27 Ağustos 2009, Perşembe 08:00:36

Yunuseli Havaalanı faaliyete geçecek

Üç bakan bir araya geldi. Nihai karar alındı. Bursa'da bulunan Yunuseli Havaalanı faaliyete geçecek!
  • Yunuseli havaalanı açılamsı durumunda Bursa için biçilmiş laftan olacak.Buranın açılması gayret eden herkese destek veriyorum. Bu havaalanını en iyi bilenlerdenim. İstanbul korsuna yakın mış yok Şehrin tarım arazileri gider miş. Bunlar faso fiso. O arazi taraftarı yazan arkadasıma söylüyorum; eskiden Görükle tarafı na hava alanı yapılması planlanınca aynısı söylenmişti.O zamanlar o arazilerde bina yoktu. Gözünü açta şimdi bir zahmet oralara bak. Her yer apartman doldu. Naber ? Yunuseli havalanının etrafı aynen oldugu gibi duruyor ve pist dogu yönlü istediginiz kadar uzatmak için de arazi ve manilar yönünden de uygun. Lütfen biraz gerçek çi ve yaralı olmak için planlar kur.
  • Yunuseli Havaalanı nın açılmasına bölge halkı olarak şiddetle karşıyız. Bu bölge şehrin merkezinde kalmasından dolayı havaalanı için hiç uygun olmamakla beraber Yunuseli Havaalanı’nın mania kriterlerinin uçuş için yeterli olmadığı bilinen bir gerçektir. Neredeyse kentin ortasında kalmış bir lokma açık alanın havaalanı olarak yeniden kullanıma açılması için, l Fizibilitesi yapıldı mı? l ÇED raporu var mı? l Konu kentin dinamikleri ve STK’lar ile paylaşıldı mı? Yunuseli ve civarına getireceği fiziki yükler, yoğunluk, ulaşım, arsa spekülasyonu, hemen yanındaki tarımsal toprakların uçağın ilk kalkış ve inişte daha da yoğun olan kirli ve tehlikeli serpintileri, gürgürültü kirliliği… Bunlar ne olacak?
  • Bursada 500.000 Bulgaristandan gelen bir göçmen kitle unutulmamalıdır.Bulgaristan Bursada Hava alanının hemen yanında konsolosluk acarak hizmet vermektedir.Bursanın acilen yurt dışına acılacakbir kapı olması gerektigi unutulmamalıdır.İhracattta da Türkiye 2 cisi olan şehir eksigini gidermelidir.Bursa Yenişehir hava alanı uzaklık ve sis sebebiyle istenileni verememektedir.
  • Bursa 2 milyonluk bir yerleşim yeridir.Cevre siyle birlikte 3 ile 4 milyonuluk bir nufüsa hizmet verebileck bir yerdir.Uludag kayak merkezi ile kışın, yaz aylarındada arabların ilgisini çeken bir sehirdir. Bir çok yabancı firmanın Bursada fabrikası vardır.Tarih ve tarım Şehrine kısa sürede hak ettigi deger verilmelidir.
  • Yunuseli Bursa Havalanı kapanmadan önce 20 civarı özel ucak vardı.Sönmez hava yoları short ucaklarıyla hergün istanbula 3 sefer yapıyordu.Bursa şehri için bu havalanının acilen acılması ve pistin uzatılması Bursamıza cok şey kandıracagı kesindir.
  • Çok sevindirici bir haber.Ancak bilhassa Uçuş okullarının burada faaliyet göstermesi için Oktanlı yakıtın bulundurulması çok yerinde olur.Aynı problem Sabiha Gökçen ve Yenişehir meydanlarında da mevcut.Yakıt olmadığı için buralarda uçuş eğitimi yapılamıyor.Darısı Hava Harb Okulu Uçş. Birligine.AHL da konuşlanan T-41 Eğitim Uçakları da Yalovada Daimi Konuşlandırılırsa Büyük bir sıkıntıda giderilmiş olur.Öğrenciler Yalovaya Vapurla ve Kargo uçaklarıyla götürülebilir.Yeterki istensin.Saygılar.
  • En Sonunda bursa için birşeyler yapılması gündeme geldi... bursada şehir merkezine yakınlığı ile bilinen bursa yunuseli havalanı kullanıma açılacağından dolayı mutluyuz..
  • yahu günlerdir ahl nin kapasitesi gündemdeyken bir de dolmuş uçaklarla istanbul bu yükü kaldıramaz 36 coursuna çok yakın olduğundan büyük sıkıntı yaratır sölemedi demeyin
  • bunu duyduğuma hakikaten çok sevindim..bursa nın yolcu potansiyeli ve özel uçaklar için burası mükemmel bir karar.tebrik ederim...yenişehir hv limanı bölgenin tarım ve kargo taşımacılığı potansiyeli konusunda gelişme gösterebilir.
  • Hangi "Dolmus ucak"lardan bahsediyoruz burada? Kimse o ucaklardan almak istemiyorki!

Bağlantı noktası olacak

Devlet Bakanı Faruk Çelik’in girişimi ile Yunuseli Havaalanı yeniden hayat bulacak. Çelik, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ile bir araya gelerek Yunuseli Havaalanı’nın kaderini belirledi. Alınan karara göre büyük yolcu uçaklarının iniş yapamadığı Yunuseli Havaalanı, İstanbul ve Ankara için aktarma istasyonu olarak kullanılacak.

