19 Eylül 2011, Pazartesi 16:55:00

YOLCULAR MAĞDUR OLMASIN DİYE...

Türkmenistan Havayolları ve Havaş bugün Atatürk Havalimanı’nda görmeye alışık olmadığımız bir sistemle bagaj yükleme gerçekleştirdi.
  • Güvenlik açısından herhangi bir sakıncası yok uygulamanın. Hemen tüm havayollarının GOM ları izin verir duruma. İş kabine bagaj yükleme prosedürüne uyulsun ve trim yapmayı bilen ops olsun.
  • sanki atlasın erbil-dubai-erbil uçuşları bundan çok farklı da.
  • bu uygulamalar genelde yabancı müdürlerin yönlendirmesi ve para hırsıdır yolcunun güvenliği hiçe sayılır turki cumhuriyetleri uçaklarında genelde bu şekilde takibi
  • yıllar önce , rusya'ya giden otobüsler başlatmıştı bu uygulamayı. önde ilk dört koltuk yolcu ; arkadaki koltuklar sökülmüş ve otobüsün tavanına kadar full kargo.. uçaklarda da başlar artık.. önde 5 - 6 sıra koltuk , arkası bomboş kargo alanı.. kamyonetin içine bi sıra koltuk atıp , hem yolcu hem yük taşıyan millet , aynısını uçakta da başarmış .. " kombi airlines "
  • Turkmenistan bizim kardeş ülke.Bizdeki 15-20 yıl önce tablolar onlarda şimdi görülüyor, biz de aynı manzaralardan geçtik zamanında.Evet bir kroca bir görüntü-sistem ama ekonomik koşullar,dünya görüşü,ülke yapısı filan hepsi buna sebep.Sanki Somali'ye yardım paketleri gidiyor gibi görünüyor :)
  • acaba tavuk koyun falanda varmiydi acaba bu tasinanlarin icinde.önceden olurdu ya köy dolmuslarinda....
  • türkmenistanda normaldir .
  • avrupayada uçuyormu bu sirket avrupada durum nasil acaba. yoksa saadece nazlari geçenemi bu goruntu
  • ALLAH AKIL VIKIR versin, sanki savasa gider gibiler
  • thy nin askaabat ucuslarındada benzer bir durum var biz guler gecerdik gercek oldu.. ellerinde 5 valizle biniyor yolcular yer personeli uyuyor zaten. turkmenistan dogru yolu bulmus bu yolcuları kargo ucagıyla tasımayı uygun gormus bravo!
Atatürk Havalimanı’ndan Türkmenistan’a hareket eden Türkmenistan Havayolları’nın B757-200 tipi yolcu uçağı, kargo uçağına döndü.

Yolcuların mağduriyetini önlemek amacıyla kargo bölümü dolan Boeing 757-200 tipi yolcu uçağının boş kalan yolcu koltuklarına bagaj yüklemesi yapıldı.

Atatürk Havalimanı’nda alışıla gelmişin dışında yapılan bu uygulamanın bazı şartlarda yolcuların mağdur edilmemesi amacıyla IATA’nın uçak içi emniyet kurallarına göre uygulandığı belirtilirken, Türkmenistan Havayolları yetkilileri böyle bir uygulamayı ilk defa denediklerini ifade ettiler.

İşte o ilginç yüklemeden kareler;YOLCULAR MAĞDUR OLMASIN DİYE...

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 12 yıl önce
Güvenlik açısından herhangi bir sakıncası yok uygulamanın. Hemen tüm havayollarının GOM ları izin verir duruma. İş kabine bagaj yükleme prosedürüne uyulsun ve trim yapmayı bilen ops olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
sanki atlasın erbil-dubai-erbil uçuşları bundan çok farklı da.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
bu uygulamalar genelde yabancı müdürlerin yönlendirmesi ve para hırsıdır yolcunun güvenliği hiçe sayılır turki cumhuriyetleri uçaklarında genelde bu şekilde takibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
yıllar önce , rusya'ya giden otobüsler başlatmıştı bu uygulamayı. önde ilk dört koltuk yolcu ; arkadaki koltuklar sökülmüş ve otobüsün tavanına kadar full kargo.. uçaklarda da başlar artık.. önde 5 - 6 sıra koltuk , arkası bomboş kargo alanı.. kamyonetin içine bi sıra koltuk atıp , hem yolcu hem yük taşıyan millet , aynısını uçakta da başarmış .. " kombi airlines "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Turkmenistan bizim kardeş ülke.Bizdeki 15-20 yıl önce tablolar onlarda şimdi görülüyor, biz de aynı manzaralardan geçtik zamanında.Evet bir kroca bir görüntü-sistem ama ekonomik koşullar,dünya görüşü,ülke yapısı filan hepsi buna sebep.Sanki Somali'ye yardım paketleri gidiyor gibi görünüyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
acaba tavuk koyun falanda varmiydi acaba bu tasinanlarin icinde.önceden olurdu ya köy dolmuslarinda....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
türkmenistanda normaldir .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
avrupayada uçuyormu bu sirket avrupada durum nasil acaba. yoksa saadece nazlari geçenemi bu goruntu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
ALLAH AKIL VIKIR versin, sanki savasa gider gibiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
thy nin askaabat ucuslarındada benzer bir durum var biz guler gecerdik gercek oldu.. ellerinde 5 valizle biniyor yolcular yer personeli uyuyor zaten. turkmenistan dogru yolu bulmus bu yolcuları kargo ucagıyla tasımayı uygun gormus bravo!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000