Fatih AKDENİZ
Fatih AKDENİZ fatih@airporthaber.com

Haziran ayı havalimanı ayı - Türk pilotlar Emirates'e gider mi?

Türkiye’de havacılığın özellikle son 15 yılda çok ciddi oranlarda büyüme gösterdiği ve yolcu sayısının 193 milyonu geçtiğini artık bilmeyen kalmadı. Durağan geçen 2016 yılındaki o sıkıntılı dönemin çabuk atlatılması ve süratle toparlanmaya gidilmesi Türk havacılığındaki büyümeyi kaldığı yerden devam ettirdi.

3. Havalimanı’nda ‘Berlin’ detayı - Almanlar neyi bekliyor?

Türk havacılık tarihinin en prestijli projesi olan İstanbul yeni havalimanına artık sayılır günler kaldı. Sayılı günler diyorum; çünkü bugün itibariyle açılışına 141 gün gibi bir zaman var.

THY’den çalışanlara zam ve Hava İş’in duruşu!

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası çalışanlara zam yapılması konusunda geçtiğimiz hafta anlaşmaya vardı. Bu karar THY tarafından alınmış ve Sendikanın da görüşüne başvurulmuştu.

Bilet fiyatları artacak mı? - THY'nin 1 milyon TL'lik pilot eğitimi!

Dolar/Euro kurunun bu kadar dalgalı seyretmesi havacılık camiasında bilet fiyatı artışıyla ilgili beklentiye neden oldu. Daha doğrusu akıllara ilk önce bunu getirdi. Şirketlerin gider kalemleri ağırlıklı olarak döviz üzerinden olduğu için bilet fiyatlarına yansıması da muhtemel göründü.

Türkiye'de pilot açığı ve Uçuş okulları

Geçen hafta uçuş okullarıyla ilgili yaptığım kısa değerlendirme pilot olmayı hedefleyen adayların oldukça dikkatini çekti.

Gençler IFTE 2018'de buluştu… Uçuş okullarıyla ilgili büyük merak

Cuma ve Cumartesi günü havacılık sektörü adına son derece güzel bir buluşma gerçekleşti. IFTE fuarından bahsediyorum. Wow Convention Center’da özellikle havacılık meraklısı gençler bir araya geldi, merak ettklerine yanıt bulmaya çalıştı.

Do&Co ve SATS bilmecesi; Binlerce çalışan merak içinde

Geçtiğimiz yılın sonlarına doğru sektör adına en çok konuşulan konulardan biri şüphesiz THY ile DO&CO’nun yolları ayırma kararı oldu. Bu karar büyük bir çoğunluk için sürpriz oldu ancak bazıları için de beklenen bir karar gibi görünüyordu.

Eurasia Airshow nasıl geçti? ICAO Konsey Başkanı neden terk etti?

Değerli AirportHaber okuyucuları, yaklaşık 11 yıldır AirportHaber’in haber merkezinde görev yapan bir havacılık muhabiri olarak bu haftadan itibaren şahsi görüşlerimi sizlerle buradan paylaşacağım. Bugüne kadar sadece haberlerimle sizlerle buluşmuştum ancak artık görüşlerimi de kaleme alacağım.