Ulukan ABACI
Ulukan ABACI ulukanabaci@gmail.com

Amatör Havacılıkta Güzel Şeyler Olacak!

Türkiye Amatör Havacılık Çalıştayı 10 Kasım 2018,Cumartesi günü Samsun’da gerçekleşti. İlkine 2012 yılında, henüz üniversite yaşantımın ilk yıllarında katılımcı olarak şahitlik etmiştim.Bu sene ise ikincisi düzenlenen çalıştayın organizasyon ekibinde yer alma fırsatım oldu.

Sportif Havacılıkta Lisans Karmaşası

Yazıma tiraji-komik bir ülkemiz gerçeği ile başlamak istiyorum. PPL (Hususi Pilot Lisansı) sahibi bir pilot, mevcut lisansı ile, tüm Dünya’da, 4 kişi kapasiteli, tek piston motorlu tüm hava araçlarını MEVCUT LİSANSI İLE uçurma yetkisine sahip.

Pilotajda Yeni Trend: LAPL

Ülkemizde yürürlükte bulunan ve pilot eğitimlerinin de içinde bulunduğu birçok konuda düzenlemeler içeren UÇUŞ EKİBİ LİSANSLANDIRMA TALİMATI güncellendi. Peki revize edilen bu talimat havacılığın amatör ve sportif kısmında yer alan bizleri nasıl etkileyecek?

PİLOTAJDA YENİ TREND: LAPL

Ülkemizde yürürlükte bulunan ve pilot eğitimlerinin de içinde bulunduğu birçok konuda düzenlemeler içeren UÇUŞ EKİBİ LİSANSLANDIRMA TALİMATI güncellendi.

GARAJINIZDA UÇAK YAPMAK İSTER MİSİNİZ ?

Kimi zaman bir belgeselde görüp imrendiğimiz kimi zaman Avrupa ve Amerika’yı ziyaret etmiş kişilerden dinlediğimiz “ Adamlar Evlerinin Garajında Uçak Yapıyor “ projesi ülkemizde de artık mümkün.

Ülkemizde otorite THK mı ? THSF mi ?

“Dünyada Ücretsiz Amatör ve Sportif Havacılık Kursları Düzenleyen Tek Kurum THK”

Drone alırken nelere dikkat etmeliyim?

Bugün herhangi bir elektronik markete girdiğinizde 100 TL’den başlayıp yan sepette 5500 TL’ye kadar devam eden fiyat aralığında drone satın almak mümkün. Peki drone alırkan nelere dikkat etmeliyiz ? Bu haftaki yazımızda bu konuyu ele alacağız.

Drone dünyasına hoşgeldiniz

Öncelikle airporthaber.com’da ilk yazıma başlarken sektörün taraflı tarafsız tüm kesimi tarafından lider kabul edilen bir yayın kuruluşunda bana da yer verdiği Murat HERDEM Ağabey’ime teşekkür etmek istiyorum. Umarım değerli okuyucu kitlemiz de hali hazırda airporthaber.com’un başlıca alanları arasında olmayan “ Sportif Havacılık “ ve “ İnsansız Hava Araçları “ alanlarını sever ve bildiklerimizi uzun yıllar bu güzel platform aracılığıyla ilgililere aktarırız.