27 Nisan 2019, Cumartesi 09:43:07

Hakarete uğrayan personelin ifadesi ortaya çıktı

Bodrum'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na giden yolculardan Fatma Funda E.'nin kendisine yönelik hakaretleri ile gündeme gelen yer hizmetleri personeli Tuğçe S., (24) emniyet ifadesinde Funda E.'den şikâyetçi olduğunu belirterek "İnsanların içinde beni aşağıladı, onurumu kırdı" dedi.
  • 2 yanlış bir doğru yapmaz. yolcu psikolojik olarak bozuk olabilir. artniyetlide ola olabilir. Yolcu haksızsa hukuk ve havacılık hukuku içinde yaptırım uygulanılır Fakat kurumsal bir kurum içerisinde çalışan birinin yaklaşım tarzında kurumsal olmalı. insan kaynakları için üzücü birdurum!!!!!!
  • 1.000.000 tl lik manevi tazminat davası aç
  • thy teknik ENGELLİ HASTA calışanını işten attı
  • olay siyasi desem hani tk ucağında sözcü soran, etrafta takunya hava yolları diyen,Atatürk rozeti görünce aa buna nasıl izin veriolar diye tepki veren tip vardır ya heh işte olay bu.Malum yeni havalimanı antipatik geliyo böyleleri de gelişine vuruyo.burdaki en masum kişi çalışan arkadaş ama ona patladı maalesef.kadın evden çıktığı andan itibaren dolmuş yol trafik otopark içerde yürüdüğü mesafe ve abartılan havalimanının aslında hiç te öyle olmadığı ve sonuç..
  • anam uçmadınız siz hiç galiba thy ucaklarında surekli olur bunlar bodrum dalaman yolcusu carlar cok ekıp profesyonel iyi bastırır olayları
  • Kimse personelin davranisini elestirmiyor. Bence yolcu ne kadar cirkinlesse de, personelin sen ne diyorsun ya deyip yolcunun uzerine yurumesi yanlis bir davranis. Kimse bundan bahsetmiyor.
  • Tk olsa, yolcudun özür dilenir, en az 2 Bc bileti hediye edilirdi. Kıza da uyarı yada kınama verilirdi (temas teşebbüsünüz tespit edilmiştir diye :D) Kadın alışmış tk ile uçmaya :D
  • Bu işin asıl suçluları havayolu temsilcileri.Yolcusina şirin gözükmek için ekranlara gecikme yazdırmak yerine, çalıştıkları yer hizmetleri şirketinin memurunu o yolcuların önüne atıyorlar.Gercek sorumlular,yani hava yolu temsilcileri ortada yok.Muhtemelen arınmış bölgede yolcusu dan saklanıyor.Olan o genç,deneyimsiz,hiç bir şeyden suçu olmayan,muhtemelen o gün yogunluktan yemek iznini bile kullanamayan memur arkadaşlar a oluyor.Celebi senin arkanda durmaz,Atlas zaten asla durmaz,sen korkma davanda sonuna kadar git.
  • Personele hiçbirşey sormadan yasaklayan havayolunu kınıyorum birdaha da asla uçmayacağım o yolcudan farkı yok
  • vekile yumruk atmak suç olmadığına göre hakaret suç mu oluyor?

Bodrum'a gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na giden yolculardan Fatma Funda E.'nin kendisine yönelik hakaretleri ile gündeme gelen yer hizmetleri personeli Tuğçe S., (24) emniyet ifadesinde Funda E.'den şikâyetçi olduğunu belirterek "İnsanların içinde beni aşağıladı, onurumu kırdı" dedi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın da soruşturma konusu yaptığı olay 25 Nisan günü yaşandı. İstanbul Havalimanı'nda yer hizmetleri veren bir şirkete bağlı çalışan G.G., Bodrum uçağını bekleyen yolculara yönelik, uçağın hareket saatinde gecikme olabileceğini söyledi. Bu açıklamadan 15 dakika sonra da Tuğçe S., uçağın körüğe yanaşıp yanaşmadığını kontrol etmek için körük içine girdi. Uçak o esnada gelmişti ancak henüz körüğe yanaşamamıştı. Tuğçe S. kısa süre sonra yolculara bilgi vermek için kapıya geri döndü.

