24 Haziran 2023, Cumartesi 15:15:22

Cezaevi firarisi İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Türkmenistan uyruklu cezaevi firarisi Maksat Bahramov, ailesini uğurlamaya geldiği İstanbul Havalimanı'nda polis tarafından yakalandı.
  • Hayırlısı gelir mi bize .  Adamdaki özgüvene bakın Hem yabancı hem suçlu hem kanun kaçağı hem de ailesini havaalanından uğurlamaya gelebiliyor. Ailesi nasıl rahatça gelebiliyor? Pasaport kontrolünde bunun akrabası olduğu anlaşılmıyor mu ve takip edilmiyor mu ? Herhangi bir Avrupa ülkesinde böyle bir rahatlık olabilir mi? Ondan sonra bize vize vermiyorlar diyoruz. Niye versin elin Avrupaılsı başını derde soksun ki
  • Memleketin haline bak Allah aşkına yaa yol geçen hanı bile yanımızda tırt kalır vallahi imkan sağlayanlardan Allah sorsun İnşallah

Türkmenistan uyruklu cezaevi firarisi Maksat Bahramov, ailesini uğurlamaya geldiği İstanbul Havalimanı'nda polis tarafından yakalandı.

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğüne bağlı polisler, terminal içerisinde yaptıkları uygulama sırasında bir kişiden şüphelendi.

Polis ekipleri şüphe üzerine durdurdukları kişiye kimlik kontrolü yaptı. Yabancı uyruklu kişi, ailesini memlekete uğurlamaya geldiğini belirterek, ikamet izin belgesini gösterdi.

Yapılan incelemede Dovletmyrat Bahramov adına düzenlemiş ikamet belgesinin sahte olduğu tespit edildi. Polis ekipleri, sahte belge ibraz eden kişinin Türkmenistan uyruklu Maksat Bahramov olduğunu belirledi.
Yapılan GBT kontrolünde Bahramov’un, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticari yapma ve sağlama suçundan 8 yıl 4 ay kesinleşmiş cezasının bulunduğu, ayrıca hükümlü ve tutuklunun kaçması, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suçlarından aranmasının olduğu tespit edildi.

Bahramov’un koronavirüs salgını döneminde kapalı cezaevinden açık cezaevine teslim olmak için bir hafta süresi bulunmasına rağmen teslim olmayıp kaçtığı ortaya çıktı.

Cezaevi firarisi Bahramov, İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından Maltepe Cezaevi’ne teslim edildi.

Cezaevi firarisi İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

Yorumlar

Yolcu ~ 10 ay önce
Hayırlısı gelir mi bize .  Adamdaki özgüvene bakın Hem yabancı hem suçlu hem kanun kaçağı hem de ailesini havaalanından uğurlamaya gelebiliyor. Ailesi nasıl rahatça gelebiliyor? Pasaport kontrolünde bunun akrabası olduğu anlaşılmıyor mu ve takip edilmiyor mu ? Herhangi bir Avrupa ülkesinde böyle bir rahatlık olabilir mi? Ondan sonra bize vize vermiyorlar diyoruz. Niye versin elin Avrupaılsı başını derde soksun ki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arrivalll ~ 10 ay önce
Memleketin haline bak Allah aşkına yaa yol geçen hanı bile yanımızda tırt kalır vallahi imkan sağlayanlardan Allah sorsun İnşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000