Işıklar Askeri Lisesi etkili oldu

Havaalanının açılıp hizmet verir hale gelmesinin bir nedeni de Işıklar Askeri Lisesi’nin bundan böyle Hava Lisesi olarak hizmet verecek olması. Ayrıca Bursa’da küçük uçaklara ve helikopterlere sahip iş adamlarımız da bu alandan faydalanacak ve İstanbul-Bursa arası pervaneli uçaklar da dolmuş uçak olarak hizmet verecek. Bu gelişmelerden Yenişehir Havaalanı hiç etkilenmeyecek şu an ki işleviyle kullanıma devam edecek.

Yunuseli Havaalanı faaliyete geçecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 13 yıl önce
Yunuseli havaalanı açılamsı durumunda Bursa için biçilmiş laftan olacak.Buranın açılması gayret eden herkese destek veriyorum. Bu havaalanını en iyi bilenlerdenim. İstanbul korsuna yakın mış yok Şehrin tarım arazileri gider miş. Bunlar faso fiso. O arazi taraftarı yazan arkadasıma söylüyorum; eskiden Görükle tarafı na hava alanı yapılması planlanınca aynısı söylenmişti.O zamanlar o arazilerde bina yoktu. Gözünü açta şimdi bir zahmet oralara bak. Her yer apartman doldu. Naber ? Yunuseli havalanının etrafı aynen oldugu gibi duruyor ve pist dogu yönlü istediginiz kadar uzatmak için de arazi ve manilar yönünden de uygun. Lütfen biraz gerçek çi ve yaralı olmak için planlar kur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yunuseli Havaalanı nın açılmasına bölge halkı olarak şiddetle karşıyız. Bu bölge şehrin merkezinde kalmasından dolayı havaalanı için hiç uygun olmamakla beraber Yunuseli Havaalanı’nın mania kriterlerinin uçuş için yeterli olmadığı bilinen bir gerçektir. Neredeyse kentin ortasında kalmış bir lokma açık alanın havaalanı olarak yeniden kullanıma açılması için, l Fizibilitesi yapıldı mı? l ÇED raporu var mı? l Konu kentin dinamikleri ve STK’lar ile paylaşıldı mı? Yunuseli ve civarına getireceği fiziki yükler, yoğunluk, ulaşım, arsa spekülasyonu, hemen yanındaki tarımsal toprakların uçağın ilk kalkış ve inişte daha da yoğun olan kirli ve tehlikeli serpintileri, gürgürültü kirliliği… Bunlar ne olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bursada 500.000 Bulgaristandan gelen bir göçmen kitle unutulmamalıdır.Bulgaristan Bursada Hava alanının hemen yanında konsolosluk acarak hizmet vermektedir.Bursanın acilen yurt dışına acılacakbir kapı olması gerektigi unutulmamalıdır.İhracattta da Türkiye 2 cisi olan şehir eksigini gidermelidir.Bursa Yenişehir hava alanı uzaklık ve sis sebebiyle istenileni verememektedir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Bursa 2 milyonluk bir yerleşim yeridir.Cevre siyle birlikte 3 ile 4 milyonuluk bir nufüsa hizmet verebileck bir yerdir.Uludag kayak merkezi ile kışın, yaz aylarındada arabların ilgisini çeken bir sehirdir. Bir çok yabancı firmanın Bursada fabrikası vardır.Tarih ve tarım Şehrine kısa sürede hak ettigi deger verilmelidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Yunuseli Bursa Havalanı kapanmadan önce 20 civarı özel ucak vardı.Sönmez hava yoları short ucaklarıyla hergün istanbula 3 sefer yapıyordu.Bursa şehri için bu havalanının acilen acılması ve pistin uzatılması Bursamıza cok şey kandıracagı kesindir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Çok sevindirici bir haber.Ancak bilhassa Uçuş okullarının burada faaliyet göstermesi için Oktanlı yakıtın bulundurulması çok yerinde olur.Aynı problem Sabiha Gökçen ve Yenişehir meydanlarında da mevcut.Yakıt olmadığı için buralarda uçuş eğitimi yapılamıyor.Darısı Hava Harb Okulu Uçş. Birligine.AHL da konuşlanan T-41 Eğitim Uçakları da Yalovada Daimi Konuşlandırılırsa Büyük bir sıkıntıda giderilmiş olur.Öğrenciler Yalovaya Vapurla ve Kargo uçaklarıyla götürülebilir.Yeterki istensin.Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
En Sonunda bursa için birşeyler yapılması gündeme geldi... bursada şehir merkezine yakınlığı ile bilinen bursa yunuseli havalanı kullanıma açılacağından dolayı mutluyuz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
yahu günlerdir ahl nin kapasitesi gündemdeyken bir de dolmuş uçaklarla istanbul bu yükü kaldıramaz 36 coursuna çok yakın olduğundan büyük sıkıntı yaratır sölemedi demeyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
bunu duyduğuma hakikaten çok sevindim..bursa nın yolcu potansiyeli ve özel uçaklar için burası mükemmel bir karar.tebrik ederim...yenişehir hv limanı bölgenin tarım ve kargo taşımacılığı potansiyeli konusunda gelişme gösterebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 13 yıl önce
Hangi "Dolmus ucak"lardan bahsediyoruz burada? Kimse o ucaklardan almak istemiyorki!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000