Tuğçe S. bu anları İstanbul Havalimanı Şube Müdürlüğü'ne verdiği ifadede şöyle anlattı:

"Geri döner dönmez ismini sonradan öğrendiğim Fatma Funda E. isimli şahsın, M. Ü. isimli görevli arkadaşımın bulunduğu masaya eliyle vurarak 'Gecikme ekrana yazılmadı. Müdür ve şeflerinizi arayın' şeklinde bağırdığını duydum."

Tuğçe S. ifadesinde bu ilk gerilimden sonra çalışma arkadaşı ile birlikte yolculara yönelik uçağın geldiğini ancak hava yolu şirketi tarafından gecikme yazdırılmadığı için uçağın hareket saati ile ilgili olarak net bilgi veremeyeceklerini anlattı.

''KAZANDIĞINIZ PARA HARAM!''

Tuğçe S. ifadesinin devamında "Bu sırada ayakta bulunan yolcuların içerisinde olan söz konusu bayan yolcu beni yanına çağırarak oturacak yer olmadığını ve ayakta durmaktan yorulduğunu söyledi. Ben de bunun üzerine kendisine oturması için yer temin edebileceğimi söyleyerek ayakta bulunan diğer yolcularımızın sorularına cevap verdim ve görev yaptığım masaya geçtim. Görev yaptığım masama geçmemle birlikte söz konusu yolcu bana hitaben 'Etek giymekle bu işler olmuyor. Uçağa gittiğinde ne yaptığın belli değil. Hala orada hiçbir şey olmamış gibi bekliyorsunuz. Hiçbir şey yapmıyorsunuz. Sizin kazandığınız para haram para. Bunların hepsi çoluğunuzdan çocuğunuzdan yakınlarınızdan da çıksın' dedi. Ben de adı geçen yolcumuzu bu şekilde konuşmaması için uygun dille uyardım" dedi.

''HAKARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ''

Funda E.'yi, kendisi gibi diğer yolcuların da uyardığını anlatan Tuğçe S. şunları kaydetti:

"Uygun şekilde uyardığım halde bu defa bana hitaben 'Koca k. büyüteceğine birazcık aklını çalıştır' şeklinde hakaret etti. Ben de bunun üzerine şahsa yaklaşarak yolcularımızın rahatsız olmaması adına düzgün uyarması için uyardım. Şahıs yine susmayarak bana hitaben 'Düzgün konuşmayacağım. Bir saat bekledim. Koca k. büyütene kadar aklını çalıştır' şeklinde hakaretine devam etti. Ben yine kendisini uyarmak üzere yanına yaklaştığımda bu sefer de şahıs 'Hop hop hop... Temas yok. Ben çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü' şeklinde hakaretine devam etti."

''ONURUMU KIRDI''

Psikolojisi bozulduğu için o gün işine devam edemediğini anlatan Tuğçe S. "Ben Fatma Funda E. isimli şahıstan tüm yolcuların önünde kalabalık ortamda bana hakaret ettiğinden, aşağıladığından ve onurumu kırdığından dolayı davacı ve şikâyetçiyim" dedi.

Tuğçe S., ifadesinde yaşananlara tanık olan kişilerin de isimlerini verdi.

''YASAL YOLLARA BAŞVURDUK''

Tuğçe S.'nin avukatı Görkem Gökçe ise konu ile ilgili paylaştığı mesajında "İstanbul Havalimanı'nda yer hizmetlerinde çalışan müvekkilimize yönelik kamuoyunda da haklı olarak yankı uyandıran hakaret fiili ile ilgili gereken yasal yollara bugün başvurduk ve sürecin takipçisi olacağız" dedi. (Hürriyet)

