BAKIKÖY de bir dernek lokali alınmış ve şu anda hangi amaçla kullanıldığını ben burada açıklamıyacağım.ya diğer aidatlar.Bu derneğe aidat ödemiş ve sizin temiz bir insan olarak anılmasını isteyen biri olarak size bunu soruyorum.Lütfen bunu yayınlayın ve cevap verin.Benim gibi kafasında bu şüpheleri olan insanları da aydınlatın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
siwep ~ 14 yıl önce
Çağrı merkezi çalışanları hep birlikte kararlı bir şekilde hareket etmedikçe işleri oldukça zor doğrusu.Bu konuyla yakından ilgilenen çalışanların emeklerinin boşa gitmemesi için örgütlenmeleri şart.Arkalardan olan biteni izleyerek yorum yapmakla olmaz bilfiil etkin rol oynamak gerekli.İyi günler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PAPATYA ~ 14 yıl önce
DAHA SIRKETE YENI GİRMİŞTİM 91 TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ATILAY BEY CEM KOZLU BEYLE EKRANDA KOLTUGA YAYLIM YAYLIM YAYILMIŞ BAĞIRIYOR. O GÜN BENDEN PUANINI ALMIŞI AMA ELİMİZDEKİ BU 18 SENEDİR İDARE EDİYORUZ.DAHA DOĞRUSU EDİYORDUK ÖRGÜTLÜ OLMA ADINA AMA ARTIK SENDİKA MAZIDE KALAN HOŞ BİR SEDA.BEN CENAZE NAMAZLARINI GECEN SENEKİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE KIYDIM. CALL CENTERIN GİDECEĞİ 2007 EKIM AYINDAN BERİ BELLİYDİ VE HATTA DEVAMINDA YER İŞLETME VAR BUNUDA BENDEN DUYSUNLAR HOŞ ONADA BİR ŞEY YAPAMAZLAR AMA MAZERET YARATMASINLAR. SONRA GENEL MÜDÜRLÜK VAR BÖLÜM BÖLÜM OUT SOURCE EDİLECEK .PARÇALANACAK ... HADİ BAŞKAN ÇIK DA KONUŞ SEFA BEYİN KARŞISINA BELKİ BİRİLERİNE BİRŞEYLER ANLATABİLİRSİN. ANLAT BAKALIM SENI REKLAM HALKLA İLİŞKİLERDEN KOVALAYAN ARDINDAN PRİM YAPRAK MÜDÜR OLAN, BİZİM RESİMLERİMİZİZ ÇEKİP BAŞKANLARINA YOLLAYAN SEKRETERİN HALA NEDEN SENDİKALI OLDUĞUNU ANLAT .. HOŞ BANA ANLATACAĞIN BİRŞEY YOK HA SEN HA İŞVEREN BEN ARTIK İŞVERENİME SENDEN ÇOK GÜVENİYORUM BELKİ AZBUCUK KANDIRACAK BİRİLERİNİ BULURSUN ... HADİ ÇIK DA DİNLEYELİM SENİ TABİ YERSENN Yorumunuz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EMEKLİ ~ 14 yıl önce
arkadaşım:doğru söylüyorsun. 1991 grevinden sonra 1000 kişi işten atildı.atilay her kese (zamanın başbakanıda dahil) sonra ayçin atilanları topladı ve dort büklüm küfür ettiği başbakanın önünde eğilip, büküldü.ama kimse işe dönemedi..kendisi hala sendikada. ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hodri meydan ~ 14 yıl önce
Benda hava iş üyesiyim.O genel kurulda delege olarak bulundum. Sendika başkanının ağzı bozukluğu her kes tarafından bilinmekte.Uslubunu kasıtlı olarak bozan bir yapısı var bundan prim yaptığını sanıyor zannedersem.EVET haklısın sefa bey o genel kurulda yokken arkasından konuşulduğu gerçek. Sefa beyle karsılıklı konusabileceğini sanmam çünkü sefa bey bu konularda çok donanmlı biri olup sendika yönetimin yapamadığı bir çok faaliyetlerle en azından kendi zümresine büyük menfaatler sağladığı gerçek biri. THY tarhindeki en başarılı sivil toplum örgütü başkanı olduğuna hayır diyebilecek biri olduğunu sanmıyorum. Şimdi bu ikili bir araya gelse sanırım ayçin bey o stüdyodan yalın ayak kaçar diye düşünüyorum. Emekli olduğunuz halde tek taraflı yapılan bu hakaretler kişi orda olmadığından direk olarak kişiye geri döner.Başbakana bile hakaret eden kişilerin başbakanı gördüğünde 3 düğme iliklediğine sahit olan ben Atilay beyinde sefa beyi gördüğünde aynı tavırı sergiliyeceğinden eminim.Önemli olan sendika başkanının bu çok medeni dilde yazılmış kibar hodri meydanı görüp göremiyeceğidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
terli hüseyin ~ 14 yıl önce
atilay ayçin gelemez ama :şayet gelirse:siz ve 300 kişinin 2006 başında zorunlu emekli edilmesini;atilay ayçin,mustafa yağcı artı iki thy yöneticisi ile ;2005 tis ini sorun çıkarmada imzalama karşılığı hazırlayıp,hazırlamadıklarını özellikle sorun sevğili yazar.sayğılar sunarım....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 14 yıl önce
Sayın başkanım;Ayçin sadece açık hava toplantılarında ve genel kurullarda,kendisine sataşma yapılmamak kaydiyle rahat konusması ile ünlüdür. Sizin gibi bu konularda ondan çok daha eski bir toplumcu olmanız nedeniyle ne soru soracağınızı ve onu açığa düşüreceğinizi bilir. o bilmezsede yönetimi aman ha başkan sakın çıkma erken genel kurul olur bu diyecektir.Bence siz onun sizin karşınıza çıkmayacağını çok iyi biliyorsunuzdur.Çünkü o konuşmayacak siz soracak o cevaplamak durumunda kalacağı bir programa neden çıksınki. Onun yerinde siz olsaydınız çıkarmıydınız?.Bu arada sakın sizi yerdiğimi,kınadığımı ve eleştirdiğimi düşünmeyin lütfen.Yazdıklarınızın ve olayların gelişimi hakkındaki düşüncelerinizin altına imza atarım.Fakat zaman sendika yönetiminin eleştrilmesi değil sendikasızlaşmaya gidişin önlenmesidir.Bu yöentim sonu belkide seçim olmayacak veya sendika yönetimi binada pişbirik oynayarak vakit geçirecektir.Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000