05 Aralık 2016, Pazartesi
Oğuz SÖNMEZOĞLU
Oğuz SÖNMEZOĞLU oguzsonmezoglu@airporthaber.com
  • İşe iade davası tamam , sırada bizi bu şekilde çıkardıkları için manevi tazminat davası var . Sonuna kadar hakkımızı arayacağız .
  • THY bir işyeri ve kişinin yaptığı iş önemlidir . Çalışanlar ne yazık ki yaptığı işe veya başarısına bakılmaksızın çıkarıldılar. Üstelik Fetö ile yakından uzaktan ilgileri olmamasına rağmen ! İşini düzgün yapanlar her yerde iş bulur . Rızk Allah'tandır. Doğru duvar yıkılmaz . Ama bu süreçte bu şekilde işten çıkarılmak neticesinde annemin ve eşimin üzüntüsü, yaşadıkları unutulmayacak. Onların gözyaşlarına değmezsiniz! Hakkımı helal etmiyorum .
  • THY nin asıl kaybı; Yönetimin güç bende diyerek,ben yaptım oldu diyerek, mevcut yönetmelikleri bir defa mahsus kişi veya bir gurup için genelgeler ile delmesi, adalet ve güveni sartı, personeli huzursuz etti, şirkete aidiyetini kırdı. Sonuç ortada; Para kazanılır, ekonomi düzelir ancak siz bu personelin yaralanan ruhunu, kırılan itimadını,yaşadığı kaygının oluşturdu travmanın etkilerini nasıl gidereceğinizi hiç düşünüyormusunuz.
  • SEVGILI 211 , GUNLER GECIYOR ANCAK IÇIMDEKI ACI , HAKSIZLIK HISSI DINMEK BILMIYOR ...HEPINIZ MUHTEMELEN CAGDAS, MODERN ,ALKOL KULLANAN, KENDI BÖLÜMÜNDE BASARILI OVGÛLER ALAN CALISANLARDINIZ , BELKI PARTTIME BASLADINIZ MUTFAKTAN YETISTINIZ VE BIRSEKILDE HEP DIK DURDUNUZ. HAKSIZLIGA KARSI CIKTINIZ ... BUKEMEDIKLERI YERDEN KIRMAK ISTEDILER. HEPINIZ TK'SINIZ HEPINIZ BU SIRKETI BUGUNLERE TASIYANLARSINIZ , HEPINIZI SEVIYORUM , 17 YILIMI VERDIGIM CANIM SIRKETIMI BU EGOSU YUKSEK KISILERIN YONETIMINDE GORMEK CANIMI COK YAKIYOR. ESKI YER PERSONELI COK IYI HATIRLAR BUNDAN YILLAR ONCE GENE BOYLE BIR TOPLU CIKARIM KARARI ALINMISTI O ZAMAN TUM PERSONEL 2 GUNLUK MAASLARINI SIRKETE BAGISLAYARAK ATILMALARI DURDURMUSTU.. CUNKU BIZLER BIRER AILE IDIK BIRBIRIMIZI KORUR SEVERDIK ARAMIZA GIRIP BUNLARI BOZANLAR UTANSIN.....YAZACAK COK DUYGU VAR AMA YER YOK ... TESEKKURLER TUM EMEKLERINIZ ICIN ...
