07 Nisan 2024, Pazar 13:00:35

Yunanistan'a kapıda vize alarak gitmek kaça mal olacak?

Türk vatandaşlarının Yunan Adaları’na girişi için kapıda vize uygulaması başlatan Yunanistan’da 60 euroluk vize ücretinin feribot firmaları ve Yunan tarafının da ekstra ücret talep ettiği gerekçesiyle girişi maliyetinin 90 euroya çıktığı belirtiliyor.
  • Yetmedi ayrıca liman çıkış harcı olarak kişi başı 100 TL ödüyorsunuz. Eğer aracınız ile feribot ile geçecekseniz araç için de 275 TL liman harcı ödeyeceksiniz.
  • Yıllardır elçilikler,konsolosluklar ve ortakları aracı kurumlarca resmen soyuluyoruz ama kimin umurunda? Güya büyümüş,şahlanmış,herkesin gıpta ettiği,kıskandığı ülkemize günü geçmiş dahi olsa sadece kimlikle girilmesine,çıkmadan 9 ay kalıp vergisiz ev,arsa almalarına sözde millici iktidar izin verirse onlar da bizi her türlü soyar haliyle. Üstelik soyan da aleyhimize ne varsa yapan,pkk ve fetoya destek veren, adalarımıza el koyan ülke. Bizim yurtdışı çıkış harcı rezaletimiz de ayrı tabii. Bunu bilen adam bunlar kendi kendilerini bile soyuyor biraz da ben soyayım demez mi,diyor ve soyuyor!
  • Soygun devletler eli ile tam gaz devam ediyor. Sen bir de cikarken kendi ulkene 150TL vize oduyorsun ayrica!!!

Türk vatandaşlarının Yunan Adaları’na girişi için kapıda vize uygulaması başlatan Yunanistan’da 60 euroluk vize ücretinin feribot firmaları ve Yunan tarafının da ekstra ücret talep ettiği gerekçesiyle girişi maliyetinin 90 euroya çıktığı belirtiliyor.

Türk vatandaşları için 5 Yunan Adası’na kapıda vize uygulaması başlatan Yunanistan, diğer 5 ada için de uygulamanın yakın zamanda başlatılacağını açıkladı.

30 Martta İstanköy (Kos), Midilli (Lesvos), Rodos, Sisam (Samos) ve Sakız (Chios) adaları için başlatılan uygulama yakın zamanda İleryoz (Leros), Limni (Limnos), Kelemez (Kalimnos), Meis (Kastelorizo) ve Sömbeki (Simi) adaları için de geçerli olacak.

Öte yandan sadece bir geçiş için geçerli olacak vizenin ücreti 60 euro olarak belirlenirken feribot firmaları ve Yunan tarafının da ekstra ücret talep ettiği gerekçesiyle Yunan adalarına giriş maliyetinin 90 euroyu bulduğu belirtiliyor.

Hürriyet'in haberine göre, adaya gitmek için 60 euro vize ücreti isteniyor. Ancak gereken evrakları kendiniz hazırlasanız da aracı firmaya evraklarınızı teslim etmeniz gerekiyor. Yunan tarafı aracı firmaları şart koşuyor. Bu sebeple evraklarınızı aynı gün içerisinde teslim edip adaya gidemiyorsunuz, 3-4 gün öncesinden aracı firmaya iletmek zorundasınız. Bu da hizmet bedeli adı altında ek bedel ödemenize sebep oluyor. Bazı bölgelerde 30 euro gibi yüksek rakamlar talep ediliyor.

İşlemler feribot firmaları arayıcılığıyla yapılıyor ya da bir acenteyle anlaşıp evraklarınızı teslim edebiliyorsunuz. Çoğu gemi firması 20 euro hizmet bedeli talep diyor. Örneğin Ayvalık’taki bir feribot firması “10 eurosunu biz 10 eurosunu da Midilli tarafı alıyor” diyor. Eğer bu ödeme yapılmazsa evraklarınız işleme alınmıyor. Ayrıca gidilecek adaya göre de 35-80 euro arası feribot ücreti de maliyete ekleniyor.

Yunanistan'a kapıda vize alarak gitmek kaça mal olacak?

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

İrfan ~ 2 ay önce
Yetmedi ayrıca liman çıkış harcı olarak kişi başı 100 TL ödüyorsunuz. Eğer aracınız ile feribot ile geçecekseniz araç için de 275 TL liman harcı ödeyeceksiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Müstahak ~ 2 ay önce
Yıllardır elçilikler,konsolosluklar ve ortakları aracı kurumlarca resmen soyuluyoruz ama kimin umurunda? Güya büyümüş,şahlanmış,herkesin gıpta ettiği,kıskandığı ülkemize günü geçmiş dahi olsa sadece kimlikle girilmesine,çıkmadan 9 ay kalıp vergisiz ev,arsa almalarına sözde millici iktidar izin verirse onlar da bizi her türlü soyar haliyle. Üstelik soyan da aleyhimize ne varsa yapan,pkk ve fetoya destek veren, adalarımıza el koyan ülke. Bizim yurtdışı çıkış harcı rezaletimiz de ayrı tabii. Bunu bilen adam bunlar kendi kendilerini bile soyuyor biraz da ben soyayım demez mi,diyor ve soyuyor!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yanlis zaman yanlis ~ 2 ay önce
Soygun devletler eli ile tam gaz devam ediyor. Sen bir de cikarken kendi ulkene 150TL vize oduyorsun ayrica!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mutakabiyet ~ 2 ay önce
Bize ne uygulanırsa bizde aynısını uygulasak. Yunan elini kolunu sallayarak geliyor
Mehmet ~ 2 ay önce
Ben fransa kimlik kartiyla Rodos fethiye gidis donus 45 euro odedim.gemi bozukto ligands.firma bende 45 euro ekstra ucret talep Etti diger firmadan bana bilet alacaklarmis. Sikayet ederim deyince kuzu gibi beni diger firmayla yolladilar.rodostan fethiyeye
1 5 0 ~ 2 ay önce
Hangi evrakları talep ediyorlar?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000