10 Şubat 2017, Cuma 11:21:35

Yunuseli şirketleri heyecanlandırdı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yıl aradan sonra yeniden faaliyetleri başlatılan Yunuseli Havaalanı, havacılık sektörüne hizmet eden firmaları da heyecanlandırdı.
  • Yahu birazcık aklı olan insanlar görmüyor mu sanıyorsunuz reklam telaşenizi ? Recep Altepe Başkan AKP nezdinde gözden düştü toparlamaya çalışıyor hele ki şu referandum öncesi aynı yerler 3-5-7 kere açılıp duruyor ? Siyasetin bu kadar azmışı nereye kadar ? Ha bu meydanı ona buna peşkeş çekeceksiniz sonu nereye varacak ? Birazcık olsun yurtdışından model alsanız da şu AFA cı paralı sıpaların güdümünde kalmasanız ? N'olacak sizin bu haliniz 8-10 sene birileri hesap sormayacak mı sanıyorsunuz ?
  • Ucus okulu mu gelistirecek kucuk meydanlari ? Yazilanlara bakiyorsun sanki genel havacilik demek sadece ucus okullari demek. AFA oraya girerse gelisecek tek sey AFA nin banka hesabi olacak. Once genel havacilik gelismeli ki paralelinde okullarda gelissin gercekten havacilik gelissin. Inanilmaz buyuk stratejik bur hata olur bir okula bir meydan tahsis etmek. Hezarfen Ayjetin oldu noldu ? Hezarfene simdi baska hic bir kucuk ucak inemiyor. YUNUSELI AFA'NIN ARKA BAHCESI OLAMAZ, OLMAMALI.... Yunuseli boyle bir durumdan daha kiymetlidir.
  • Nerde Aquila? Üretim başladı mı? Burada davul çalışıyordunuz da ...
  • AFA'yı Bursa'da mutlaka görmek istiyoruz. AFA gelirse Bursa'da havacılık alır başını gider. AFA buraya gelmekten korkmamalı. Bursa da bu potansiyel var. Geldiğine asla pişman olmayacaktır. Lütfen lütfen lütfen....
  • gitseler çok iyi olur. Çorluda Top Airin olur ...
  • Oranın uçuş iznine bakıldığında "iniş şeridi" olarak nitelendirildiğini görülüyor. Mevcut yönetmeliklere göre iniş şeritlerinden ticari veya tarifeli uçuş vs yapılamaz. Nedense bu konu herkes tarafından şimdilik göz ardı ediliyor ve Sayın Başkan buna rağmen bayağı yüksek atıyor. Aynı şekilde FTO ların sadece "kontrollü hava alanlarında" eğitim uçuşu yapabileceği geçerli yönetmelikte yazılı. Bu durumda AFA veya her hangi başka bir FTO nun orada eğitim uçuşu yapması mümkün değil. Peki bu adamlar bunu bilmiyor mu ? Elbette biliyorlar, peki bu adamlar o zaman neyi konuşuyorlar ? İşte orası meçhul !
  • Yunuseli'nin açılışında oradaydım. AFA 6 uçakla oradaydı sonra da süper bir gösteri uçuşu yaptı. Özellikle 3'lü geçiş çok hoşumuza gitti, devamını mutlaka bekliyoruz. Bizim buralarda da havacılığa gönül vermiş çok insan var.
  • İnşallah afa da ayjetin hezarfeni yaptığı gibi Yunuselini base yapar. Bence çok güzel bir karar olur. Belediyeyle anlaşıp bu işi bitirirlerse büyük iş başarmış olurlar. Hallet şu işi sermet hocam.
  • Borajet de BTZ'den seferlere başlar inş.
  • Genel havacilik gene ayvayi yedi. AFA girsin oraya havaciligin ruhuna aykiri super duper mega luks muks ayari birseyler yapar gene genel havacilik faydalanamaz gene millet inip kalkamaz. Dunya genel havacilik meydanlarini model alin surada yahu goruntu olsun diye kaliteli gorunsun diye sacma sapan kurallar getirmeyin. Birakin irili ufakli firmalar sahislar girsin suraya imkanlarina gore birseyler yapsinlar. YAZIKNOKUR TEK BIR YERE BAGLANIRSA TEK BIR KAYNAGIN LAFI KAALE ALINIRSA.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yıl aradan sonra yeniden faaliyetleri başlatılan Yunuseli Havaalanı, havacılık sektörüne hizmet eden firmaları da heyecanlandırdı.

Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Havaalanının açılmasının ardından 2001 yılında kapatılan Yunuseli Havaalanını 16 yıl aradan sonra yeniden hizmete açtı. Yunuseli Havaalanı’nın faaliyetlerine yeniden başlaması, sektörün önde gelen firmaları arasında da heyecana sebep oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yunuseli Havaalanı ile ilgili projeleri nedeniyle kendisini ziyaret eden Atlas Global Genel Müdürü Orhan Coşkun ve Atlantik Uçuş Akademisi AFA Genel Müdürü Sermet Temizkan ile Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bir araya geldi.

Bursa’da havacılıkta önemli bir potansiyel olduğunu belirten Atlas Global Genel Müdürü Orhan Coşkun, firma olarak Yunuseli Havaalanında eğitimden sağlığa uzanan geniş bir yelpazede hizmet verebileceklerini ve bu noktada da Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmak için heyecan duyduklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın her alanda olduğu gibi havacılıkta da öncü olması hedefiyle önemli adımlar attıklarını belirterek, “Bursa’da havacılıkta yeni bir dönem başladı. En büyük hedefimiz, Bursa’da havacılığın gelişmesiydi ve artık bunu gerçekleştirmek için adımlarımızı atıyoruz” dedi.

Yunuseli Havaalanı’nın Bursa için önemli bir uçuş alanı olduğunu ifade eden Altepe, şimdiden 60’a yakın uçak sahibinin buradan yararlanmak için müracaat ettiğini, Yunuseli Havaalanının il ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi. Recep Altepe, hızla gelişen ve değişen Bursa’da, kısa sürede Yunuseli’nin de yetersiz kalacağını ve yeni bir havaalanı ihtiyacının daha ortaya çıkacağını kaydederek, “Yunuseli yetmez. Bursa Türkiye’nin kalbi, Bursa. İstanbul’da yapılamayanlar Bursa’da yapılıyor. Türkiye’nin de önünü açacak sivil havacılık çalışmalarını destekleyecek adımlar atacağız. Alt yapı var, çok yönlü olarak çalışalım istiyoruz” diye konuştu.
Bursa’da en az 200 özel uçağın kullanılmasını hedeflediklerini anlatan Başkan Altepe, şehrin bu potansiyelinin olduğunu sözlerine ekledi. 

Yunuseli şirketleri heyecanlandırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Puhahaha ~ 5 yıl önce
Yahu birazcık aklı olan insanlar görmüyor mu sanıyorsunuz reklam telaşenizi ? Recep Altepe Başkan AKP nezdinde gözden düştü toparlamaya çalışıyor hele ki şu referandum öncesi aynı yerler 3-5-7 kere açılıp duruyor ? Siyasetin bu kadar azmışı nereye kadar ? Ha bu meydanı ona buna peşkeş çekeceksiniz sonu nereye varacak ? Birazcık olsun yurtdışından model alsanız da şu AFA cı paralı sıpaların güdümünde kalmasanız ? N'olacak sizin bu haliniz 8-10 sene birileri hesap sormayacak mı sanıyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
selim ~ 4 yıl önce
Bursa'da havacılık gelişssin nesinden rahatsız oldunuz? hangi başkanla yapıldığı önemli mi? Daha iyisini yapabiliyorsan sen yap kardeş
Ucus okulu ??? ~ 5 yıl önce
Ucus okulu mu gelistirecek kucuk meydanlari ? Yazilanlara bakiyorsun sanki genel havacilik demek sadece ucus okullari demek. AFA oraya girerse gelisecek tek sey AFA nin banka hesabi olacak. Once genel havacilik gelismeli ki paralelinde okullarda gelissin gercekten havacilik gelissin. Inanilmaz buyuk stratejik bur hata olur bir okula bir meydan tahsis etmek. Hezarfen Ayjetin oldu noldu ? Hezarfene simdi baska hic bir kucuk ucak inemiyor. YUNUSELI AFA'NIN ARKA BAHCESI OLAMAZ, OLMAMALI.... Yunuseli boyle bir durumdan daha kiymetlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sabote etme ~ 5 yıl önce
AFA gibi güçlü bir şirket Bursa'ya gelmesin demek sadece Bursa'da havacılığın gelişmesini istemeyenlerin işine yarar. Genel havacılığın birkaç kıytırık uçağı ile havacılık mı gelişirmiş?? Okuyan da Türkiye'de 500 kişinin özel uçağı var sanacak hani!!! Sonra genel havacılık uçakları da gelmesin diyen de yok. Tabi ki onlarda gelsin.
