10 Mayıs 2020, Pazar 16:35:45

Erdoğan; 'İstanbul Havalimanı'na ulaşım sorunu çözülüyor'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Projesi düzenlenen törene video konferans ile bağlandı.
  • İSKİ Genel Kurulu’nda Genel Müdürün kalem kalem açıkladığı, salgın döneminde oluşan 1.443.000 TL zarar ve bütçe açığına dair talep edilen 765 milyon TL borçlanma yetkisini reddeden AKP, 250 milyon TL borçlanmaya “taşeronlara ödeme yapılması” şartıyla onay verdi. Chp seçimlerde acı farkla tokat attı hala acısını çıkarmak için herşeyi yapıyorsunuz,hani halkın seçimlerine saygı duyulması gerekiyordu,nerede? Belediyeler bunları boy boy köprülerde,billboard'larda yazılı afişlerle,tv,internet vs görsel yayınlasalar da keşke gönülleri kör olanlar görse öyle değil mi ülkesine ve halkına hizmet için kefenle gezen reis???
  • Durmak yok yola devam!!!...
  • İNŞALLAH bir an önce tüm metro çalışmaları biter , yol çok uzak yol boyu servis araçlarında ve otobüslerde dibdibe virüs kapma riski çok yüksek bir an tüm metro hatları tamamlanır İNŞALLAH
  • yıllar geçtikçe anlaşılacak. Reis iyi ki bu şekilde yapmış denilecek. Katledilen bir meydan yok hedefi büyük Türkiye ye yakışır şeyler oluyor panik yapma champ. Kimileri icraatleri ile kimileri ise boş konuşması ile anılacak..
  • Az önce EGM'ye ihbarımı yaptım. Erdoğan'ı Allah başımızdan eksik etmesin. O bizim liderimiz. Çakala çukala yedirmeyiz, boşuna heveslenmeyin. Daha çok beklersiniz.
  • Ne AKP liyim nede baska bir partili,bu ulkeyi ya askerler yedi yada siyasi partiler.Avrupa birliginin aday ulke diye yolladigi milyonlarla ve iscinin vergilerile yapilan yollari,kendi ceplerinden odemis gibi gosterip koyunlara gaz verenlerin ulkesi,Tekeri yeniden bulus yapip sunu yapdik bunu yapdik diyenler,muhalefetdde kendini yiirtiyorki bize bisey yokmu diye,uzun lafin kissasi Turk iscisinin Allah yardimcisi olsun.
  • Havaalanına ulaşmak neden sorun olmuş ? Asıl soru bu !
  • Bu hala yol köprü derdinde mi? Bize yol köprü, paralı otoban değil, huzur lazım huzur. Adaletli bir ülkede yaşama şansının verilmesi lazım. Güvenebileceğim bir devlet de
  • Herkes de biliyor ki AKP, Kemalist elitlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Onlar da hem harami yönetimin muhalifiymiş gibi prim yapıyorlar hem de AKP yönetiminin hık deyicisi olmaya devam ediyorlar. AKP’yi legalize ediyorlar. Bu devletin kodlarına faşizmi işleyenler bugün ortalıkta ilerici, solcu, çağdaş havalarıyla kasım kasım gezinenlerden başkası değildir. Erdoğanizm işte bu kodlar üzerine inşa edilmiş ve önceki rejimin kesinlikle ruh ikizidir. Sadece uygulamada Erdoğan çok daha hunhar ve Allah’tan korkmaz bir tarz benimsiyor o kadar.
  • Anadolu'da ve Doğu'daki terör,işsizlik,iş ve istihdam yaratmama,tarım ve hayvancılığın bitirilmesi, sosyal sorunlar yüzünden büyükşehirlere özellikle de İstanbul'a iç göç durdurulamadı,çarpık ve yasadışı yapılaşma hızla arttı,oy için bunlara göz yumuldu boyuna af çıkarıldı,haksız yere devlet arazilerine tapular dağıtıldı,ağaç,yeşillik bitti,yer gök beton ve insan doldu yetmedi üstüne araplar geldi herşey iyice birbirine girdi. Haliyle de Marmara bölgesi bu kadar insanı ve sorunlarını da kaldıramadı,köprüler,yollar, tüneller,havalimanları, hastaneler,okullar vs yapılmaya mecbur kalındı yani bunların yapılması lütuf değil ülkenin ve belediyelerin 70 yıldan bu yana çok kötü yönetilmesi,iş,ticaret, eğitim,sağlık vs hep bir tarafa yığılması yüzünden. İstanbul'da 1994'de 8 milyon civarında olan nüfus bugün araplarla birlikte 20 milyonu geçmiş. 26 yılda 12 milyondan fazla insan artışı başarı mıdır? Bütün bunlar olurken belediyeleri ve 18 yıldır ülkeyi kim yönetiyordu? Ve hala şunu yaptık bunu yapacağız vs demek insan aklıyla dalga geçmek değilse nedir? Cahil bıraktırılan insanlar da kurnaz,para ve çıkara tamahkar olunca bu kafalar tabii iktidar olur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sancaktepe ve Yeşilköy hastanelerine yönelik eleştirilere yanıt vererek, "Sağlık turizmine yönelik bu her iki yere de yurt dışından ambulans uçaklarla gelecekler ve buralarda tedavilerini yapıp sonra uğurlayacağız. Bu bizim için yeni bir açılım. Türkiye bu noktada sağlık üssü olma görevini yapacaktır" dedi.
Gayrettepe-Kağıthane-İstanbul Havalimanı Metro Projesi TBM Tünelleri Tamamlanması Töreni, Gayrettepe Metro İstasyonu’nda gerçekleşti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve yetkililerin katıldığı törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan video konferans ile bağlandı.

