10 Aralık 2021, Cuma 08:40:03

En iyi bağlantılı havalimanları belli oldu

Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) 2021'in en iyi bağlantılı uçuşlara sahip havalimanlarını listeledi.
  • Yalannnnn : metro yok daha ; ne 6 nci sirası ya , güldürmeyin adamı.
  • Bağlantı süreniz 3 saat ise ve yürüyüş seviyorsanız sıkıntı yok .. !
  • Ozelikle yasli bir yolcu ile seyahat ediyorsaniz, yetismek mumkun degil. Hata 2-3 kere annem assitanlar tarafindan ucaga yetistirilmedi! Ben uctum o kaldi, cok berbat bir durum!

Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) 2021'in en iyi bağlantılı uçuşlara sahip havalimanlarını listeledi. Buna göre Amerika Birleşik Devletleri'nden Dallas/Fort Worth (DFW) Uluslararası Havalimanı ilk sırada yer aldı. Türkiye'den İstanbul Havalimanı altıncı konumda bulunuyor.

1. Dallas/Fort Worth Uluslararası Havalimanı (ABD)

ABD'de Teksas eyaletinde Dallas'a 24 ve Fort Worth'a 29 km mesafedeki havalimanı yıllık 42 bin 640 aktarmalı uçuş ile ilk sırada yer alıyor.

1973'te açılan havalimanı, yolcu hacmi, kalkış ve inişler açısından dünyanın en büyük üçüncü havalimanı. Ancak “The Family Vacation Guide” tarafından yapılan bir araştırmada DFW'nin ABD'de en fazla uçuş iptali veya gecikmesi olan havalimanları arasında üçüncü sırada yer aldı.

2. Denver Uluslararası Havalimanı (ABD)

Colorado'daki Denver Uluslararası Havalimanı, 35 bin 40 bağlantılı uçuş hizmeti sunuyor.

Aynı zamanda 80'lerin popüler televizyon dizisiyle de anılan şehirdeki havalimanı Covid-19 salgınından önce 2019'da 7. sıradaydı. Duvarlarındaki fantastik resimleriyle bilinen havalimanı birçok ödülün de sahibi.

3. Frankfurt Havalimanı (Almanya)

Almanya'nın en büyük ticari havalimanı pandemiden çok zarar gördü. 2019'da ACI sıralamasının zirvesinde yer alan havalimanı 2021'de 25 bin 36 bağlantılı uçuşla üçüncü sırada yer aldı.

Yolcuların bekleme sürelerini en iyi şekilde değerlendirecekleri yeşil lounge ve oyun alanlarının olduğu havalimanında NapCaps adı verilen alanlarda şekerleme yapmanız mümkün.

4. Hartsfield-Jackson Atlanta Uluslararası Havalimanı (ABD)

Georgia eyaletinin başkenti Atlanta'daki Hartsfield-Jackson Uluslararası Havalimanı'nda yılda 23 bin 822 aktarmalı uçuş yapıldı.

Pandemiden önce 2019'da 110,5 milyon ile dünyanın en büyük yolcu hacmine sahip havalimanı oldu.

Lonely Planet'in 2022'de seyahat edilmesini tavsiye ettiği ilk on şehirden biri olarak Atlanta, Martin Luther King'in de doğum yeri.

5. Amsterdam Schiphol (Hollanda)

Hollanda başkentinin havalimanı Schiphol (AMS), 23 bin 277 bağlantılı uçuşla sıralamaya giren ikinci Avrupa havalimanı oldu. Eğlence tesisleri ve mimarisiyle de ünlü olan havalimanı, fonksiyonel tasarıma sahip yüksek teknolojili yapılarıyla tanınan Benthem Crouwel tarafından tasarlandı.

Ziyaretçiler dünyaca ünlü Amsterdam Rijksmuseum'un havalimanı şubesinde Hollandalı ustaların eserlerini görebilir.

6. İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı, yılda 23 bin 229 aktarmalı uçuş ile ACI sıralamasında 6. oldu. İyi erişilebilirlik, check-in, gastronomi, alışveriş ve tasarım gibi konularda öne çıkan merkez, Amerikan “Travel and Leisure” dergisinin 2021'in en iyi 10 havalimanı arasında Singapur Changi Havalimanı'ndan sonra ikinci sırada gösterildi. (euronews)

En iyi bağlantılı havalimanları belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Rrr ~ 5 ay önce
Yalannnnn : metro yok daha ; ne 6 nci sirası ya , güldürmeyin adamı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 5 ay önce
Bağlantı süreniz 3 saat ise ve yürüyüş seviyorsanız sıkıntı yok .. !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetismek ~ 5 ay önce
Ozelikle yasli bir yolcu ile seyahat ediyorsaniz, yetismek mumkun degil. Hata 2-3 kere annem assitanlar tarafindan ucaga yetistirilmedi! Ben uctum o kaldi, cok berbat bir durum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
abart abart ~ 5 ay önce
bir zahmet limana erken git check-in islemini tamamla pasaporttan geç. bu dünyanın heryerinde bir kuraldır ki bileğinde de yazar! birde sandalye hizmeti istedin mi olay bitmiştir. kimse anneni bi yerde bırakamaz bizzat bu işin içindeyim. yalanın da bir sınırı olur. anan kalacak sen gidecen heee bizde yedik :)')') hadi anam hadi başka kapıya. biraz daha zekâ dolu yalanlarla gel
Birisi ~ 5 ay önce
Orada çalışan olarak sonuna kadar hak veriyorum sizlere. Atatürk havalimanı özledik...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000