  • Sevdiğim bir söz var "Kontrol edilemeyen Güç güç değildir".Bir baba düşünün buluğ çağına kadar çocuklarına baskı ve zaman zaman şiddet uyguluyor,evde terör estiriyor.Gün geliyor çocuklar büyümüş İş sahibi olmuş,baba güçten düşmüş ve O çocukların eline bakar olmuş ama çocukların içinden gelerek o babaya gereken ihtimamı göstermiyorlar, gösterseler dahil özde değil sözde, oda Allahtan korktukları için.Nedenini hepimiz anladık.one nedenle bu sözü çok seviyorum.Saygılar,içinizden bir kaptan
  • Dikkatinizi çektimi? Airporthaberin en seviyeli yorumları,konuya en güzel,oturaklı yaklaşımlar 211 den geliyor.Lütfen bu tutumunuzla göz doldurmaya devam edelim.Saygılarımla,sizden bir kaptan.
  • Her dönemde malesef adaletsiz yetkililerce uygulanan kendi suçluluğunu gizleme şekli. Gerçek fetöcülere hala hiç dokunulmazken, masum insanlar buna kurban ediliyor. Yüce Allah'tan dilerim ki bunu yapanlar her iki cihanda zelil olsunlar. Siz ve arkadaşlarınıza bundan sonraki yaşantınızda mutluluklar dileeiz. İnanın herşeyin gönlünüzce olması için dualarımız sizlerle olacak.
  • Her gun daha cok uzuluyorum. 16 yil emek verdigim bir anne , baba gibi sevdigim sirketimden sacma sapan bir dolayli suclamayla ama isi kuralina uydurarak isletmesel gereklilik nedeniyle ayrilmak zorunda kaldim. MIT var mahkeme var Feto cu olmayanlari tespit edip en azindan ise geri almiyorlarsa da itibarlarini iade etsinler ve bir basin aciklamasi yapsinlar.
  • Emeklilik dilekçesi verelim dedik , Ok dendi telefonda ,ilk iş pazartesi gittik verdik, aksama hayır kabul edilmiyor gelin tebellug edin diye tekrar mesaj gönderdiler .. yazıktır, hepimiz ise iade davası açtık, Şirkete ek maliyet bile olmasın, cAnım şirketimize zeval gelmesin , biZden öncekileri de zorla emekliliğe zorladılar diye zaten boyle bir talep geldiğinde seve seve emekli olabilmeyi istemiştik hep , bize cook büyük ayıp yapıldı , 20 kusur sene çalıştığımız şirkete Fetocu , su bu ne zaman alındı gayet iyi biliniyor ...
  • Insan olan, kalbi olan bu yazıyı okurken kendini bu olayları yaşayan insanların yerine koyar. Anladığım kadarıyla bir göz kırpma basitliğiyle tam 211 kalifiye personeli işten çıkaran ve bu seslere kulağını tıkayan THY yöneticileri bu gruba girmiyor, maalesef. Bende tūm kalbimle diliyorumki bu 211 kişi öyle güzel, õyle kaliteli yerlerde iş bulsunlarki, kıskanç ispiyoncular ve sağır yönetim kahırlarından ve hasetlerinden çatlasınlar. Işte bu kadar!

