02 Ocak 2020, Perşembe 12:07:25

İGA'dan Çevre Farkındalığı için iş birliği

Atılan çöplerin çevreye etkileri ve geri dönüşümü konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Farkında Mısın?” Ulusal Fotoğraf ve Kısa Video Yarışması, İGA ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı iş birliğiyle başladı.
  • Şu serguzeşt igalı neden her haberde tgs den bahseder sizin derdiniz nedir seni bu şiirkette bulsam kapının önüne koyarım ne niçim igalısınız herkez akıllı igalı olacak bundan sonra yoksa sürgün bigaya gider :))))
  • İga inşaat zihniyeti ortadan kalkarsa çevre temiz olur beğenmediğiniz şirketlerin tecrubesi ile ayaktasınız iga eyy iga 1 sene önce sıvacı badabacı malacı gelmiş followme yapıp saha denetliyor inanabiliyormusunuz
  • Bunada millete fatura kesersiniz
  • Farkındalıkta zaten öndesin,thy ye kontuar kapattıran,sebilden kira alan,şikayetler zaten temizlikten gelen bir firma olarak farkındalığımızdasın,çevre farkındalığı için çevrenle başlar bir gün aracınızla otoparkları gezseniz zaten ilk kendinizden başlarsınız farkındalığa...
  • Çevre ve iga ...? Komik olmayın yaaaa..!
  • Tipik, suçluluk duygusunun getirdiği "günah çıkarma" telaşı.
  • Havalimanı inşaatını yapan müteahhit sözünün eriymiş. Milletin ..... koyacağız demişti, sözünü tuttu. Çevre katliamı yapan insanların çevre için farkındalık oluşturması??? Tuhaf adamlarsınız...
  • çevre duyarlılığı? kargalar bile gülmez
  • Tgs Ocak ayı itibarıyla 10 yaşında ama zihniyet aynı bunu niye haber yapmıyorsunuz ?
  • İga apronda anca çöp toplasın zaten başka bir işede yaramıyorlar ,onu bizim belediyede yapıyordu yazık

Atılan çöplerin çevreye etkileri ve geri dönüşümü konusunda toplumda farkındalık yaratmayı amaçlayan “Farkında Mısın?” Ulusal Fotoğraf ve Kısa Video Yarışması, İGA ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı iş birliğiyle başladı.

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde gelecek nesillere tertemiz, yaşanabilir bir dünya bırakmak için çalışmalarını sürdüren iGA, bu faaliyetleri doğrultusunda Çöpüne Sahip Çık Vakfı iş birliği yaparak “Farkında Mısın?” isimli Ulusal Fotoğraf ve Kısa Video Yarışmasına imza attı.
Başvuruları 23 Aralık 2019 tarihinde başlayan yarışmanın fotoğraf ve kısa video olmak üzere iki ayrı kategorisi bulunuyor. Büyük Efes Sanat’ın da destekçisi olduğu yarışmaya başvurular 29 Şubat 2020 tarihine kadar devam edecek olup, amatör ve profesyonel herkesin katılımına açık.

Amaç çevre farkındalığı oluşturmak...
Kaynaklarımızın sonsuzmuş gibi tükendiğine, çevreye atılan her parça çöpün doğada kuşaklar boyunca kaldığına, bu durumu tersine çevirmenin herkesin elinde olduğuna “Farkında Mısın?” yarışmasıyla dikkat çekilmesi amaçlanıyor.
Başvuruları www.farkindamisinyarimasi.org adresinden online olarak yapılabilecek yarışma sonunda, her iki kategoride belirlenen ilk 3 eser sahibine para ödülleri verilecek. Her iki kategoride sergilemeye değer 20’şer eser belirlenecek ve bu eserler belli bir süre İstanbul Havalimanı’nda sergilenecek.
Mart 2020 itibarıyla sonuçlanacak yarışmanın jüri üyeliğini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Uzman Psikolog Prof. Dr. Zuhal Baltaş, Fotoğraf Sanatçısı Gültekin Çizgen, CNN Türk Program Yapımcısı Güven İslamoğlu, İGA CEO Danışmanı Ülkü Özeren, İGA Kurumsal İletişim Direktörü Gökhan Şengül ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Vargı oluşturuyor.

Atık ve çöp sorunu tüketimle başlıyor
Çöp üretiminin henüz kaynağındayken azaltılması ve üretilen çöpün de ayrıştırılarak geri dönüşüme yönlendirilmesi konusunda farkındalığı arttırmak üzere faaliyet gösteren Çöpüne Sahip Çık Vakfı’nın Genel Müdürü Emrah Bilge konuyla ilgili “Çöp, aslında biz çöp olduğuna karar verinceye kadar kullandığımız her şey. Bir nesnenin çöp olduğuna işimize yaramadığını, artık kullanmak istemediğimizi düşündüğümüzde karar verir ve onu çöpe atarız. Çöp kolayca atılır ki gözümüzden de bizden de uzak olsun. Peki, bu çöplerin nereye gittiğini, doğada ve kendi sağlığımız üzerinde ne etkileri olduğunu düşünüyor muyuz? “Farkında Mısın?” bu soruların cevaplarını düşündürmeyi, birey olarak neler yapabileceğimizi görsel yollarla ortaya koymayı hedefliyor.” sözlerine yer verirken, herkesi düşünerek ve yaratarak ortaya çıkardıkları çalışmalarla yarışmaya katılmaya, çevre için farkındalık oluşturmaya davet etti.

