08 Ocak 2022, Cumartesi 10:16:19

Youtube için uçak düşürdü!

ABD'de Trevor Jacob isimli Youtuber, içerik üretebilmek uğruna uçağını kasıtlı bir şekilde düşürdü.
  • Yakıt almamış, yakıtı bitince ne tesadüf ki motor durmuş, NTSB ye “arkadaşımın üzüntüsünden yakıt almayı unutmuşum” der, hafifçe sıyrılmaya çalışır. Yok öyle istediğim yere uçak çakayım demek, en azından kendi milletinin milli serveti…
  • Zor.
  • Bu adamin buyuk ihtimalle pilot lisansi iptal olur ve buyuk bir para cezasina carptirilir. Faa bizim Sefil havaciliga benzemez cunku. Bir de youtube’dan bu video kaldirlirsa iyi olur. Yeni pilotlari yanlis yonlendiriliyor. Motor arizasinda yapilacak en tehlikeli sey parasitle ucaktan atlamaktkr. Ucagi suzulerek guvenle uygun bir alana indirmek en guvenlisidir. O irtifada bu ucak 50 mil suzulebilir, cogu zaman bir yol, nehir, duz bir arazi ve hatta bir havaalani bile bulunabilir o mesafe icinde. Her yer daglik ormanlik olsa bile uygun bir sekilde ucagi indirebilir bir pilot.
  • Atlamasaydı daha iyi olurmuş..! En azından bir gereksizin ölümünü çekip daha çok izlenme alabilirdi..!!!!
  • Güzel reklam
  • Videoda görüldüğü üzere uçsuz bucaksız her yer ağaçlık. Ya büyük bir orman yangınına sebep olsaydı? Yaptığı şeyi övmek saçmalık ötesi.
  • Bence muhteşem bir iş yapmış. Pilot ve paraşütle serbest atlaya bilen ayrıca doğada kalma bilgi ve becerisi olan bir youtuber. İyi iş çıkarmış.
  • Öyle güzel anlatmışsınız ki gidip izledim. Sayenizde bir de abone kazandı.

ABD'de Trevor Jacob isimli Youtuber, içerik üretebilmek uğruna uçağını kasıtlı bir şekilde düşürdü. Videoda, uçağın havalandıktan kısa bir süre sonra motorunun durduğu ve Jacob'un uçaktan paraşütüyle atlama anları görülüyor. Dağlık alanda kaydedilen görüntülerde, motoru duran uçağın çakıldığı anlar da yer alıyor.

Traver Jacob isimli maceracı Youtuber, içerik üretmek için havadaki uçağının motorunu durdururarak uçaktan atladı.

WebTekno'da yer alan habere göre, sosyal medyada pek çok kez izlenme ve abone kazanmak için aşırı saçma şeyler yapan kişilerle karşılaşabiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde de bu kişiler arasına bir yenisi daha katıldı. YouTube'da 127 bin aboneye sahip olan Trevor Jacob isimli bir maceracı, "Uçağımı düşürdüm" başlıklı bir video paylaştı ve gerçekten de uçağını düşürdü. Fakat düşürme şekli büyük bir tartışmaya yol açtı.

24 Kasım günü 1940 Taylorcraft model uçağa atlayan Trevor, çıktığı kısa yolculuğu paylaşmak için video çekiyordu. Fakat yolculuğu sırasında uçağın motoru birden gizemli bir şekilde durdu. Trevor ise bulunduğu yüksekliğe ve kullandığı uçağın kabiliyetlerine rağmen uygun bir yere güvenli bir iniş yapmak yerine eline kamerayı alıp uçaktan atlamaya karar verdi.

Videosunda tüm pilotlara 'paraşütle uçun' tavsiyesi veren Trevor, uçağına atlayarak kalkış yaptı ve yolculuğuna başladı. Uçağının motoruysa kalkıştan kısa bir süre sonra, dağlık bir alanın üzerinde durdu. Trevor, uçağın motoru durur durmaz kalkışta kapalı olan, motor durmadan önceyse gizemli bir şekilde açık olduğu gözüken kapısından dışarıya paraşütle atladı.

Uçağının fazlasıyla düşük hızda iniş yapma gerektirdiğini (Saatte 56 kilometre), yine düşük hızda havada asılı kalabildiğini ve motor çalışmasa bile bir süre süzülerek güvenli bir bölgeye kadar gidebileceğini düşünmeyen pilotumuz, kapıdan paraşütle ve elinde kamerayla uçağı terk etti. Bunun ardından uçak elbette dağlara çakıldı.

Trevor ise iniş yaptıktan sonra uçağın yanına gitti. Ardındansa kısa bir hayatta kalma macerasına atıldı. Yanında hiçbir şey olmadığını söyleyen, ama düşerim ihtimaline karşı paraşüt alan Trevor, nehir yatağında ilerleyip içmek için su buldu. Karanlıktaysa ormanlık alanın ortasından geçen bir araca rastlayarak araca atladı ve ufak düşüş macerası sona erdi.

ABD Federal Havacılık Dairesi de videoda düşen 1940 Taylorcraft uçağıyla ilgili soruşturma başlattığını açıkladı. 

Youtube için uçak düşürdü!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Uçağa yazık olmuş… ~ 9 ay önce
Yakıt almamış, yakıtı bitince ne tesadüf ki motor durmuş, NTSB ye “arkadaşımın üzüntüsünden yakıt almayı unutmuşum” der, hafifçe sıyrılmaya çalışır. Yok öyle istediğim yere uçak çakayım demek, en azından kendi milletinin milli serveti…

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Evet bence de… ~ 9 ay önce
Düşünce yangın çıkmaması, uçakta yakıt olmadığının göstergesi…
İşi ~ 9 ay önce
Zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Olacaklar ~ 9 ay önce
Bu adamin buyuk ihtimalle pilot lisansi iptal olur ve buyuk bir para cezasina carptirilir. Faa bizim Sefil havaciliga benzemez cunku. Bir de youtube’dan bu video kaldirlirsa iyi olur. Yeni pilotlari yanlis yonlendiriliyor. Motor arizasinda yapilacak en tehlikeli sey parasitle ucaktan atlamaktkr. Ucagi suzulerek guvenle uygun bir alana indirmek en guvenlisidir. O irtifada bu ucak 50 mil suzulebilir, cogu zaman bir yol, nehir, duz bir arazi ve hatta bir havaalani bile bulunabilir o mesafe icinde. Her yer daglik ormanlik olsa bile uygun bir sekilde ucagi indirebilir bir pilot.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 9 ay önce
Atlamasaydı daha iyi olurmuş..! En azından bir gereksizin ölümünü çekip daha çok izlenme alabilirdi..!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sıdkı ~ 9 ay önce
Güzel reklam

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 9 ay önce
Videoda görüldüğü üzere uçsuz bucaksız her yer ağaçlık. Ya büyük bir orman yangınına sebep olsaydı? Yaptığı şeyi övmek saçmalık ötesi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Reality show ~ 9 ay önce
Bence muhteşem bir iş yapmış. Pilot ve paraşütle serbest atlaya bilen ayrıca doğada kalma bilgi ve becerisi olan bir youtuber. İyi iş çıkarmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hiii ~ 9 ay önce
Gerceklerden uzak sin kardesim sana tavsiyem bahsettigin konularda daha cok sey ogren su an gerceklerden kopuk bir yorum yapmissin bu hal allah korusun basine felaket getirir birgun, sana olmazsa baskalarina, yazik lutfen ders calis
İşe yaramış ~ 9 ay önce
Öyle güzel anlatmışsınız ki gidip izledim. Sayenizde bir de abone kazandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000