Törende konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Bugün rekorların yaşandığı metro hattında tünel inşaatında ışığı göreceğiz. Çift tüple 68 kilometreyi aşan tünel, çalışmalarımız ardından Gayrettepe istasyonuna ulaşıyoruz. İlk ray kaynağını gerçekleştirdiğimiz bu projede tünel kazma makine sayısı ve hızında dünya rekorlarını kırdır. Yapım hızında kırdığımız rekoru işletme hızında da kıracağız. 37,5 kilometrelik hattımızda 9 istasyonarasında önce tam otomatik ardından sürücüsüz trenlerimiz saatte 120 kilometrelik hızla metro hız rekorunu kıracaklar. Her gün 600 bin hemşehrimiz Gayrettepe-İstanbul Havalimanı arasını 35 dakika gibi kısa bir sürede kat edecekler. Şehir içi trafik yükünü önemli oranda azaltacaktır. Gayrettepe Kağıthane İstanbul Havalimanı hattında yolcu ulaşımı daha kolay, konforlu hızlı olacaktır" dedi.

Projenin Gayrettepe İstasyonu’nda Yenikapı - Hacıosman Metro Hattı ve metrobüs ile bağlanacağını vurgulayan Karaismailoğlu, yapımı devam eden İstanbul Havalimanı Halkalı metro hattında da Kayaşehir istasyonundan Başakşehir Şehir Hastanesi’ne entegrasyon sağlanacağını söyledi.

Ulaştırma Bakanlığı'nın şu anda İstanbul'da 233 kilometre raylı sistem hizmet verdiğini söyleyen Karaismailoğlu, "İstanbul genelinde yapımı devam eden 85 kilometrelik metro hattı projeleri tamamlandığında kent içi raylı sistem uzunluğu tam 318 kilometreye ulaşacaktır. Şu anda içerisinde bulunduğumuz 37,5 kilometrelik bağlantısıyla birlikte yaklaşık 9 kilometrelik Bakırköy, Bahçelievler Kirazlı Metrosu 32 kilometrelik İstanbul Havalimanı Halkalı, Marmaray raylı sistem bağlantısı ve 7,5 kilometrelik Sabiha Gökçen Havalimanı demir yolu bağlantısı çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir" dedi.

"Metro hattının devreye girmesiyle İstanbul Havalimanı'nın ulaşım sorunu tamamen çözülecek"

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün annelerin Anneler Günü'nü kutladı.