Hakarete uğrayan personelin ifadesi ortaya çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Bekir yıldırım ~ 1 yıl önce
2 yanlış bir doğru yapmaz. yolcu psikolojik olarak bozuk olabilir. artniyetlide ola olabilir. Yolcu haksızsa hukuk ve havacılık hukuku içinde yaptırım uygulanılır Fakat kurumsal bir kurum içerisinde çalışan birinin yaklaşım tarzında kurumsal olmalı. insan kaynakları için üzücü birdurum!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tuğçecim ~ 1 yıl önce
1.000.000 tl lik manevi tazminat davası aç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tk ~ 1 yıl önce
thy teknik ENGELLİ HASTA calışanını işten attı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evet ~ 1 yıl önce
olay siyasi desem hani tk ucağında sözcü soran, etrafta takunya hava yolları diyen,Atatürk rozeti görünce aa buna nasıl izin veriolar diye tepki veren tip vardır ya heh işte olay bu.Malum yeni havalimanı antipatik geliyo böyleleri de gelişine vuruyo.burdaki en masum kişi çalışan arkadaş ama ona patladı maalesef.kadın evden çıktığı andan itibaren dolmuş yol trafik otopark içerde yürüdüğü mesafe ve abartılan havalimanının aslında hiç te öyle olmadığı ve sonuç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NE DİYORSUN ~ 1 yıl önce
KARDEŞİM SEN ALLAHINA KİTABINA DERDİN NE SENİN BURADA HAVAYOLU GECİKMİŞ HAVAYOLUNUN TEMSİLCİSİ ORTALIKLA YOK YER PERSONELİNE KALMIŞ DURUM ATLAS'IN PERSONELİ OFİSTE ÇAY KAHVE YAPACAĞINA Kİ ATLAS'IN YER PERSONELİNİ ÇOK İYİ BİLİRİM GELSİN YOLCUSUNA AÇIKLAMA YAPSIN.
habere bak ~ 1 yıl önce
anam uçmadınız siz hiç galiba thy ucaklarında surekli olur bunlar bodrum dalaman yolcusu carlar cok ekıp profesyonel iyi bastırır olayları

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Baskasi ~ 1 yıl önce
Kimse personelin davranisini elestirmiyor. Bence yolcu ne kadar cirkinlesse de, personelin sen ne diyorsun ya deyip yolcunun uzerine yurumesi yanlis bir davranis. Kimse bundan bahsetmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne saçmalıyorsun sen ~ 1 yıl önce
Sen kafayı yedin herhalde köle mi bu çocuklar kendine gel.... O kadar lafı yiyip abla ya demeseydin böyle daha iyi olurdu bak üzüldüm canımsın filan mı diyecekti? Boş yapma istersen gayet yerinde tepki gösterdi o insanlar oraya laf yemek için gelmiyor... Eminim sen de gereksiz herkese evet efendim haklısın efendim diyen boş yönetici ya da adayısın..
çöp ~ 1 yıl önce
yalakalıktan 5 puan aldın sebastiyan sen böyle yap ezdir kendini
:D ~ 1 yıl önce
Tk olsa, yolcudun özür dilenir, en az 2 Bc bileti hediye edilirdi. Kıza da uyarı yada kınama verilirdi (temas teşebbüsünüz tespit edilmiştir diye :D) Kadın alışmış tk ile uçmaya :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Bu işin asıl suçluları havayolu temsilcileri.Yolcusina şirin gözükmek için ekranlara gecikme yazdırmak yerine, çalıştıkları yer hizmetleri şirketinin memurunu o yolcuların önüne atıyorlar.Gercek sorumlular,yani hava yolu temsilcileri ortada yok.Muhtemelen arınmış bölgede yolcusu dan saklanıyor.Olan o genç,deneyimsiz,hiç bir şeyden suçu olmayan,muhtemelen o gün yogunluktan yemek iznini bile kullanamayan memur arkadaşlar a oluyor.Celebi senin arkanda durmaz,Atlas zaten asla durmaz,sen korkma davanda sonuna kadar git.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAYA YAŞA ~ 1 yıl önce
DİLİNE KURBAN BEN ESKİ BİR HAVAYOLU ÇALIŞANI OLARAK ÇOK İYİ BİLİRİM.HAVAYOLU PERSONELİ GELMEZ OFİSİNDE ÇAY KAHVE KUMAR OYNAR YOLCUYA AÇIKLAMA YAPMAK YER HİZMETLERİNE KALIR.ANTALYA'DAKİ CHARTER HAVAYYOLU GECİKMELERDE BİR TANE KENDİ GÖREVLİSİNİ BULAMAZSIN
Atlasglobal ~ 1 yıl önce
Personele hiçbirşey sormadan yasaklayan havayolunu kınıyorum birdaha da asla uçmayacağım o yolcudan farkı yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ediz sarı ~ 1 yıl önce
vekile yumruk atmak suç olmadığına göre hakaret suç mu oluyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000