19 Temmuz 2022, Salı 09:01:09

Yunanistan ABD'den F-35 istedi

Yunanistan ABD'den F-35 savaş uçağı istedi.
  • Uçakların borcunu da bizim milletin yunan adalarına gidip bıraktığı dövizle öderler kesin.
  • Bunlara niye sart koymuyor ?
  • ...ama F 35 leri olacak....hahaha...Her ne hikmetse amerikaya giden her politikaci orada gaza gelip geri dönüyor !!!! O amerikan meclisinde bu tiplere nasil bir ayar yapiyorlarsa artik !? Gerci yunanistan cooook gelismis, özelik ile agir sanayi ve havacilik alaninda...!!! Yunan ordusu son 40 senede zaferden zafer kosmus ve ululararasi bircok askeri operasyonda coook basarili savaslar kazanmis, MESELA YANI !!!! ama YUNAN HALKI iyidir, bazi ezikler haric !!!

Yunanistan ABD'den F-35 savaş uçağı istedi. Yunan Savunma Bakanı Panagiotopoulos, iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin 'son yılların en yüksek seviyesine çıktığını' belirtti. Yunan Bakan Panagiotopoulos, ABD Savunma Bakanı Austin ile görüştü.

ABD Savunma Bakanı Llyod Austin ile Yunanistan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos bir araya geldi. Yunanistan Savunma Bakanı Panagiotopoulos, ABD'den F-35 savaş uçağı istedi. Görüşme öncesinde ABD'li bakan Austin, basına kısa bir açıklama yaparak ABD ile Yunanistan arasındaki savunma iş birliğinin "hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu" söyledi.

Austin, "Güncellenen ABD-Yunanistan Karşılıklı Savunma İş Birliği Anlaşmaları ülkelerimizin ortak barış ve güvenliğine olan sarsılmaz bağlılığı gösteriyor ve bunlar NATO’nun bölgeye stratejik giriş hedeflerini desteklemek üzere Yunanistan’daki Amerikan askeri varlığının artırılmasına imkan sağladı." dedi.

''REVİZYONİZM HAKİM OLMAMALIDIR''

Panagiotopoulos ise ABD ile ülkesi arasındaki savunma iş birliğinin "son yılların en yüksek seviyesine çıktığını" söyledi. Yunan Bakan, Rusya’yı "saldırgan" olarak tanımlarken bu ülkeye karşı "her türlü adımı atmaya" ve "Ukrayna’ya her türlü yardımı yapmaya" hazır olduklarını belirtti. Ülke ismi vermeden "revizyonizm" suçlamasında bulunan Panagiotopoulos, şunları söyledi:

"Revizyonizm, ister uluslararası hukuk düzenini düzenleyen temel kuralların sorgulanması şekliye ortaya konulsun, ister uluslararası kabul görmüş sınırları değiştirme arayışı olarak ifade edilsin veya çoğu zaman olduğu gibi her ikisi olarak tezahür etsin, ABD, Yunanistan ve Kuzey Atlantik İttifakı'nın çıkarları için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Revizyonizm hakim olmamalıdır.

İlkelerin farkında olmalı ve olumsuz emsallerden kaçınmaya kararlı olmalıyız ve bu tür yasa dışı ve istikrarsızlaştırıcı davranışlara kalkışanlara karşı ortak bir duruş sergilemeliyiz. Temel ortak hedef, öncelikle uluslararası hukuka ve aynı zamanda iyi komşuluk ilişkilerine dayanan uluslararası hukuk düzeninin korunması olmalıdır."

Panagiotopoulos, görüşmenin ABD ile Yunanistan arasındaki ilişkileri daha da derinleştirme imkanı sağlayacağını umduğunu belirterek Austin’e "Bu ortaklığın şüphesiz yeni bir köşe taşı da ABD ile Yunanistan Silahlı Kuvvetleri arasındaki etkileşimi, koordinasyonu ve ortak çalışabilirliği artıracak son teknoloji F-35 savaş uçağının Yunanistan tarafından satın alınması olacaktır" dedi.

Yunanistan ABD'den F-35 istedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

F-35 borcu ~ 25 gün önce
Uçakların borcunu da bizim milletin yunan adalarına gidip bıraktığı dövizle öderler kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sart ~ 26 gün önce
Bunlara niye sart koymuyor ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EsEs ~ 25 gün önce
Ee bunlarda da var S bilmem kaç? Bizim S400 ler sorunsa eğer...
Ayranlari yok.... ~ 26 gün önce
...ama F 35 leri olacak....hahaha...Her ne hikmetse amerikaya giden her politikaci orada gaza gelip geri dönüyor !!!! O amerikan meclisinde bu tiplere nasil bir ayar yapiyorlarsa artik !? Gerci yunanistan cooook gelismis, özelik ile agir sanayi ve havacilik alaninda...!!! Yunan ordusu son 40 senede zaferden zafer kosmus ve ululararasi bircok askeri operasyonda coook basarili savaslar kazanmis, MESELA YANI !!!! ama YUNAN HALKI iyidir, bazi ezikler haric !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayran olsa da içsek. ~ 26 gün önce
Ne ayranı birader? Sen kendine ağla. Adamlar, kişi başı ortalama gelirleri 30 bin $ dan 25 bin $ a düştüğü için kriz yaşadılar. Dayının biri YouTube da suyun fiyatından yakınana gence “su içme” diye tavsiye veriyordu. Bırak ayranı su içemeyecek duruma düşen Yunanistan değil maalesef.
Ayran ~ 25 gün önce
Birak google’dan kisi basi gelir 30k, 25k zirvalarini. Nufuslari az ve Turkiye karsisinda bir tampon olduklari icin batililar tarafindan yuzyildir kullanilan bir ulke. Onlar da bunu bildikleri icin Turkiye’ye karsi bu kozu kullanmaya calisiyorlar. Evet bizim ekonomimizin de yerlerde olmasi ulkeyi yonetenlerin sucudur. Hatayi kendimizde aramamiz gerekir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000