12 Nisan 2022, Salı 13:49:12

İstanbul Havalimanı uluslararası yolcu trafiğinde ikinci oldu

Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI World tarafından 2021 yılının “Dünyanın En Yoğun 10 Havalimanı” ve “Uluslararası Yolcu Trafiği” verileri açıklandı
  • Burada bu havalimanına toz kondurmayan troller ya sivil havacılıktan zerre kadar anlamıyor ya da inadına yazıyor. Burası yapılırken ortaya konan raporları ileride olabilecekleri okumadınız değil mi. Okusanız şaşarım. 2023 de göreceğiz değişimi. İşte o zaman bilim sanat hak hukuk adalet yerine gelecek. Sizlerde arabistana kaçacaksınız
  • Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandan Allah razı olsun. Yapılamaz olmaz kimse uçmaz uçak kalkmaz dediler meydanımız dünya çapında ikinci oldu şimdi de saw ikinci pisti yapın yine aynı yoğunluk olacak mı görelim diye kendilerine teselli arıyorlar hahahaha. Arkadaşlar size üzüleceğiniz bir haberim var. İstanbul havalimanı dünyanın en iyisi ve en büyüğü. İnşAllah birinci sıraya yerleşecek. Yaşasın Recep Tayyip Erdoğan!
  • Muhalif zekalılar yapılmasın diye 2013'te İstanbulu yakıp yıkmışlardı. Bunlara kalsak hala yerimizde sayıyor olurduk. Çok bildiğini sanan cahilden korkacaksın, asla yetki vermeyeceksin. Kendinide yakar herkesi de yakar.
  • SAW in ikinci pistini ve bir terminalini yapin bakalim o rakamlari Istanbul Havalimani bulabilecek mi?

Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI World tarafından 2021 yılının “Dünyanın En Yoğun 10 Havalimanı” ve “Uluslararası Yolcu Trafiği” verileri açıklandı. Buna göre İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Yolcu Trafiği alanında 26,5 milyon yolcuya hizmet sunarak dünyanın en yoğun ikinci havalimanı oldu.

Uluslararası Havalimanları Konseyi ACI World tarafından 2021 yılı verilerine dayanarak “Dünyanın En Yoğun 10 Havalimanı” listesi açıklandı. ABD’de bulunan Atlanta Hartsfield-Jackson Havalimanı, 2021 yılında yolcu sayısı ile dünyanın en yoğun havalimanı konumunu yeniden kazandı. 2021 yılında yüzde 76,4 oranındaki artışla 75,7 milyon yolcu ağırlamayı başardı.

ACI World tarafından açıklanan verilere göre; listenin ikinci sırasında 62,5 milyon yolcu ağırlayan Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı, 58,8 milyon yolcuya ev sahipliği yapan Denver Uluslararası Havalimanı ise üçüncü sırada yer aldı.

ACI World Genel Direktörü Luis Felipe de Oliviera tarafından yapılan açıklamada, “Covid-19 sonrası iyileşmenin birden ters bir rüzgârla karşı karşıya kalabileceği konusunda temkinli olsak da, ülkelerin pandemi sonrası yeniden açılma planları sonrası ortaya çıkan tablo ile 2022’nin ikinci yarısında seyahatlerde bir artış olabilir” ifadelerini kullandı.

2021 yılının en yoğun 10 havalimanından sekizinin Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu, ikisinin ise Çin’de yer aldığı kaydedildi.

İGA İstanbul Havalimanı 4 basamak birden yükseldi

Uluslararası yolcu trafiğinde ise 2021 yılındaki verilere göre Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai Uluslararası Havalimanı 29,1 milyon yolcu ile birinci sırada yer alırken, İGA İstanbul Havalimanı 26,5 milyon yolcuya hizmet sunarak ikinci oldu. 2019 yılında listede 14’üncü sırada yer alan İGA İstanbul Havalimanı, 2020 yılında listenin 6’ncı sırasında bulunuyordu.

Hollanda’da bulunan Amsterdam Schiphol Havalimanı 25,5 milyon yolcu ile listenin üçüncü sırasında, Almanya’daki Frankfurt Havalimanı da dördüncü sırada yer aldı. Fransa’nın başkenti Paris’te bulunan Charles de Gaulle Havalimanı listeye beşinci sıradan girmeyi başardı.

İGA İstanbul Havalimanı, ACI Europe’un açıkladığı rapora göre ise 2022 yılının Ocak ayında 37 milyon yolcuya ev sahipliği yaparak, Avrupa’nın en yoğun havalimanı olmuştu.

İstanbul Havalimanı uluslararası yolcu trafiğinde ikinci oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

İGA ~ 4 ay önce
Burada bu havalimanına toz kondurmayan troller ya sivil havacılıktan zerre kadar anlamıyor ya da inadına yazıyor. Burası yapılırken ortaya konan raporları ileride olabilecekleri okumadınız değil mi. Okusanız şaşarım. 2023 de göreceğiz değişimi. İşte o zaman bilim sanat hak hukuk adalet yerine gelecek. Sizlerde arabistana kaçacaksınız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aynen ~ 4 ay önce
kesin öyledir kanka. kendinizi böyle şeylerle uyutmaya devam edin. Türkiyenin sizin saçmalıklarınızla kaybedecek vakti yok.
Yorum ~ 4 ay önce
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğandan Allah razı olsun. Yapılamaz olmaz kimse uçmaz uçak kalkmaz dediler meydanımız dünya çapında ikinci oldu şimdi de saw ikinci pisti yapın yine aynı yoğunluk olacak mı görelim diye kendilerine teselli arıyorlar hahahaha. Arkadaşlar size üzüleceğiniz bir haberim var. İstanbul havalimanı dünyanın en iyisi ve en büyüğü. İnşAllah birinci sıraya yerleşecek. Yaşasın Recep Tayyip Erdoğan!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum yazana ~ 4 ay önce
Yaşasın ki herşey daha da kötü olsun,ülkenin ekonomik,sosyal, ticari her açıdan hali ortada hamdolsun...
aciz muhalefet ~ 4 ay önce
Muhalif zekalılar yapılmasın diye 2013'te İstanbulu yakıp yıkmışlardı. Bunlara kalsak hala yerimizde sayıyor olurduk. Çok bildiğini sanan cahilden korkacaksın, asla yetki vermeyeceksin. Kendinide yakar herkesi de yakar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SAW ~ 4 ay önce
SAW in ikinci pistini ve bir terminalini yapin bakalim o rakamlari Istanbul Havalimani bulabilecek mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hele bi açılsın ~ 4 ay önce
okyanus ötesi uçuşta yaparsınız artık. Sap başka saman başka :D
Saw ~ 4 ay önce
Yaparlar mı hiç. Saw siyasi bir havalimanı değil ki?
Ss ~ 4 ay önce
Istanbul havalimani yunanlilarin mi? Pes arkadas yahu memlekettin her iki tarafida nefret uzerine kurulmus
Anlama=egitim ~ 4 ay önce
Burada anlatilmak isteneni bir anlayabilseniz!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000