Metro hattının devreye girmesiyle İstanbul Havalimanı’nın ulaşım sorununun tamamen çözüleceğini vurgulayan Erdoğan, “Ayrıca İstanbul, şehrin kuzey aksı yönünde diğer tüm ulaşım hatları ile bağlantılı çok önemli ve verimli bir toplu taşıma alternatifine kavuşacaktır. Metro hattımızın ray döşeme, sinyalizasyon ve diğer işlemleri tamamlanarak hedeflenen süreden önce hizmete girmesini diliyorum. Bu metro hattında da yeri ve milli imkanları kullanmaya öncelik verdik. Kendi alanında dünyanın en büyüklerinden olan İstanbul Havalimanını şehir merkezine bağlayan bu metro hattı ile İstanbul’un dünya şehri özelliğini biraz daha güçlendiriyoruz. Korona virüs salgını sebebiyle dünyada siyasi ve ekonomik güç dengelerinin yeniden oluşacağının konuşulduğu bir dönmede bu proje Türkiye’ye büyük bir avantaj kazandıracaktı. İstanbul’u turizmden kültüre, finanstan teknolojiye her alanda küresel merkez haline getirme yolunda kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.
İstanbul’da yapımı süren pandemi hastanelerine dün gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatan Erdoğan, “Yeşilköy ve Sancaktepe’deki yaklaşık biner odalı sağlık tesislerimizin son şöyle bir teftişini yaptık. İnşallah bayram sonuna kadar açılışlarını yapacağız. Hadımköy’de tarihi bir eserin Sultan Abdülhamit’ten kalma onun da tamamıyla restorasyonunu yaparak Doktor İsmail Niyaz Kurtulmuş Hastanesi olarak sizlere kazandıracağız. Durmak yok, korona virüs vs bizi durdurmuyor. Ekranda tünelleri görüyorsunuz çift tüp ve bizler burada nasıl dağları deliyorsak, yerin altında da yine buraları delmek suretiyle önümüzde engel tanımıyoruz ve hedeflerimize ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.

"Türkiye bu noktada sağlık üssü olacak"

Sancaktepe ve Yeşilköy’de yapılan hastanelere yönelik eleştirileri de yanıtlayan Erdoğan, şunları söyledi:
“Yeni bazı dedikodular üretmeye başladılar. ‘Ne Sancaktepe ne Yeşilköy hastanelerine ihtiyaç yok.’ Bunların ufku çok ama çok dar. Bakınız biz sağlık turizmini çok önemsiyoruz. Bunlara sorun Sancaktepe’nin yanında herhangi bir havalimanı var mı bilmezler. Orada geçmişte askeri bir havalimanı vardır. Aynı şekilde Yeşilköy. Burada zaten havalimanının bir ucuna bunu inşa ediyoruz. Burada millet bahçemizi yine yapacağız. Fakat bizim burada başka hesabımız var. Sağlık turizmine yönelik bu her iki yeri de yurt dışından gelenler buraya uçaklarla, ambulans uçaklarla gelecekler ve buralarda tedavilerini yapıp sonra uğurlayacağız. Bu bizim için yeni bir açılım. Türkiye bu noktada sağlık üssü olma görevini yapacaktır. Hani geçmişte Türkiye’den Cleveland’a gidiyorlardı ya, bundan sonra inanıyorum İstanbul’a gelecekler. Şehir hastanelerimizle zaten nam saldık. Şu an Başakşehir hastanemizin ikinci etabını da önümüzdeki haftalarda bitiriyoruz. 2 bin 500 yatağı aşkın kapasitesiyle dev bir şehir hastanesini İstanbul'umuza ayrıca kazandırıyoruz. İnşallah bu şekilde devam edecek hamlelerimiz İstanbul’u dünyanın merkez şehirleri arasında en önlere çıkrma hedeflerimize bizi ulaştıracaktır.”

Erdoğan; 'İstanbul Havalimanı'na ulaşım sorunu çözülüyor'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Yorum sizin ~ 1 yıl önce
İSKİ Genel Kurulu’nda Genel Müdürün kalem kalem açıkladığı, salgın döneminde oluşan 1.443.000 TL zarar ve bütçe açığına dair talep edilen 765 milyon TL borçlanma yetkisini reddeden AKP, 250 milyon TL borçlanmaya “taşeronlara ödeme yapılması” şartıyla onay verdi. Chp seçimlerde acı farkla tokat attı hala acısını çıkarmak için herşeyi yapıyorsunuz,hani halkın seçimlerine saygı duyulması gerekiyordu,nerede? Belediyeler bunları boy boy köprülerde,billboard'larda yazılı afişlerle,tv,internet vs görsel yayınlasalar da keşke gönülleri kör olanlar görse öyle değil mi ülkesine ve halkına hizmet için kefenle gezen reis???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vatadas ~ 1 yıl önce
Durmak yok yola devam!!!...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İNŞALLAH ~ 1 yıl önce
İNŞALLAH bir an önce tüm metro çalışmaları biter , yol çok uzak yol boyu servis araçlarında ve otobüslerde dibdibe virüs kapma riski çok yüksek bir an tüm metro hatları tamamlanır İNŞALLAH

