07 Haziran 2022, Salı 09:04:14

Yunanistan ABD'den İHA alacak!

Türk İHA'larının Ege'deki varlığı Yunanistan'ı panikletti. Yunanistan Hava Kuvvetleri'nin ABD'den "MQ-9" tipi İHA almak için harekete geçeceği ifade edildi.
  • iha yerine gida alsinlar acliktan nefesleri kokuyor
  • yunana 20 adayi verenler akdenizden egeden gemileri cekenler suriyedeki türk toprandan süleyman sah türbesini kaciranlara sözünüz yokmu biz isterizki türkiye güclü olmasini türk milleti istemezmi biz isterizki türkiye cumhuriyeti icde disda güclü olsun kimseye boyun egmesin varliklari satilmasin hic bir ihale dolar euro garantili olmasin türk paramizla olsun güclü tarim güclü sanayiyle olur güclü Demokrasiyle olur malesef tarihini gecmisini bileceksin
  • Aramızdaki Yunan hayranlarına gelsin.

Yunanistan'ın, Ege Adaları'na, Türkiye'nin İnsansız Hava Araçlarını (İHA) bloke edecek bir sistemi yerleştirmeyi planladığı ileri sürüldü.

"Real News" gazetesinin isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Türkiye'ye ait İHA'ların Ege'deki varlığı Yunan Silahlı Kuvvetlerini harekete geçirdi.

Yunanistan'ın temin ettiği anti-drone sistemleri 2022 yazında, "Yunanistan FIR hattını (Uçuş Bilgi Bölgesi)" korumak amacıyla Ege ve Doğu Akdeniz'in bir kısmına yerleştirilecek.

"Yunan FIR hattına" girecek İHA'ları tespit edecek sistem, elektronik bir kalkan oluşturarak kullanıcının İHA üzerindeki kontrolü kaybetmesine neden olacak.

YUNANİSTAN, İHA SAYISINI ARTIRMAK İSTİYOR

Yunanistan Hava Kuvvetleri de ABD'den "MQ-9" tipi İHA almak için harekete geçiyor. İlgili birimlerce onaylanması halinde yapılacak 3 adet "MQ-9" tipi İHA ve bir veya iki kontrol istasyonu alımı için yaklaşık 350 milyon avro ödenmesi öngörülüyor.

Yunanistan Genelkurmay Başkanı Konstandinos Floros'un da ülkesinin kiralama yöntemiyle İsrail'den edindiği iki "Heron" tipi İHA'ya üç tane daha ekleme talebini görüşmek üzere bu hafta içinde İsrail'i ziyaret etmesi planlanıyor.

Yunanistan ABD'den İHA alacak!

Facebook Yorum

Yorumlar

x ~ 2 ay önce
iha yerine gida alsinlar acliktan nefesleri kokuyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eskisehirli ~ 2 ay önce
yunana 20 adayi verenler akdenizden egeden gemileri cekenler suriyedeki türk toprandan süleyman sah türbesini kaciranlara sözünüz yokmu biz isterizki türkiye güclü olmasini türk milleti istemezmi biz isterizki türkiye cumhuriyeti icde disda güclü olsun kimseye boyun egmesin varliklari satilmasin hic bir ihale dolar euro garantili olmasin türk paramizla olsun güclü tarim güclü sanayiyle olur güclü Demokrasiyle olur malesef tarihini gecmisini bileceksin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumi ~ 2 ay önce
Aramızdaki Yunan hayranlarına gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000