11 Şubat 2022, Cuma 10:50:10

İstanbul Havalimanı'na ikinci kez en iyi havalimanı ödülü

İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün prestijli yayınları arasında gösterilen “Air Transport Awards” ödüllerinde 2021 yılının ardından bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçilerek büyük bir başarıya imza attı.
  • Nerede American Airlines, United Airlines, Air Canada, Delta Airlines? Yok. Metro yok. En iyi olamaz.
  • Bunlara kim sponsor olursa ödülü o alıyor! Türkiye de hangi şirkete, tesise baksan hep "Dünya" çapında ödüllü!
  • TK olmasa hepiniz çöpsünüz
  • kar yagisinda yolları açtık hadi gelin diyorlardi,karlar eridi kendiliğinden açıldı:))
  • Maaşlarda da dünyanın değil ama Türkiyenin iyilerinden olsanız yeterli. Bu ayıp size yeter...
  • Şaka mı bu ya. Air transport world’e birileri burayı anlatmalı
  • ama Atatürk havalimanı kalsaydooo .. demenizi bekliyoruz
  • Birakin bu yalan dolanlari gelin orda kisin ve yazin calisan emekcilere sorun yikilan binanin altunda kalanlara sorun ve oraya gidebilmek icin 3 saat onceden yola cikan iscilere sorun ödûlû onlar versin avrupa sadece terminal binasina ve dikilen kuleye bakiyo birde isi yapanlara sorun ödul ustune dol alan yeni havalimani yonetimi ve icerisinde bulunan sirketler 2 yildir hemen hemen emek sarfeden iscilere geriye donuk neden bir odul vermezler haa oduller sizin copleri bizim yani birakin yalani birakin dolani oranin gercek sahipleri olan iscilere bir sorun
  • Gulmeyin yahu, adamlar ciddi ciddi iyi is yaptiklarini saniyorlar.
  • Hatırlatırım 24/25/26 Ocak'ı. Rezil ettiniz bizi Dünya'ya. ne çabuk unuttunuz. Neyin ödülü bu.

İstanbul Havalimanı, dünya havacılık sektörünün prestijli yayınları arasında gösterilen “Air Transport Awards” ödüllerinde 2021 yılının ardından bu yıl da “Yılın Havalimanı” seçilerek büyük bir başarıya imza attı.

Dünyanın en iyi havalimanlarından biri olarak saygın kurumlar tarafından üst üste ödüllere layık görülen İstanbul Havalimanı, havacılık sektörünün 14 farklı kategorisini değerlendirip, ödüllendiren “Air Transport Awards” ödüllerinde üst üste “Yılın Havalimanı” olarak seçildi.

Havacılık otoritelerinden görüş alınarak gerçekleştirilen oylamaya 4 binden fazla okuyucu ve havacılık sektörünün önde gelen yöneticileri katılırken, kazananlar oylama sonucu belirleniyor. Yarışmanın geçmiş yıllarda da kazananları arasında Singapur Changi, Dubai, Lizbon ve Doha havalimanları bulunuyor. İstanbul Havalimanı, Singapur Changi Airport’tan sonra üst üste yarışmayı kazanan ikinci havalimanı konumunda bulunuyor.

Kazananlar, havalimanları konusunda uzman kişiler tarafından seçiliyor…

“Air Transport Awards” Ödülleri, her yıl Hermes – Air Transport Organizasyonu, ATN (Air Transport News) ve ALA (America Latina Aeronoticias) ortaklığında düzenlenirken, Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI), Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO), Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) gibi önde gelen havacılık sektörünün kuruluşları da seçici kurulda görev yapıyor.

Air Transport News için dünyada havalimanları konusunda uzman olan, seyahat konusunda görüşlerine başvurulan, yolculuk ve konaklama gibi konularda görüş bildirenler tarafından her yıl oylama gerçekleştiriliyor. İstanbul Havalimanı’nın “Yılın Havalimanı” seçildiği ödül töreni, Yunanistan’da gerçekleştirildi. İstanbul Havalimanı adına ödülü İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu aldı.