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilen çok ~ 1 yıl önce
yıllar geçtikçe anlaşılacak. Reis iyi ki bu şekilde yapmış denilecek. Katledilen bir meydan yok hedefi büyük Türkiye ye yakışır şeyler oluyor panik yapma champ. Kimileri icraatleri ile kimileri ise boş konuşması ile anılacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çok beklersin ~ 1 yıl önce
Az önce EGM'ye ihbarımı yaptım. Erdoğan'ı Allah başımızdan eksik etmesin. O bizim liderimiz. Çakala çukala yedirmeyiz, boşuna heveslenmeyin. Daha çok beklersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 1 yıl önce
Ne AKP liyim nede baska bir partili,bu ulkeyi ya askerler yedi yada siyasi partiler.Avrupa birliginin aday ulke diye yolladigi milyonlarla ve iscinin vergilerile yapilan yollari,kendi ceplerinden odemis gibi gosterip koyunlara gaz verenlerin ulkesi,Tekeri yeniden bulus yapip sunu yapdik bunu yapdik diyenler,muhalefetdde kendini yiirtiyorki bize bisey yokmu diye,uzun lafin kissasi Turk iscisinin Allah yardimcisi olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aklı selim ~ 1 yıl önce
Havaalanına ulaşmak neden sorun olmuş ? Asıl soru bu !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sofia Munich ~ 1 yıl önce
Bu hala yol köprü derdinde mi? Bize yol köprü, paralı otoban değil, huzur lazım huzur. Adaletli bir ülkede yaşama şansının verilmesi lazım. Güvenebileceğim bir devlet de

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kral Çıplak ~ 1 yıl önce
Herkes de biliyor ki AKP, Kemalist elitlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Onlar da hem harami yönetimin muhalifiymiş gibi prim yapıyorlar hem de AKP yönetiminin hık deyicisi olmaya devam ediyorlar. AKP’yi legalize ediyorlar. Bu devletin kodlarına faşizmi işleyenler bugün ortalıkta ilerici, solcu, çağdaş havalarıyla kasım kasım gezinenlerden başkası değildir. Erdoğanizm işte bu kodlar üzerine inşa edilmiş ve önceki rejimin kesinlikle ruh ikizidir. Sadece uygulamada Erdoğan çok daha hunhar ve Allah’tan korkmaz bir tarz benimsiyor o kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne desek boş ~ 1 yıl önce
Anadolu'da ve Doğu'daki terör,işsizlik,iş ve istihdam yaratmama,tarım ve hayvancılığın bitirilmesi, sosyal sorunlar yüzünden büyükşehirlere özellikle de İstanbul'a iç göç durdurulamadı,çarpık ve yasadışı yapılaşma hızla arttı,oy için bunlara göz yumuldu boyuna af çıkarıldı,haksız yere devlet arazilerine tapular dağıtıldı,ağaç,yeşillik bitti,yer gök beton ve insan doldu yetmedi üstüne araplar geldi herşey iyice birbirine girdi. Haliyle de Marmara bölgesi bu kadar insanı ve sorunlarını da kaldıramadı,köprüler,yollar, tüneller,havalimanları, hastaneler,okullar vs yapılmaya mecbur kalındı yani bunların yapılması lütuf değil ülkenin ve belediyelerin 70 yıldan bu yana çok kötü yönetilmesi,iş,ticaret, eğitim,sağlık vs hep bir tarafa yığılması yüzünden. İstanbul'da 1994'de 8 milyon civarında olan nüfus bugün araplarla birlikte 20 milyonu geçmiş. 26 yılda 12 milyondan fazla insan artışı başarı mıdır? Bütün bunlar olurken belediyeleri ve 18 yıldır ülkeyi kim yönetiyordu? Ve hala şunu yaptık bunu yapacağız vs demek insan aklıyla dalga geçmek değilse nedir? Cahil bıraktırılan insanlar da kurnaz,para ve çıkara tamahkar olunca bu kafalar tabii iktidar olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000