Dr. Furkan YILDIZ
Dr. Furkan YILDIZ [email protected]

Takviye Edici Gıdalara Giriş 101

Bir önceki yazılara gelen yapıcı ve yapıcı olmayan tüm eleştiriler için teşekkür ederim. Bugüne kadarki yazıları kolay anlaşılır yazabildiğimi iletmeniz benim için çok kıymetli idi.

Enterobious Hava Yolları

Bu hafta sizlerle hayali bir havayolu şirketi üzerinden çok yaygın bir hastalığı anlatacağım. Öncelikle belirtilere sahip insanlarımızı tanıyalım.

Karpal Tünel Sendromu

Karpal tünel sendromu, bileğin içindeki bir sinir olan medyan sinirin sıkışması sonucu ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Elde bilekten başlayıp başparmak, işaret parmağı orta parmak ve yüzük parmağının yarısını kapsayan alanda ağrı, hissizlik uyuşma, karıncalanma, hastaların tabiri ile keçeleşme, en yaygını güçsüzlük ile kendini gösteren bir sendromdur.

KOZMİK RADYASYON İKİLEMİ

Bu haftanın konusu geçen haftaki yazımızın genişletilmiş hali olan bir kozmik radyasyon çalışması olacak. Çok talep alan konuyu derinlemesine incelerken girdiğim uzun yokuşları ve çıkmaz sokakları sizlerle paylaşacağım. Geri dönüşleriniz benim için önemlidir.

Doğal Dövmelerimiz : BENLER

Hakkında talep gelen ilk konu olan kozmik radyasyon malumunuz çok uzun bir konu. Başlıklar ile ilerleyeceğiz.

Uyku nedir ?

Uyku temelde 2 evreden oluşur; REM ve NREM. Bu evrelerin sirkülasyonu totalde 90- 110 dakika sürer.Önceki gün arabelleğe alınan her bilgi bu süreçler ile uzun süreli hafızaya geçer. Ve aynı zamanda vücudumuz dinlenir.

Havacılık ve varis

Merhabalar, AirportHaber’de siz değerli okurları havacılık sağlığı konusunda bilgilendirmek üzere yazılarıma başlamanın heyecanı içindeyim.