26 Ocak 2021, Salı 09:16:13

Yunanistan 18 uçak için imzayı attı

Yunanistan, Fransa'dan 2,3 milyar avro karşılığında satın alacağı 18 Rafale savaş uçağı için bu ülkeyle anlaşma imzaladı.
  • Acliktan yunanlarin agizlari les kokuyo ne ucagi, oyuncak ucaklari bile alamazlar
  • adamlar uçak alıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor ama Türkiye bir şey aldimi herkesin sesi çıkıyor aslında Türkiye nin düşmanı çok Allah sonumuzu hayır etsin
  • Hindistan bu uçakdan vazgeçti ruslarun SU 57 sini alacaklar... Nokta
  • Al al nereye kadar biz uretiyoruz elhamduirilha
  • Kimse almadi siz aldiniz. simdi alkislayin.

Yunanistan, Fransa'dan 2,3 milyar avro karşılığında satın alacağı 18 Rafale savaş uçağı için bu ülkeyle anlaşma imzaladı.

Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, temaslarda bulunmak üzere geldiği Atina'da, Yunan mevkidaşı Nikos Panayiotopulos ile Yunanistan Savunma Bakanlığında bir araya geldi.

Yunanistan'ın Fransa'dan almaya karar verdiği 18 Rafale savaş uçağı için resmi anlaşmaya imza atan ikili, görüşmelerinin ardından ortak basın toplantısında konuştu.

Panayiotopulos, Rafale savaş uçaklarının alımıyla Yunan hava kuvvetlerinin önemli ölçüde güçleneceğini savunarak, bu anlaşmanın iki ülkenin savunma iş birliğinin derinleştirilmesi yönünde önemli bir adım olduğunu söyledi.

Anlaşmanın, "ülkesinin toprak bütünlüğünü ve egemenlik haklarını savunmakla görevli Yunan hava kuvvetleri ve silahlı kuvvetlerinin kapasitesini ve caydırıcı gücünü artırmasına katkı sağlayacağını savunan Panayiotopulos, "karmaşık ve büyük bir silahlanma programıyla ilgili müzakerelerin ilk kez bu kadar hızlı ve düzenli şekilde geliştiğini" kaydetti.

Yunanistan, "Rafale alan Avrupa'daki ilk ülke" oldu

Parly ise Yunanistan'ın Avrupa'da bu uçakları satın alan ilk ülke olduğunu, Atina ve Paris'in birçok konuda ortak noktaları paylaştığını belirtti.

Yunan deniz kuvvetlerinin yenilenmesinde Fransız savaş gemilerinin de yer alması ümidini dile getiren Parly, çok yakında bu konuyla ilgili teklifin de Atina'ya sunulacağını aktardı.

Yunanistan 18 uçak için imzayı attı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Yunan ne ~ 3 yıl önce
Acliktan yunanlarin agizlari les kokuyo ne ucagi, oyuncak ucaklari bile alamazlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hirk ~ 3 yıl önce
adamlar uçak alıyorlar kimsenin sesi çıkmıyor ama Türkiye bir şey aldimi herkesin sesi çıkıyor aslında Türkiye nin düşmanı çok Allah sonumuzu hayır etsin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Su57 ~ 3 yıl önce
Hindistan bu uçakdan vazgeçti ruslarun SU 57 sini alacaklar... Nokta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok oyle ~ 3 yıl önce
Rus Hint ortak projesidir SU57 tatlim
Celebi memet ~ 3 yıl önce
Al al nereye kadar biz uretiyoruz elhamduirilha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adam ~ 3 yıl önce
F5865 mi üretiyorsun?neden bizim haberimiz yok?aaa doğru sizin çorbaistan farklı yer
Sizin gibilerden biktik ~ 3 yıl önce
Her seferinde dini ve kutsal kelimeleri dalga gecerek yorum yapan zihniyet, gercekten biktik sizden hristiyan toplumlarda bile sizin gibi dini , incili vsyi asaglayan insanlarin inanciyla alay eden boyle kendini begenmis bir topluluk yok yani kime ve neye ozeniyosunuz? Bu sekilde insanlarin nefretini daha cok kazanip daha cok ayrimciligi kendiniz yapiyosunuz komik degilsiniz, sadece kendi ayakkariniza skyorsunuz farkinda bile degilsiniz...
Bitirdiniz ~ 3 yıl önce
Islam dinini su anda takunyaya hirkaya kuran okuyan, gerici tarikatlarda kadinin bilegi saci gobegi etegi tartisilan, ihalelerden komisyon alan elestri yapanlari oldurmeye kalkan, kendini dini kelimeler kullanarak belli etmeye calisan ve dini sahibi oldugunu iddia eden kisilerden olusanlar ve elinde kilicla kilisede vaaz vermeye calisan zavallilar ile bunlardan nasiplenen milyarlaca dolar vergimizin masallah nasip oldugu muteahhitler ve saga sola savas acip gemiler gondermeye calisan vakiflar temsil ediyor
Eşitlik ~ 3 yıl önce
Öncelikle dini kelimeleri doğru yaz İkincisi dini kelimelerle alayı kes ki komik duruma düşüyorsun
1.nci ~ 3 yıl önce
Kimse almadi siz aldiniz. simdi alkislayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000