Meydan ~ 5 yıl önce
AFA ya Yunuselinde bir hangar verilmesinde bir sakinca yoktur, tipki diger tun sirketlere yapilacagi gibi. Ortada Turk Genel Havaciligi icin cok kiymetli, onemli, stratejik bir meydan var, kalikip burayi bir tek ozel sirkete peskes cekmek zaten ne Recep baskanin ne de mevcut hukumetin isine gelmez. Bu arada, ACIK ARTTIRMA OLMADAN, SEKTOREL GORUSLER VE TAVSIYELER ALINMADAN boyle bir sey yapilmasina ne meydanin gercek sahibi MSB izin verir ne KIK e uygun olur. Sayistas bunun hesabini catir catir sorar. HER SIEKETE TEK MEYDAN, ISLETME BUYUKSEHIR BELEDIYESINDE. iste ideal tablo budur.
Kafa ~ 5 yıl önce
afa mi guclu. Nerede yasiyorsunuz siz?
Aquila ~ 5 yıl önce
Nerde Aquila? Üretim başladı mı? Burada davul çalışıyordunuz da ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İstiyoruz ~ 5 yıl önce
AFA'yı Bursa'da mutlaka görmek istiyoruz. AFA gelirse Bursa'da havacılık alır başını gider. AFA buraya gelmekten korkmamalı. Bursa da bu potansiyel var. Geldiğine asla pişman olmayacaktır. Lütfen lütfen lütfen....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asg ~ 5 yıl önce
Ne kadar saçma bir yorum yapmışsınız.Bu is ticarette anlaşmaya bakar!
evet gitsinler ~ 5 yıl önce
gitseler çok iyi olur. Çorluda Top Airin olur ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
??? ~ 5 yıl önce
Oranın uçuş iznine bakıldığında "iniş şeridi" olarak nitelendirildiğini görülüyor. Mevcut yönetmeliklere göre iniş şeritlerinden ticari veya tarifeli uçuş vs yapılamaz. Nedense bu konu herkes tarafından şimdilik göz ardı ediliyor ve Sayın Başkan buna rağmen bayağı yüksek atıyor. Aynı şekilde FTO ların sadece "kontrollü hava alanlarında" eğitim uçuşu yapabileceği geçerli yönetmelikte yazılı. Bu durumda AFA veya her hangi başka bir FTO nun orada eğitim uçuşu yapması mümkün değil. Peki bu adamlar bunu bilmiyor mu ? Elbette biliyorlar, peki bu adamlar o zaman neyi konuşuyorlar ? İşte orası meçhul !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kule ~ 5 yıl önce
Herşey bir uçuş kulesine ve kontrolere bakar. Belediye bunları yaparsa neden ticari uçuş olmasın? Bal gibi de olur.
??? Kule ~ 5 yıl önce
Ha ha , o iş kule ile bitmiyor. Gir SHGM nin sayfasına biraz oku incele sonra yaz. Keşke dediğin gibi olsaydı.
Hanimiş bu ~ 5 yıl önce
!!! Veya ??? Kötülemek için elinden geleni yap bakalım .Havacılık gelişmesin.
Önerim ~ 5 yıl önce
Önce olumlu pencereden bakıp bir adım atmak gerekir. Sonuçta her problemin illa ki bir çözümü vardır. Baştan olaya olumsuz girerseniz hayatta hiç bir şeyi başaramazsınız. Olumsuz düşünen arkadaşlara önerim önce bakış açınızı değiştirin. AFA gibi koca bir şirket buraya 6 uçakla geliyorsa öncelikle ceketin önünü bir iliklemek lazım. Emeği geçen herkese bir havacılık aşığı olarak şükranlarımızı sunuyoruz.
Çözülür ~ 5 yıl önce
İniş şeridi vs diye hemen çamuru atma be biraderim. Hallolur bunlar raad ol raad. Senin vizyonun kavrayamaz bunları.
Havacı ~ 5 yıl önce
Hezarfen de çalışılabiliyorsa burasıda ufak birkaç dokunuşla hezarfen kadar hatta daha bile iyi olur. Afa nın bursaya gelmesini istemeyenler var galiba. Bence her türlü hallederler.
??? ~ 5 yıl önce
Geçerli yönetmelikleri referans göstermek çamur atmak değildir ! Adam gibi iş yapmaktır.Hata sizin gibi kafaları muhatap almakta , neyse.
