26 Nisan 2010, Pazartesi 14:21:23

"YÖRESEL MUTFAK GÜNLERİ" DEVAM EDİYOR

BTA Catering tarafından Restro'da "Yöresel Mutfak Günleri" devam ediyor. Anadolu'nun zengin mutfak kültürünü korumak ve tanıtmak amacıyla gerçekleştirdiği "Yöresel Mutfak Günleri" kapsamında misafirlerini İstanbul Havalimanı'ndaki " Restro Restaurant'ta yeni lezzetlerle buluşturmaya devam ediyor.
  • DO & CO ya güzel diyen vatandaş sanırım daha çok yeni. Önceki lezzetleri bilmeyen bence yorum yapmasın. THY ve DO CO yandaşlığı yapmanın yeri burası değil. THY nin ikramdan aldığı şikayetleri biliyor musunuz ? Sandviç bile kuru buzla (IST çıkışı) geliyor.
  • Yöresel lezzetler falan sırf reklam dostlar alışverişte görsün BTA lezzet fakiriiiiiii çünkü kullandıkları malzemeler kalitesiz.On yıldır dış hatlardayım BTA dan üç yada dört kez değişik senelerde yemek yedim maalesef hiçbirşey değişmiyor tatsız tuzsuz....
  • do co cok kaliteli yemek yapıyo önceki do co dan önceki zamanlarıda biliyoruz
  • THY ve DO & CO görsün bunları da öğrensin azıcık

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, pasaport kontrolü öncesinde hizmet veren ve dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunmayı bir gelenek haline getiren Restro Restaurant, "Orta Karadeniz" mutfağından sonra bu kez Türkiye'nin güney bölgesine ait farklı lezzetlere ev sahipliği yapıyor.

BTA Catering, Anadolu Halk Mutfağı Derneği ve Sultan Restaurant ile yaptığı iş birliği kapsamında Restro'da düzenlediği "Yöresel Mutfak Günleri" çerçevesinde; Ekşi Aşı, Tuzda Tavuk, Humus, Serimsek, Kömbe ve Künefe gibi "Antakya Mutfağı"nın en güzel örneklerini 26 Nisan - 7 Mayıs tarihleri arasında misafirlerin beğenisine sunuyor.

Geleneksel mutfak kültürünün yaşatılabilmesinin uygulama ve izlenimler ile mümkün olacağına dikkat çeken BTA Catering Genel Müdürü Saadettin Cesur; "Türkiye'nin dünyaya açılan kapısında hizmet vermenin getirdiği sorumlulukla Antakya yöresinin hem yemeklerini hem kültürünü burada tanıtmayı planlıyoruz. Yıl içinde devam edecek olan etkinlik ile Türkiye'nin gizli kalmış yöresel lezzetlerini, BTA Catering'in usta aşçılarının marifetli elleriyle misafirlerimize sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Anadolu Mutfakları'nın yerel özelliklerinin saptanması ve tanıtılmasının yerel mutfaklara dönüş kapsamında  nostaljik bir çağrışım olarak değil, kimlikli duruş sergileme adımları açısından değerlendirilmesi gereken bir öncelik olarak ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Misafirlerimize unutamayacakları tatları uluslararası standartlarda sunmaya devam edeceğiz" dedi.
 

"YÖRESEL MUTFAK GÜNLERİ" DEVAM EDİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 12 yıl önce
DO & CO ya güzel diyen vatandaş sanırım daha çok yeni. Önceki lezzetleri bilmeyen bence yorum yapmasın. THY ve DO CO yandaşlığı yapmanın yeri burası değil. THY nin ikramdan aldığı şikayetleri biliyor musunuz ? Sandviç bile kuru buzla (IST çıkışı) geliyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
Yöresel lezzetler falan sırf reklam dostlar alışverişte görsün BTA lezzet fakiriiiiiii çünkü kullandıkları malzemeler kalitesiz.On yıldır dış hatlardayım BTA dan üç yada dört kez değişik senelerde yemek yedim maalesef hiçbirşey değişmiyor tatsız tuzsuz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
do co cok kaliteli yemek yapıyo önceki do co dan önceki zamanlarıda biliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 12 yıl önce
THY ve DO & CO görsün bunları da öğrensin azıcık

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000