Açık Mektup

Sevgili Okurlar,

Öncelikle, değerli zamanınızı bu köşeye ayırdığınız için çok teşekkür ederim. Sizlerin de hatırlayacağı üzere, geçen haftaki buluşmamızda, sektördeki sorunlara yönelik yeni çözümler üretebilmeyi, farklı konularda farklı bakış açıları kazanmayı ve kazandırmayı hedeflediğimizi ifade etmiştim, lakin, bugünkü yazımda, kendisini çok iyi tanıdığım ve meslek hayatının büyük bir bölümünü aynı kurumun bünyesinde geçirmiş bir personelin işini kaybetmesini ve sonrasında yaşadığı zorlukları, onun gözünden bakmamızı sağlayacak şekilde aktarmak istiyorum. Bu nedenle, siz değerli okurlarıma, kişinin içinde bulunduğu zorlu süreci ve halet-i ruhiyesini anlattığı yazısını herhangi bir değişikliğe uğratmadan, konuyla ilgili herhangi bir yorum katmaksızın doğrudan doğruya paylaşımınıza sunuyorum:

Merhabalar,

Sizin de bildiğiniz üzere 15 Temmuz darbe girişimi sonrası alınan OHAL kararını müteakip, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında darbe girişimine destek sağlayan ve FETÖ örgüt yapılanmasıyla ilişkisi olduğu tespit edilen personelin işten çıkartılması ve suç unsuru olan durumlarla ilgili hukuki yaptırım uygulanması yönünde işlemler başlatıldı. İşte bu aşamada, özel (!) bir havayolu şirketi olan THY’de, benim de içinde bulunduğum 200’e yakın şirket çalışanı, kendilerine gönderilen tek bir SMS ile işten çıkartıldıklarını öğrendiler. SMS’te geçen ifade şu şekildeydi: “İşletmesel gereklilikler sebebiyle iş akdiniz, THY A.O. İcra Komitesinin 22.09.2016 tarih ve 1330 sayılı kararı ile kıdem ve ihbar tazminatını ve tüm işçilik alacaklarınız ödenmek suretiyle feshedilmiştir.”

İlk başta, gerek şahsım adına böyle bir kararın alınmasına gerekçe olabilecek nitelikte bir çalışan olmamam, gerekse kurumsal kimliği bu denli büyük ve etkin bir firmada bu şekilde bir yöntemin uygulanmasının mümkün olmadığı düşüncesiyle, tarafıma gelen bu SMS mesajının gerçek olduğuna inanmadım, inanmak istemedim. Benimle aynı durumda olan ve ne yazık ki benim gibi, bunun neden olduğu hakkında en ufak bilgisi olmayan bazı iş arkadaşlarımın da varlığını öğrendiğimde, durumun vahametini anladım ve beynimden vurulmuşa döndüm. Olayın şokunu yaşadığım kısa süre zarfında, kullanmakta olduğum şirket e-posta adresime erişimimin önceden engellenmiş olduğunu, kullandığım bilgisayara ve kişisel verilerime el konulduğunu öğrendim. Her şey bir yana,  uzun yıllar birlikte çalıştığım arkadaşlarımla son kez bir araya gelerek vedalaşmam dahi mümkün olmadı. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, ben ve benim durumumda olan arkadaşlarım, THY çalışanı olarak uzun yıllar hizmet verdiğimiz ofislerimize, ancak bizden istenen günün mesai sonrasında ve güvenlik görevlileri eşliğinde girerek şahsi eşyalarımızı teslim alabildik. Kendi iş yerimizde suçlu muamelesi gördük.

Akabinde, bu bildirimin neden bana yapıldığını ve bunca yıldır hatasız çalışan bir personel olarak işten çıkartılmayı hak edecek ne yaptığımı öğrenmek için, bağlı bulunduğum ilgili tüm birimlere yaptığım sözlü ve yazılı başvurular karşılıksız kaldı. Bu dönem zarfında, THY, iş akitlerinin feshedilmesinin gerekçeleri arasında, işletmesel gereklilik, verimsizlik, performans yetersizliği, Türkiye ile şirketin güvenliği ve çıkarlarına ters düşecek her türlü tutum ve davranışlar kapsamında FETÖ yapılanmasına müzahir olma olduğu yönünde bir basın bildirisi yayınladı. Ancak, aynı anda işine son verilen tüm bu personelin hangilerinin, ne sebeple işten çıkarıldığının ayırımının yapılmadığı gibi, beni de içine dahil ettikleri bu işten çıkarılanlar listesi yanlış bir şekilde basına servis edildi ve ne yazık ki, tüm bu personelin FETÖ yapılanması kapsamında işten çıkartıldığı ifadesi, medyada uzun süre yer aldı.

Bizler, çalıştığımız birimlerin en iyilerinden iken, sadece bir gün içinde, “örgüt yandaşı çalışan” damgasını yedik. Bizleri uzun yıllardan beri tanıyan iş arkadaşlarımıza, dostlarımıza bile, gereksiz bir şekilde masumiyetimizi kanıtlama çabası içine girdik. Ben, hayatımda ilk kez işsiz kalmanın mahcubiyetiyle, tüm samimiyetimle söylüyorum, işsizlik parasını almaya gittiğimde, çalışan memurun yüzüne bakamaz duruma geldim. Yapmış olduğum iş başvurularında, “şirketiniz sizi bu süreçte işten çıkarttığına göre bir şey vardır. Dolaylı yoldan da olsa FETÖ’yle bir bağlantınız olabilir mi?” ya da “biz sizi işe alırsak ve bu duyulursa bizim açımızdan problem olabilir.” şeklinde cevaplarla karşılaştım ve olumlu bir netice alamadım. Yaşadığımız travmatik durum karşısında neredeyse hepimizin psikolojisi bozuldu.  

