17 Ağustos 2010, Salı 09:02:53

Antalya Havalimanı'na ne kadar yolcu geldi?

Antalya’ya hava yoluyla gelen turist sayısı 6 milyonu aştı.
  • çok tebrik ediyoruz. ancak biz turizmciler artan bu trafik ile Antalya havalimanının kapasite sıkıntısından dolayı bir miktar mağduruz. Havalimanı malesef (özellikle haftasonları kontuarlarda) yetersiz kalıyor. 3. terminal için şimdiden planlama yapmak lazım. 2012'de burada bu yoğunluktan çok turist kaybederiz. Diğer konu Alanya turistini, uçuş için 7 saat önce otelinden alınca, isyan ediyorlar. Alanya havaalanı artık şart oldu.
  • 6 milyon turist gelmiş yıl sonu 10 olacakmış. gelir tabii bedavaya aç turist getirirseniz gelir. beşkuruş harcamadan yer içer yatar gider. döviz girdisi % 50 düşer. esnafın işi :% 50 düşer hersene ama rekor diye yırtınır medya. bu nasıl rekor. esnaf aç esnaf icralık. az gelsin ama harcayan kaliteli turist gelsin...

Antalya Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden hafta sonu 166 bin 953 turist giriş yaptı. Ağustos ayının 15 günlük döneminde Antalya'ya gelen turist sayısı 767 bin 602 olurken, yılbaşından bu yana bölgeye gelen turist sayısı 6 milyon 117 bin 939'a ulaştı. Bu rakamlarla Antalya’ya gelen turist sayısı aylık yüzde 4, yıllık yüzde 12 artış gösterdi. 

Geçen yıl 1 Ocak - 15 Ağustos döneminde Antalya'ya 5 milyon 471 bin 30, 2008 yılında 5 milyon 796 bin 326, 2007 yılında da 4 milyon 829 bin 476 turist gelmişti.

Antalya Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, yaptığı açıklamada, turizm sezonunun Antalya ve Türkiye genelinde oldukça iyi gittiğini söyledi. Ağustos ayının da öngörüler doğrultusunda olduğunu belirten Acar, “Turizm sezonu kendi açımızdan oldukça iyi gidiyor. Eylül ve ekim ayları daha iyi olacak, rezervasyonlar ona işaret ediyor. Yıl boyunca 10 milyon turist hedefini aşacağız” dedi.

Turizmde devamlılığın sağlanması gerektiğine de vurgu yapan Acar, “Bu nedenle kaliteyi artırarak hizmeti devam ettirmemiz gerekir. Öte yandan turizmde düşüş yaşayan rakip bazı ülkeleri de iyi analiz etmeliyiz” diye konuştu. (TurizmGazetesi)

Antalya Havalimanı'na ne kadar yolcu geldi?

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
çok tebrik ediyoruz. ancak biz turizmciler artan bu trafik ile Antalya havalimanının kapasite sıkıntısından dolayı bir miktar mağduruz. Havalimanı malesef (özellikle haftasonları kontuarlarda) yetersiz kalıyor. 3. terminal için şimdiden planlama yapmak lazım. 2012'de burada bu yoğunluktan çok turist kaybederiz. Diğer konu Alanya turistini, uçuş için 7 saat önce otelinden alınca, isyan ediyorlar. Alanya havaalanı artık şart oldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
6 milyon turist gelmiş yıl sonu 10 olacakmış. gelir tabii bedavaya aç turist getirirseniz gelir. beşkuruş harcamadan yer içer yatar gider. döviz girdisi % 50 düşer. esnafın işi :% 50 düşer hersene ama rekor diye yırtınır medya. bu nasıl rekor. esnaf aç esnaf icralık. az gelsin ama harcayan kaliteli turist gelsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000