22 Ocak 2021, Cuma 13:02:37

İstanbul Havalimanı'nda antikor testi uygulaması başladı

Covid-19 salgını nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda kurulan ve 24 saat yolculara hizmet veren test merkezinde PCR testinin yanında antikor ve antijen testleri de yapılmaya başlandı.
  • Rapid Anti-jen testi 500 TL ücret karşılığı yapılacakmış. Almanya’da eczanelerde 12 euroya satılan bir test kiti???

Covid-19 salgını  nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda kurulan ve 24 saat yolculara hizmet veren test merkezinde PCR testinin yanında antikor ve antijen testleri de yapılmaya başlandı.

Tedbir amaçlı antikor ve antijen testlerini yaptırmak isteyen yolcular, uçuş öncesi havalimanında bu hizmetlerden yararlanabilecek. Havalimanında antikor testi yaptırmak isteyen yolcular daha önce Koronavirüs geçirip geçirmediklerini kontrol edebilecek. Bir diğer hizmet olan antijen testi ile de yolcunun hasta olup olmadığını belirlenecek. Yolcular bu testleri İstanbul Havalimanı'na kurulan test merkezlerinden maksimum 4 saat içerisinde sonuçlarını alabilecek. PCR, antikor ya da antijen testi yaptıran yolcular, işlemleri için herhangi bir hastaneye gönderilmezken, testler İstanbul Havalimanı’nda kurulan laboratuvarlarda sonuçlandırılıyor.

2020 yılı Temmuz ayında faaliyete geçen test merkezi, günlük 12 bin PCR testi yapabiliyor. Bu alanda yolcular sonuçlarını 2 ila 4 saat arasında hızlı bir şekilde alabiliyor.

İstanbul Havalimanı'nda antikor testi uygulaması başladı

Facebook Yorum

Yorumlar

Fahiş Fiyat ~ 3 yıl önce
Rapid Anti-jen testi 500 TL ücret karşılığı yapılacakmış. Almanya’da eczanelerde 12 euroya satılan bir test kiti???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000