13 Şubat 2013, Çarşamba 17:09:02

YOLCULARI ŞOKE EDECEK KARAR!

Hollanda Kraliyet Hava Yolları (KLM), Avrupa uçuşlarında 22 Nisan'dan itibaren bagajların paralı olacağını açıkladı...
  • LOW COST lara özendi sanırım , Ryan Air de aynı mantık var bizdeki low larda bu noktayı düşünürler yakında.
  • KLM bu kararla iflasa sürüklenir bir yıl içinde.
  • KLM krizde türk yolcularinida kaybetti desene ne mutlu bunu umarim firsat bilecek olan milli havayolu sirketimiz THYye
  • İnsanlar bu kadar ince düşünmeye itilmemeli yok bagajın varmı yok ikram alırmısın tamam hepsi bir maliyet fakat bu işte kağıt üstünde maliyet kurtarmak kolay ama gerçekte çok zor gel bizim asb fru tun alg bagajlarını gör kabinde gel 320 de 321 de git gel yuklenen ful ucak ikramı gör.
  • THY yi beğenmenlere duyurulur
  • Her YIL, YILLIK izinimizi Türkiyede gecirmek icin gelir gideriz.Ama gel görki bircok Ucak sirketi Farkli Uygulamalar ile kimi CAN yakiyor kimi ise Yolcusunu gereken Servisi veriyor.Uygulamalarda Serbest Bagaj Hakki 15 kg ila 30 kg arasinda degisiyor.THY 30 kg Bagaj yaninda ikram veriyor.Öteki sirketler ise vermiyor veya Parali ve Önceden Siparis edilmis Yemek veya Bagaj Müsade ediyor.Hava Limaninda önceden Belirtilip SATIN alinmayan Bagaj kg basina 10,€ ve üzerinden Hesaplaniyor.Yemek ise sadece siparis ile veriliyor.Siparis yoksa Para ile dahi SATIN alamiyorsunuz.Ayni sekilde El Bagajlarida her sirket'te farklilik Gösteriyor.El Bagaj hakki 5 kg ila 8,9 kiloya kadar Müsade edende var.Bazilari ise Boarding yaparken Ölcme Uygulamasina Tabi tutup Limit üstü olanlari Tekrar Ücretlendiriyor,bazende istenmeyen durumlar veya Dramatik sahneler yasanabiliyor.30 kg Bagaj limiti olup EL Bagaji yasak olsa (istisna haric,Bebek ilac) cok HIZLI YER Hizmeti olur ve daha fazla Sefer yapilir Maliyet'te
  • Hadi nerdesiniz Thy dusmanlari bunada yorum yapin
  • Istanbul Amsterdam uçuşlarında bu kural geçiyor mu ?
  • Ülkemizde de low cost olduğunu iddia eden pegasusta bunu yapmalı kesinlikle. iç hatlarda özellikle belli destinasyonlarda pek çok yolcu el bagajıyla seyahat ediyor. Ayrıca önceden internette bagaj olacağı beyan edildiğinde 1 bagajın (klm de bir bagaj 23kg) 15 euro olmasıda çok iyi. bu 15 euro pgs dış hatlarda 3kg exces fiyatı :) bu tarz uygulamalar ülkemizde de başlamalı hem bilet fiyatları düşer hemde yolcular haklarını bilir hemde personelede kolaylık olur.

Havayolu tarafından yapılan açıklamada, Avrupa ülkelerine yönelik uçuşlarda yolcuların büyük kesiminin sadece el bagajı kullandığı ileri sürülerek, bu yolla bilet fiyatlarında indirime gidileceği kaydedildi.

Buna göre 22 Nisan'dan itibaren valizlerin bilet alınırken kaydedilmesi halinde 15, havaalanında beyan edilmesi durumunda ise 30 avro karşılığında taşınması planlanıyor.

12 kiloya kadar el bagajlarının ücretsiz taşınacağına yer verilen açıklamada, yeni sistemin 22 Nisan'da yürürlüğe gireceği belirtildi.

YOLCULARI ŞOKE EDECEK KARAR!

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

LOW COST ! ~ 11 yıl önce
LOW COST lara özendi sanırım , Ryan Air de aynı mantık var bizdeki low larda bu noktayı düşünürler yakında.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kesin ~ 11 yıl önce
KLM bu kararla iflasa sürüklenir bir yıl içinde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KLM ~ 11 yıl önce
KLM krizde türk yolcularinida kaybetti desene ne mutlu bunu umarim firsat bilecek olan milli havayolu sirketimiz THYye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin ~ 11 yıl önce
İnsanlar bu kadar ince düşünmeye itilmemeli yok bagajın varmı yok ikram alırmısın tamam hepsi bir maliyet fakat bu işte kağıt üstünde maliyet kurtarmak kolay ama gerçekte çok zor gel bizim asb fru tun alg bagajlarını gör kabinde gel 320 de 321 de git gel yuklenen ful ucak ikramı gör.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
angaralı ~ 11 yıl önce
THY yi beğenmenlere duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 11 yıl önce
Her YIL, YILLIK izinimizi Türkiyede gecirmek icin gelir gideriz.Ama gel görki bircok Ucak sirketi Farkli Uygulamalar ile kimi CAN yakiyor kimi ise Yolcusunu gereken Servisi veriyor.Uygulamalarda Serbest Bagaj Hakki 15 kg ila 30 kg arasinda degisiyor.THY 30 kg Bagaj yaninda ikram veriyor.Öteki sirketler ise vermiyor veya Parali ve Önceden Siparis edilmis Yemek veya Bagaj Müsade ediyor.Hava Limaninda önceden Belirtilip SATIN alinmayan Bagaj kg basina 10,€ ve üzerinden Hesaplaniyor.Yemek ise sadece siparis ile veriliyor.Siparis yoksa Para ile dahi SATIN alamiyorsunuz.Ayni sekilde El Bagajlarida her sirket'te farklilik Gösteriyor.El Bagaj hakki 5 kg ila 8,9 kiloya kadar Müsade edende var.Bazilari ise Boarding yaparken Ölcme Uygulamasina Tabi tutup Limit üstü olanlari Tekrar Ücretlendiriyor,bazende istenmeyen durumlar veya Dramatik sahneler yasanabiliyor.30 kg Bagaj limiti olup EL Bagaji yasak olsa (istisna haric,Bebek ilac) cok HIZLI YER Hizmeti olur ve daha fazla Sefer yapilir Maliyet'te

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ds ~ 11 yıl önce
Hadi nerdesiniz Thy dusmanlari bunada yorum yapin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istanbul ~ 11 yıl önce
Istanbul Amsterdam uçuşlarında bu kural geçiyor mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çhs trafik ~ 11 yıl önce
Ülkemizde de low cost olduğunu iddia eden pegasusta bunu yapmalı kesinlikle. iç hatlarda özellikle belli destinasyonlarda pek çok yolcu el bagajıyla seyahat ediyor. Ayrıca önceden internette bagaj olacağı beyan edildiğinde 1 bagajın (klm de bir bagaj 23kg) 15 euro olmasıda çok iyi. bu 15 euro pgs dış hatlarda 3kg exces fiyatı :) bu tarz uygulamalar ülkemizde de başlamalı hem bilet fiyatları düşer hemde yolcular haklarını bilir hemde personelede kolaylık olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 11 yıl önce
Yakında yolcuları tartıp, kilosuna göre bilet kesmeye başlarsalar şaşmayın.
fsb ~ 11 yıl önce
yaz sezonunda o yolcular da hazırdı zaten para vermeye... duyacagın kufrun hakaretin sınırı yok bak da gor...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000