Bursa ~ 5 yıl önce
Yunuseli'nin açılışında oradaydım. AFA 6 uçakla oradaydı sonra da süper bir gösteri uçuşu yaptı. Özellikle 3'lü geçiş çok hoşumuza gitti, devamını mutlaka bekliyoruz. Bizim buralarda da havacılığa gönül vermiş çok insan var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Havacı ~ 5 yıl önce
İnşallah afa da ayjetin hezarfeni yaptığı gibi Yunuselini base yapar. Bence çok güzel bir karar olur. Belediyeyle anlaşıp bu işi bitirirlerse büyük iş başarmış olurlar. Hallet şu işi sermet hocam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asd ~ 5 yıl önce
Afanin bir Çorlu'da diğeri yeri de Edremit meydanı kullaniyorlar. Ayjette ikinci base yerini edremitte kullanıyor.
Havacı ~ 5 yıl önce
Edremitin saha yapısı gereği çok trafik için uygun değil. Tum çalışma sahaları ils korsunun altında sürekli kaçınmayla geçiyo.
air ~ 5 yıl önce
Türkiyede genel havacılık diye birşey yok. 60 ucak sadece lafta. Bursada Özdilek air var. Bu firma jeti için merkezi yeri Yenişehir yerine yunuseli dusunmustur. Çünkü merkezi yerde kalıyor.Ote yandan egitim icin pek alternatif olacagini bu sartlar altinda sanmiyorum cunku kışın full kar yagisli olan yerden öğrencilerin beklentileri de önemli olduğunu vurgulamak isterim. Diğer en önemli nedeni bu meydanda gereğinden fazla eksiği var. Terminal binası bile yok. Ils yaklaşma locazier boş meydan. Alet denilen teçhizat yok. Siz düşünün iniş şeridi olarak geçen yerden nelerin eksik olduğu ve nasıl is yapıldığı apaçık ortadadır. Havacılık gelissin fakat böyle usulsüzlüklerle,eksikliklerle değil. Uçuş okullarının burayı seyrusefer amaçlı ancak kullanabilir. Çünkü meydan da ne kule var ne de başka birşey. Diğer kalan binalar hizmet dışı eski,yıpranmış yerler. Belediye bunları bu kadar eksiği de goruyordur. Yani pistin yeniden yapılması yeni apron alanlarının genişletilmesi gerekiyor.Yani sıfırdan inşa etmek gibi. Belediyenin karar organı belediye meclisi bu meydan için o kadar masrafa nasıl gözle bakar simdiden merak konusu . Sonuç olarak yorumları okuduğumda birseyden haberi olmayan bir kac yorumdan ayri arkadaşlar kendilerine macera yarattiklarini bilmelerini isterim.
Havacı ~ 5 yıl önce
Afa da ayjetin yaptığı gibi kendi kontrolörünü çalıştırsın kulede? Madem sivil havacılık gelişsin istiyoruz devlette biraz yatırım yapsın. Temel çalışmaları burda yapılsın alet çalışması için hemen 30 mil de yenişehir var çorlu var cengiz topel var. Ils kurmaları saçma olur tabi ama bi vor bi kule bi park sahası yeterli. Terminal binasının uçuş okuluyla ne alakası var. Edremitte 1 2 konteynırla çözülmüş iş. Sorun bakalım terminale hiç geçiyorlar mı edremitte eğitim görenler.
AA ~ 5 yıl önce
Borajet de BTZ'den seferlere başlar inş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayvayi yedi ~ 5 yıl önce
Genel havacilik gene ayvayi yedi. AFA girsin oraya havaciligin ruhuna aykiri super duper mega luks muks ayari birseyler yapar gene genel havacilik faydalanamaz gene millet inip kalkamaz. Dunya genel havacilik meydanlarini model alin surada yahu goruntu olsun diye kaliteli gorunsun diye sacma sapan kurallar getirmeyin. Birakin irili ufakli firmalar sahislar girsin suraya imkanlarina gore birseyler yapsinlar. YAZIKNOKUR TEK BIR YERE BAGLANIRSA TEK BIR KAYNAGIN LAFI KAALE ALINIRSA.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Keşke ~ 5 yıl önce
Ben AFA'nın Yunuseli'ne gireceğini pek sanmıyorum. Onlar Çorlu ve Edremit'te. Ama keşke Bursa ya da gelseler o zaman buralarda havacılık ciddi bir değer kazanır. Bence bunun genel havacılığa da büyük katkısı olur. En azından uçmak isteyene eğitim verirler.
Kalite ~ 5 yıl önce
Oraya AFA girerse kalite gelir. Atlas her şeyin en iyisini yaparlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000