Bizler, yaşadığımız her yeni günde, içimizdeki endişenin daha çok arttığını hissediyor ve eve her dönüşümüzde eşlerimize, çocuklarımıza sahip olduğumuz bunca nitelik, edindiğimiz bunca tecrübeye rağmen, neden hala iş bulamadığımızı, ne şekilde izah edeceğimizi artık bilememekteyiz.

Üzülerek ifade etmek isterim ki, ben ve benimle benzer durumda olan çalışma arkadaşlarım hakkında şirketimin almış olduğu, gerek içerik, gerekse zamanlama açısından çok yanlış olduğunu düşündüğüm bu karar sonrası, durum hukuka intikal etmiştir ve iade-i itibar anlamında yapılması gerekenler sağlanana dek bu süreç devam edecektir.

Geçen bu süre zarfında, şirket bünyesinde yapılan basın açıklamalarında, bir yandan büyüme trendinin devam ettiği mesajları verilirken, diğer yandan avukatlar resmi savunmalarını “Ortaklık, yaşanan ekonomik olumsuzluklar ve terör olaylarından kaynaklanan güvenlik hassasiyeti sebebiyle, bu tedbir paketini yürürlüğe koymuştur.”,  “Sınırlı sayıda da olsa, insan kaynaklarının azaltımına gidilmesi söz konusu olmuştur.” Şeklinde yapmaktadırlar.

Bu noktada, şu soruları da kendi kendime sormadan edemiyorum:

1.Kurumun mevcut personelini işten çıkarmadan önce, mümkün olan diğer tüm olasılıkları değerlendirmesi gerekmez miydi? (Mesai kısıtlaması, personelin belirli bir süre ücretsiz izine ayrılması gibi…)

2.Şayet çoğu personelin işten çıkarma işlemi, şirketimin ekonomik sorunları sebebiyle gerçekleşiyor ve bu gerekçe  resmi dokümanlarda da işletmesel gereklilik adı altında ifade ediliyorsa, bu işlemin FETÖ yapılanması kapsamında yapılan ayrıştırma işlemiyle aynı zamana denk getirilmesi bir gereklilik miydi?

3.Personelin işten çıkartılma sebebi çalışanın performansı olmadığına göre, işten çıkartma aşamasında değerlendirmeye alınan “gerçek” kriter neydi?

4.Adli süreçlerde bu şekilde savunma yapan bir firmanın şayet küçülmeye gidiyor ise, bunu resmi kanallardan açıklaması, bu bildirimini IMKB’ye yapması, yasa gereği bir zorunluluk değil miydi?

Ne yazık ki ben, bu soruların hiçbirinin cevabını henüz bulabilmiş değilim. Yalnızca şunu söyleyebilirim ki;

Birçoğumuz, emekliliği ya da erken emekliliği hak etmiş personel olmamıza rağmen, tüm haklarımız elimizden alınarak işten çıkartıldık ve toplumun gözünde kötü insanlar olarak lanse edildik. Buna rağmen, ömürlerinin yarısından fazlasını bu sektörde geçirmiş, bağlı bulunduğu kuruma yönelik aidiyet duygusu en üst seviyelere erişmiş ve yüreği hala havacılık aşkıyla yanıp tutuşan bizler, maruz bırakıldığımız bu duruma rağmen, şirketimize, Türk Hava Yolları’na olan sevgimizi asla kaybetmedik. Tek dileğimiz, şirketimizin yaptığı bu yanlıştan bir an evvel dönmesi ve yıllarca bünyesinde başarılı bir şekilde hizmet etmiş olan bizlerin itibarını geri kazandıracak girişimlerini bir an önce yapmasıdır.

