02 Haziran 2023, Cuma 11:43:38

İstanbul Havalimanı ICAO'nun eğitim programına seçildi

İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı tarafından "TRAINAIR PLUS Programı" üyeliğine seçildi. Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen törene katılan Kadri Samsunlu: “Havacılık birbirine bağlı bileşenlerden oluşan bir sistem. Bu sistemde, tek bir bileşen bile arızalıysa, tüm ağ tehlikeye girebilir” dedi.
  • Tebrikler, IGA gururumuz olmaya devam ediyor
  • Kadri Samsunlu gerçekten başarılı bir yönetici. Havalimani inşaatından itibaren işin başında. Ama şunu merak ediyorum. Yıllardır Sabiha Gökçen Havalimani nda metro yoktu. Ama kimse Sabiha Gökçen e ulaşırken problem çekmedi. İstanbul havalimani na ulaşım gerçekten eziyet, dünyanın şikayeti var ve bunun için hiç bir aksiyon almaması şaşırtiyor.

İGA İstanbul Havalimanı, Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı tarafından "TRAINAIR PLUS Programı" üyeliğine seçildi. Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen törene katılan Kadri Samsunlu: “Havacılık birbirine bağlı bileşenlerden oluşan bir sistem. Bu sistemde, tek bir bileşen bile arızalıysa, tüm ağ tehlikeye girebilir” dedi.

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı İGA İstanbul Havalimanı, bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olmasının yanı sıra, uluslararası standartlardaki eğitim ve sertifikasyon programlarıyla da ön plana çıkmaya devam ediyor. İGA İstanbul Havalimanı, son olarak Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı (ICAO) tarafından "TRAINAIR PLUS Programı" üyeliğine seçildi.

Havacılık sektörünün paydaşlarının ve çalışanlarının gelişimini desteklemek için çeşitli konularda eğitim çalışmaları düzenleyen, sertifikasyonlarıyla sektör ihtiyaçlarını önceden görerek küresel oyunculara yeni fikirler geliştiren ve üreten bir eğitim platformu olma misyonuyla yola çıkan İGA Akademi, ICAO TRAINAIR PLUS Programı kapsamında ortak üyelik statüsü elde etti.

Üyelik, ICAO’nun Küresel Havacılık Eğitim Ofisi tarafından İGA İstanbul Havalimanı’nda yapılan kapsamlı değerlendirmenin ardından tanımlandı.

Üyelik Mazbatası CEO Kadri Samsunlu’ya Takdim Edildi

2010 yılında başlatılan ICAO TRAINAIR PLUS Programı, küresel hava taşımacılığının güvenli, emniyetli ve sürdürülebilir gelişimini amaçlayan eğitim iş birliklerini destekliyor.

Program mazbatası, 31 Mayıs 2023 günü Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlenen “ICAO – Global Implementation Support Symposium” kapsamındaki törende, ICAO Genel Sekreteri Juan Carlos Salazar tarafından İGA İstanbul Havalimanı CEO’su Kadri Samsunlu’ya takdim edildi. Törende, İGA İstanbul Havalimanı’nın TRAINAIR PLUS Programı’nın Türkiye’den üye olan tek özel kurum olduğu vurgulandı. Samsunlu ayrıca, ICAO tarafından düzenlenen etkinlikteki “Challenges Facing Civil Aviation Stakeholders on Implementation Support and Resilience” (Sivil Havacılık Paydaşlarının Uygulama Desteği ve Dayanıklılık Konusunda Karşılaştığı Zorluklar) başlıklı panele konuşmacı olarak da katıldı.

Konuşmasında havacılığın birbirine bağlı bileşenlerin oluşturduğu bir sistem olduğunun altını çizen Kadri Samsunlu, “Bu sistemde, tek bir bileşen bile arızalıysa, tüm ağın etkinliği tehlikeye girebilir. Bunu Çin örneğinde gördük” dedi.
İhtiyaç temelli yaklaşım, sivil havacılık paydaşları arasında iş birliği ve ortaklıkların geliştirilmesi ve teknolojik yenilikleri takip etmenin önemini belirten Samsunlu, İGA olarak uzun vadeli endüstriyel büyümeyi hedefleyen girişimlere kapsamlı destek sağlamaya hazır olduklarını vurguladı.

Uluslararası kuruluşlarla iş birliği içinde eğitim kapsamında yeni anlaşmalara imza atmaya devam eden İGA İstanbul Havalimanı çatısı altındaki İGA Akademi, 2022 yılında Uluslararası Havalimanları Konseyi'nin (ACI) Eğitim Ortağı ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Bölgesel Eğitim Ortaklığı akreditasyonlarını almıştı.İstanbul Havalimanı ICAO'nun eğitim programına seçildi

Facebook Yorum

Yorumlar

Baybars ~ 4 ay önce
Tebrikler, IGA gururumuz olmaya devam ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iga ~ 4 ay önce
Kadri Samsunlu gerçekten başarılı bir yönetici. Havalimani inşaatından itibaren işin başında. Ama şunu merak ediyorum. Yıllardır Sabiha Gökçen Havalimani nda metro yoktu. Ama kimse Sabiha Gökçen e ulaşırken problem çekmedi. İstanbul havalimani na ulaşım gerçekten eziyet, dünyanın şikayeti var ve bunun için hiç bir aksiyon almaması şaşırtiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000