28 Ocak 2011, Cuma 08:11:48

SADECE BAVULLARINI BİR UÇAK TAŞIDI!

3 gündür Mısır'ı kan gölüne çeviren protestolar, amacına ulaşmaya başladı. Devlet Başkanı Mübarek'in eşi Londra'ya kaçtı. First Lady Suzan Mübarek'e, gelini Hatice de eşlik etti...
  • Amerikanin ve Israilin isine yariyan Diktatörler 30 sene Cumhurbaskani kalabiliyor ama Saddam gibi ona karsi koyanlar kahpece Amerikanin kuklalari tarafindan asiliyor.!!!!!! Sirada Kukla Yemen, ve Ürdün var. Kaddafi Amerikaya kafa tuttu diye halki onu seviyor ona birsey olmaz.!!!!!. Kukla katil ve Diktatör Pinochet 40000 solcu ögrenci katletti ve Amerika (Dünyanin Jandarmasi) sesini çikarmadi.
  • onu ancak abd alır,oda olmadı tunus a başkan olur:)
  • sırada tayyip var ama o kaçsa kaçsa ya irana yada arabistana gider. darısı bizim başımıza

Tunus'ta başlayan halk isyanından sonra Devlet Başkanı Bin Ali, üllkeyi terk etmek zorunda kalmıştı... Lübnan'da Hariri'ye karşı yapılan operasyonla yeni Başbakan Hizbullah yanlısı Mikati görevi devraldı. Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da gerginlik had safhaya çıkarken, Mısır'da bu durumdan nasibini aldı. Yüz binlerce kişi, 28 yıldır ülkeyi yöneten Hüsnü Mübarek'e karşı 3 gündür sokaklarda gösteri yapıyor.

İNGİLİZLER' DEN ÖZEL İZİN

Protestoların artması sonucu, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in eşi Suzan Mübarek dün Londra'ya kaçtı... First Lady Suzan'ın özel bir uçak ve 100 bavulla Londra'nın Heathrow Havalimanı'na indiği bazı kaynaklar tarafından doğrulandı. Bir gün önce Oğul Cemal Mübarek, Londra'da bir malikaneye yerleşmişti. İddialara göre Cemal Mübarek, gerekli izinleri aldı ve annesi ile eşi Hatice'yi Londra'ya çağırdı. Ortadoğu uzmanlarına göre, protestolara direnmeye çalışan Hüsnü Mübarek de kısa sürede ülkeyi terk edecek.

6 KİŞİ ÖLDÜ, 100 KİŞİ YARALANDI

ABD'nin, bölgede arka arkaya darbeler alması, "Olağan bir durum" olarak görülüyor. Beyaz Saray, önceki gün Hüsnü Mübarek'e tam destek verdiğini açıkladı. Beyaz saray Sözcüsü, "Mübarek, Ortadoğu barışı için hayatını feda etti. Ancak provakasyonlar soncu halk sokağa döküldü. Mübarek'in ülkeden ayrılması, Mısır'ı büyük bir kaosa sürükler" denildi. Ancak bu açıklamalar, göstericileri daha da kızdırdı. 6 kişinin öldüğü 100'a yakın kişinin yaralandığı gösterilerde, bin 300 kişi gözaltına alındı. Olaylarda, 4'ü ağır 19 polis yaralandı. Bölgeyi iyi tanıyan uzmanlara göre Mısır halkı, Amerikan yanlısı Hüsnü Mübarek'ten kurtulmak için son derece kararlı.

BEKLENEN SON

Amerikan Carnegie Vakfı'nın Ortadoğu uzmanlarından Amr Hamzavi, Tunus'ta Devlet Başkanı Zeynel Abidin Bin Ali'nin ülkeden kaçışıyla sonuçlanan olayların Arap dünyasına hakim otoriter rejimler için bir uyarı niteliği taşıdığını söyledi. Hamzavi, "Maalesef bu durumu görmek istemeyenler için zor günler başladı. Mısır'daki ayaklanmanın sonucunda Mübarek ülkeyi terk etmek zorunda kalacak. Bu isyanı bastırsa bile ömrünün uzun olmayacağı artık kesin. Amerika'nın yanlış politikeları, bu süreci hızlandırdı" ifadelerini kullandı.

SADECE BAVULLARINI BİR UÇAK TAŞIDI!

Yorumlar

Misafir ~ 13 yıl önce
Amerikanin ve Israilin isine yariyan Diktatörler 30 sene Cumhurbaskani kalabiliyor ama Saddam gibi ona karsi koyanlar kahpece Amerikanin kuklalari tarafindan asiliyor.!!!!!! Sirada Kukla Yemen, ve Ürdün var. Kaddafi Amerikaya kafa tuttu diye halki onu seviyor ona birsey olmaz.!!!!!. Kukla katil ve Diktatör Pinochet 40000 solcu ögrenci katletti ve Amerika (Dünyanin Jandarmasi) sesini çikarmadi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
onu ancak abd alır,oda olmadı tunus a başkan olur:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
sırada tayyip var ama o kaçsa kaçsa ya irana yada arabistana gider. darısı bizim başımıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000