Ümit ederim ki, ben ve arkadaşlarımın içinde bulunduğumuz sıkıntılı durumu doğru ifade edebilmişimdir. Sesimizi ulaştırabilmek ve bundan sonra benzer mağduriyetlerin çalışan diğer arkadaşlarımıza yönelik yaşanmaması adına, sizlerin yardımına ihtiyaç duyuyor ve paylaşımınız için şimdiden minnettarlığımı sunuyorum.

Saygılarımla.

Açık Mektup

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (83)

211'in biri ~ 3 yıl önce
İşe iade davası tamam , sırada bizi bu şekilde çıkardıkları için manevi tazminat davası var . Sonuna kadar hakkımızı arayacağız .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çok üzdünüz ~ 3 yıl önce
THY bir işyeri ve kişinin yaptığı iş önemlidir . Çalışanlar ne yazık ki yaptığı işe veya başarısına bakılmaksızın çıkarıldılar. Üstelik Fetö ile yakından uzaktan ilgileri olmamasına rağmen ! İşini düzgün yapanlar her yerde iş bulur . Rızk Allah'tandır. Doğru duvar yıkılmaz . Ama bu süreçte bu şekilde işten çıkarılmak neticesinde annemin ve eşimin üzüntüsü, yaşadıkları unutulmayacak. Onların gözyaşlarına değmezsiniz! Hakkımı helal etmiyorum .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Kaybı ~ 3 yıl önce
THY nin asıl kaybı; Yönetimin güç bende diyerek,ben yaptım oldu diyerek, mevcut yönetmelikleri bir defa mahsus kişi veya bir gurup için genelgeler ile delmesi, adalet ve güveni sartı, personeli huzursuz etti, şirkete aidiyetini kırdı. Sonuç ortada; Para kazanılır, ekonomi düzelir ancak siz bu personelin yaralanan ruhunu, kırılan itimadını,yaşadığı kaygının oluşturdu travmanın etkilerini nasıl gidereceğinizi hiç düşünüyormusunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Kaybı ~ 3 yıl önce
Maalesef şu anda yönetim,yaptıkları hataları düzeltme yerine kendilerini oraya getirenleri memnun edici manevra ve söylemleri peşinde koşuyor, yapılanlar ise yaraya tanpon olacak miktarda dahi değil.Asıl yazmış olduğunuz üzere profesyonelliğin peşinde koşup personelle beraber hareket edip motivasyonla hep beraber yeni bir sinerji oluştursalar bu durumdan hep beraber kurtulunur.
Nerdeeee ~ 3 yıl önce
Burda yapılanlar iyice huzursuzluğu tırmandırıyor,önce pilotlara ücretsiz izin talebi,sonra yer personeline emeklilik ve işten çıkarılma teklifi ile gitmesi neticesinde kaygı çöl yüksek.İnsallah bunların kümülatif sonucu olarak Allah korusun kaza gelmez.
Cuma Günü ~ 3 yıl önce
THY Yönetimin yer personeline yapmış olduğu teklif sonucunda inanın THY de personel iş konusunda durma noktasına geldi.Umarım bu durumu Çapuk atlatırız.
ZANZIBAR (211) ~ 3 yıl önce
