31 Ocak 2020, Cuma 12:30:16

İstanbul Havalimanı otoparkında yanlış parka ceza yağdı

İstanbul Havalimanı otoparkında engelli yolcular için ayrılan bölümlere park eden araçlara Emniyet Müdürlüğü ekipleri göz açtırmıyor. Trafik polisleri bir günde engelli yolcular için ayrılan bölümlere park eden 42 araç sürücüsüne 11 bin lira para cezası kesti.
  • Engelli ark yerine park edilmesi yanlış tabi ama özel bir işletme içerisinde yanlış parklama için bence ceza kesilemez. İtiraz ederseler kazanırlar
  • Medeni olsak bu cezaya gerek kalmaz,insallah birgun ceza kesilmesine gerek kalmaz,tabiki polisimizi kutluyorum,hatta ehliyetlerine ceza puani kesilsin.
  • Sene 2020 olmuş ve böyle bir uygulama yapılıyor diye ülkemizde güzel şeyler de oluyor diye övünüyoruz...
  • Kardeş herşeyin baş suçlusu hükümet,bukadar insanı bir şehire doldurursan heryerde yoğunluk kalabalık yetersizlik alır başını gider,İstanbulda kapasitesinin çok üstünde insan yaşıyor,güzelim memleketim ticarethaneye döndü,yazık
  • Saatine 20 lira park parası veren adama 250 lira park cezası kesiyorsunuz. Zaten parkeden araçların çoğu lüks. Bu cezalar millet caysın diye değil de "cezası neyse öderiz" şeklinde düşünülecek miktarlara özellikle çekiliyor gibi.
  • Yakinda radar da koyarlar otoparka.
  • gidin İkitelli Sultançifliği yada da Bagcılar da park cezası kesin de gorelim ..
  • ÇOK İYİ OLMUŞ ÜLKEDE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR DEMEKKİ.DARISI HERYERE AWM LERE VS ..
  • Güzel olmuş keşke tüm otoparklarda bu uygulama yapılsa.
  • Otopark içine gelen arabaya ceza kestirecek kadar nankör bi işletmesin İGA ( engelli park alanına çeken şöförleri esefle kınıyorum )

İstanbul Havalimanı otoparkında engelli yolcular için ayrılan bölümlere park eden araçlara Emniyet Müdürlüğü ekipleri göz açtırmıyor. Trafik polisleri bir günde engelli yolcular için ayrılan bölümlere park eden 42 araç sürücüsüne 11 bin lira para cezası kesti.

İstanbul Valiliğinin il genelinde yürüttüğü engelli otoparklarına yönelik denetimler kapsamında, İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü'ne bağlı trafik polisleri, dün terminal otoparkında engellilere ait park alanlarına araçlarını park eden sürücülere yönelik denetim yaptı. Trafik polisleri yaptıkları uygulamada 1 gün içinde engelli yolcular için ayrılan bölümlere park eden 42 araç sürücüsüne 11 bin lira para ceza uygulandı. Trafik Polisleri İstanbul Havalimanı’nda 21 Kasım 2019 tarihinden bu güne kadar 545 araca, engelli vatandaşlara ayrılan park alanlarına park ettiği için ceza kesti.

Yanlış park eden araçların camlarına uyarıcı broşür bırakıldı

İstanbul Havalimanı otoparkında engelli vatandaşlar için ayrılan park alanına park eden araçlara trafik polisleri para cezası uygularken, İGA görevlileri ise araçların ön camına üzerinde “Lütfen Saygı Duy” yazan broşür taktı. Aracını Engelli vatandaşlar için ayrılan alana park ettiği için ceza kesilen bir sürücü aracını almaya gelince karşısında trafik polislerini gördü. Yanlış park ettiği için özür dileyen sürücü, ”Özür dilerim. Kusura bakmayın. Maalesef otoparkta yer olmadığı için, buraya bırakmak zorunda kaldık. İlk defa buraya bıraktım” dedi.

Otopark engelli vatandaşlara 15 gün ücretsiz

29 Ekim 2018'de hizmete giren İstanbul Havalimanı'nı toplam 40 bin araç kapasiteli otoparka sahip. Bunun 18 bin araç kapasiteli katlı otoparkında ise 907 engelli araç park yeri bulunuyor. Otoparklardan azami 15 güne kadar ücretsiz yararlanmak isteyen engelli vatandaşlar, bizzat araçta bulunmaları ve gerekli evrakları ibraz etmeleri halinde ücretsiz faydalanabiliyorlar.

İstanbul Havalimanı otoparkında yanlış parka ceza yağdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

sacmalık ~ 1 yıl önce
Engelli ark yerine park edilmesi yanlış tabi ama özel bir işletme içerisinde yanlış parklama için bence ceza kesilemez. İtiraz ederseler kazanırlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçmalık yazana ~ 1 yıl önce
Engelli park yerinin özeli,kamusu mu olur be ahmak?
prof. ~ 1 yıl önce
Ulan hepiniz her konuda bilgilisiniz be..
Haranli ~ 1 yıl önce
Medeni olsak bu cezaya gerek kalmaz,insallah birgun ceza kesilmesine gerek kalmaz,tabiki polisimizi kutluyorum,hatta ehliyetlerine ceza puani kesilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
trajikomedi ~ 1 yıl önce
Sene 2020 olmuş ve böyle bir uygulama yapılıyor diye ülkemizde güzel şeyler de oluyor diye övünüyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hakan ~ 1 yıl önce
Kardeş herşeyin baş suçlusu hükümet,bukadar insanı bir şehire doldurursan heryerde yoğunluk kalabalık yetersizlik alır başını gider,İstanbulda kapasitesinin çok üstünde insan yaşıyor,güzelim memleketim ticarethaneye döndü,yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ceza ~ 1 yıl önce
Saatine 20 lira park parası veren adama 250 lira park cezası kesiyorsunuz. Zaten parkeden araçların çoğu lüks. Bu cezalar millet caysın diye değil de "cezası neyse öderiz" şeklinde düşünülecek miktarlara özellikle çekiliyor gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ilginc ~ 1 yıl önce
Yakinda radar da koyarlar otoparka.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucaga binenin parası vardır mantıgı ~ 1 yıl önce
gidin İkitelli Sultançifliği yada da Bagcılar da park cezası kesin de gorelim ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
COK İYİ ~ 1 yıl önce
ÇOK İYİ OLMUŞ ÜLKEDE GÜZEL ŞEYLERDE OLUYOR DEMEKKİ.DARISI HERYERE AWM LERE VS ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Engelli akepeliler ~ 1 yıl önce
Hepsi gerici yobaz tayfadir. Kendileri uyanik akilliya
Bir Adam ~ 1 yıl önce
Güzel olmuş keşke tüm otoparklarda bu uygulama yapılsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İst istasyon ~ 1 yıl önce
Otopark içine gelen arabaya ceza kestirecek kadar nankör bi işletmesin İGA ( engelli park alanına çeken şöförleri esefle kınıyorum )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yoruma bak ~ 1 yıl önce
Yazdigini okusana once ne yazdim diye!!!
... ~ 1 yıl önce
Kendi de bilmiyor ki ne yazdığını :(

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000