04 Ağustos 2014, Pazartesi 08:10:22

TUR ŞİRKETİ İFLAS ETTİ TURİSTLER ANTALYA HAVALİMANI'NDA KALDI

Rusya’da faaliyet gösteren Labirint Tour’un iflas etmesi sonucu, Türkiye’ye gelen 13’ü çocuk 44 Rus turist Antalya’da mahsur kaldı.
  • Bakkal dükkanını kapatan acenta açarsa olacağı bu.

Chelyabinsk ve Kaliningrad kentlerinden 15 gün önce Antalya’ya gelen toplam 44 Rus turist, dün saat 18.00’den bu yana ülkelerine dönmek için Antalya Havalimanı İkinci Dış Hatlar Terminali’nde bekliyor. Ellerinde Rusça ve İngilizce yazılı pankartlarla eylem de yapan turistler, havalimanında yere şapka koyarak para topladı.

Antalya Havalimanı’nda mahsur kalan turistler, kendilerini Türkiye’ye Labirint Tur’un gönderdiğini, ancak Antalya’da ilgilenecek acentanın Alba Tur olduğunu söyledi. Turistler, “15 gün önce Antalya’ya geldik. 2 Ağustos’ta ülkemize dönmemiz gerekiyordu. Ancak bizi havalimanına getiren Alba Tur yetkilileri Rusya’daki acentanın iflas ettiğini bize söyleyerek, uçuşumuzun olmayacağını ifade ettiler. Ancak çok ilginçtir aynı turla anlaşması olan Coral Travel kendi yolcularını Rusya’ya gönderdi. Alba Tur göndermiyor” dedi. Alba Tur yetkilileri ise resmi açıklamayı önümüzdeki saatlerde yapacaklarını söyledi.

500 DOLAR TOPLANDI

Seslerini Ankara’daki Rusya Konsolosluğu’na duyurmayı başaran turistler şimdi konsolosluk vasıtasıyla Rusya’daki bir yardım kuruluşundan gelecek haberi bekliyor.

Turistlerin mendil açma eylemi sonunda ise 500 dolar toplandığı ve bu parayla yiyecek gibi ihtiyaçların giderildiği belirtildi.

TUR ŞİRKETİ İFLAS ETTİ TURİSTLER ANTALYA HAVALİMANI'NDA KALDI

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 8 yıl önce
Bakkal dükkanını kapatan acenta açarsa olacağı bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
** ~ 8 yıl önce
Fotokopi makinesi satanlar vardı çektiler herkesin fotokopisini kapatdılar dükkânı .

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000