29 Mart 2022, Salı 13:01:07

Zeynep Gül Yılmaz'dan Çukurova Havalimanı açıklaması

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi Zeynep Gül Yılmaz, Çukurova Havalimanı hakkında açıklamalarda bulundu.
  • Yapım aşamasının giderek hızlandığını, ilerlemenin olduğunu gösteren hiçbir fotoğraf ve video kaydı yok, halbuki madem 29 Ekim açılış tarihi yazıyor heyecanla bu ilerlemenin halka gösterilmesi lazım
  • Adanadan erzuruma direkt ucus yok insa cukurovadan koyarlar. Biz de vatandas olarak bi faydasini gormus oluruz. Her il de havaalani olsun. Anadolu sehirleri dahil. Peki, direkt ucuslarin olmadigi, ulasilabilir, ekonomik olmadiktan sonra bu yatirimlardan kim faydalaniyor olacak? Vatandas mi, ust elit kesim mi?
  • 25-30 km arayla iki havaalanı. Zenginliğe bak...!!!
  • Yine anlamsız bir havalimanı. İlla parayı betona yatıracağız başka konuya kafa basmıyor
  • Buranın garantisi ne acaba? Ne gereği vardı yapıldı. Kimler zengin oldu. Uluslararası standartları nasıl sağladılar. Bir sürü soru
  • BİR YILDIR ÜZERİNDE UÇUYORUM ÇALIŞAN BİR İŞÇİYİ BİLE GÖRMEDİM. MEYDAN ŞAKİRPAŞADAN LTAF'DEN DAHA KÜÇÜK 26 PARK YERİ VAR. HANGİ AKLA HİZMETTİR BİLMEM.

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Katip Üyesi Zeynep Gül Yılmaz, yapımı devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanının, Türkiye'nin, Orta Doğu ve Körfez ülkelerine açılan kapısı olacağını belirterek, "Çukurova Bölgesel Havalimanı şantiyesinde inançla ve azimle 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışmalar devam etmekte olup, ülkemizin geleceğine vurulacak bu önemli mührü inşallah 29 Ekim'de hep birlikte vuracağız" dedi.

AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Mersin'in; ticareti, sanayisi, tarımı, tarihi ve kültürüyle bölgenin ve Türkiye'nin parlayan yıldızı konumunda olduğunu söyledi. Mersin'in, ticaret hacminin her geçen gün arttığına dikkat çeken Yılmaz, sürekli artan sanayi alanlarının hızla üretime geçmeleri ve Mersin'in bir liman kenti olmasının bu artıştaki en önemli pay olduğunu kaydetti.

"Çukurova Bölgesel Havalimanı, ülkemizin, Orta Doğu ve Körfez ülkelerine açılan kapısı olacak"

Yılmaz, Mersin'in ulaşım bağlantılarının çok güçlü bir konumda bulunduğunu, bu potansiyelini artırmak için yapımı hızla devam eden Çukurova Bölgesel Havalimanının da 29 Ekim'de tamamlanarak hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

Yılmaz, "Bölgemizin ticaret, turizm ve istihdam rakamlarını hak ettiği seviyelere getirmek için gerçekleştirilen Çukurova Bölgesel Havalimanı, tamamlandığında hem yolcu hem kargo taşımacılığına hizmet edecektir. Havalimanı; ülkemizin, Orta Doğu ve Körfez ülkelerine açılan kapısı olacak, bölgesel bir ağ kurulmasını sağlayacaktır. Bölgedeki tarımsal faaliyetlerin ihracatında önemli bir rol üstlenecek olan havalimanı, ayrıca turizme de büyük katkı sağlayacaktır. Çukurova Bölgesel Havalimanı şantiyesinde inançla ve azimle 7 gün 24 saat esasına dayalı çalışmalar devam etmekte olup, ülkemizin geleceğine vurulacak bu önemli mührü İnşallah 29 Ekim'de hep birlikte vuracağız. Bölgenin ticaretine, turizmine ve iş yaşamına canlılık ve hareketlilik getirecek Çukurova Havalimanımızın şimdiden ülkemize ve bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Zeynep Gül Yılmaz'dan Çukurova Havalimanı açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Albatros ~ 5 ay önce
Yapım aşamasının giderek hızlandığını, ilerlemenin olduğunu gösteren hiçbir fotoğraf ve video kaydı yok, halbuki madem 29 Ekim açılış tarihi yazıyor heyecanla bu ilerlemenin halka gösterilmesi lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
On sene oldu ~ 5 ay önce
Adanadan erzuruma direkt ucus yok insa cukurovadan koyarlar. Biz de vatandas olarak bi faydasini gormus oluruz. Her il de havaalani olsun. Anadolu sehirleri dahil. Peki, direkt ucuslarin olmadigi, ulasilabilir, ekonomik olmadiktan sonra bu yatirimlardan kim faydalaniyor olacak? Vatandas mi, ust elit kesim mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Plt.. ~ 5 ay önce
25-30 km arayla iki havaalanı. Zenginliğe bak...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anlamsız ~ 5 ay önce
Yine anlamsız bir havalimanı. İlla parayı betona yatıracağız başka konuya kafa basmıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Garanti ~ 5 ay önce
Buranın garantisi ne acaba? Ne gereği vardı yapıldı. Kimler zengin oldu. Uluslararası standartları nasıl sağladılar. Bir sürü soru

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kontrol kontrol ~ 5 ay önce
Standart disi ekipman, malzeme vs. alimi hizla devam ediyor. Durmak yok! Havalimanlarinin hepsinin gercek bir teknik kontrole ihtiyaci var!!!
FI PİLOT ~ 5 ay önce
BİR YILDIR ÜZERİNDE UÇUYORUM ÇALIŞAN BİR İŞÇİYİ BİLE GÖRMEDİM. MEYDAN ŞAKİRPAŞADAN LTAF'DEN DAHA KÜÇÜK 26 PARK YERİ VAR. HANGİ AKLA HİZMETTİR BİLMEM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
120.200 ~ 5 ay önce
İyi uçuşlar
Fı pilot ~ 5 ay önce
Tebrik ederim sizi en güzel analizi sizler yaparsınız neden dersen haftada3 yada 5 kez adana semalarindasiniz hocam peki size gönülden bir soru bu favori gurubu bu işin altından kalkabilir mi yoksa üflememi olur bir başka sizin görüşünüz değerlidir sizce ne zaman açabilirler saygilar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000