13 Nisan 2022, Çarşamba 11:36:07

111 kilo uyuşturucu ele geçirildi alıcı ünlü holding patronu çıktı

Kolombiya'dan 'kozmetik ürün' adı altında Türkiye'ye gönderilen iki ayrı kargo paketinde 111 kilogram kokain tespit edildi.
  • SS ile fotoğrafını gördüm bugün bende diyorum nasıl olmaz
  • Eski dini bütün başbakanın Singapur'da kumarda yakalanan,Venezuela'ya sözde maske götüren oğlunun gemilerinde uyuşturucu taşındığına dair yeri,konumu, telefon sinyallerine varıncaya kadar belirtilen güçlü iddialar vardı ne oldu niye araştırılmadı,üstü örtülmeye çalışıldı? Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir olayı var.
  • Birileri ile fotoğrafı varsa sorun olmaz
  • Kendi evinin adresini teslimat adresi yapmış yapma yas başka iş var onda
  • İyi güzel de Peker'in videolarında kanıtlarıyla ifşa ettiği uyuşturucu işlerinden,arabada pudra şekeri çekenden ne haber? Bir anda her gün şurada şu kadar uyuşturucu yakaladık haberleriyle ortaya çıkarılması istenmeyen şeylerin üstünü nereye kadar örtebilirsiniz?
  • Musluğun başını asıl tutanları tüm ülke biliyor.
  • Memleketin en zengini bunlar,ama ağlamaya gelincede"dövlet bize bahmiir" Her türlü ince işte biz kürdüz, yurtdışında uyuşturucu ile yakalanınca da "biz TÜRK üz" der bunlar..
  • Daha yakalanan . Neler oluyodur neler :)

Kolombiya'dan 'kozmetik ürün' adı altında Türkiye'ye gönderilen iki ayrı kargo paketinde 111 kilogram kokain tespit edildi. İstanbul'da lüks plazadaki adrese teslim edilen kargonun alıcısı L'ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat çıktı.

Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L'ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat'ın da aralarında bulunduğu 6 şirket sahibinin, firmaları üzerinden yurtdışından uyuşturucu kaçakçılığı yaptığı ortaya çıktı.

Kolombiya-Panama-ABD- Almanya ve son olarak Türkiye'ye gelecek olan, alıcı bölümünde Süleyman Y. yazılı kargo, Alman Federal Gümrük İrtibat Bürosu tarafından şüpheli olarak değerlendirildi. Havalimanında 20-26 Kasım 2021 tarihlerinde iki ayrı kargo üzerinde yapılan incelemelerde, paket içinde 62 ve 49 kilogram olmak üzere toplam 111 kilogram siyah kokain tespit edildi. Yapılan tespit üzerine durum Türk makamlarıyla paylaşıldı.

FİLM GİBİ OPERASYON

Sabah'ta yer alan habere göre; İstanbul Havalimanı Gümrük ve Muhafaza Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemelerde söz konusu uyuşturucu maddelerin kime ait olduğunun belirlenmesi için kontrollü teslimat yapılmasına karar verildi. Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kargo teslimatının yapılacağı adresleri mercek altına aldı.

Jandarma ekipleri, el konulan uyuşturucu maddelerin yerine aynı renkte kum yerleştirdi. Ekipler kargo görevlisi kılığına girerek paketleri gerçek kargo yetkilileriyle birlikte alıcı adreslerine götürdü. İstanbul Levent'teki lüks bir plazadaki ofise yapılan teslimat sırasında operasyona eşzamanlı olarak start veren jandarma ekipleri, 6 farklı firma yetkilisini gözaltına aldı.

3 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Uyuşturucu kaçakçılığı ile ilişiği olduğu belirlenen holding patronu Ali Osman Akat ile birlikte Ali K., Mustafa G., Sarra C., Süleyman Y. ve Tevfik Akan A., 13 Aralık'ta jandarma ekiplerince gözaltına alındı. İşadamı Akat, kozmetik ürünlerinin ihracatını yaptığını, olayla herhangi bir ilgisinin bulunmadığını iddia etti. Şüphelilerden Ali Osman Akat, Süleyman Y. ve Tevfik A., 17 Aralık'ta tutuklanarak cezaevine gönderildi.

111 kilo uyuşturucu ele geçirildi alıcı ünlü holding patronu çıktı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

stw ~ 4 ay önce
SS ile fotoğrafını gördüm bugün bende diyorum nasıl olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir gemi toz ~ 4 ay önce
Eski dini bütün başbakanın Singapur'da kumarda yakalanan,Venezuela'ya sözde maske götüren oğlunun gemilerinde uyuşturucu taşındığına dair yeri,konumu, telefon sinyallerine varıncaya kadar belirtilen güçlü iddialar vardı ne oldu niye araştırılmadı,üstü örtülmeye çalışıldı? Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi bir olayı var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fotoğraf ~ 4 ay önce
Birileri ile fotoğrafı varsa sorun olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gh ~ 4 ay önce
Kendi evinin adresini teslimat adresi yapmış yapma yas başka iş var onda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 4 ay önce
İyi güzel de Peker'in videolarında kanıtlarıyla ifşa ettiği uyuşturucu işlerinden,arabada pudra şekeri çekenden ne haber? Bir anda her gün şurada şu kadar uyuşturucu yakaladık haberleriyle ortaya çıkarılması istenmeyen şeylerin üstünü nereye kadar örtebilirsiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yukardakiler kim peki? ~ 4 ay önce
Musluğun başını asıl tutanları tüm ülke biliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cadet ~ 4 ay önce
kel bi adam vardı ya kolombiya da o mu mafya mıydı chapo falan fişman
Plt ~ 4 ay önce
Memleketin en zengini bunlar,ama ağlamaya gelincede"dövlet bize bahmiir" Her türlü ince işte biz kürdüz, yurtdışında uyuşturucu ile yakalanınca da "biz TÜRK üz" der bunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ~ 4 ay önce
Daha yakalanan . Neler oluyodur neler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000