Hedef “Sıfır Atık”
Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İGA, operasyonel başarılarıyla küresel bir transfer merkezi haline gelen İstanbul Havalimanı’nda, çevre ve sürdürülebilirlik konuları özelinde yürüttüğü faaliyetlerle de ön plana çıkıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İGA CEO Danışmanı Ülkü Özeren İstanbul Havalimanı’nda başarıyla sürdürülen çalışmalardan bahsederken atık sorununun kaynağında çözülmesi gerektiğine dikkat çekti. Özeren, “Farkında Mısın?” Ulusal Fotoğraf ve Kısa Video Yarışması’nın önemli bir çevre farkındalığı yaratacağını vurgularken, kaynakları daha verimli kullanma yönünde başta atık oluşumunun yollarının bulunmasının gerekliliğine dikkat çekti.
Bu çalışmalar sonucunda atık miktarının azaltılabileceğinin altını çizen Özeren, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaşadığımız dünyaya duyduğumuz saygı ve en önemlisi sürdürülebilirlik anlayışıyla küresel hub olan İstanbul Havalimanı’nda çalışmalarımızı ‘Sıfır Atık Prensipleri’ çerçevesinde yürütüyoruz. Hedefimizi ‘Sıfır Atık’ olarak belirledik ve havalimanındaki diğer paydaşlarımızla Sıfır Atık Deklarasyonu’nu imzaladık. Bu doğrultuda tüm atık yönetimi altyapısının geri dönüşüm sağlayacak şekilde atık toplama ve işleme özelliğiyle dizayn edilmesine özen gösterdik. Gelecek nesillere tertemiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz.”

Çöpüne Sahip Çık Vakfı
“Temiz bir çevre için tüm toplumun çöpün üretimi ve doğru yere atılması konusunda hassasiyet ile davrandığı sürdürülebilir bir dünya yaratmak” vizyonuyla kurulmuş olan Çöpüne Sahip Çık Vakfı, çöpten arınmış bir çevre için toplumda davranış dönüşümü sağlamak üzere kampanyalar düzenliyor, eğitici ve teşvik edici projeler hayata geçiriyor, çevre politikalarını iyileştirmek için katkı sağlıyor ve bunların tüm Türkiye’de yaygınlaşması için çalışıyor.

İGA'dan Çevre Farkındalığı için iş birliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Tgs ne alaka ~ 1 yıl önce
Şu serguzeşt igalı neden her haberde tgs den bahseder sizin derdiniz nedir seni bu şiirkette bulsam kapının önüne koyarım ne niçim igalısınız herkez akıllı igalı olacak bundan sonra yoksa sürgün bigaya gider :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tüm der sizsiniz zaten ~ 1 yıl önce
İga inşaat zihniyeti ortadan kalkarsa çevre temiz olur beğenmediğiniz şirketlerin tecrubesi ile ayaktasınız iga eyy iga 1 sene önce sıvacı badabacı malacı gelmiş followme yapıp saha denetliyor inanabiliyormusunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çelebi ~ 1 yıl önce
Bunada millete fatura kesersiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önce kendince ~ 1 yıl önce
Farkındalıkta zaten öndesin,thy ye kontuar kapattıran,sebilden kira alan,şikayetler zaten temizlikten gelen bir firma olarak farkındalığımızdasın,çevre farkındalığı için çevrenle başlar bir gün aracınızla otoparkları gezseniz zaten ilk kendinizden başlarsınız farkındalığa...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Çevre ve iga ...? Komik olmayın yaaaa..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sürücü ~ 1 yıl önce
Tipik, suçluluk duygusunun getirdiği "günah çıkarma" telaşı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Farkındayız! ~ 1 yıl önce
Havalimanı inşaatını yapan müteahhit sözünün eriymiş. Milletin ..... koyacağız demişti, sözünü tuttu. Çevre katliamı yapan insanların çevre için farkındalık oluşturması??? Tuhaf adamlarsınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iga ve ~ 1 yıl önce
çevre duyarlılığı? kargalar bile gülmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tgs ~ 1 yıl önce
Tgs Ocak ayı itibarıyla 10 yaşında ama zihniyet aynı bunu niye haber yapmıyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zırttırttrırtpıt tepesi ~ 1 yıl önce
Zorun ne acaba tgs ile tgs 10 yılın tecrubesi yanında havaş ve çelebi gibi köle zihniyetli olmadığı için zorunuza gidiyor yada yüksek beklenti ile çalışıp senden bişey olmadığını anlayınca tgs defolup igada müdür olduğun için mi daha neleriniz varda neyse
Heryerdeler ~ 1 yıl önce
Haber ne olursa olsun koju TGS ne nüyüksün helal bu yav.. seni örnek alıuor
Ah İga ahh ~ 1 yıl önce
Acaba doğumda varmıydın vardınli 10 seneyi biliyormuşsun gibi atıyosun tani zeminde müsait at bakalım ama kesin bizde bi b. Olamayıp igada iş başı yaptırılım adamsızlıkdan şef müdür yapılmışsındır ama zamanınız az kaldı :))
Çöpçü iga ~ 1 yıl önce
İga apronda anca çöp toplasın zaten başka bir işede yaramıyorlar ,onu bizim belediyede yapıyordu yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İga personeli ~ 1 yıl önce
Yeri geldiğinde seni de denetler sana da ceza kesmesini de bilir iga

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000