27 Kasım 2020, Cuma 14:44:37

Yozgat Havalimanı'nda son durum ne?

Yozgat Havalimanı, 36 bin metrekare apron, 2 bin 600 metre piste sahip olacak ve yıllık 2 milyon yolcu kapasitesiyle uluslararası standartlarda hizmet verecek
  • Yozgat Havalimanı ölü yatırım olacak. Keşke Kayseri yolunda Kayseri-Yozgat-Kırşehir arasında Bölgesel bir havalimanı yapılsa Kayseri Havalimanı askeri ve merkezde genişleyemiyordu. Kayseri ve Yozgat ayrı proje yapılana kadar Bölgesel olsa Kayseri Kırşehir Yozgata hizmet verirdi
  • İşallah daha böyük yatırımlar gelir yozgat a tek dilegimiz göç olmasın
  • Aynı anda 4 orta boy ve 5 büyük boy Uçak iniş yapabilecek....miş .Ben bu cümleyi anlamaya çalışıyorum ama olmuyor bir yanlışlık değil çok yanlışlık var gibi
  • Ankara 2 saat hızlı trenle..Ne gerek var dı..Yazın Viyana uçuşları yapılır pegasus sun express Ankara Kayseri yerine
  • yazık günah ölü yatırım
  • Bizim nemiz eksik? 10 milyon yolcu garantisi isterik..!
  • Nin en büyük eksiği yozgt Havalimanı ile son bulacak. Yozkart sahipleri ise bu meydandan %70 daha ucuza faydalanacak..
  • katara peskes cekilmezse hayirli ugurlu olsun cunku her tasin altindan katar cikiyor butun degerlemiz peskes cekiliyor gun gelecek savasla alamadiklani simdi yonetenler kendi elleriyle veriyor boyle giderse filistingibi olacaz
  • Çok klişe olacak ama bu havalimanını kim kullanacak?
  • Aşk YOZgat ta yasaniyor guzelim. Yetmez ki arka mahallemizinde ihtiyacı var

Yozgat Havalimanı, 36 bin metrekare apron, 2 bin 600 metre piste sahip olacak ve yıllık 2 milyon yolcu kapasitesiyle uluslararası standartlarda hizmet verecek

Altyapı çalışmalarında yüzde 65 gerçekleşme oranına ulaşılan Yozgat Havalimanı, tamamlandığında kentin dünyaya açılan kapısı olacak.

Yozgat ve çevre illerin hava ulaşımı ihtiyacını karşılamak üzere 3 Haziran 2018'de temeli atılan havalimanında inşaat çalışmaları sürüyor.

Son yıllarda yapılan duble yollar, tamamlanmak üzere olan yüksek hızlı tren hattı ve havalimanı inşaatı yatırımlarıyla Yozgat, sorunsuz ulaşım ağına kavuşacak.

Kent merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Deremumlu-Fakıbeyli köyü mevkisinde yapımına başlanılan ve 2022'de hizmete açılması planlanan havalimanın altyapı çalışmalarının yüzde 65'i tamamlandı.

Yozgat'ın sosyo-ekonomik gelişimine de büyük katkı sağlaması beklenen havalimanında 36 bin metrekare apron, 2 bin 600 metre uzunluğunda pist bulunuyor.

Aynı anda 4 orta boy, 5 büyük boy uçağın iniş yapabileceği Yozgat Havalimanı, yıllık 2 milyon yolcu kapasitesiyle uluslararası standartlarda bir havalimanı olacak.

Yozgat Valisi Ziya Polat kentin, kuzeyi güneye, doğuyu batıya bağlayan bir kavşak konumunda bulunduğunu söyledi.

Polat, "Kara yollarımızın yanında yüksek hızlı tren inşaatımız devam ediyor. Bunun yanında Yozgat'ımıza artı katacak ulaşım projelerimizin başında havalimanımız geliyor. Havalimanı, tamamlandığında Yozgat'ımızı dünyaya bağlayan bir kapı olacak." dedi.

Yozgat'ın "cazibe merkezi" adayı olduğunu dile getiren Polat, "Bu uğurda da devletimizin tüm imkanlarıyla yatırımlar devam ediyor. Bizim yurt dışında gurbette çok hemşehrimiz var. Onların buraya ulaşımına katkı sağlayacaktır. Umarım planlandığı üzere 2022'de havalimanı inşaatımız bitecek. Yozgat'ımıza ve bölgemize hayırlı olsun." diye konuştu.