SEVGILI 211 , GUNLER GECIYOR ANCAK IÇIMDEKI ACI , HAKSIZLIK HISSI DINMEK BILMIYOR ...HEPINIZ MUHTEMELEN CAGDAS, MODERN ,ALKOL KULLANAN, KENDI BÖLÜMÜNDE BASARILI OVGÛLER ALAN CALISANLARDINIZ , BELKI PARTTIME BASLADINIZ MUTFAKTAN YETISTINIZ VE BIRSEKILDE HEP DIK DURDUNUZ. HAKSIZLIGA KARSI CIKTINIZ ... BUKEMEDIKLERI YERDEN KIRMAK ISTEDILER. HEPINIZ TK'SINIZ HEPINIZ BU SIRKETI BUGUNLERE TASIYANLARSINIZ , HEPINIZI SEVIYORUM , 17 YILIMI VERDIGIM CANIM SIRKETIMI BU EGOSU YUKSEK KISILERIN YONETIMINDE GORMEK CANIMI COK YAKIYOR. ESKI YER PERSONELI COK IYI HATIRLAR BUNDAN YILLAR ONCE GENE BOYLE BIR TOPLU CIKARIM KARARI ALINMISTI O ZAMAN TUM PERSONEL 2 GUNLUK MAASLARINI SIRKETE BAGISLAYARAK ATILMALARI DURDURMUSTU.. CUNKU BIZLER BIRER AILE IDIK BIRBIRIMIZI KORUR SEVERDIK ARAMIZA GIRIP BUNLARI BOZANLAR UTANSIN.....YAZACAK COK DUYGU VAR AMA YER YOK ... TESEKKURLER TUM EMEKLERINIZ ICIN ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
2 gunluk maaş ~ 3 yıl önce
Bu bir birlik,beraberlik,bir ruh,tek bir nabız göstergesidir.Bu yönetim öncelikle bu birliği kırdı; Temel Efendinin astların üstlerini yönetime sistemsel şekilde değerlendirme adı altında ispiyon sistemi kurması bu ruhu kırmakta büyük rol oynamıştır. Ruhu çıkan şirket personeli huzursuzluk, aidiyeti çözüdükten sonra THY içi kof hale geldi.Havacılık ruhla birlik beraberlik ve zevkle yapılır. Rabbim
Malesef ~ 3 yıl önce
Her yerde önce birlik beraberliği kırdılar sonra ayrımcılıkla insanları huzursuz edip Güveni yok ettiler.
Temel Kotil ~ 3 yıl önce
Şu an THY milyar dolar karda olsa ne yazar, ruh, birlik beraberlik en önemlisi gönül bağı bitmiş.Unutma Temel Kotil bu senin eserin,sakın bu konuda beni uyarmadılar deme.!!!
Sendika ~ 3 yıl önce
Personelin savunma mekanızmasını yok ettiler;başkanın eşine THY de güzel bir makam vererek, kendilerinin bir uydusu haline getirdiler.Yapılan 211 haksızlığına karşı ilk açıklama Sendikadan geldi "211 e hukuki yardım yok".Bu tavır başkanın sendika işcilerine bakış açışı ve kendisini düşürdüğü durumu gösteriyordu.Erdem sahibi olmadıkları için 211 in mahkemece aklanmaya başlayıp olayın iç yüzü gün yüzüne çıkmaya başlayınca özür bile dileyemediler.Gelinen son durum kendi kendilerini itibarsızlaştırdılar.
Güç ~ 3 yıl önce
Sevdiğim bir söz var "Kontrol edilemeyen Güç güç değildir".Bir baba düşünün buluğ çağına kadar çocuklarına baskı ve zaman zaman şiddet uyguluyor,evde terör estiriyor.Gün geliyor çocuklar büyümüş İş sahibi olmuş,baba güçten düşmüş ve O çocukların eline bakar olmuş ama çocukların içinden gelerek o babaya gereken ihtimamı göstermiyorlar, gösterseler dahil özde değil sözde, oda Allahtan korktukları için.Nedenini hepimiz anladık.one nedenle bu sözü çok seviyorum.Saygılar,içinizden bir kaptan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiç ~ 3 yıl önce
Dikkatinizi çektimi? Airporthaberin en seviyeli yorumları,konuya en güzel,oturaklı yaklaşımlar 211 den geliyor.Lütfen bu tutumunuzla göz doldurmaya devam edelim.Saygılarımla,sizden bir kaptan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zulüm ~ 3 yıl önce
Her dönemde malesef adaletsiz yetkililerce uygulanan kendi suçluluğunu gizleme şekli. Gerçek fetöcülere hala hiç dokunulmazken, masum insanlar buna kurban ediliyor. Yüce Allah'tan dilerim ki bunu yapanlar her iki cihanda zelil olsunlar. Siz ve arkadaşlarınıza bundan sonraki yaşantınızda mutluluklar dileeiz. İnanın herşeyin gönlünüzce olması için dualarımız sizlerle olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amaç ~ 3 yıl önce
