11 Kasım 2022, Cuma 11:46:27

İstanbul Havalimanı'ndan fidan dikimi etkinliği

Türkiye’de sürdürülebilirlik kültürünün gelişimine önemli katkılar sunan İGA İstanbul Havalimanı, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak amacıyla, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde, İyiliğe Uçanlar Derneği ile iş birliğiyle fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.
  • İşcinin hakkı olan promosyonna cökün sonra biz yeşilaycıyız deyin findan dikin ne güzel
  • Gerçekten çok güzel bir etkinlik oldu teşekkür...
  • havalimaninin oldugu yerde de bunun gibi bir suru agac vardi, bu agaclar dikerken su kadar agac diktik diye gosteris yaptilar ama keseken capi 20 santimin altinda olan agaclari kesilen sayiya dahil etmediler; dikerken say ama keserken sayma, size ala bu dunya
  • Personele hiç bir şey yok ama sağa sola harcamaya var
  • Adamsın bro
  • Bu sefer hangi kurumun banka promosyanlarına çöktüler
  • Personele zırnık koklatmazlar ama gösterişe harcarlar
  • Umarim havalimani cevresinde agaclandirma calismalarini hizlandirirlar. Ucaktan baktiginda yesillik neredeyse sifir.
  • Sizin kadar doğa ve hayvan düşmanı bir şirketin yalan dolan işleri. Bir yandan doğayı katlet, arazide yaşamaya çalışan köpekleri illegal bir yolla personeline toplat yok et onları beslemeye korumaya çalışan personelini tehditle sindirmeye çalış sonra git yalandan fidan dikimi yap istanbul havalimanı projesi kuzey ormanlarının içinde 75 km2 lik. bir alan yok edilerek kurulmuştur orda yaşayan bitki ve hayvan türlerine verdiğiniz zarar ne olacak İGA, hayvanları doğayı katleden cengiz ve kalyon şirketlerinin yavrusu İGA!!!!!
  • Aynı adamlar kazdağlarında milyon tane ağaç kesti.

Türkiye’de sürdürülebilirlik kültürünün gelişimine önemli katkılar sunan İGA İstanbul Havalimanı, gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak amacıyla, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde, İyiliğe Uçanlar Derneği ile iş birliğiyle fidan dikimi etkinliği gerçekleştirdi.

“Geleceğimizi Filizlendiriyoruz” mottosuyla

 İGA İstanbul Havalimanı ve İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü arasında 11 Ekim 2018 yılında imzalanan 50 Hektar Ağaçlandırma Protokolü kapsamında 50 hektarlık alan ağaçlandırılırken, bu alanın üç yıllık bakımı tamamlandı.

İGA ve Orman Genel Müdürlüğü arasında 18 Temmuz 2019 tarihinde imzalanan Ağaçlandırma İş Birliği Protokolü kapsamında ise 2019-2023 yılları arasındaki 5 yıllık süre içinde 5 bin hektar alanın ağaçlandırılması planlandı.

Protokol kapsamındaki uygulamalara 2019 yılında başlandı ve 2021 yılı sonbaharı itibarıyla Çorum, Ankara, İstanbul, Kayseri, Konya ve Karaman illerinde toplam toplamda 3 bin hektarlık alanda 3 milyon adet fidanın dikimi gerçekleştirildi.

Bugünse Türkiye’nin sürdürülebilirlik kültürünün gelişimine önemli katkılar sunan İGA, THY’nin kadın ekibi tarafından kurulan İyiliğe Uçanlar Derneği iş birliği doğrultusunda, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde ağaçlandırma projesini, “Geleceğimizi Filizlendiriyoruz” mottosuyla hayata geçirdi.

İklim ve arazi koşullarına göre yapılan çalışmalarda, karaçam ve sedir başta olmak üzere, akasya, mahlep, sahil çamı, kızılçam, dişbudak, huş, badem, lavanta, zerdali, ahlat, alıç, kekik, meşe, iğde, adaçayı, ceviz ve tuz çalısı ağaç türlerine ait fidanlar dikildi.

2018 yılında sekiz senede tamamlanması planlanan ağaçlandırma çalışmalarıyla, toplam inşaat alanı 76,5 kilometrekare olan İstanbul Havalimanı’nın üçte ikisine karşılık gelen devasa bir alanda ağaçlandırma faaliyeti gerçekleştirmeyi taahhüt eden İGA, toplamda yaklaşık 10 milyon ağaç ile her yıl ortalama 70 bin ton karbon salınımının önüne geçmeyi hedefliyor.

İGA İstanbul Havalimanı, ACI tarafından ilk olarak Haziran 2019’da başlatılan “ACI Net Zero 2050” paralelinde, “Net Sıfır CO2 emisyonu” taahhüdü veren 238 havalimanı arasına dahil olmuştu.İstanbul Havalimanı'ndan fidan dikimi etkinliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Guvenlik ~ 4 ay önce
İşcinin hakkı olan promosyonna cökün sonra biz yeşilaycıyız deyin findan dikin ne güzel

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İgalı ~ 4 ay önce
Gerçekten çok güzel bir etkinlik oldu teşekkür...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
greenpeace ~ 4 ay önce
havalimaninin oldugu yerde de bunun gibi bir suru agac vardi, bu agaclar dikerken su kadar agac diktik diye gosteris yaptilar ama keseken capi 20 santimin altinda olan agaclari kesilen sayiya dahil etmediler; dikerken say ama keserken sayma, size ala bu dunya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İgacı ~ 4 ay önce
Personele hiç bir şey yok ama sağa sola harcamaya var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Guvenlik ~ 4 ay önce
Adamsın bro

Yanıtla

Kalan karakter 1000
007 ~ 4 ay önce
Bu sefer hangi kurumun banka promosyanlarına çöktüler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İgagüvenlik ~ 4 ay önce
Personele zırnık koklatmazlar ama gösterişe harcarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
IST ~ 4 ay önce
Umarim havalimani cevresinde agaclandirma calismalarini hizlandirirlar. Ucaktan baktiginda yesillik neredeyse sifir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga ~ 4 ay önce
Sizin kadar doğa ve hayvan düşmanı bir şirketin yalan dolan işleri. Bir yandan doğayı katlet, arazide yaşamaya çalışan köpekleri illegal bir yolla personeline toplat yok et onları beslemeye korumaya çalışan personelini tehditle sindirmeye çalış sonra git yalandan fidan dikimi yap istanbul havalimanı projesi kuzey ormanlarının içinde 75 km2 lik. bir alan yok edilerek kurulmuştur orda yaşayan bitki ve hayvan türlerine verdiğiniz zarar ne olacak İGA, hayvanları doğayı katleden cengiz ve kalyon şirketlerinin yavrusu İGA!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 4 ay önce
Bencede iyi olur çünkü ciplak gözüküyor sanki çöl gibi , arap havalimanlari bizden daha yesil
Yersen. ~ 4 ay önce
Aynı adamlar kazdağlarında milyon tane ağaç kesti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korsanpilot ~ 4 ay önce
Yoooo yemiyoruz çünkü gazdaglarinda kimlerin agaç katliyami yapttigini iyi biliyoruz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000