Havalimanı inşaatında görevli jeoloji mühendisi Mustafa Özdemir de kış şartlarına rağmen inşaatın sürdüğünü söyledi.

Özdemir, "Çevre yolunda, apronda, pist alanında haftanın 7 günü yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Hedefimiz, gelecek yıl beton ve asfalt imalatlarını tamamlayarak üstyapıya hazır hale gelmesi." ifadelerini kullandı.

İş makinesi operatörü Süleyman Sırrı Toy da Yozgat Havalimanı inşaatında çalışmaktan mutlu olduklarını, bir an önce bitmesi için çabaladıklarını belirtti.

Yozgat Havalimanı'nda son durum ne?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Hasan ~ 2 ay önce
Yozgat Havalimanı ölü yatırım olacak. Keşke Kayseri yolunda Kayseri-Yozgat-Kırşehir arasında Bölgesel bir havalimanı yapılsa Kayseri Havalimanı askeri ve merkezde genişleyemiyordu. Kayseri ve Yozgat ayrı proje yapılana kadar Bölgesel olsa Kayseri Kırşehir Yozgata hizmet verirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ünal cekerek ~ 2 ay önce
İşallah daha böyük yatırımlar gelir yozgat a tek dilegimiz göç olmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Umutlanmayın ~ 2 ay önce
Cezalı şehirler bunlar. Bi şey yapmazlar buralara.
Harun Gök ~ 2 ay önce
Aynı anda 4 orta boy ve 5 büyük boy Uçak iniş yapabilecek....miş .Ben bu cümleyi anlamaya çalışıyorum ama olmuyor bir yanlışlık değil çok yanlışlık var gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LH ~ 2 ay önce
Ankara 2 saat hızlı trenle..Ne gerek var dı..Yazın Viyana uçuşları yapılır pegasus sun express Ankara Kayseri yerine

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gara ~ 2 ay önce
yazık günah ölü yatırım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yozgatlılar... ~ 2 ay önce
Bizim nemiz eksik? 10 milyon yolcu garantisi isterik..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türkiye ~ 2 ay önce
Nin en büyük eksiği yozgt Havalimanı ile son bulacak. Yozkart sahipleri ise bu meydandan %70 daha ucuza faydalanacak..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
isimsiz ~ 2 ay önce
katara peskes cekilmezse hayirli ugurlu olsun cunku her tasin altindan katar cikiyor butun degerlemiz peskes cekiliyor gun gelecek savasla alamadiklani simdi yonetenler kendi elleriyle veriyor boyle giderse filistingibi olacaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A. ~ 2 ay önce
Çok klişe olacak ama bu havalimanını kim kullanacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÖKBÖRÜ ~ 2 ay önce
Yine hangi yandaş köşeyi dönevek ve biz 30 sene kullanmadığımız yete para ödeyecegiz. Kütahya havalimanına bir bakın ne halde. Yazıklar olsun.
Y bolat ~ 2 ay önce
Ben yetmezmı
Erol ~ 2 ay önce
Biz kullanacağız.Gurbetçi aileler Kayseri ve Ankara'dan hava alanı olduğu için konut alıyorlar. Yozgat'ın hava alanı olursa yozgatlı başka illere göçmez.
Erol a ~ 2 ay önce
Kardeşim ne saçma bir sebep konut almak için illa Havalimanı mı olası gerekiyor! Bende Frankfurt tan konut alayım o zaman kocaman Havalimanı var!
Marifete bak. ~ 2 ay önce
Aşk YOZgat ta yasaniyor guzelim. Yetmez ki arka mahallemizinde ihtiyacı var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalcın Bolat ~ 2 ay önce
Yazık yılda iki milyon yolcu tasıma kapasitesi, yarın orayı isleten sirketede bu tahautte bulunurlar birileri koseyıeyi doner, yozgatın cevresınde ki iller sadece corum var yakın olan dıger iller kayseri Sivas tan yararlanır ıkı milyon yolcu yozgatlı bırak ucaga binmeyi otobus parasını zar zor buluyor, bana is verin önce, cıfcı perisan tarım bitmek uzere.gulermısın aglarmısın derler ya aynen öyle.
Ünal ~ 2 ay önce
Bende İstanbul havalanında calışıyorum her yere ucak var tek yozgat a yok işallah acılır thy alır yoz ı bende yozgat havalanında calışır işallah dilegim gercek olur
Yozgatatli ~ 2 ay önce
Yozgattaki para hic biryerde yok

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000