Fetö değil,fetö konusu bir araç şayet siz kendilerine biad etmez yada edergibi yapıp takiye yapmazsanız 211 in akibetine uğrarsınız.Hak yenmiş,ekmekten olunmuş bunların onlar için birincil konu değil, muhim olan biad biad biad.
211 den baska biri ~ 3 yıl önce
Her gun daha cok uzuluyorum. 16 yil emek verdigim bir anne , baba gibi sevdigim sirketimden sacma sapan bir dolayli suclamayla ama isi kuralina uydurarak isletmesel gereklilik nedeniyle ayrilmak zorunda kaldim. MIT var mahkeme var Feto cu olmayanlari tespit edip en azindan ise geri almiyorlarsa da itibarlarini iade etsinler ve bir basin aciklamasi yapsinlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
211 Den biri ~ 3 yıl önce
Emeklilik dilekçesi verelim dedik , Ok dendi telefonda ,ilk iş pazartesi gittik verdik, aksama hayır kabul edilmiyor gelin tebellug edin diye tekrar mesaj gönderdiler .. yazıktır, hepimiz ise iade davası açtık, Şirkete ek maliyet bile olmasın, cAnım şirketimize zeval gelmesin , biZden öncekileri de zorla emekliliğe zorladılar diye zaten boyle bir talep geldiğinde seve seve emekli olabilmeyi istemiştik hep , bize cook büyük ayıp yapıldı , 20 kusur sene çalıştığımız şirkete Fetocu , su bu ne zaman alındı gayet iyi biliniyor ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaşım ~ 3 yıl önce
Senin derdini ancak senin gibiler anlar, Allaha havale et,rabbimin onlara uygun Cezası vardır.
Sizi anlıyorum ~ 3 yıl önce
Çünkü sizin gibi çıkarılan bir personelim, bizlein fetöcü,hain,performansız olMadıgımızı onlarda çok iyi biliyor,211 bence ortak ozelliği onlar gibi düşünüp Onlara boyun eğmememiz.
Sağolun ~ 3 yıl önce
Ağzınıza sağlık kısa öz ve nefis bir yaklaşım olmuş.
THY ~ 3 yıl önce
Bizim şirketi düşündüğümüz kadar yönetim şirketi düşünmüş oldaydı THY şu anda bu duruma düşmezdi.
Bakıl Açışı ~ 3 yıl önce
Şu olaylara bakış acınız bile 211 nasıl bir Ruh,kalite ve değer yapısında olduğunu, Yöneticilerin nekadar aciz olduğunu göste emektedir.Ben ilişik kesmeye gittiğimde personel başkanlığının elamınını azarlayan arkadaşıma,arkadaş bu personel görevini yapıyor ve inan onlar içinde çok zor bir görev,biz bize yakışanı yapıp, tebellüğ edelim dedim.Unutmayın herkez kendine Yakışanı yapar.
Passenger ~ 3 yıl önce
Insan olan, kalbi olan bu yazıyı okurken kendini bu olayları yaşayan insanların yerine koyar. Anladığım kadarıyla bir göz kırpma basitliğiyle tam 211 kalifiye personeli işten çıkaran ve bu seslere kulağını tıkayan THY yöneticileri bu gruba girmiyor, maalesef. Bende tūm kalbimle diliyorumki bu 211 kişi öyle güzel, õyle kaliteli yerlerde iş bulsunlarki, kıskanç ispiyoncular ve sağır yönetim kahırlarından ve hasetlerinden çatlasınlar. Işte bu kadar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
Yüreğine sağlık be dostum...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000