21 Haziran 2023, Çarşamba 11:07:05

FETÖ firarisi İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

İstanbul'da polis ekipleri yurt dışına kaçmaya çalışan FETÖ firarisini İstanbul Havalimanı'nda yakaladı. Örgütün finans yapılanmasında faaliyet gösteren zanlı önce emniyete götürüldü.
  • İyi güzel de devlet kurumlarında fetocular hala mevcutlar hepsinin geçmişleri belli o zaman nasıl oluyor da bunlar hala çalışabiliyorlar? Ayrıca muhalefet siyasette,yargıda vs fetocular araştırılsın diye kaç kere önerge verdi ama hepsi ret edildi,niye? Bu korku,çekincenin sebebi ne? Neden bu hainler hala korunuyorlar,kirli dosyalar daha çok ortaya çıkmasın diye mi? Hoş çıksa ne olacak neler ifşa oldu da bir tek savcı kılını kıpırdatmadı fetocular için mi kıpırdatacak? İktidar kendi palazlandırdığı fetodan ders almadığı için tüm kurumları tarikat, cemaatlere altın tepside sunmaya devam ediyor olan da ülkemize oluyor ama kimin umurunda?

İstanbul'da polis ekipleri yurt dışına kaçmaya çalışan FETÖ firarisini İstanbul Havalimanı'nda yakaladı. Örgütün finans yapılanmasında faaliyet gösteren zanlı önce emniyete götürüldü.

Burada sorguya alınan örgüt mensubu, diğer 28 FETÖ şüphelileri ile birlikte adliyeye sevk edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce, FETÖ/PDY’ye yönelik 33 örgüt üyesinin yakalanması için 16 Haziran’da KOM Daire Başkanlığı koordinesinde “Gazi Turgut Arslan“ operasyonu düzenlenmişti. FETÖ/PDY’ye finansman sağlayan ve örgütün güncel yapılanmasında faaliyet yürüttükleri tespit edilen 33 şüpheli şahsa yönelik İstanbul, Antalya, Bursa, Denizli ve Eskişehir illerindeki baskınlarda 28 şüpheli yakalanırken, 5 zanlı firari olarak aranıyordu.

Yakalanan 28 şüphelinin sorgusu devam ederken, firari durumda olan adı açıklanmayan bir FETÖ üyesinin, yurt dışına kaçmak için İstanbul Havalimanı'nda pasaport kontrollerinde, yüz tanıma sistemine kaydı düştüğü ve gözaltına alındığı öğrenildi. Örgütün finans yapılanmasında faaliyet gösteren zanlı önce emniyete götürüldü. Burada sorguya alınan örgüt mensubu, diğer 28 FETÖ şüphelileri ile birlikte adliyeye sevk edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan 29 şüpheliden 3’ü serbest bırakıldı, adli makamlara sevk edilen şahıslardan birine ev hapsi tedbiri, geri kalan 22 FETÖ üyesi hakkında ise adli kontrol hükümleri uygulandı. Üç şüphelinin ise tutuklanarak cezaevine gönderildiği belirtildi.

FETÖ firarisi İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Yorumlar

gerçekler ~ 10 ay önce
İyi güzel de devlet kurumlarında fetocular hala mevcutlar hepsinin geçmişleri belli o zaman nasıl oluyor da bunlar hala çalışabiliyorlar? Ayrıca muhalefet siyasette,yargıda vs fetocular araştırılsın diye kaç kere önerge verdi ama hepsi ret edildi,niye? Bu korku,çekincenin sebebi ne? Neden bu hainler hala korunuyorlar,kirli dosyalar daha çok ortaya çıkmasın diye mi? Hoş çıksa ne olacak neler ifşa oldu da bir tek savcı kılını kıpırdatmadı fetocular için mi kıpırdatacak? İktidar kendi palazlandırdığı fetodan ders almadığı için tüm kurumları tarikat, cemaatlere altın tepside sunmaya devam ediyor olan da ülkemize oluyor ama kimin umurunda?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000