"İstanbul Havalimanı, dünyaki diğer havalimanlarını geride bırakarak ikinci defa Yılın Havalimanı ödülünün sahibi oldu”

İstanbul Havalimanı’nın 2022 Air Transport Awards ödüllerinde, “Yılın Havalimanı” ödülüne tekrar layık görülmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu; “Covid-19 pandemisine rağmen operasyonlarımıza sorunsuz bir şekilde hız kesmeden devam etmeyi başardık. Genç bir kurum olmamıza karşın, çevik yapımız, teknolojik gelişmelere uygun altyapımız ve havacılık sektörüne yön veren çalışmalarımızla dünyanın en dirençli havalimanı konumuna yükselmeyi başardık. Bu yaklaşım ve Türkiye’yi havacılık sektöründe temsil etme misyonumuzla birlikte yatırımlarımıza ara vermedik. Dahası yeni havayollarını da bünyemize katarak, yolumuza güçlü bir şekilde devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın bir yansıması olarak da uluslararası havacılık otoriteleri tarafından ödüllere layık görülüyoruz. Türkiye adına uluslararası bir ödüle daha layık görüldüğümüz için büyük mutluluk duyuyoruz. Havacılık sektörü uzmanları ve okuyucular tarafından her yıl düzenlenen Air Transport Awards ödüllerinde üst üste iki yıl “Yılın Havalimanı” ödülünü almak gurur verici. Bu değerli ödüle, dünyadaki pek çok havalimanını geride bırakarak ikinci defa kazanmamız İstanbul Havalimanı’nın ne denli doğru bir proje olduğunun en büyük kanıtı” dedi.

Air Transport News Genel Direktörü ve CEO'su Dr. Kostas Iatrou de; "iGA İstanbul Havalimanı, son iki yıl içinde kayda değer ölçüde direnç ve verimlilik göstermiştir. Bu başarılarından dolayı onları tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

İstanbul Havalimanı'na ikinci kez en iyi havalimanı ödülü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Hayir. ~ 6 ay önce
Nerede American Airlines, United Airlines, Air Canada, Delta Airlines? Yok. Metro yok. En iyi olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sponsor ~ 6 ay önce
Bunlara kim sponsor olursa ödülü o alıyor! Türkiye de hangi şirkete, tesise baksan hep "Dünya" çapında ödüllü!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tgs ~ 6 ay önce
TK olmasa hepiniz çöpsünüz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
danisma ~ 6 ay önce
kar yagisinda yolları açtık hadi gelin diyorlardi,karlar eridi kendiliğinden açıldı:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 6 ay önce
Maaşlarda da dünyanın değil ama Türkiyenin iyilerinden olsanız yeterli. Bu ayıp size yeter...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şaka mı ~ 6 ay önce
Şaka mı bu ya. Air transport world’e birileri burayı anlatmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
concon ~ 6 ay önce
ama Atatürk havalimanı kalsaydooo .. demenizi bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs soofor ~ 6 ay önce
Birakin bu yalan dolanlari gelin orda kisin ve yazin calisan emekcilere sorun yikilan binanin altunda kalanlara sorun ve oraya gidebilmek icin 3 saat onceden yola cikan iscilere sorun ödûlû onlar versin avrupa sadece terminal binasina ve dikilen kuleye bakiyo birde isi yapanlara sorun ödul ustune dol alan yeni havalimani yonetimi ve icerisinde bulunan sirketler 2 yildir hemen hemen emek sarfeden iscilere geriye donuk neden bir odul vermezler haa oduller sizin copleri bizim yani birakin yalani birakin dolani oranin gercek sahipleri olan iscilere bir sorun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gulme ~ 6 ay önce
Gulmeyin yahu, adamlar ciddi ciddi iyi is yaptiklarini saniyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇLŞ ~ 6 ay önce
Hatırlatırım 24/25/26 Ocak'ı. Rezil ettiniz bizi Dünya'ya. ne çabuk unuttunuz. Neyin ödülü bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000